Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, kadajo napisał:

Kup zapasowy zasilacz dla pewności i na wszelki wypadek zdublował bym tez każdy podzespół :E

Będę musiał o tym pomyśleć jak monitor na oleda zmienię🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, ODIN85 napisał:

Oled jest cały czas na listwie a kompa odłączam dla pewności.

Dla pewności czego? U mnie połowa sprzętu wręcz sypie iskrami przy wpinaniu wtyczek, co sugeruje, że zawsze przy podpięciu dziwne rzeczy sie tam dzieją. Nawet łądowarka telefonu potrafi iskrzyć, gdzie w StandBy miernik watów pokazuje ZERO. Przy ładowaniu np 5W albo 10W zależy która. A na wpinanie chwilowo to tam pewnie sporo amper przerzuca na nic. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, kadajo napisał:

Urządzenie elektroniczne od prądu się odłącza tylko jak go się dłużej nie będzie używać a nie codziennie, a potem płacz ze cos padło 🤦‍♂️

Ta na pewno podłączony zasilacz pracujący na standby cały się zużywa i tak m.in padają zasilacze nie tylko w TV. Ale ja nie znam bo wcale nie naprawiam zasilaczy 🤣

Odłączanie i podłączenie do sieci nic nie zużywa jebnięcie prądowe i tak redukuje bardzo mocno termistor w szeregu. Od lat tak robię ze sprzętem coś nie chcą padać.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Minciu napisał:

Dla pewności czego? U mnie połowa sprzętu wręcz sypie iskrami przy wpinaniu wtyczek, co sugeruje, że zawsze przy podpięciu dziwne rzeczy sie tam dzieją. Nawet łądowarka telefonu potrafi iskrzyć, gdzie w StandBy miernik watów pokazuje ZERO. Przy ładowaniu np 5W albo 10W zależy która. A na wpinanie chwilowo to tam pewnie sporo amper przerzuca na nic. 

U mnie nic nie iskrzy. Kijową instalację masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak bo jakość prądu i tętnienia w sieci są wszędzie takie same jak od liniki, serio @sideband 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej konkretnie to od czerwca do października kompa odłączam,w pozostałe miesiące nie🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, ODIN85 napisał:

U mnie nic nie iskrzy. Kijową instalację masz.

Albo ładowarkę laptopa (nawet bez podpiętego laptopa i to chyba kilka tak u mnie ma? :P Albo Zasilasz Corsair SF750 Platynę? Albo Corsair RMx850 Golda. Albo wspomnianą ładowarkę od telefonu. Zawsze gdzieś coś kijowego się znajdzie. Instalacja też kijowa. Na pewno. Tylko jaka by nie była, jakby podpinane urządzenie chwilowo nie pochłaniało amperów jak dziki osioł to nic by nie iskrzyło. A iskrzy ;) Oczywiście można na to nie zwrócić nawet uwagi. 

Pytanie teraz w drugą stronę, w jaki sposób ma Ci pomóc odpinanie sprzętu z sieci. Pomijając temat wyładowań atmosferycznych.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie uroki mieszkania w poniemieckiej kamienicy że Ci iskry lecą.

Mi tylko o burze chodzi i to jedyny powód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, ODIN85 napisał:

Takie uroki mieszkania w poniemieckiej kamienicy że Ci iskry lecą.

Mi tylko o burze chodzi i to jedyny powód.

Kamienice nowsze i starsze. Budynki nowe. Trzy różne miasta bez znaczenia. Listwy różne chyba z 5 sztuk. Bezpośrednie nowe i stare gniazdka. A przy zasilaczach nawet złącza wewnątrz jak kabel wetkany w listwę a zasilacz nie ma pstryczka na zero. 

To jak YT i jakieś gadanie typka z sieci, że jego Q60T jest lepszy od OLEDa. I że miał OLEDa ale oddał bo w tej cenie ma QLEDa który lepszy od OLEDa. No i ten Q60T ma ponoć strefowe podświetlanie, wybitny model jak Odin XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zanim mu burza kompa zjarała pewnie tez się śmiał i mówił ze nie odłącza bo to przecież głupie :E 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To się jeszcze przyznam że w zimę nie czekam aż elektronika osiągnie temperaturę pokojową😪

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, kadajo napisał:

No tak bo jakość prądu i tętnienia w sieci są wszędzie takie same jak od liniki, serio @sideband 😂

Jakość i skoki napięcia nie mają nic do tego co napisałem. Uwalone płyty i zasilacze po burzy lub po przepięciach innego typu to jeszcze inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dalej już w to nie brnę bo nie jestem elektronikiem, ale słuchałem się innych elektroników którzy mi to jednak radzili. Niby nic nie powinno się stać ale lepiej tego nie robić jak nie trzeba.
Troche do tego podchodzę jak z aktualizacją biosu, jak działa wszystko to nie ruszaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, kadajo napisał:

Dalej już w to nie brnę bo nie jestem elektronikiem, ale słuchałem się innych elektroników którzy mi to jednak radzili. Niby nic nie powinno się stać ale lepiej tego nie robić jak nie trzeba.
Troche do tego podchodzę jak z aktualizacją biosu, jak działa wszystko to nie ruszaj.

To co radzą Ci elekrycy? bo już zgłupiałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby codziennie nie odłączać z prądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

To co radzą Ci elekrycy? bo już zgłupiałem.

Że Hebel w maszynie bez sensownego powodu się nie używa :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, kadajo napisał:

W tym kraju wszyscy są elektronikami i informatykami. Generalnie Twój sprzęt robisz z nim co chcesz.

Ludzie też wyłączają sprzętu przed burzą i nie stosują odgromników gazowych na kablach antenowych, a później zdziwienie, że uwala po kolei dekoder/konsola/tv jak poleci wyładowanie po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, sideband napisał:

W tym kraju wszyscy są elektronikami i informatykami. Generalnie Twój sprzęt robisz z nim co chcesz.

Ludzie też wyłączają sprzętu przed burzą i nie stosują odgromników gazowych na kablach antenowych, a później zdziwienie, że uwala po kolei dekoder/konsola/tv jak poleci wyładowanie po kablu.

No tak, ja odłączam nie tylko z prądu ale od zewnętrznych sieci tez takich jak kablówka czy net.

A z tymi co rozmawiałem to elektronicy z wyksztalcenia i zamiłowania, to nie jakieś przypadkowe ludki których spotkałem przy piwie :)

Ale tak jak piszesz każdy robi co chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, sideband napisał:

Tego nie znałem, zawsze kable antenowe wywalałem z pudła. 

Jak walnie piorunem po antenie to taki odgromnik serio ratuje coś? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jedna uwaga do tej dyskusji.

To tez nie jest tak ze cos musi od razu paść, ale takie "pstrykanie" skraca żywotność naszego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, ODIN85 napisał:

To się jeszcze przyznam że w zimę nie czekam aż elektronika osiągnie temperaturę pokojową😪

Jak nie przekroczysz punktu rosy to będzie OK. Ale jak zimą otwierasz paczkę i podpinasz z miejsca urządzenie do sieci to pogratulować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, kadajo napisał:

To tez nie jest tak ze cos musi od razu paść, ale takie "pstrykanie" skraca żywotność naszego sprzętu.

Nie prawda jak sprzęt po podłączeniu od razu jest w stanie standby. Odpala tylko układ standby i główna przetwornica nie rusza nawet na chwilę. Jedynie co się zużywa to gniazdo albo włącznik w listwie :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No a sam układ standby ? Tez może się wykręcić, w sumie to chyba one najczęściej wtedy padają a niech cos tam będzie źle zaprojektowane albo po taniości i ci pociągnie cos jeszcze za sobą.
Tak czy siak sprzęt martwy i smutno nam się robi :E 

Kiedyś jakieś tam proste naprawy sam potrafiłem zrobić albo diagnozować usterkę ale odpuściłem bo ręce mi się trzęsą jakbym miał parkinsona plus problemy z kolorami a na koniec jak mnie kiedyś wlana prąd przy otwartym TV to stwierdziłem ze już czas zakończyć moja przygodę z otwarta elektronika :E

Chodź się pochwale ze w zeszyłam roku wymieniłem programator w kuchence bo już były pomysły żeby cala kuchenkę wymieniać :E
Chodź na upartego stary programator można było naprawić ale... :)

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, kadajo napisał:

..programator w kuchence .. na upartego ....można było naprawić ale... :)

Pewnie kondensatory z syfu dodali aby szybko się wysmażyły i nie chodziły za długo :D 

Jak w zasilaczach nieraz ma się wrażenie, że usilnie do radiatorów producencie lubą niemal przyklejać kondensatory albo gdzies między nimi napchać ich jak najwięcej ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Minciu napisał:

Pewnie kondensatory z syfu dodali aby szybko się wysmażyły i nie chodziły za długo :D 

Akurat tam przekaźnik się wysypał. Częsta usterka podobno. Męczyłem kumpla elektronika z zamiłowania żeby mi to naprawił ale odpuściłem bo nie miał czasu i kupiłem nowy programator. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi