Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

LG C1 55 w euro za 4199zł link od czasu Euro chyba najlepsza cena :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hero586 napisał:

LG C1 55 w euro za 4199zł link od czasu Euro chyba najlepsza cena :D

Ja jeszcze się wstrzymam do premiery nowej serii, licze że bd jescze troche taniej?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile tego mają jeszcze na magazynach. Jak nie za dużo to niedługo już nie będzie takich promocji.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja przynajmiej nigdy nie widziałem patrząc wstecz co roku cen z promocji poniżej 4000pl oledów z serii C55 , to jest ostatni dzwonek 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, lukadd napisał:

Zależy ile tego mają jeszcze na magazynach. Jak nie za dużo to niedługo już nie będzie takich promocji.

 

OLED'y LG zawsze ekspresowo schodzą jak są w jakiś promocjach ile by tego nie mieli ba one nawet często nie lądują na magazynie tylko wystawiają paletę na market. Jak kupowałem C9, B9 i CX'a to właśnie prosto z palety w Media Markt. CX'a to ledowo przywieźli a na palecie zostały raptem 3 nie licząc mojej sztuki.

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o to ile ma ich LG na swoich magazynach i w jakiej ilości je jeszcze klepią. Jak wykończą swoje zapasy poprzednich modeli to skończą się i wyprzedaże w sklepach w dobrych cenach.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ten temat wczoraj w dziale windowsowym, ale podrzuce Wam również mój problem w tym temacie bo mam wrażenie, że może dotyczyć telewizora lub może kabla. 

Sprawa wygląda tak, że niektóre okna takie jak np aplikacja origin, epic games, czasem spotify, czasem też windowsowe okienka przycinają się przy przesuwaniu ich po ekranie. Łapie okno przesuwam i wygląda jak 10fps, szarpie sie przycina, rozdziera. To samo przy rozciąganiu. Niektóre okna mają tak cały czas, inne po złapaniu przycinają się sekunde dwie po czym są znowu płynne. 

Problem podrzędny jest taki, że czasem obraz wygląda jakby miał niską głębie kolorów coś jak 16bit, kiedy wyświetlane są płynne przejścia jasności, odcieni to widoczne są wyraźne granice - obraz płynie falami jeśli ktoś jest w stanie skojarzyć o co mi chodzi. Nie jest to oczywiście dokładnie 16bit i nie jest to bardzo widoczne ale jednak.

Zdarza się też coś takiego jak migotanie ciemnych obszarów ekranu podczas wczytywania gry, między poziomami itd tak jakby do rytmu pracy dysku czy innego podzespołu w komputerze. Zauważyłem to kiedyś również że obraz rozjaśniał się w ciemnych obszarach kiedy ktoś do mnie mówił przez discord i było to zsynchronizowane z podświetlaniem się ikonki w tym programie podczas mowy.

Problem nie jest nowy, miałem tak na 1080ti, 3070, 3080 na telewizorze philips i teraz na telewizorze lg, na windowsie 10 i 11. Na aktualnym procesorze i na poprzednim.

Rozdzielczość 4k, 120hz, hdmi 2.1 Głebia kolorów 32, wyjściowa głębia 10bpc, format RGB, zakres tonalny pełny, hdr off. Czy takich ustawień używacie?

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, GaryWawrzon napisał:

Założyłem ten temat wczoraj w dziale windowsowym, ale podrzuce Wam również mój problem w tym temacie bo mam wrażenie, że może dotyczyć telewizora lub może kabla. 

Sprawa wygląda tak, że niektóre okna takie jak np aplikacja origin, epic games, czasem spotify, czasem też windowsowe okienka przycinają się przy przesuwaniu ich po ekranie. Łapie okno przesuwam i wygląda jak 10fps, szarpie sie przycina, rozdziera. To samo przy rozciąganiu. Niektóre okna mają tak cały czas, inne po złapaniu przycinają się sekunde dwie po czym są znowu płynne. 

Problem podrzędny jest taki, że czasem obraz wygląda jakby miał niską głębie kolorów coś jak 16bit, kiedy wyświetlane są płynne przejścia jasności, odcieni to widoczne są wyraźne granice - obraz płynie falami jeśli ktoś jest w stanie skojarzyć o co mi chodzi. Nie jest to oczywiście dokładnie 16bit i nie jest to bardzo widoczne ale jednak.

Zdarza się też coś takiego jak migotanie ciemnych obszarów ekranu podczas wczytywania gry, między poziomami itd tak jakby do rytmu pracy dysku czy innego podzespołu w komputerze. Zauważyłem to kiedyś również że obraz rozjaśniał się w ciemnych obszarach kiedy ktoś do mnie mówił przez discord i było to zsynchronizowane z podświetlaniem się ikonki w tym programie podczas mowy.

Problem nie jest nowy, miałem tak na 1080ti, 3070, 3080 na telewizorze philips i teraz na telewizorze lg, na windowsie 10 i 11. Na aktualnym procesorze i na poprzednim.

Rozdzielczość 4k, 120hz, hdmi 2.1 Głebia kolorów 32, wyjściowa głębia 10bpc, format RGB, zakres tonalny pełny, hdr off. Czy takich ustawień używacie?

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? 

Sam sobie po czesci wykluczyles pewne elementy:

- zmieniales grafike 3x wiec to raczej nie karta

- zmieniales TV wiec to terz nie ekran

- zmieniales os wiec to nie system (chyba ze robiles upgrade a nie czysciocha)

Jedziesz ciagle na tym samym kablu? zmien i zobacz czy bedzie lepiej, to akurat najtanszy i najprostrzy element, sprawdz czy w innych rozdzielczosciach jest tak samo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze zmienił przed HDMI zasilacz komputera. Instalację elektryczną domu. Sprzedałbym jeszcze dom i kupił w innym miejscu. Kabel HDMI trzymałbym na sam koniec ;) 

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Minciu napisał:

Ja bym jeszcze zmienił przed HDMI zasilacz komputera. Instalację elektryczną domu. Sprzedałbym jeszcze dom i kupił w innym miejscu. Kabel HDMI trzymałbym na sam koniec ;) 

Ponoc lepszy widok na sytuacje mozna osiagnac z lotu spaceX, bilety w calkiem atrakcyjnej cenie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać o zmianie planety, ale kolonizacja Marsa dopiero za kilka lat startuje. Nie pomyślałem aby sprawdzić temat na orbicie około ziemskiej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu naturalnie doceniam tą szydere całkiem dobrze wyszło ?️

Nie napisałem faktycznie, kabel też zmieniałem wcześniej miałem jakiś silverstone prawdopodobnie 2.0b bo to było jeszcze zanim siadłem na 120hz a poźniej 2.1 firmy unitek czy coś takiego nie znam teraz dokładnej specyfikacji, szukając go starałem się dopasować specyfikacje do oczekiwań ale też pozostać w strefie budżetowej. Jeśli uważacie że ten kabel to jakaś lipa i warto spróbować z innym to czekam na propozycje bo jestem zielony.

Druga sprawa to żeby ktoś nie pomyślał że pozmieniałem tak sprzęt z uwagi na te 'drobne' niedogodności, poprostu problem ciągnie się za mną już dość długo. Nie jest może bardzo uciążliwy ale sam dla siebie chciałbym już znaleźć jego rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci siada obraz, gubi głębię itp to jak najbardziej winny może być kabel.

Jedyne co nie pasuje, to

1 - GTX1080 nie ma HDMI 2.1
2 - Philips pewnie też nie miał HDMI 2.1

HDMI 2.1  wymaga od kabla znacznie więcej niż HDMI 2.0. Kabel obslugujący 2.0 nie koniecznie musi mieć problemy 2.0, ale jak najbardziej może się wyłożyć na 2.1. Możesz mieć też po prostu czarny ekran w losowych momentach. 

Możesz kupić sobie przykładowo takie coś: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kable-telewizyjne-i-audio/przewody-audio-video/kabel-hdmi-2-1-ugreen-hd135-8k-60hz-3m

Przetestować i w razie czego zwrócić na sklep od ręki dostaniesz gotówkę za kabel przy zwrocie.

 

Ja brałem sobie kabel w sklepie z półki. Przepłaciłem bo nie pomyślałem żeby zamówić wcześniej na sklep do TV od razu ;) 

 

Może się mylę, ale na 99% ja mam ten kabel: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kable-telewizyjne-i-audio/przewody-audio-video/przewod-hdmi-hdmi-8k-gotze-jensen-golden-line-2-0m-hcg02g8k-a-a

Działa bez problemu i normalnie chyba w każdym MediaExpert jest dostępny. Też można kupić na necie i odebrać w sklepie. Będzie przysługiwał zwrot. Te tańsze kable 2.1 raczej tylko pod zamówienie. Chcesz od ręki - dopłacasz. Chcesz taniej, czekasz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

Jedyne co nie pasuje, to

1 - GTX1080 nie ma HDMI 2.1
2 - Philips pewnie też nie miał HDMI 2.1

Wszystko pasuje, tak właśnie było jak piszesz.

A kabel wygooglowałem na 99% mam taki KLIK

Co prawda nie sprawia wrażenia gorszego niż ten co podajesz, ale teraz poczytałem opinie zamieszczone tam na stronie i ludzie zgłaszają zastrzeżenia pod ocenami oznaczonymi dwoma i trzema gwiazdkami... może faktycznie trzeba będzie kupić jakiś znacznie lepszy. Zdaje się tu całkowicie na Was, prosze doradźcie który kabel napewno działa.

@może spróbuje z tym drugim co podałeś.

Edytowane przez GaryWawrzon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, GaryWawrzon napisał:

...

A kabel wygooglowałem na 99% mam taki KLIK

Co prawda nie sprawia wrażenia gorszego niż ten co podajesz, ....

Unitek to kupa z tego co się orientuję ;) 

https://allegro.pl/oferta/kabel-displayport-dp-do-hdmi-4k60hz-fhd-agog-2m-10193883147

Ja miałem taki adapter-kabel HDMI-DP.. działał kilkanaście minut i kończył działanie. Do dnia następnego. Wyglądał normalnie i tyle :D Co prawda nie unitek, ale daje taki przykład, że nie zawsze wszystko działa mimo iż niby powinno.

 

14 minut temu, GaryWawrzon napisał:

Co prawda nie sprawia wrażenia gorszego niż ten co podajesz, ale teraz poczytałem opinie zamieszczone tam na stronie i ludzie zgłaszają zastrzeżenia pod ocenami oznaczonymi dwoma i trzema gwiazdkami... może faktycznie trzeba będzie kupić jakiś znacznie lepszy..

GrzegorzGrzegorz
Potwierdzony zakup
 
★★★☆☆☆
Miesiąc temu
Opinia dotyczy modelu:Długość: 2 m

Kabel sprawia wrażenie solidnego natomiast nie radzi sobie z przesyłem obrazu 4k/60Hz/10bit, na kablu DisplayPort
wszystko działa ok.

Czy ta opinia była pomocna?00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PiotrPiotr
 
★★☆☆☆☆
7 miesięcy temu
Opinia dotyczy modelu:Długość: 1,5 m

Kabel nie radzi sobie z 4k @ 120hz HDR na Windows 10. Podpiety pod rtx 3070. Podczas grania w 120fps 4k od czasu do
czasu zrywa obraz.

Czy ta opinia była pomocna?99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GaryWawrzon napisał:

Zaczynam wierzyć, że to może byc faktycznie to ?

Wygląda że nieraz działa, nieraz nie :D A to słabe trochę działanie, bo LG ( a już na pewno C1 ) nawet pełnej przepustowości nie wykorzystuje z HDMI 2.1.. Jakby docisnąć je na maxa transferem to pewnie połowa by zaraz poległa, jak nie więcej. 

HDMI 2.1 to przerypana sprawa. Jak chcesz pewniaka to są też kable z certyfiklatami.

5 minut temu, GaryWawrzon napisał:

właśnie te opinie czytałem chwile temu.

Poczekaj na linki od Chłopaków, to podrzucą Ci coś konkretnego co używają. Ja nie pamiętam co oni tam mają.

Ja po swojego kabla poszedłem po prostu do MediaExpert i zabrałem z półki co było w 2.1. Na pewno to było ponad 100zl.. o 22:15 mogę sprawdzić dokładnie jaki mam, bo brałem na paragon i nie mam go chyba w portalu sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygooglowałem cos takiego KLIK, podobno spełnia wszelkie normy i taki już musi działać. Pewnie się zdecyduje, może ktoś zna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Unitek to kupa z tego co się orientuję ;) 

Ty to chyba gównianego kabla nie widziałeś :E A tak na poważnie to osobiście sam kupuję kable Unitek i jeszcze się nie zawiodłem, możliwe, że trafił się po prostu jakiś wadliwy egzemplarz.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3m to trzeba mieć pecha żeby kupić coś co nie ogarnie 2160p 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być pech, bo w opiniach uniteka byli też tacy, którym działały te kable ;) 

Sprawdziłem co mam u siebie i dobrze pisałem, na takim lecę: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kable-telewizyjne-i-audio/przewody-audio-video/przewod-hdmi-hdmi-8k-gotze-jensen-golden-line-2-0m-hcg02g8k-a-a

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...