Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Wu70 napisał:

Nie bardzo bo ten gigabyte ma HDMI 2.1 docięte do 24Gbps 8:E 

Na PC DSC ratuje temat ale na konsolach odpala tylko 4k@120 4:2:0 :D

Jak nie ma HDMI 2.1 to się nie liczy. Wiem że walki lecą ostre. W stylu masz VRR to już HDMI 2.1 certyfikat dajemy..

Kij że nawet vrr działa jak gówno. Byle tanio a naklejki były.

Godzinę temu, forum napisał:

Ktos ma wyprobowany kabel hdmi 3m pc->oled ?

Kupilem unitek 8K hdmi 2.1 specification with 48Gps mass-capacity bandwidth i lipton.

https://www.x-kom.pl/p/614738-kabel-hdmi-unitek-kabel-hdmi-21-hdmi-3m-8k-60hz-4k-120hz.html

Ktoś ostatnio miał też problem z kablem 2.1.  to nie unitek był?

To chyba ten sam był? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 26.05.2022 o 11:05, LJ19 napisał:

Od dawno mówiło się, że np. częste oglądanie telewizji informacyjnych to ryzyko dla oledowych TV. 

Kto normalny kupuje TV OLED do oglądania przez cały dzień TVN 24? Mam takie wrażenie, że ekrany OLED najbardziej się wypalają tym co ich nie mają. Jeśli chodzi o ekrany OLED to "przerobiłem" już S3, S4, S7, S9+, S20+ a teraz jeszcze od prawie czterech lat mam TV OLED i żaden z tych ekranów się nie wypalił. Jak obecny TV wytrzyma do pojawienia się PS6 to będę bardziej niż zadowolony.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kris194 napisał:

Kto normalny kupuje TV OLED do oglądania przez cały dzień TVN 24? Mam takie wrażenie, że ekrany OLED najbardziej się wypalają tym co ich nie mają. Jeśli chodzi o ekrany OLED to "przerobiłem" już S3, S4, S7, S9+, S20+ a teraz jeszcze od prawie czterech lat mam TV OLED i żaden z tych ekranów się nie wypalił. Jak obecny TV wytrzyma do pojawienia się PS6 to będę bardziej niż zadowolony.

Mi w Note 3 wypalił się androidowy pasek powiadomień. ;) Co do oglądania TV informacyjnych na OLED... cóż, jakoś inne rodzaje matryc nie mają z tym takiego problemu i lepiej znoszą "katowanie" tego typu treściami.

Parafrazując Twoje pytanie: kto normalny kupuje oledowy monitor do wyświetlania przez cały dzień statycznych interfejsów? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Jak nie ma HDMI 2.1 to się nie liczy. Wiem że walki lecą ostre. W stylu masz VRR to już HDMI 2.1 certyfikat dajemy..

Kij że nawet vrr działa jak gówno. Byle tanio a naklejki były.

Ma ale jakieś wyjątkowo upośledzone, 2.0 tyle nie zrobi.

Wcześniej myślałem że coś tam niektórzy delikatnie przycinają ale to w zasadzie nieistotne jak w CX ale 24Gbps.. 8:E Z DP chyba nie ma takiego pajacowania, zawsze maks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, LJ19 napisał:

Co do oglądania TV informacyjnych na OLED... cóż, jakoś inne rodzaje matryc nie mają z tym takiego problemu i lepiej znoszą "katowanie" tego typu treściami.

Dobrze to ująłeś, katowanie. U mnie też raz dziennie lecą wiadomości, czasem nawet TVN 24 i nic się nie wypala. W grach na konsolach też masz elementy statyczne interfejsu i patrz, TV żyje i ma się dobrze i to nie tylko u mnie. Ekranów idealnych nie ma i może nigdy nie będzie.

Edytowane przez Kris194
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris194 napisał:

Dobrze to ująłeś, katowanie. U mnie też raz dziennie lecą wiadomości, czasem nawet TVN 24 i nic się nie wypala. W grach na konsolach też masz elementy statyczne interfejsu i patrz, TV żyje i ma się dobrze i to nie tylko u mnie.

Po prostu matryce oledowe nie są tak wytrzymałe jak IPS czy VA i tyle. That's it. Dlatego w pewnych zastosowaniach prędko nie będą polecane. 

Piszesz o grach na konsolach... a grasz nieustannie i po 8-10 godzin dziennie w tę samą grę? Do tego można porównać przeciętne użycie monitora komputerowego w zastosowaniach profesjonalnych/do pracy.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Wu70 napisał:

Ma ale jakieś wyjątkowo upośledzone, 2.0 tyle nie zrobi.

Wcześniej myślałem że coś tam niektórzy delikatnie przycinają ale to w zasadzie nieistotne jak w CX ale 24Gbps.. 8:E Z DP chyba nie ma takiego pajacowania, zawsze maks?

2.0 kończy sie na 18Gbps. 2.1 to 48Gbps.. pytanie czy 24Gbps to bardziej jak 2.0 czy jak 2.1 ? XD 

Dla mnie powinno być zero jedynkowo. Albo spełnia specyfikację albo nie spełnia. Bo z tym do 48gbps to można powiedzieć, że HDMI 1.0 ze swoim 5gbps też mieści się w zakresie do 48GBps.

A jak da ktoś 18,1Gbps to też nie można nazwać tego 2.0 tylko już 2.1? XD Najlepiej w pudle 4K 175Hz czy ile tam już cisną.

Edytowane przez Minciu
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wu70 napisał:

 Z DP chyba nie ma takiego pajacowania, zawsze maks?

Jeszcze, od 2.0 zaczyna się pajacowanie 40 albo 80 Gbps.

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna to wyglądać na ostry marketing. Weźcie cokolwiek dodajcie do speca. Zapłaćcie a my dajemy wam pieczątke że to 2.1.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Minciu napisał:

2.0 kończy sie na 18Gbps. 2.1 to 48Gbps.. pytanie czy 24Gbps to bardziej jak 2.0 czy jak 2.1 ? XD 

Dla mnie powinno być zero jedynkowo. Albo spełnia specyfikację albo nie spełnia. Bo z tym do 48gbps to można powiedzieć, że HDMI 1.0 ze swoim 5gbps też mieści się w zakresie do 48GBps.

A jak da ktoś 18,1Gbps to też nie można nazwać tego 2.0 tylko już 2.1? XD Najlepiej w pudle 4K 175Hz czy ile tam już cisną.

Ewidentnie przekracza 2.0 więc nie powinno być wątpliwości. Poza tym specyfikacja określa wymaganą przepustowość czy maks przepustowość? 8:E Na wiki widzę że to podany maks, czyli wcale tyle być nie musi (ale tabelka z wiki nie musi być w 100% zgodna ze specyfikacją)

Poza tym standard to nie tylko przepustowość, choćby DSC jako opcja dla 2.1 którą ma ten monitor, VRR, eARC itp. Także raczej nie ma opcji żeby 2.0 nazwać 2.1

Edytowane przez Wu70
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 25.04.2022 o 23:01, sideband napisał:

Przecież oni takie rzeczy robią od lat w przypadku LCD.

Wiem jak ludzie oglądają i wiem co się podoba. Generalnie nie ma to nic wspólnego z dobrą reprodukcją kolorów ?

Także serwują to samo w przypadku OLED-ów ;)

 

W dniu 26.04.2022 o 01:30, dawidoxx napisał:

Samsung krętactwo ma w krwi.. niedawno odwalili podobną lipe z s22 ultra i wydajnością w benchmarkach  :E 

 

W dniu 26.04.2022 o 10:41, kadajo napisał:

Samsung, ta firma to mem ?

Wracając do dyskusji :hahaha:

co nie zmienia faktu że QD-OLED robi robotę ?

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Samsungi na qd OLED da się kalibrować?

Jak wykrywają plansze testowe to chyba średnio może być? Nie wiadomo czy profil użytkownika będzie robiony czy ukryty testowy XD

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
48 minut temu, Minciu napisał:

GraSamsungi na qd OLED da się kalibrować?

 

Z tego co mówi Linus właśnie nie da się i są do wyboru tylko 2 predyfiniowane tryby obrazu - 1 to podbita saturacja kolorów a 2 mniej oczojebny i tyle ("bogactwo" ustawień ale najważniejsze że gaming bar jest) :E. Już nie mówiąc jakie "atrakcje" były na filmiku żeby sobie pograć w Shadow of the Tomb Raider, bardziej już Samsung nie mógł tego zamotać :rotfl:

Edytowane przez azgan
  • Haha 1
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Del

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce na 32 cale w 4K pierwszy raz w życiu doceniłem opcję kontrastowego kursora w Windowsie. :E

Momentami ciężko było zlokalizować biały kursor na białym tle przy takim rozmiarze monitora. ?

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto by się spodziewał ale jak to tak przecież OLED się wypala i LCD od Samsunga lepsze :szczerbaty:

Tak było zanim Samsung nie sprzedał swoich OLED'ów i na szczycie ich produkcji było LCD 

A teraz jak Samsung ma już swoje OLED'y które trafiają do TV oraz monitorów wygląda to tak

Przyszłość należy do OLED. Samsung rezygnuje z produkcji LCD.Podobno już w czerwcu https://www.eurogamer.pl/przyszlosc-nalezy-do-oled-samsung-rezygnuje-z-produkcji-lcd

I to jest piękne zwieńczenie marketingu Samsung który przez lata wmawiał ludziom że OLED to :kupa: i nie warto w to inwestować ?. Oczywiście wtedy OLED'y klepało LG a teraz wszystko się zmienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno skończą produkcje LCD dobre banialuki ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

Tak na pewno skończą produkcje LCD dobre banialuki ?

O tym mówi się już od dawna tylko pandemia miała wpływ na to że zdecydowali się przedłużyć produkcję LCD

Tak dla przypomnienia https://www.reuters.com/article/us-samsung-display-lcd/samsung-display-to-end-all-lcd-production-by-end-2020-idUSKBN21I0BY a tutaj dalszy ciąg wyjaśnień https://hdtvpolska.com/samsung-znow-przesuwa-zakonczenie-produkcji-paneli-lcd-miala-ustac-z-koncem-2020-roku-co-sie-zmienilo-i-co-to-oznacza/ tak na szybko bo nie chcę mi się szukać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt na poważnie takich głupot nie bierze pod uwagę niezależnie kiedy to było pisane.

Przecież masę paneli LCD produkują i inne też bazują na ich panelach. To jest masa kasy i tak na pewno budżetowe TV będą OLED-ach :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę więc mieć hdmi 2.1 z RTX 3060Ti i w ampli. Natomiast w TV wciąż HDMI 2.0b

więc będzie wyglądało to tak:

PC (RTX 3060TI) HDMI 2.1 ------->>>>>>>>      Amplituner Denon AVR S-760H   HDMI 2.1        ------------->>>>>>>  TV Samsung Q9FN 75'' HDMI 2.0b

 I teraz takie pytanie: czy na poziomie amplitunera to zadziała ? I na jakiej zasadzie pójdzie to potem do TV ? Ktoś ogarnia ?

Czy jak mi aplituner zastosuje tą technologię to będzie w stanie przesłać do TV ? Pewno raczej nie, ale może ktoś wie coś na temat takiego połączenia.

Napisałem jeszcze w tym temacie, ale dokładnie opisałem dlaczego tak w ogóle robię w tym temacie:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, sideband napisał:

Nikt na poważnie takich głupot nie bierze pod uwagę niezależnie kiedy to było pisane.

Przecież masę paneli LCD produkują i inne też bazują na ich panelach. To jest masa kasy i tak na pewno budżetowe TV będą OLED-ach :szczerbaty:

Mhm jasne czyli Reuters głupoty pisał i nie weryfikował tych informacji a mietki z forum wiedzą lepiej :szczerbaty:

Coś tam Samsung będzie pewnie jeszcze klepać ale wynika to tylko z tego https://antyweb.pl/samsung-qd-oled-problemy-z-produkcja bo już wcześniej pozbywali się linii produkcyjnych LCD i sprzedawali je TLC https://www.benchmark.pl/aktualnosci/samsung-sprzedal-fabryke-lcd-tcl-nabywca.html

Budżetowe TV mogą być na matrycach od innych producentów i Samsung nie musi ich produkować bo konsument i tak tego nie sprawdzi wystarczy że na TV będzie znaczek Samsunga. Manta też swoich budżetowców nie składa z własnej produkcji tyko kupują od Chińczyków.

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisać to se można - papier wszystko przyjmie ;)

Także zamiast czytać głupoty lepiej ruszyć głową czy ma to jakikolwiek sens ;)

 

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, sideband napisał:

Pisać to se można - papier wszystko przyjmie ;)

 

Oczywiście tylko że za tym pisaniem idą też konkretny np. sprzedawanie własnej produkcji LCD i inwestowanie potężnej kasy w QD-OLED https://ithardware.pl/aktualnosci/samsung_inwestuje_10_mld_usd_w_produkcje_telewizorow_qd_oled-10457.html ?. Do tej pory Samsung był królem matryc VA w TV i ile z tego zostało? 

50 minut temu, sideband napisał:

 

Także zamiast czytać głupoty lepiej ruszyć głową czy ma to jakikolwiek sens ;)

 

Ruszać głową można nawet na lewo i prawo tylko że to zarząd Samsunga podejmuje decyzje a nie jakiś marian z serwisu TV (nie mam tutaj nikogo konkretnego na myśli to tak na wypadek gdyby trafił się jakiś Marian pracujący w serwisie TV ?) który może się nie zgadzać z doniesieniami prasy branżowej bo sobie policzył że się to nie opłaca ?. Czas to zweryfikuje.

 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...