Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.11.2023 o 01:25, Doamdor napisał:

Szukałeś, czy same wpadły w oko ?

Samo wpadło w oko jak odpaliłem pdf'a na pełny ekran. Lepiej mi się żyło z nieświadomością :D

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie po myciu oleda wyskoczyło coś w tym stylu (to nie moje zdjęcie).  Stało się to drugi raz. Czyszczenie pixeli za każdym razem pomaga, problem po prostu znika. To normalne?

3jsgo4Z.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie było już raz, pamiętam jak szukałem tego zdjęcia.
A jak czyścisz? 
LG poleca czyszczenie tylko na sucho mikrofibrą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MSky7No ja raz tutaj już o to pytałem bo miałem to samo. Ja czyszczę ekran płynem do szyb i wycieram bawełnianą szmatką. Nie wiem jakim cudem to może zaszkodzić. 

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda jakby ekran był czyszczony jak wykonywał kompensację matrycy, stad te pasy. Powodem jest elektrostatyka.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.11.2023 o 16:45, azgan napisał:

A jak tam te nowsze OLED'y SAMSUNGA? Poprawili coś w 2 generacji? 

Widziałem na żywo S90C i S95C, niestety bardzo duże rozczarowanie. Powłoka antyrefleksyjne to w zasadzie takie samo lustro jak w LG tylko bardziej matowe. Przy świetle utrata czerń jest dla mnie nie do przyjęcia. Kolory o dziwo jak na Samsung wyglądały zaskaująco dobrze i stosunkowo neutralnie. Z innych problemów bardzo widoczny Stutter, pewnie do ogarnięcia softem, ale mocno się rzuca w oczy. Ogólnie płacąc tyle kasy i czytając o problemach TV nie zachęca do zakupu.

Z pozytywnych aspektów LG G3 co to jest za petarda. Nie sądziłem, że jeszcze coś wywoła u mnie taki efekt wow. Obok G3 była powieszona C3 i to jest taka przepaść, że aż ciężko uwierzyć. Jak wróciłem do domu na C1 było tylko jeszcze gorzej. Oby to MLA jak najszybciej zawitało do niższych serii bo to jest zupełnie nowy wymiar oglądania.

Z innyc modeli TCL odupsiłem podobno bardzo kiepski upscaling i dużo innych problemów.

Podsumowująć trzeba zbierać kasę na OLED'a od LG najlepiej G3 :E

• Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekać trzeba. Bo seria G i większy rozmiar od 65" robią spustoszenie w budżecie domowym XD

83" C2 jest tańszy o 5 koła od Evo 77", a to trochę przesada ;-) chyba że źle coś patrzę? 

https://www.lg.com/pl/promocje/komfort-4lata

21 999,01 zł

22 000,00 zł * Rabat 0%

99gr rabatu na BF

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra ale w czym jest taka przepaść?

Wiem, że G3 na mla jest jaśniejszy od poprzedników na starej matrycy ale więcej nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój najmłodszy staruszek pc tak stał i się kurzył, wszyscy w domu wolą laptopy, telefony więc stwierdziłem że podłączę go pod tv i sprawdzę  jak to się sprawdzi... i  Jestem zachwycony! Jak to się mówi, rozmiar ma znaczenie teraz trzeba tylko jakieś mobilne stanowisko zorganizować.

Taki Fallout 2 na dużym ekranie to jest to!

4a7e04400989497b.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może nie do końca na temat.

dzisiaj wyskoczyła promka na biurko elektrycne 160/70. Na 42 cale 16:9 za bardzo się nie nadaje ale na mniejsze lub ten długi 45 w sam raz jeżeli ktoś potrzebuje elektyrcznej regulacji. Jak widzę przy czym ludzie tutaj siedzą to aż mnie kręgosłup boli.

https://www.pepper.pl/promocje/songmics-elektryczne-biurko-z-regulacja-wysokosci-biale-70-x-160-x-72-120-cm-752787

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

70x160 to lipa straszna :) 

jak już to minimum to: https://www.amazon.de/dp/B0C3B2LQND/

a najlepiej to: https://www.amazon.de/-/pl/dp/B0CLZYGVB5/

Tylko te papierowe blaty.. Coś w drewnie pewnie minimum 3k pln by wyszło z regulacją. O ile dzisiaj bez regulacji tyle nie kosztują. Ja swojego akacjowego brałem za chyba 2500zl kilka lat temy (70kg), nie wiem czy cena się nie zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej iść w 90-100cm, u siebie mam 90cm i pod 42" jest ok.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajne potwierdzenie założonej tezy.

https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/monitor-telewizor-oled-test-wypalanie

OLED nadal jest do bani. Potwierdzają to nowe testy

Wnioski? WSZYSTKIE z testowanych telewizorów wykazują pewną formę wypalenia obrazu, głównie mowa o pasku z informacjami i logo stacji. Jednak część modeli radzi sobie nieco lepiej niż inne. TV z matrycami LCD również się degradują i to z dużo większym nasileniem, mowa głównie o jednorodności podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie drogo. Więcej niż 4k bym nie dał za c3. Praktycznie to samo co C2, którego rok temu można było kupić taniej.

W UK też lipa z cenami LG. Rok temu na BF płaciłem £699 za 42C2, a dzisiaj C3 £850.

Ostatnio był PHILIPS 48OLED707 za £649

Edytowane przez Kris Dee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w czerwcu 2021roku dałem 3720zł za 48C11. Dla przypomnienia to była pierwsza seria z ciętymi masowo panelami 48". W poprzedniej edycji C10 panele cieli z jakimiś ekranami 73-77" czy coś takiego. Czyli popyt na ponad 70" ekran blokował podaż ekranów 48". Tamte X były drogie. Ale teraz.. powinno tanieć bo przecież technologia się starzeje, konkurencji sporo, nawet na rynku monitorów jest wylew oledów, a LG mały rozmiar ciągle ceni ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W 48C1 to masz jeszcze panel WBC?

Ja w cale nie byłem zachwycony WBE w swoim 42C2. Szczególnie gdy używasz jako monitora i wyświetlasz białe strony lub dokumenty. Pod kątem odcień bieli robi się różowy  i widać to nawet po bokach ekranu siedząc na wprost. Dodatkowo C1 i G1 to ostatnie OLEDy od LG z Black frame insertion w 100Hz i 120Hz. Ja na przykład nie używałem w ogóle BFI na C2, bo przy 60Hz migotanie jest nie do zaakceptowania i jasność też mocno spada.

Jakbym teraz miał do wyboru nowe C1,C2 i C3 za te same pieniądze, to chyba bym wybrał jednak C1.

Edytowane przez Kris Dee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

48 jest obecnie tańsze niż 42 na promocji ale to taki dziwny rozmiar.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.11.2023 o 09:01, gret napisał:

Gdzie te testy z degradacją LCD? 

U mnie dwie matryce zdegradowały się MVA i VA, a po PVA tego nie widziałem.

16 godzin temu, gret napisał:

LG 42 C3 za 4699zł w X-KOM

Dla mnie dalej za drogo ale może ktoś się skusi. 

W taketronic mają za 4085zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi