Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.04.2022 o 10:48, gret napisał:

Chciałem sobie kupić 42" OLEDA - już nie chce :E

 

W dniu 6.04.2022 o 11:18, gret napisał:

Nie chodzi mi o to, tylko o cenę :D

Cena kiedyś spadnie 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co lepszy od C1?

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka gorsza.

Od c9 to chyba największe różnicę, wygląd podstawki. I rozmiar paneli czyli wprowadzenie 48" i 42" w tym roku. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w rzeczywistości C2 nie sprawia, że obraz przy jasnych miejscach traci detale? Tak to widzę u siebie na filmiku który podrzucił azgan. Zgaduję, że to problem nagranego obrazu i ogólnie niemożność pokazania hdr na odbiorniku sdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omawiał to więc pewnie jakiś babol ustawienia/fw/źródło

Ogólnie typowy klon więc największe zmiany to gorsza podstawka ale na plus mniejsze ramki

Edytowane przez Wu70
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga mocno tez spadla. Bo z tego co rozumiem to nie żałowali plastiku. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2022 o 10:14, Wu70 napisał:

Omawiał to więc pewnie jakiś babol ustawienia/fw/źródło

Ogólnie typowy klon więc największe zmiany to gorsza podstawka ale na plus mniejsze ramki

Beznadziejna jest ta nowa podstawka i chyba tylko po to by na siłę coś zmienić. Ten nowy WebOS to już od czasu C1 mi się nie podoba i wygląda jak kopia Androida i działa podobnie. Mieli dopieszczony WebOS w CX to wystarczyło to dalej rozwijać dokładając nowe możliwości. 

PS>

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeżywacie te podstawki jak by to był jakiś niesamowicie ważny element, w 80% i tak te TV wiesza się na ścianie, bo fabrycznie stojaki to śmiecie bez możliwości regulacji.

W dniu 10.04.2022 o 10:31, Minciu napisał:

Waga mocno tez spadla. Bo z tego co rozumiem to nie żałowali plastiku. 

Nie cieszycie się? Przecież wszystko musi być dzisiaj super cienkie i lekkie, przyjdą czasy że szturchniesz telewizor i ramka pęknie? Oj tam oj tam zapakuje się etui pogrubiające jak w przypadku telefonów i będzie gitara :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na VESA z regulacja wysuniecia te szturchnięcie ma sens XD 

Albo i przy czyszczeniu jak za mocno sie dociśnie ścierkę. 

Co do regulacji 48 i 42" ... Moim zdaniem regulacji im nie potrzeba. Najlepiej wygladaja lewitując tuż nad blatem biurka. Górna krawędź ekranu i tak powyzej lini wzroku wypada.

Osobiście wolałbym jak w G1 standardowo w pudle Vesa, a opcjonalnie te koślawe nóżki do dokupienia.  Przy tym rozmiarze montaż na ścianę jak najbardziej ma sens.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DisconnecT napisał:

Przeżywacie te podstawki jak by to był jakiś niesamowicie ważny element, w 80% i tak te TV wiesza się na ścianie, bo fabrycznie stojaki to śmiecie bez możliwości regulacji.

 

Dla mnie jest bo ja stawiam a nie wieszam i jak za coś płacę to lubię mieć wybór a nie być zmuszany. Byłem i jestem zadowolony z podstawek w B9, C9 i CX w C2 już nie i oby wrócili do sprawdzonych rozwiązań w kolejnych OLED'ach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa w C2 jest zdecydowanie lepiej przemyślana niż w C1, nie zajmuje dużo miejsca na biurku i można TV do ściany przysunąć.

lg_2022handson_19_large.jpg

3cvdmler6ep81.jpg?width=2016&format=pjpg

C1 ma pokraczną podstawę.

thickness-large.jpg

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy podstawka od 42 c2 podejdzie do 48 c1 ?

Przydalyby się dodatkowe 5-7 cm głębokości  

Edytowane przez Aruuus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Doamdor napisał:

Podstawa w C2 jest zdecydowanie lepiej przemyślana niż w C1, nie zajmuje dużo miejsca na biurku i można TV do ściany przysunąć.

 

Skoro do sciany chcesz przysuwać... to nie prościej po prostu na ścianie powiesić??

Jakby oledy nie były fajnymi monitorkami to ich wadą jest rozmiar... rokujący za to teraz c2 42" ma z koleji odjechana cene... juz sugerowana ~6500 jest ciężko strawna a w pierwszych dostępnościach osiąga i ~8000... Za ~4000 można by pomyśleć ale to może za 2-3 lata...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Doamdor napisał:

Podstawa w C2 jest zdecydowanie lepiej przemyślana niż w C1, nie zajmuje dużo miejsca na biurku i można TV do ściany przysunąć.

 

 

C1 ma pokraczną podstawę.

 

 

 

Odwrotnie, C2 ma pokraczną i sorry mów sobie co chcesz mnie to nie przekonuje i tyle. Ile to miejsca na biurku zajmują te kacze lapki? W każdym TV i nawet w Philips Momentum 436M6VBPAB strasznie mnie to denerwowało i z wielką wygodą przesiadłem się na B9 a później CX. To co zrobili w C2 jest dla mnie nieakceptowalne i kretyńsko głupie. Z miejsca jest u mnie spalony ten model i już wolałbym kupić C1 gdybym miał wybierać teraz nowego OLED'a. Rozumiem natomiast że Tobie może się to podobać albo że komuś to wisi bo i tak wiesza ale dla mnie jest to krok wstecz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam metrowe biurko na głębokość. Brane pod OLEDa jak tylko byly pierwsze przecieki z rozmiarem 48". Szerokość dwa metry. CX 48 miał odjechaną cene i zerową dostępność wiec go przeczekałem z karłem 34" UWQHD. 

C1 48" ze swoja podstawka zjada z tylu biurka tyle, co pozniej siedzi sie od biurka odsuniętym, wiec głębokość biurka daje dokladnie dystans do oczu. 

Na c2 można brać biurko 90cm głębokie aby zachować dalej metro do ekranu. 

42" c2 daje możliwość zejścia z głębokością biurka na okolo 70-80cm. 

Ale z kolei 70cm biurko dla mnie byloby już za ciasne. Wole przestrzeń przed nosem na blacie. A nie znowu malo miejsca na podkładkę. A te nogi z C2 oszczędzają miejsce z tyłu, ale zjadą przestrzeń przed ekranem i sa brzydkie. Do tego cofnięty ekran mocniej niz w c1 rozwalać bedzie licowanie sie ekranu z kolumnami. Beda one wystawać mocno przed ekran. Wole po prostu głębsze biurko. 

Pyrkam tak w FPSy online. Takie rozmiary moga być nie wygodne do strategii RTS w stylu Star Crafta. Musze w wolnej chwili obczaić Warhamerra. Ale w LOLa grało mi się OK. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Odwrotnie, C2 ma pokraczną i sorry mów sobie co chcesz mnie to nie przekonuje i tyle. Ile to miejsca na biurku zajmują te kacze lapki? W każdym TV i nawet w Philips Momentum 436M6VBPAB strasznie mnie to denerwowało i z wielką wygodą przesiadłem się na B9 a później CX. To co zrobili w C2 jest dla mnie nieakceptowalne i kretyńsko głupie. Z miejsca jest u mnie spalony ten model i już wolałbym kupić C1 gdybym miał wybierać teraz nowego OLED'a. Rozumiem natomiast że Tobie może się to podobać albo że komuś to wisi bo i tak wiesza ale dla mnie jest to krok wstecz.

Nie widzę tu nic pokracznego, czego nie można powiedzieć o podstawie w CX, która zajmuje dużo miejsca na biurku.

thickness-large.jpg

 

5 godzin temu, marioking napisał:

Skoro do sciany chcesz przysuwać... to nie prościej po prostu na ścianie powiesić??

Jakby oledy nie były fajnymi monitorkami to ich wadą jest rozmiar... rokujący za to teraz c2 42" ma z koleji odjechana cene... juz sugerowana ~6500 jest ciężko strawna a w pierwszych dostępnościach osiąga i ~8000... Za ~4000 można by pomyśleć ale to może za 2-3 lata...

Ten problem ma C1 i CX.

 

Edytowane przez Doamdor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Doamdor napisał:

Nie widzę tu nic pokracznego, czego nie można powiedzieć o podstawie w CX, która zajmuje dużo miejsca na biurku.

 

Gdzie niby zajmuje dużo miejsca? Z tyłu? Za to w C2 kacze łapy zajmują dużo miejsca na długość praktycznie tyle samo ile ma sam ekran. Sorry wolę rozwiązanie jakie LG stosowało od lat w OLED'ach i nie przekonasz mnie do zmiany zdania. I po co mi te fotki jak ja mam te OLED'y w domu i wiem co kupowałem i jak to wygląda?. Nie podobają mi się podstawi tego typu jakie teraz wprowadza LG w żadnym z TV u każdego producenta. Lubię jak podstawka jest po środku ekranu. Najmniej miejsca to zajmuje podstawka od B9 i ta podoba mi się najbardziej.

Zrobili parodię w C2 teraz to wygląda jak każdy inny TV i nie ma żadnego charakteru. Jak miałbym oglądać te przyczłapy to faktycznie lepiej już powiesić.

Ostatni dobry OLED od LG z fajną podstawką to niestety C1 i w niego bym celował kupując teraz nowy TV

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Doamdor napisał:

Podstawa w C2 jest zdecydowanie lepiej przemyślana niż w C1, nie zajmuje dużo miejsca na biurku i można TV do ściany przysunąć.

 

 

C1 ma pokraczną podstawę.

 

 

 

Podstawa jak podstawa, cały kadłub w C2 jest znacznie lepszy, zamiast montować puchę z elektroniką na połowę wysokości, a drugą połowę zostawić dyndającą jak gacie na wietrze, tutaj zbalansowano rozłożenie elementów tworząc normalną obudowę o większej sztywności.

Przy okazji też otwory montażowe VESA w końcu są po ludzku na środku telewizora, gdzie wcześniej stosowali debilizm w postaci otworów VESA na dole TV, nie dość że wiele wieszaków nie była z tym kompatybilna, to na dodatek przy przesiadce z normalnego TV na OLED trzeba by wiercić od nowa dziury w ścianie i przekładać wieszak niżej.

Nie pojmuję jeszcze jednej rzeczy, pakują aż 3 porty USB, i żaden nie jest w standardzie 3.0, gdzie takie rozwiązanie można było spotkać już w TV z przed 7 lat.

Edytowane przez DisconnecT
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, DisconnecT napisał:

Podstawa jak podstawa, cały kadłub w C2 jest znacznie lepszy, zamiast montować puchę z elektroniką na połowę wysokości, a drugą połowę zostawić dyndającą jak gacie na wietrze, tutaj zbalansowano rozłożenie elementów tworząc normalną obudowę o większej sztywności.

Przy okazji też otwory montażowe VESA w końcu są po ludzku na środku telewizora, gdzie wcześniej stosowali debilizm w postaci otworów VESA na dole TV, nie dość że wiele wieszaków nie była z tym kompatybilna, to na dodatek przy przesiadce z normalnego TV na OLED trzeba by wiercić od nowa dziury w ścianie i przekładać wieszak niżej.

Nie pojmuję jeszcze jednej rzeczy, pakują aż 3 porty USB, i żaden nie jest w standardzie 3.0, gdzie takie rozwiązanie można było spotkać już w TV z przed 7 lat.

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia tak samo jak nie miało wcześniej więc niby czemu miałbym się tym przejmować teraz? Do wieszania jest seria G i gdybym chciał "wisielca" to celowałbym właśnie w ten model. Dla mnie rozwiązania LG które były stosowane do tej pory były dobre i wygodne bo nie muszę mieć w salonie tak dużego stolika RTV ani biurka pod PC, konsole. Zdecydowanie jestem zwolennikiem podstawy jaka była stosowana do tej pory i jeśli w przyszłości LG nie wróci do tego co było dobre lub nie zmieni jej na inną ale z mocowaniem na środku a nie po bokach to kolejny OLED będzie od Samsunga albo Sony lub Panasonica. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Aruuus napisał:

Ciekawe czy podstawka od 42 c2 podejdzie do 48 c1 ?

Przydalyby się dodatkowe 5-7 cm głębokości  

Nie podejście przecież nie ma otworów montażowych jeżeli masz możliwość to to lepiej zapakować na ścianę, są wieszaki nawet z ramieniem do regulacji które po złożeniu nie będą dystansować telewizora na więcej jak 5cm

23 minuty temu, azgan napisał:

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia tak samo jak nie miało wcześniej więc niby czemu miałbym się tym przejmować teraz? Do wieszania jest seria G i gdybym chciał "wisielca" to celowałbym właśnie w ten model. Dla mnie rozwiązania LG które były stosowane do tej pory były dobre i wygodne bo nie muszę mieć w salonie tak dużego stolika RTV ani biurka pod PC, konsole. Zdecydowanie jestem zwolennikiem podstawy jaka była stosowana do tej pory i jeśli w przyszłości LG nie wróci do tego co było dobre lub nie zmieni jej na inną ale z mocowaniem na środku a nie po bokach to kolejny OLED będzie od Samsunga albo Sony lub Panasonica. 

Aha, czyli argument bo mi jest wygodnie, a Wy macie 2 tysiące droższego z serii G do wieszania :E
Dotychczasowa budowa OLED'ów LG była idiotyczna i już nawet nie pije do podstawy, bo to bez znaczenia, ale ten kadłub do połowy wysokości telewizora i dalej sam ekran puszczony luźno to zwyczajna tandeta i proszenie się o łatwe uszkodzenie.
 

A jak Sony, Samsung i Panas też zastosują taką podstawkę to wrócisz do LCD? ?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna tez zamontowac go na ramieniu na biurku. Niestety chyba tylko Ergotron HX ogarnie 48 cali(+adapter do vesa 200x300)

Edytowane przez srekal34
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale zmiana wyglądu i podstawka bardziej przystosowana pod biurka jest tylko w modelu C2 42 cale.
Szkoda, że złotówka tak poleciała bo teraz pewnie C1 48 cali dałoby radę wyrwać za 3500zł.

Dla mnie też przemyślenie kadłubka C1 i podstawki tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, DisconnecT napisał:

Nie podejście przecież nie ma otworów montażowych jeżeli masz możliwość to to lepiej zapakować na ścianę, są wieszaki nawet z ramieniem do regulacji które po złożeniu nie będą dystansować telewizora na więcej jak 5cm

Aha, czyli argument bo mi jest wygodnie, a Wy macie 2 tysiące droższego z serii G do wieszania :E
Dotychczasowa budowa OLED'ów LG była idiotyczna i już nawet nie pije do podstawy, bo to bez znaczenia, ale ten kadłub do połowy wysokości telewizora i dalej sam ekran puszczony luźno to zwyczajna tandeta i proszenie się o łatwe uszkodzenie.

 

Nie wiem co tutaj ma się "łatwo" uszkodzić sorry ale nie mogę już czytać tego bełkotu. Nie trafiają do mnie te Twoje argumenty i nie przekonują. Od lat mam OLED'y i nigdy nic mi się nie uszkodziło z tego powodu a przenosiłem i przewoziłem je już nie raz.

Co do podstawki u innych to Panie kolego Panasonic nie dość że daje na środku to jeszcze z możliwością regulacji na boki więc jestem o to spokojny. Sony i Samsung póki co też dają na środku a nie jakieś przyczłapy. Niech sobie LG te bolce w :zadek:wsadzi.

Taki "nie tandetny" ten C2 że cała konstrukcja waży mniej :szczerbaty:. Dobrze że jest jeszcze C1 na rynku i można go kupić nie dość że taniej to bez innowacji wdrożonych na siłę tylko po to żeby czymkolwiek różniły się te modele bo od czasu C9 to sprzedają jedno i to samo. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, azgan napisał:

Nie wiem co tutaj ma się "łatwo" uszkodzić sorry ale nie mogę już czytać tego bełkotu. Nie trafiają do mnie te Twoje argumenty i nie przekonują. Od lat mam OLED'y i nigdy nic mi się nie uszkodziło z tego powodu a przenosiłem i przewoziłem je już nie raz.

Co do podstawki u innych to Panie kolego Panasonic nie dość że daje na środku to jeszcze z możliwością regulacji na boki więc jestem o to spokojny. Sony i Samsung póki co też dają na środku a nie jakieś przyczłapy. Niech sobie LG te bolce w :zadek:wsadzi.

Taki "nie tandetny" ten C2 że cała konstrukcja waży mniej :szczerbaty:. Dobrze że jest jeszcze C1 na rynku i można go kupić nie dość że taniej to bez innowacji wdrożonych na siłę tylko po to żeby czymkolwiek różniły się te modele bo od czasu C9 to sprzedają jedno i to samo. 

 

Nie no bełkoczesz to Ty, o taką pierdołę jak stojak do telewizora się spłakałeś i zacząłeś odgrażać że nie kupisz nic od LG, tak jak by producent miał się przestraszyć odpływu jednego klienta xD
Tak, zaraz się okaże że żeby mieć linię argumentacyjną powiesz że biegałeś z tymi telewizorami na maratonach i nic się nie uszkodziło, panel się wygina jak linijka od połowy wysokości, dalekie to od jakości, ale wiadomo że dzisiaj wszystko ma tylko wyglądać, jakość to kryterium 3 kategorii :D

Dzisiaj Samsung i Sony dają podstawę na środku, tak jak LG, a kto wie co będzie za rok, zwłaszcza że Sony "druty" stosowało już 5 lat temu jako jeden z pierwszych. ;)

Może dlatego geniuszu C2 waży mniej, bo ma mniejszy ekran? :E Bo wiesz może nie wiesz, ale zmieniona konstrukcja obudowy tyczy się tylko modelu 42 cale. ?

 

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...