Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Jak GTX 1070 jeszcze daje rade to tym bardziej prawie 2x szybszy GTX 1080Ti :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Gra też na padzie i pełnym ekranie.

No tak bo wtedy może się odsunąć i pozwolić sobie na full screen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Gra też na padzie i pełnym ekranie. Nie wiem po co tak blisko ta klawiatura? Mógł dołożyć wysuwany blat na M+K i byłoby git. O regulacji wysokości na podnośnikach pomyślał a o tak prostym patencie już nie ?.

Tylko po co tak kombinować jak można było kupić mniejszy  ekran. No chyba ze koniecznie oled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wkamil73 napisał:

I karta nie wydaje ;)

Karta kartą, można zmienić, starsze gierki by zapuścił na full screen. Ale otwarcie mówi, że gra tak w oknach w trybie PC bo ekran jest za duży :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wkamil73 napisał:

 

I karta nie wydaje ;)

Nie masz pojęcia o czym mówisz. Miałem to GPU zanim sprzedałem desktopa i spokojnie da się pograć w 2160p na tej karcie oczywiście w nowych tytułach wszystkie suwaki nie będą na Ultra ale i tak na OLED'ZIE mieszanka ustawień będzie wyglądać lepiej niż na dowolnym LCD'ku. Do 1440p spokojnie jeszcze styka bez RT. Na minus jest to że w 4K nie pogra z HDR bo nie odpali 10bit bez kompresji i 60k/s (brak HDMI 2.1) z VRR też będzie lipa.

6 minut temu, kadajo napisał:

Jak GTX 1070 jeszcze daje rade to tym bardziej prawie 2x szybszy GTX 1080Ti :D

Dokładnie 

3 minuty temu, lukadd napisał:

Karta kartą, można zmienić, starsze gierki by zapuścił na full screen. Ale otwarcie mówi, że gra tak w oknach w trybie PC bo ekran jest za duży :E

Jak gra na padzie to jest git. Zamiast tych automatycznych podnośników do regulacji wysokości mógł zadbać o wysuwany blat na M+K i już mógłby grać na FullScreenie tak jak gra na padzie ale nie pomyślał o tym.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Nie masz pojęcia o czym mówisz. Miałem to GPU zanim sprzedałem desktopa i spokojnie da się pograć w 2160p na tej karcie oczywiście w nowych tytułach wszystkie suwaki nie będą na Ultra ale i tak na OLED'ZIE mieszanka ustawień będzie wyglądać lepiej niż na dowolnym LCD'ku. Do 1440p spokojnie jeszcze styka bez RT. Na minus jest to że w 4K nie pogra z HDR bo nie odpali 10bit bez kompresji i 60k/s (brak HDMI 2.1).

Dokładnie 

Spokojnie :D Ty miałeś a ja mam w domu 3 paskale, 1070, 1080 i 1080ti, więc świetnie wiem o czym mówię. I może na tym zakończmy dyskusję na temat idealnej karty do 4K jaką (nie) jest 1080ti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do giercowania w 4k się nada ale w gry nie starsze jak 2015/17 rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Do giercowania w 4k się nada ale w gry nie starsze jak 2015/17 rok :)

No właśnie, zawsze jest jakieś "ale" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano. Zawsze powinno się precyzować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wkamil73 napisał:

Spokojnie :D Ty miałeś a ja mam w domu 3 paskale, 1070, 1080 i 1080ti, więc świetnie wiem o czym mówię. I może na tym zakończmy dyskusję na temat idealnej karty do 4K jaką (nie) jest 1080ti :)

Masz testy wyżej więc nie wiem o czym tutaj chcesz dyskutować ?? Jak jesteś niewolnikiem grania na z wszystkimi na Ultra to niestety ale nawet RTX3090 idealny do tego nie będzie zwłaszcza w tytułach gdzie się nie da ratować DLSS. Dużo starszych gier na OLED'ZIE to chcę się zwyczajnie przechodzić ponownie i odkrywać na nowo a luzując ustawienia odpalisz w tym magicznym 2160p nawet nowości z tego roku. Już pomijam że na tych 48 calach działają też pośrednie rozdzielczości typu 1800p gdzie różnica nie jest jakaś gigantyczna względem pełnego 4K a boost do wydajności jest odczuwalny podobnie jak z DLSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Masz testy wyżej więc nie wiem o czym tutaj chcesz dyskutować ?? Jak jesteś niewolnikiem grania na z wszystkimi na Ultra to niestety ale nawet RTX3090 idealny do tego nie będzie zwłaszcza w tytułach gdzie się nie da ratować DLSS. Dużo starszych gier na OLED'ZIE to chcę się zwyczajnie przechodzić ponownie i odkrywać na nowo a luzując ustawienia odpalisz w tym magicznym 2160p nawet nowości z tego roku. Już pomijam że na tych 48 calach działają też pośrednie rozdzielczości typu 1800p gdzie różnica nie jest jakaś gigantyczna względem pełnego 4K a boost do wydajności jest odczuwalny podobnie jak z DLSS.

No i co mamy w tym teście? W CP2077 poniżej 30fps. I w kilku innych grach podobnie. To ma się nadawać do grania? Może komuś to wystarczy, mi zdecydowanie nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy suwakach w lewo 1080ti pewnie daje sporo fps.Tak zawsze było jest i  bedzie

Ja na hd530 jestem w stanie grać.Slowo klucz dobór detali

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kadajo napisał:

Do giercowania w 4k się nada ale w gry nie starsze jak 2015/17 rok :)

Jak ktoś ma problem z poluzowaniem detali to i RTX3090 wymięka w natywnym 4K https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-3080-ti-prawie-jak-geforce-rtx-3090-tylko-mniej-pamieci-i-troche-nizsza-cena?page=0,21 i trzeba się ratować robieniem z :kupa: miodu bo bez DLSS nie ma co nawet próbować ?. Ja o tym wiem, Ty o tym wiesz ale chyba są tutaj z nami osoby które nie do końca to kumają.

4 minuty temu, wkamil73 napisał:

No i co mamy w tym teście? W CP2077 poniżej 30fps. I w kilku innych grach podobnie. To ma się nadawać do grania? Może komuś to wystarczy, mi zdecydowanie nie...

No a na RTX3090 bez DLSS w 2160p masz 24 klatki ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Jak ktoś ma problem z poluzowaniem detali to i RTX3090 wymięka w natywnym 4K https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-3080-ti-prawie-jak-geforce-rtx-3090-tylko-mniej-pamieci-i-troche-nizsza-cena?page=0,21 i trzeba się ratować robieniem z :kupa: miodu bo bez DLSS nie ma co nawet próbować ?. Ja o tym wiem, Ty o tym wiesz ale chyba są tutaj z nami osoby które nie do końca to kumają.

 

No a na RTX3090 bez DLSS masz 24 klatki ?

No właśnie,  3090 ma w 4K problemy. No ale nie, będziemy udawać, że :kupa: jest miodem, i że na 1080ti jest wypas w 4K, bo zetniemy detale żeby osiągnąć super grywalne 35FPS. A w ogóle to o co chodzi, bo przecież można obniżyć rozdzielczość a OLED sobie przeskaluje i będzie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jurekk napisał:

Przy suwakach w lewo 1080ti pewnie daje sporo fps.Tak zawsze było jest i  bedzie

Ja na hd530 jestem w stanie grać.Slowo klucz dobór detali

Dokładnie a jak ktoś nie ogrania wyostrzenia w sterownikach i np. skalowanego 1800p do 2160p to zawsze może odpalić FSR1.0 lub to poprawione 2.0 i już tak ten brak DLSS nie boli ?. Optymalizacja ustawień graficznych to podstawa, czasami różnic między Ultra a High to z lupą trzeba szukać a najgorzej jak ktoś jest chory jak nie ma wszystkich suwaków na prawo i myśli że się tak grać nie da :E.

2 minuty temu, wkamil73 napisał:

No właśnie,  3090 ma w 4K problemy. No ale nie, będziemy udawać, że :kupa: jest miodem, i że na 1080ti jest wypas w 4K, bo zetniemy detale żeby osiągnąć super grywalne 35FPS. A w ogóle to o co chodzi, bo przecież można obniżyć rozdzielczość a OLED sobie przeskaluje i będzie super.

I co się dzieję w Cyberpunku 2077 jak zejdziesz z natywnej rozdzielczości 2160p i odpalisz to oszukane 4K z DLSS? Da się grać czy nie? ?. Już pomijam że poluzować można niektóre ustawienia o oczko niżej i bez bólu grać z lepszym fps'm nawet w tak wymagającym tytule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Dokładnie a jak ktoś nie ogrania wyostrzenia w sterownikach i np. skalowanego 1800p do 2160p to zawsze może odpalić FSR1.0 lub to poprawione 2.0 i już tak ten brak DLSS nie boli ?. Optymalizacja ustawień graficznych to podstawa, czasami różnic między Ultra a High to z lupą trzeba szukać a najgorzej jak ktoś jest chory jak nie ma wszystkich suwaków na prawo i myśli że się tak grać nie da :E.

I co się dzieję w Cyberpunku 2077 jak zejdziesz z natywnej rozdzielczości 2160p i odpalisz to oszukane 4K z DLSS? Da się grać czy nie? ?. Już pomijam że poluzować można niektóre ustawienia o oczko niżej i bez bólu grać z lepszym fps'm nawet w tak wymagającym tytule.

Ależ oczywiście, dla mnie to możesz nawet skalować do 4K z 720p, na zdrowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wkamil73 napisał:

Ależ oczywiście, dla mnie to możesz nawet skalować do 4K z 720p, na zdrowie :)

Widzę że rozmowa jest totalnie bez sensu i żadne argumenty nie trafiają więc daję sobie spokój a z koniem nie będę się kopać ?. Twoim tokiem myślenia to nie ma żadnego GPU do 4K i każde jest niewystarczające bo nawet w tych cross-genowych tytułach jakie teraz mamy da się je bez problemu dojechać w 2160p. Z DLSS pewnie też nie korzystasz bo to nie jest natywne 4K :E.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No do pracy to nie ma dyskusji, ale do grania jemu najwyraźniej nie stykał, skoro grał w oknach na nie FF :)

I karta nie wydaje ;)

Zacznijmy od tego że 1080Ti nie oferuje nawet pełnych parametrów wyświetlania na takim ekranie ze względu na brak HDMI 2.1 i DP z obsługą DSC. Masz do wyboru 4K @ 60 Hz RGB 8 BIT, lub 4K @ 120 Hz YCbCr 4:2:0 przy obciętej kwantyzacji kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Widzę że rozmowa jest totalnie bez sensu i żadne argumenty nie trafiają więc daję sobie spokój a z koniem nie będę się kopać ?. Twoim tokiem myślenia to nie ma żadnego GPU do 4K i każde jest niewystarczające bo nawet w tych cross-genowych tytułach jakie teraz mamy da się je bez problemu dojechać w 2160p.

Nie nie, nie rozmowa dotyczyła tylko 1080ti i jej użyteczności w 4K i nie chodzi bynajmniej o to, że się nie da w ogóle.

A co do braku mocy nawet obecnych GPU przy 4K to co to, jakąś Amerykę trzeba odkryć? No chyba, że wierzyłeś w marketing nvidii, że panie, pascal to jest karta pod 4K, a 3090 pod 8K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Kupił duży ekran i gra w oknach bo ekran jest za duży.
Bajka :E

Biurko za małe. 76cm oczy - ekran to nie sa warunki pod 48". 

Pokój ma duży a biurko ciasne. Dziekuję, do widzenia jak 99% recenzji 48" z neta. LG powinno wysyłać na testy te ekrany razem z blatem 100-120x150-200cm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wkamil73 napisał:

Nie nie, nie rozmowa dotyczyła tylko 1080ti i jej użyteczności w 4K i nie chodzi bynajmniej o to, że się nie da w ogóle.

A co do braku mocy nawet obecnych GPU przy 4K to co to, jakąś Amerykę trzeba odkryć? No chyba, że wierzyłeś w marketing nvidii, że panie, pascal to jest karta pod 4K, a 3090 pod 8K.

Jest masa tytułów które ogrywałem na tamtym GPU w 4K oczywiście nie były to najnowsze tytuły z tego roku ani poprzedniego ale wydajność tego GPU nie uległa zmianie i nadal spokojnie da się cisnąć w 4K na tej karcie. 

Zwróciłeś uwagę że miałem o obniżeniu detali w nowszych tytułach? 

Na 3090 na upartego też da się pograć w tym oszukanym 8K z DLSS i pociętych detalach no chyba że ktoś ma z tym problem i nie uznaje takiego grania.

5 minut temu, DisconnecT napisał:

  

Zacznijmy od tego że 1080Ti nie oferuje nawet pełnych parametrów wyświetlania na takim ekranie ze względu na brak HDMI 2.1 i DP z obsługą DSC. Masz do wyboru 4K @ 60 Hz RGB 8 BIT, lub 4K @ 120 Hz YCbCr 4:2:0 przy obciętej kwantyzacji kolorów.

Już o tym pisałem i ma to tylko znaczenie jak chcesz grać z HDR bo w SDR nie robi to większej różnicy a do więcej niż 60k/s i tak to GPU jest za słabe w 2160p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wkamil73 napisał:

Nie nie, nie rozmowa dotyczyła tylko 1080ti i jej użyteczności w 4K i nie chodzi bynajmniej o to, że się nie da w ogóle.

A co do braku mocy nawet obecnych GPU przy 4K to co to, jakąś Amerykę trzeba odkryć? No chyba, że wierzyłeś w marketing nvidii, że panie, pascal to jest karta pod 4K, a 3090 pod 8K.

1080ti nie ma HDMI 2.1 - Odpada!

3070 bez problemu zjada 1080ti dodatkowo daje DLSS co znacznie moze poprawic komfort gry. 

2 minuty temu, azgan napisał:

Już o tym pisałem i ma to tylko znaczenie jak chcesz grać z HDR bo w SDR nie robi to większej różnicy a do więcej niż 60k/s i tak to GPU jest za słabe w 2160p.

Wiec najprościej jest zapomnieć o tym dziadku w dzisiejszych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Biurko za małe. 76cm oczy - ekran to nie sa warunki pod 48". 

Pokój ma duży a biurko ciasne. Dziekuję, do widzenia jak 99% recenzji 48" z neta. LG powinno wysyłać na testy te ekrany razem z blatem 100-120x150-200cm.

 

Biurko dobre, do M+K wystarczyło dorobić wysuwany blat który może zawsze schować jak ogląda coś na TV lub gra na padzie. 

Nie było mu żal kasy na elektryczne podnisniki do regulacji wysokości (co jest bez sensu bo i tak nie będzie na stojąco grać ani pracować) to mógł sobie zrobić nawet z automatu wysuwany blat i dystans od ekranu miałby taki sam jak podczas grania na padzie a miejsca by nie stracił.

Mówi przecież że jak gra na padzie to jest O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Biurko dobre, do M+K wystarczyło dorobić wysuwany blat który może zawsze schować jak ogląda coś na TV lub gra na padzie. 

Nie było mu żal kasy na elektryczne podnisniki do regulacji wysokości (co jest bez sensu bo i tak nie będzie na stojąco grać ani pracować) to mógł sobie zrobić nawet z automatu wysuwany blat i dystans od ekranu miałby taki sam jak podczas grania na padzie a miejsca by nie stracił.

Mówi przecież że jak gra na padzie to jest O.K.

BZDURA! Krzesła i regulacje elektryczne biurek na YT są darmowe. Żaden fiutex tego nie kupuje a później na filmach ordynarnie lokuje produkty bez informowania o tym.

Wysuwane półki nie sa wygodne. Zobacz jaki pokoj ma typek z filmu a jak ciasne biurko. 

To nie jest sytuacja z pokojem wagonem jak u naszego kolegi z forum, co po prostu takie ma warunki. Tam ewidentnie problemem nie sa warunki a gratisy i sponsorzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...