Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, acus231 napisał:

Ja chyba zostawię tego 55. :)

Sądząc po zdjęciach raczej słuszna decyzja. Bo tak szczerze, to na 15% też coś widzisz co by miało dokuczać? 

Co innego jak odpalasz YT a on w pasy. No to by drażniło na maska ;) 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Minciu napisał:

z 20cm dalej problem prawie znika, wiem ;) Ale biały ekran to ja widzę co najwyżej w oknie przeglądarki i bynajmniej nie na full screenie. Już od czasów UltraWide odzwyczaiłem się od full screena dla forum ;) 

Da sie ty odpalić ciemny motyw?

W totalnym mroku z szarością 5% przed ekranem i tak nigdy nie będę siedział ;) Nie wiem czy jest sens szukania problemu na siłę tam gdzie go nie ma. Problemem jest nawet odpalenie tych 5%, bo w standardzie program testujący ma 15% 

Jak pisałem, prędzej przyczepiłbym się do uciekania temperatury bieli.

akurat w moim 55C1 biel jest totalnie jednolita :) Miałem problem z bielą na 2 48-mkach. Na 1 zmieniała zabarwienie na krawędzi a na drugim wpadała w róż. Na tym jest równa i bez przebarwień od lewej do prawej :)

PS. Właśnie wyskoczył mi pixel :D Kochane oledy :)

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, acus231 napisał:

Ja chyba zostawię tego 55. Po kompensacji ciut się poprawił, pewnie jeszcze lepiej będzie.. On ma ewidentne plamy które lubią znikać a nie grube czarne pasy które zostają na wieki ;) 
Pikselków nie ma a dla mnie to się liczy mega.. A dałem za niego 4500 ze słuchawkami FN7 więc cena zacna :)

A nie miales przypadkiem BX? Czy to dodatkowy TV?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Sheeneek napisał:

Dodatkowy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, acus231 napisał:

akurat w moim 55C1 biel jest totalnie jednolita :) Miałem problem z bielą na 2 48-mkach. Na 1 zmieniała zabarwienie na krawędzi a na drugim wpadała w róż. Na tym jest równa i bez przebarwień od lewej do prawej :)

Tak to jest jak się szuka problemów na siłę a nie cieszy sprzętem.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Sheeneek napisał:

10 minut temu, acus231 napisał:

Dodatkowy :)

U mnie też zaczęło się od jednego OLED'a a później już patrzeć nie mogłem na LCD i zaczęły pojawiać się kolejne 😉

Aktualnie zarówno "monitor" do gier jak i TV w salonie to OLED'y 😁

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, acus231 napisał:

W moim jest idealnie jednolita ale tak ze 100-120cm

A mi jakoś wypada że siedzę chyba z 90cm od ekranu :) Tyćku za blisko dla powłoki jak Kadajo zauwazył. Przy 55 raczej było by identyko, a nawet jeszcze te kilka cm dalej trzeba by odjechać.

Tylko jak tak sobie teraz myślę 55" vs 48" i dwa lata czekania ( CX 48" rozwalał ceną i był skrajnie nie opłacalny, a C1 musiał wpierw lekko spaść, dobrze że Euro przyszło, i jeszcze karty z HDMI 2.1... ), to nie wiem czy nie lepiej było po prostu kupić te 55". Dać sobie go na ścianę z uchwytem NO GAP, który ma max 2cm i z bani by było.. No i biureczko odsunąć od ściany jakieś 5cm ? Chyba ten sam efekt by był jak teraz C1 48" stojący na biurku ;) 

Czy 55" byłby za duży? Nie wiem.. Pewnie minimalnie lepiej wyszłoby z tą powłoką i temperaturą bieli bo jednak ze 20cm na zad by poszedł z bazy. Ale patrząc na to, że ten 48" z każdym wieczorem staje się taki coraz mniejszy, to pewnie i 55" spokojnie by mi siadło...

OK początek był trudny w Apexie, z miniaturki 34" UWQHD wskoczyłem na 48" Wide 4K. Nawet NOVI ze mnie się śmiał prze kilka pierwszych meczy :P Ale chyba ze zmianą rozdzielczości i rozmiaru to i nawet sensywność się nie pokrywała ze starym ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Minciu napisał:

OK początek był trudny w Apexie, z miniaturki 34" UWQHD wskoczyłem na 48" Wide 4K. Nawet NOVI ze mnie się śmiał prze kilka pierwszych meczy :P Ale chyba ze zmianą rozdzielczości i rozmiaru to i nawet sensywność się nie pokrywała ze starym ekranem.

Przyzwyczaisz się do wielkości za pół roku te 34 cale będą w Twoich oczach wyglądać jak jakieś pizdryki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, azgan napisał:

U mnie też zaczęło się od jednego OLED'a a później już patrzeć nie mogłem na LCD i zaczęły pojawiać się kolejne 😉

Aktualnie zarówno "monitor" do gier jak i TV w salonie to OLED'y 😁

Wczoraj chyba pisałem, jak ktoś chce OLEDa jako monitor, to będzie miał później ciężkie życie, bo nagle wszystko inne będzie qupą ;] 

Teraz, azgan napisał:

Przyzwyczaisz się do wielkości za pół roku te 34 cale będą w Twoich oczach wyglądać jak jakieś pizdryki.

"Ale patrząc na to, że ten 48" z każdym wieczorem staje się taki coraz mniejszy, to pewnie i 55" spokojnie by mi siadło..."

Ekran w głowie też powoli mi się prostuje ;) Efekt denka już prawie nie dokucza.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie 48 się nie nadaje do multi🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Minciu napisał:

Tylko jak tak sobie teraz myślę 55" vs 48" i dwa lata czekania ( CX 48" rozwalał ceną i był skrajnie nie opłacalny, a C1 musiał wpierw lekko spaść, dobrze że Euro przyszło, i jeszcze karty z HDMI 2.1... ), to nie wiem czy nie lepiej było po prostu kupić te 55". Dać sobie go na ścianę z uchwytem NO GAP, który ma max 2cm i z bani by było.. No i biureczko odsunąć od ściany jakieś 5cm ? Chyba ten sam efekt by był jak teraz C1 48" stojący na biurku ;) 

Czy 55" byłby za duży? Nie wiem.. Pewnie minimalnie lepiej wyszłoby z tą powłoką i temperaturą bieli bo jednak ze 20cm na zad by poszedł z bazy. Ale patrząc na to, że ten 48" z każdym wieczorem staje się taki coraz mniejszy, to pewnie i 55" spokojnie by mi siadło...

Miałem 48 cali w roli monitora z tym że to nie był OLED i z wielką radością przesiadłem się na 55 cali. Przy czym ja nawet grając na PC preferowałem pada (grałem jak na konsoli) więc to też troszkę innaczej wygląda z takiej odległości. 55 cali mogłoby być dla Ciebie za duże do obsługi M+K w grach multi typu APEX.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Takie 48 się nie nadaje do multi🤗

Ty się nie nadajesz do Multi :D 

A mnie wczoraj mój sojusznik, z którym grałem duosy ( jakiś random ale nie imbecyl ) pytał czy gram na czitach. Więc możesz mi wierzyć, że w niczym ten rozmiar mi nie przeszkadza. Wszyscy są tacy duzi teraz, idealni do zabijania :D 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem dlatego nie gram🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, acus231 napisał:

Widziałem twoje wpisy na AVF ;) Nie przejmuj się tym co tam wypisują bo oni już tam równo maja banie zryta przez te OLED'y. :E
No dlatego się zawsze dziwie jak ludzie tak płaczą o te piksele jak one mogę zdechnąć w każdej chwili. I nie, to nie oznacza ze zaraz polowa panelu zdechnie. U mnie np. od samego początku jest jeden martwy sub piksel czerwony i od 3 lat nic się nie zmieniło w tym temacie.

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Minciu napisał:

"Ale patrząc na to, że ten 48" z każdym wieczorem staje się taki coraz mniejszy, to pewnie i 55" spokojnie by mi siadło..."

Ekran w głowie też powoli mi się prostuje ;) Efekt denka już prawie nie dokucza.

No cóż nie dziwi mnie to zresztą gdybyś nie lubił dużych ekranów w roli monitora do gier nie byłoby Cię w tym temacie 😉

Najpierw oswajaj oczy tymi 48 calami i daj sobie trochę czasu żeby przyzwycziły się do takiej wielkości dzięki czemu ewentualne przejście na 55 będzie płynniejsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wal odrazu 77" nie rozdrabniaj się :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, kadajo napisał:

Widziałem twoje wpisy na AVF ;) Nie przejmuj sie tym co tam wypisuja bo oni juz tam rowno maja banie zryta przez te OLED'y. :E
No dlatego się zawsze dziwie jak ludzie tak płaczą o te piksele jak one mogę zdechnąć w każdej chwili. I nie, to nie oznacza ze zaraz polowa panelu zdechnie. U mnie np. od samego początku jest jeden martwy sub piksel czerwony i od 3 lat nic się nie zmieniło w tym temacie.

Dokładnie, kadajo dobrze gada. Polać mu zimnej wódki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, kadajo napisał:

Widziałem twoje wpisy na AVF ;) Nie przejmuj się tym co tam wypisują bo oni już tam równo maja banie zryta przez te OLED'y. :E

Jak to? czemu nie było wymiany 20 razy?:-O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, gret napisał:

Jest ok, po kilku godzinach pracy się rozjaśni i pewnie lekko wyrówna. 

Też jestem tego zdania 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, azgan napisał:

Dokładnie, kadajo dobrze gada. Polać mu zimnej wódki.

Może nie wódki bo w pracy jestem ale coli bym się zimnej napił :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, azgan napisał:

Też jestem tego zdania 👍

No jakoś u mnie się to nie zrobiło, a gret pisał to samo :E 

2 minuty temu, kadajo napisał:

Lepiej wez wode :E:D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie Ronaldo😋

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, dawidoxx napisał:

No jakoś u mnie się to nie zrobiło, a gret pisał to samo :E 

Bo nie zawsze to pomaga ale na BX acus231 pomogło i jest różnica jak dzień donocy dawał zresztą foty i wygląda to jak dwa różne ekrany.

Zresztą ja też foty Ci wklejałem innego kolegi z forum to nie dawałeś wiary właśnie przez to że u Ciebie nie pomogło 🤗

5 minut temu, kadajo napisał:

No to coli z zimną wódką 😄

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, azgan napisał:

Bo nie zawsze to pomaga ale na BX acus231 pomogło i jest różnica jak dzień donocy dawał zresztą foty i wygląda to jak dwa różne ekrany.

Zresztą ja też foty Ci wklejałem innego kolegi z forum to nie dawałeś wiary właśnie przez to że u Ciebie nie pomogło 🤗

Ale u niego pomogło po paru godzinach użytkowania.. u mnie po stu było tak samo :D 

Z resztą te paski co ma beda wygladać tak jak u mnie czyli:
2LMAszN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi