Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Wu70 napisał:

Ale 49" to 32:9, 2x27", na to jest ogromne miejsce na rynku (tylko nie tej klasy monitor), a 42" to nisza do gierek jako monitor i nisza jako TV.

Jak masz 34" DW to pewnie używasz go głównie do gier I 42" będzie też świetny ;-)

Wystarczy sobie zobaczyć czego używają w IT, w biurach albo ludzie co pracują większość dnia przed monitorem. Nie ma tam miejsca na 42", to nie jest rozmiar "uniwersalny" typowo jako monitor. Prędzej spotkasz właśnie 49" jako 32:9 zamiast dwóch monitorów.

Ale rekreacyjnie do gier to jest inna rozmowa i 42" będzie świetny. 

Monitory są tanie a i tak zawsze masz zwrot, próbować i testować, nie ma co myśleć. Finalnie i tak może Ci podpasować coś co większości nie pasuje.

w sumie racja

----------------------

zostaję przy DW i patrzę na rozwój sytuacji na rynku w przyszłym roku, zamiana teraz i to takiego monitora jak DW na C3 to głupi pomysł, bo DW pod każdym względem oprócz rozmiaru ekranu jest lepszy niż C3 (C3 jasniejszy w hdr oczywiście w 10% okienku, ale qd oled swoją jasnością kolorów i ich rangą/zakresem nadrabia tę przewagę woleda w jasności), gdyby Samsung miał 42 calowy s90c czy s95c to bym się nawet nie zastanawiał tylko kupował

pytałem o te 42 cale na 80cm biurku czysto informacyjnie 👍

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Wu70 napisał:

Wystarczy sobie zobaczyć czego używają w IT, w biurach albo ludzie co pracują większość dnia przed monitorem. Nie ma tam miejsca na 42", to nie jest rozmiar "uniwersalny" typowo jako monitor.

O, a ja pracuję już blisko rok i bardzo sobie chwalę. Dobrze że przed zakupem nie sugerowałem się mądrościami internetowych teoretyków. 😄

Bez problemu znajdziesz opinie ludzi, którzy używają dużych ekranów do pracy. Choć raczej nie w biurach, bo szeregowym pracownikom nikt nie będzie fundował takich kolosów. Stricte do pracy też przeważnie prościej ogarnąć kilka mniejszych monitorów. Przy 42" przydają się już programy do grupowania okien i dzielenia ekranu na mniejsze części.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie teorie tylko bardziej preferencje ;) 

Większość ma inne preferencje stąd takie, a nie inne zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, someI napisał:

O, a ja pracuję już blisko rok

O cholera, a ja myślałem że nikt nigdy tego nie używał i oto jesteś ty, pierwszy użytkownik :boink: rozmowa jak z botem, który przyjdzie oświecić że zna kogos kto uzywa nadal CRT, dzieki ;-)

13 minut temu, someI napisał:

Choć raczej nie w biurach, bo szeregowym pracownikom nikt nie będzie fundował takich kolosów.

Celowo wspomniałem o IT gdzie monitor to nieznaczący koszt a nie urzędzie skarbowym gdzie jeszcze znajdziesz 4:3.

W wielu korpo jest prawie dowolny wybór, sam mam 2 monitory ze sprzętowym gsynciem, ludzie biorą na ogół 2x27", 2x24", rzadziej 21:9 albo 32:9 zamiast dwóch, nigdy 42" (poza tobą).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, sideband napisał:

To nie teorie tylko bardziej preferencje ;) 

O preferencjach można mówić jeśli ktoś faktycznie używał i stwierdził że to nie dla niego. Taką opinię respektuję. Ale większość nie używała (no bo gdzie) i teoretyzuje ;)

42" ekran nie jest jeszcze wcale taki gigantyczny. Na wysokość to jak 24" obrócona do pionu, co akurat w IT jest częstym widokiem. Pod względem powierzchni jest jak dwa LG Dual-Upy obok siebie, monitory zachwalane do kodowania i czytania dokumentów. Ale @Wu70 zraz stwierdzi że też są beznadziejne, bo nikt u niego w biurze takiego nie ma 😂https://www.x-kom.pl/p/1057947-monitor-led-27-lg-28mq780-dualup-ergo.html?gad_source=1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to nie jest konkurs na respektowanie opinii bo to nie ma żadnego znaczenia, konsensu w IT jest jasny. ;-) Ja np. w ogóle nie respektuję opinii osób które coś kupią a potem wszystkim wciskają do każdego zastosowania.

Obrócone monitory akurat ludzie mają w biurach ;-) ale jak zapewne się domyślasz - nie po dwa obok siebie <szok>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikomu nic nie wciskam. Padły konkretne pytania o rozmiar biurka i PPI, to odpowiadam. Lepsze to niż bajki, że taki rozmiar fatalnie się spisuje jako monitor. 

A 15 lat lat temu konsensus w biurach IT był taki, że każdemu wystarczał ekran 19" 5:4. Najbogatsi zaczynali przygodę z FHD ;)

Edytowane przez someI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, bananzafryki napisał:

Co wolicie do grania, duży telewizor czy duży monitor? Zakladajac granie na PC

zależy

kiedyś używałem 55 cali 16:9 z 2 metrów jako monitor, a teraz mam 34 cale 21:9 z 80cm 

wiadomo, że na tv też możesz sobie wymusić ultrawide (LG w swoich tv chyba nawet wprowadził taką opcję w ustawieniach TV), ale z oledami jest trochę tak, że lepiej jak wyświetlają obraz na całości ekranu, bo wtedy się równomiernie zużywa, ale w sumie można to zignorować

pierwszy krok to się zastanów czy chcesz 16:9 czy 21:9, a potem ile cali, na głębokie biurko (80-100cm) większość mówi, że 42 cale to max

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Monitor jest plug&play. TV nie każdy bezproblemowo działa z PC, do tego trzeba przestawić kilka opcji, skonfigurować dodatkowy soft, żeby się włączał/wyłączał razem z komputerem, dokupić kabel HDMI bo przeważnie nie ma w zestawie a displayport brak. Oraz doinwestować w uchwyt Vesa jeśli chcesz mieć jakieś możliwości regulacji położenia ekranu, bo telewizory mają nieruchome podstawki.

Ale cena za metr kwadratowy powierzchni jest po stronie TV ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam. Głośniki w 42"C2 postawionym na biurku naprawdę grają przyzwoicie i jest nawet 5-pasmowy EQ. Można też ustawić pominięcie ekranu Smart i wtedy TV uruchamia się od razu do HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się jakoś w tych LG szybko przełączać w tryb gry na 21:9? Najlepiej jednym przyciskiem :boink:

Edytowane przez Voodoo 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włączyć raz na stałe i zapomnieć. TV nadal udostępnia inne rozdzielczości w tym trybie, więc na pulpicie i w wybranych grach nadal możesz mieć 4k.

Edytowane przez someI
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Voodoo 2 napisał:

Da się jakoś w tych LG szybko przełączać w tryb gry na 21:9? Najlepiej jednym przyciskiem :boink:

Też bym tak chciał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.12.2023 o 06:54, Minciu napisał:

Smart TV wbudowany też spory plus. Głośniki wbudowane vs te w monitorach często też spory plus. Od biedy da się odpalić YT. 

Jakby ktoś chciał zakupy w Neonet:

https://android.com.pl/tech/664071-neonet-oglosil-upadlosc/

Podobno nic to na ten moment nie zmienia w funkcjonowaniu sklepu i klienci są obsługiwani normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sypialniany set

20231202-151230.jpg

Edytowane przez Voodoo 2
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Voodoo 2 napisał:

Sypialniany set

Skośny świat jak u mnie XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Voodoo 2 napisał:

Sypialniany set

A na jakim uchwycie to masz? Bo nie mogłem znaleźć nic ciekawego pod ekrany 40+ z dobrą regulacją.

ja mam cos takiego

https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-uchwyt-do-telewizora-wieszak-tv-25-70-cali-regulowany-13114817639?f=0&utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=http%3A%2F%2Fpepper.pl+(PL)&tduid=162bec03e20f18089e1d424cd99a2245

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kris Dee zawsze miałem matową powłokę, muszę coś przestawić do tej. Chociaż na odbicie nie zwracam podczas gry zbyt uwagi,  bo gram głównie w wowa  to masz racje, jest widoczne.

@Keken ten jest z hamy, ultra slim, ale bez regulacji bo jej nie potrzebowałem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi