Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

QD-OLED Samsunga jest teraz w ciekawej cenie (jak na samsunga i 77") za 77": 8799zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Wu70 napisał:

QD-OLED Samsunga jest teraz w ciekawej cenie (jak na samsunga i 77") za 77": 8799zł

Gdzie? Cena po keszbaku czy z uwzględnieniem i jeszcze z zakupem ratalny 2 raty gratis?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głupio trochę z tym, że LG droższe a powinno być tańsze. Może w kolejnej generacji zdejmą coś z ceny za rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG Oled 65" C3 - 6299zł

https://allegro.pl/oferta/wkrotce/telewizor-oled-lg-oled65c31la-aeu-65-4k-uhd-szary-14556781952

Kusi 65", mam 55" w kartonie i się zastanawiam, czy warto dopłacać 1900zł do 65" i powiesić go na zwykłym uchwycie przylegającym do ściany, czy zostać przy 55" i kupić uchwyt z ramieniem. :hmm:

TV będzie do sypialni 9,5m2, a odległość głowy do TV to będzie około 2,5m, z długim ramieniem można zejść poniżej 2m.

Z jedne strony wygodniej mieć stały uchwyt, bo obecnie mam z ramieniem 70cm i śmiesznie to wygląda. :szczerbaty:

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S90C 77 cali kusi mocno, ale ilość potencjalnych problemów przy tych kwotach jest nie do przyjęcia. Długo myślałem czy nie dać temu Samsungow, ale prawie wszystko przemawiało na jego nie korzyść. Plamy/smugi na matrycach których nie da się usunąć, powygniane panele, tragiczne wsaprcie Samsunga w sprawie gwarancji i co najbardziej mnie martwi brak zamontowanego radiatora do chłodzenia panelu. W Sony A95L, który jest na tej samej matrycy i ma zbliżoną jasność jest zamontowany radiator. W S90C jest zamontowana podkładka grafitowa... Mam poważne obawy odnośnie potencjalnych problemów takiego budżetowego rozwiązania. Finalnie do mojego salonu zawitała G3 w rozmiarze 65 i jestem bardzo zadowolony. W słoneczny dzień bezproblemowo można z niego korzystać i to z dużym zapasem jasności. Przy świetle kolor czarny jest czarny w przeciwieństwie do matrycy QD-OLED, a ekran w G3 radzi sobie bezproblemowo z większością odbić/refleksów. Jeżeli ktoś się zastanawia nad C3 vs G3 do salonu i korzysta z TV w mieszaknych warunkach zdecydowanie zalecam nadszarpnąć budżet. Z minusów G3 to zdecydowanie WebOS. Cieżko uwierzyć, ale w C1 chodzi on zdecyowanie szybciej. Dodatkowo nakładka Game Optimizer jest w mojej ocenie zdecydowanie zbyt ociążała. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 9 miesiącach użytkowania 42c2, TV poprosił o czyszczenie pixeli - to normalne po takim czasie, czy za wcześnie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest ok. LG C2 42 robi czyszczenie długoterminowe co 500 godzin. Możesz to odczytać w menu serwisowym, we wpisie OffRF/JB(C,T):

U mnie jest tak:

118 - ilość wykonań pixel cleaning (krótki cykl 4 godzinny)

552 - godzina ostatniego pixel cleaning

1 - ilość wykonań pixel refreshment (długi cykl 500 godzinny)

500 - godzina ostatniego pixel refreshment

Zrzut-ekranu-2023-11-26-162914.png

Jak używasz LGTV Companion, to do menu serwisowego możesz wejść poleceniem z cmd/powershella

c:\"Program Files"\"LGTV Companion"\"LGTV Companion.exe" -button IN_START

kod 0413

Edytowane przez MSky7
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.11.2023 o 07:10, gret napisał:

Dla mnie dalej za drogo ale może ktoś się skusi. 

Dziś 4380 C3 42 w euro przy ratach, można spłacić całość w kwietniu. W tym roku w dużych sklepach raczej taniej nie będzie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak takie 42 cale się sprawują na biurku głębokim na 80cm?

Dlaczego Samsung nie robi swojej serii qd oledów w takim rozmiarze?! (pytanie retoryczne)

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, gret napisał:

idealnie 

55 cali to już pewnie oczu wytrzeszcz? 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako monitor jeden I drugi fatalnie,

a rekreacyjnie do gier i filmów 42 idealnie

więc ..zależy 8:E

Kupować, obserwować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jako monitor jest idealny. :)

9 minut temu, MuziPL napisał:

55 cali to już pewnie oczu wytrzeszcz? 😄

kiedyś próbowałem, wytrzymał 5 minut :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, MuziPL napisał:

Dlaczego Samsung nie robi swojej serii qd oledów w takim rozmiarze?! (pytanie retoryczne)

1. Będzie git. Ale metrowe lepsze bo możesz bardziej do preferencji dobrać perspektywę. Generalnie 42" szybko Ci się skurczy i będziesz szczęśliwy. 

2. Robią LCDki 40 coś cali. Uznali że nie ma sensu wchodzić tam jeszcze z QDOledem bo mają z nimi inne zmartwienia. No wjechali w rynek monitorów estymujac większą sprzedaż niż 42". A jeszcze przebitki mają lepsze i sprzedają mniej za więcej.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, MuziPL napisał:

PPI jest z grubsza takie samo jak w monitorach 27, 34" 1440p, tylko powierzchnia większa. Jeśli umiesz zagospodarować taki obszar, to sprawuje się nie gorzej niż mniejsze monitory oled.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zmieniam na razie mojego DW 34 cali 3440x1440 - po prostu głośno się zastanawiam. Dzięki za opinie. Biurko już mam nowe, więc 100cm nie wygospodaruję : )

ppi jest 105, więc nieco niższe niż w moim obecnym gdzie jest 111

15 minut temu, Minciu napisał:

1. Będzie git. Ale metrowe lepsze bo możesz bardziej do preferencji dobrać perspektywę. Generalnie 42" szybko Ci się skurczy i będziesz szczęśliwy. 

2. Robią LCDki 40 coś cali. Uznali że nie ma sensu wchodzić tam jeszcze z QDOledem bo mają z nimi inne zmartwienia. No wjechali w rynek monitorów estymujac większą sprzedaż niż 42". A jeszcze przebitki mają lepsze i sprzedają mniej za więcej.

taki 42 calowy qd oled od Samsunga s90c lub s95c kupiłbym od razu

wypuszczają 49 calowy monitor, a dla 42 calowego TV nie wiedza rynku

trochę szkoda

--------------------------------------------------

z woledów widziałem tylko C9 (posiadam od 5 lat), C3 to duży skok jakości czy mniej więcej to samo? ogólnie jestem wiekszym fanem qd oled niz oled, bo podoba mi się bardziej  jasność i ranga kolorów qd oledów, ale z drugiej strony nie miałem nowego woleda u siebie od czasów C9, więc może poszły do przodu pod tym względem

34 minuty temu, Wu70 napisał:

Jako monitor jeden I drugi fatalnie,

a rekreacyjnie do gier i filmów 42 idealnie

więc ..zależy 8:E

Kupować, obserwować

możesz rozwinąć czemu fatalnie? mam teraz DW 34 21:9 dla porównania

nie zamierzam zmieniać na razie, tylko próbuję wyrobić sobie zdanie

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, MuziPL napisał:

ppi jest 105, więc nieco niższe niż w moim obecnym gdzie jest 111

106 a obecnie masz 109. W praktyce minimalna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, someI napisał:

106 a obecnie masz 109. W praktyce minimalna różnica.

tak, to nie problem, różnica pomijalna bez znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MuziPL DW masz na podstawie, czy na ramieniu?

C2/C3 będzie spoko pod biurko 80cm. Nóżki są malutkie i przód ekranu jest oddalony tylko 10cm od tylnej krawędzi biurka. DWF na tej  masywnej podstawie 24cm. Nawet na ramieniu to wciąż 14-15cm od ściany.

Edytowane przez Kris Dee
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, MuziPL napisał:

tak, to nie problem, różnica pomijalna bez znaczenia

Większą różnice zrobi odległość oczu od ekranu w postrzeganiu wielkości pixela. niż jego ich samo zagęszczenie na cal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Kris Dee napisał:

@MuziPL DW masz na podstawie, czy na ramieniu?

C2/C3 będzie spoko pod biurko 80cm. Nóżki są malutkie i przód ekranu jest oddalony tylko 10cm od tylnej krawędzi biurka. DWF na tej  masywnej podstawie 24cm. Nawet na ramieniu to wciąż 14-15cm od ściany.

na ramieniu

przez rok trzymałem oddalonego praktycznie na głębokość biurka, ale ostatnio przysunąłem bliżej oczu 

zaznaczę, że siedzę raczej nieco odchylony od biurka, myślę, że teraz mam te zalecane poniżej 80cm od ekranu 34 calowego

jak Dell nie wypuści 38 calowego qd oleda pod koniec przyszłego roku to będę myślał o 42 calach na biurko albo bujał się z DW dopóki się nie wypali 😄

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MuziPL napisał:

wypuszczają 49 calowy monitor, a dla 42 calowego TV nie wiedza rynku

Ale 49" to 32:9, 2x27", na to jest ogromne miejsce na rynku (tylko nie tej klasy monitor), a 42" to nisza do gierek jako monitor i nisza jako TV.

Godzinę temu, MuziPL napisał:

możesz rozwinąć czemu fatalnie? mam teraz DW 34 21:9 dla porównania

nie zamierzam zmieniać na razie, tylko próbuję wyrobić sobie zdanie

Jak masz 34" DW to pewnie używasz go głównie do gier I 42" będzie też świetny ;-)

Wystarczy sobie zobaczyć czego używają w IT, w biurach albo ludzie co pracują większość dnia przed monitorem. Nie ma tam miejsca na 42", to nie jest rozmiar "uniwersalny" typowo jako monitor. Prędzej spotkasz właśnie 49" jako 32:9 zamiast dwóch monitorów.

Ale rekreacyjnie do gier to jest inna rozmowa i 42" będzie świetny. 

Monitory są tanie a i tak zawsze masz zwrot, próbować i testować, nie ma co myśleć. Finalnie i tak może Ci podpasować coś co większości nie pasuje.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi