Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba G-SYNC PENDULUM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie chodzi o te wahadło. Tylko ten szary gradient ze zmiennym FPS 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na Amazonie jest jeszcze coś takiego LC-M40-UWQHD

LC-M40-UWQHD-144: LC Power

Edytowane przez bbandi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czegoś takiego jeszcze nie było LC-M39 czyli 38.5" 16:9 2560x1440 zakrzywiony, whaaat 😁

8275464_1_f.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

odpuscie sobie te dziadostwo,    narazie to nic innego niż lg 38gn950 mam i jest zajebisty monitor

Edytowane przez kendo777
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.06.2022 o 20:36, AvengerGT napisał:

Często można wyczaić ilość stref (oczywiście jeśli jest ich mało) przy ładowaniu gry i czarnym tle - o ile tytuł pozwala na ruszanie kursorem myszy w tym czasie. 

Innocn ma faktycznie ten local dimming, w Tomb Raider jak się ładowało to mogłem "skakać" po strefach na ekranie ładowania, wychodzi jakieś 16 😀

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pionowe czy baclight?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pionowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krawędziowe bo takie najtańsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No co Ty myślałem że za 2k dostane Oleda 40" UW 😄

Kurde ale on jest świetny, AC Oddysey to coś wspaniałego na nim, dodatkowo mega mi się podoba ten prosty design bez tych durnowatych nóżek rozkraczonych tylko po prostu podstawa to kawał kwadratowej blachy i do niego przytwierdzamy ramie i monitor.

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.06.2022 o 15:40, bbandi napisał:

Minciu nie do końca tak jest bo praktycznie wszystkie 32" tak jak i mój Dell mają 31.5" więc 40" jest trochę wyższy jakieś 8mm

W sumie ciekawe, że wystarczy tv 42 cale by mieć odpowiednik (po wymuszeniu 21:9) Twojego 40 cali ultrawide. 

Btw. monitor jest teraz dostępny na amazonie. Mam w karcie obok i czasem sobie sprawdzam, w sumie nie wiem po co :D

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fragment pokazuje to o czym od dawna pisałem ;) 

image.png.53476aaf71084af4f350e5dd6555d9d9.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, AvengerGT napisał:

W sumie ciekawe, że wystarczy tv 42 cale by mieć odpowiednik (po wymuszeniu 21:9) Twojego 40 cali ultrawide. 

Dla mnie robienie 21:9 na 42" to proteza, wolę fizycznie ekran taki jaki chcę, oprócz tego do oleda trzeba GPU z HDMI 2.1 (szkoda że Stilgar o tym nie wspomniał jak robił te sponsorowaną recenzje) żeby uzyskać wysokie odświeżanie a będzie to max 120hz a ja ma 144hz, i jeszcze nie podoba mi się lustrzana powłoka oleda, wolę mat tak jak mam w inno.

Tego typu argumenty przyjmuję na zasadzie - po co mi samochód osobowy skoro mogę kupić tira z naczepą odpiąć naczepę i jeździć jak osobówką :szczerbaty:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, bbandi napisał:

Dla mnie robienie 21:9 na 42" to proteza, wolę fizycznie ekran taki jaki chcę, oprócz tego do oleda trzeba GPU z HDMI 2.1 (szkoda że Stilgar o tym nie wspomniał jak robił te sponsorowaną recenzje) żeby uzyskać wysokie odświeżanie a będzie to max 120hz a ja ma 144hz, i jeszcze nie podoba mi się lustrzana powłoka oleda, wolę mat tak jak mam w inno.

Tego typu argumenty przyjmuję na zasadzie - po co mi samochód osobowy skoro mogę kupić tira z naczepą odpiąć naczepę i jeździć jak osobówką :szczerbaty:

120Hz z HDMI 2.1 w rozdzielczości 4k. Czy to problem? Na niższej rozdzielczości nie trzeba nawet 2.1 do 120Hz.

120Hz vs 144Hz tym bardziej w ekranie 4K to żaden problem. 

Jakość obrazu. Jakość HDR. LCD vs OLED czyli to co realnie widać i co robi największą robotę jest po stronie OLEDa.

Powłoka mat vs połysk wpływa na ostrość, czystość i w przypadku AlienWare na kontrast. Prawdopodobnie są poważne powody, dla których LG nie oferuje mata. 

To nie jest robienie z tira osobówki. 

Czyli najważniejsze. 1600p masz z OLEDa a nie 1440p przy tym samym rozmiarze po przycięciu, a to też spora różnica.

Zaletą 40" UWQHD to cena, jeżeli będą do 2k PLN i tutaj OLED nie ma podejścia. Bo dla wielu ludzi to jedyna szansa na zakup i 4-5k PLN za OLEDa absolutnie odpada.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No skoro gość mi pisze na zasadzie "a w sumie wystarczy że jakbyś 4.5k dopłacił do oleda to miałbyś lepiej" mnie tylko rozbawia i udowadniam przy okazji że ten oled nie jest bez wad a ja bym takiego buca jako monitora przed oczami nie chciał mieć i to jeszcze z lustrzanką, no sorry lustro 70cm od oczu to nie dla mnie.

Już tu wrzucaliście chinola co to oleda postawił na biurku i 10 filmików jak modził ta i siak bo grać pasuje w 21:9 a pracować w 16:9 i się przybiżał i oddalał a ostatecznie skończył na 38 czy 40" UW bo tego potrzebował do biurka.

A jeszcze mu bad pixeli nasiało bo to jako monitor się po prostu nie nadaje.

15 godzin temu, AvengerGT napisał:

Mam w karcie obok i czasem sobie sprawdzam, w sumie nie wiem po co :D

Bo go podświadomie pragniesz jak nie jeden 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, bbandi napisał:

No skoro gość mi pisze na zasadzie "a w sumie wystarczy że jakbyś 4.5k dopłacił do oleda to miałbyś lepiej" 

Ale że kto tak pisał, chyba nie ja 😛

32 minuty temu, bbandi napisał:

Bo go podświadomie pragniesz jak nie jeden 😁

Monitor wydaje się spoko ale jednak byłby to dla mnie downgrade ;)  Ogólnie 40 cali w 21:9 to już naprawdę super rozmiar i proporcje. Pewnie posiedzę sobie na moim jamniku jeszcze z rok ale następny wyświetlacz to już raczej tylko oled. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, bbandi napisał:

No skoro gość mi pisze na zasadzie "a w sumie wystarczy że jakbyś 4.5k dopłacił do oleda to miałbyś lepiej" mnie tylko rozbawia i udowadniam przy okazji że ten oled nie jest bez wad a ja bym takiego buca jako monitora przed oczami nie chciał mieć i to jeszcze z lustrzanką, no sorry lustro 70cm od oczu to nie dla mnie.

😁

Przecież napisał że wystarczy wrzucić rozdziałów UW aby zrobić z OLEDa jamnika. A nie że wystarczy dopłacić 4.5k do OLEDa. A jak już chcemy czepiać się doplaty to około 3k PLN, co dalej robi różnicę mieć albo nie mieć. Ludzie zazwyczaj na ekran dają około 1k PLN. Ale pisanie że OLED na monitor do grania się nie nadaje to podobny, ten sam poziom bystrości co wystarczy dopłacić kilka koła XD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to sobie róbcie te UW bronie wam? ale wymaganie od monitora za 2k który w swojej cenie jest killerem i to pisze prawie każdy na zagranicznych forach oprócz polaczków bo dla polaczków powinien więcej oferować a sami kupują 34" za podobną kasę na VA.

To jeszcze napiszę że w inno jest matryca ADS-IPS czyli lepsza niż zwykły IPS 🙂

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja twierdzę, że nie ma lepszej zabawki w tej kasie. I może nawet przekona nie jednego z PC Master Race do wyświetlacza za 2k a nie 1k. 

Jakby QD-Oledy zrobili podobne to byłby wypas. Spokojnie 1600p mogli by upchać w takich 40". Musieliby tylko ciąć te same panele co teraz zamiast w 34" 1440p to w 40" 1600p. Tylko cenowo by odlecieli pod dyszkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja też bym w przyszłości widział ten rozmiar ale w wyższej rozdziałce i na oledzie ale jeśli to nawet nastąpi to cena będzie zwalała z nóg skoro za 34" krzyczą 6.5k, do tego musiałbym całego kompa zmodenizować a tak gram sobie na 40" i prawie wszystko pięknie śmiga, nie potrzebuję wypasionego GPU a wrażenia są dużo lepsze niż na 32" 16:9 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, bbandi napisał:

No to sobie róbcie te UW bronie wam? ale wymaganie od monitora za 2k który w swojej cenie jest killerem i to pisze prawie każdy na zagranicznych forach oprócz polaczków bo dla polaczków powinien więcej oferować a sami kupują 34" za podobną kasę na VA.

To jeszcze napiszę że w inno jest matryca ADS-IPS czyli lepsza niż zwykły IPS 🙂

Również uważam, że Twój monitor w takiej cenie oferuje bardzo dużo. Sam jeszcze 2 lata temu kupowałem LG 34 IPS 2560x1080 21:9 za jakieś 1800 zł (i to w promocji). Gdybym miał możliwość zakupu tego Innocn przy dołożeniu 200 zł pewnie nie posiadałbym się z radości. 

W każdym razie odnoszę wrażenie, że jesteś przewrażliwiony na punkcie swojego zakupu i jakąkolwiek uwagę na temat monitora uważasz za atak. Te wyjazdy z "polaczkami" (nawet jeśli nie było to do mnie) to już mogłeś sobie darować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, bbandi napisał:

2k który w swojej cenie jest killerem i to pisze prawie każdy na zagranicznych forach oprócz polaczków bo dla polaczków powinien

Słabe.. świadczy to jednak o Tobie kolego - nie polaczku :D

Edytowane przez Krzkra
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi