Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przecinka. Bo kropka w cenie OLEDa 8k stoi w złym miejscu.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2022 o 06:47, Dresiq napisał:

Słyszałem że c2 to taki c1 po profesjonalnej kalibracji.

Jak byś po czasie porównał c2 z poprzednim monitorem i gdzie kupowałeś c2?

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rtv max. Wtedy jako jedyni mieli najtaniej, do tego raty 0%. Moge Ci powiedzieć na przykładzie gry multi, w której na G7 spędziłem spokojnie 2500 godzin, ogólnie 4300 godzin. Mam przewage. Widze wszystko ostro, wyraźnie. Kolory graczy odróżniają się się od otoczenia, nawet jak mają skiny uznawane za P2W. W lg nic nie ustawiałem pod siebie. Jedynie opcja oświetlenie dałem na "miejscowy". Jak na tym grasz to aż nie chcesz się bawić suwakami od ustawień obrazu, bo możesz go sobie tylko pogorszyć.

Ktoś tu pisał że samsung G7 w porównaniu do LG cx/c1/c2 to zwykły żart. Ale to nie prawda. G7 przy tym oledzie wypada jak śmieć a nie żart. Czas reakcji matrycy miażdzy. Wolę C2 z 80-90 fps w tej gierce niż G7 z 120-140. A mówimy o grze multi. Nóżki w g7 były duże, ekran stał bliżej mnie. Tego LG wepchnął głębiej w biurko. Na boki muszę patrzeć jakieś 5cm dalej. 

Mojego samsunga NU8002 65 cali tez sprzedałem. Wolę oglądać na 42 calach, ale tej oledowej jakości i HDR. Szafkę rtv mam obok biurka. Zwyczajnie przekładam go sobie z biurka na szafkę która jest 10cm obok. Kupiłem przedłużacz do zasilania i dłuższy HDMI 2.1 żeby nie szarpać się z kablami.

Nie wiem ile teraz ten tv kosztuje, ale nie żałuje ani złotówki. Wywalonej kasy na 3080TI też nie, bo ten ekran + głośniki bose to jest mistrzostwo. Z każdej gry teraz wyciskam 100% jakości video i audio.

Jak masz kase kupuj. Ja chciałem poczekać na 40 cali monitory oledowe w 3440x2560. Ale jak zobaczyłem że najtańsze są będą za 2000$, a C2 kosztuje teraz 1000$ to stwierdziłem teraz albo wcale. Bo 10000pln za ekran nie dam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dresiq napisał:

.. Bo 10000pln za ekran nie dam.

Ja kiedyś mówiłem sobie, że 1500pln za GPU nie dam. Dzisiaj pulpit za tyle ledwo sie wyświetla ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzkra napisał:

1K zł taniej to nie w kij dmuchał. Jakby cena spadła tak do ~4k zł...
Dobrze, że zrezygnowali z gsync ultimate. Niepotzrebny dodatkowy moduł który żre prąd. Dodatkowo w nowej wersji nie będzie zapewne wiatraczka.
Szkoda, że nie certyfikowali gsync ale i tak na 95% będzie działał choć pewnie od 60kl/s.
Drugi minus to brak hdmi 2.1 to takie drogie żeby gać w monitorze?
Poprzednia wersja została wepchnięta do sklepu
https://dell24.pl/p/15685/Monitor-DELL-AW3423DW-Alienware-34-Curved-QHD-OLED-3YPPG

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2022 o 09:46, Keken napisał:

1K zł taniej to nie w kij dmuchał. Jakby cena spadła tak do ~4k zł...

Też bym wolał i 400 dolarów taniej, ale obecnie brak alternatywy na rynku w OLED. No dobra, można przerabiać C2. Dziwne trochę, że poza Dell nikt jeszcze nie zaatakował segmentu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos zaszylem sie w jaskini i dopiero wczoraj odkrylem Apke do kalibracji HDR pod windows 11. Dziala ponoc tylko w grach ktore wspieraja HGIG, chociaz niby ten kalibrator generuje profil kolorow do windy.

The Windows HDR Calibration app is here - DirectX Developer Blog (microsoft.com)

Edytowane przez Sheenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jupi! Udało się złożyć zamówienie na jedyny z polskiej dostawy LG 40" 5120 x 2160. Niestety trzeba będzie poczekać na nowe ramię, bo mój Ergotron LX go nie dźwignie. Chyba znowu zainstaluję Cities Skylines albo jakieś RPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe OLEDo monitorki

https://www.computerbase.de/2022-10/gaming-monitore-philips-evnia-startet-mit-mini-led-qd-oled-und-oled/

Philips Evnia 34M2C8600

In the same format with UWQHD and 34 inches, Philips will release the Evnia 34M2C8600 early next year. This offers a lot more in terms of contrast and without halo effects, because a QD-OLED display with self-illuminating pixels is used. This is likely to be the same Samsung panel that was first used in the Alienware AW3423DW (test) . The other key data such as 0.1 ms response time, 175 Hz and DisplayHDR 400 True Black also fit in with this.

However, the HDMI 2.0 socket of the Evnia 34M2C8600 is not that up-to-date. Consequently, the DisplayPort 1.4 must be used for the maximum refresh rate at the native resolution. A USB-C port with 90 watts, speakers with DTS and Ambiglow lighting are also available. The Evnia 34M2C8600 should be available in mid-January 2023 at an RRP of 1,849 euros.

Philips Evnia 42M2N8900

The Evnia 42M2N8900 comes in TV format with 42 inches and 16:9. This uses a non-curved OLED panel from LG, which offers UHD resolution with 3,840 × 2,160 pixels. HDMI 2.1 is already used here; DisplayPort 1.4 and USB-C with 90 watts are also available. The maximum refresh rate is 138 Hz and the response time is 0.1 ms. Loudspeakers, Ambiglow and height adjustment are among the other features.

The 42M2N8900 is expected to go on sale in mid-January for €1,959.

 

 

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Doamdor napisał:

Widać, że producenci mają graczy za frajerów.

Co w tym dziwnego skoro mogą sprzedawać karty dla graczy za 10k zł.
Pierwszy będzie na tej samej matrycy co dell który kosztuje 6k zł a drugi podobny do lg c2 który kosztuje 5-6k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera. Z czasem będą tańsze. LG c2 42 też startował premierowo z 1650euro i przy tym trzeba zaznaczyć, że wtedy był całkiem inny kurs dolara. Przy dzisiejszym wyszło by z 1850-1900euro :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze TV wychodziły lepiej niż monitory.

Jeżeli ktoś chciał konkurencyjne ceny monitorów z TV to jest naiwny. Chociaż i tak oledy 34" pozytywnie zaskoczyły chyba wszystkich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABL to niestety rak. A agresywny ABL..........

Jak dla mnie jedna z poważnych wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestandardowy rozstaw pikseli, ta technologia polegnie w monitorach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Oledzie od LG jest zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o czcionki i drobne elementy.
W zasadzie jak już siedzę ponad 2 miesiące non stop na oledzie to tutaj czcionki i drobne elementy nie robią mi żadnego problemu.

Na samsungu dla mnie jeszcze największy problem to to, że wystarczy trochę światła i już czar największej z zalet oleda czyli czerni i kontrastu pryska.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym wspomina. Nieźle dupy dali. Filtr żeby poprawić kontrast w świetle jednocześnie niszczy czerń. Logika Samsunga.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie to wygląda jak zapali światło. Cały czar pryska.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corle tym razem nie o grach

 

2 godziny temu, lukadd napisał:

Na Oledzie od LG jest zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o czcionki i drobne elementy.
W zasadzie jak już siedzę ponad 2 miesiące non stop na oledzie to tutaj czcionki i drobne elementy nie robią mi żadnego problemu.

Na samsungu dla mnie jeszcze największy problem to to, że wystarczy trochę światła i już czar największej z zalet oleda czyli czerni i kontrastu pryska.

Samsung ach ten Samsung ta firma nie byłaby sobą gdyby czegoś nie odwaliła :szczerbaty:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...