Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fructo

PC do 3000 zł dla ilustratora (Illustrator, Photoshop)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Po rocznej przygodzie z horrendalnie drogim, jak na swoje możliwości, Macbookiem Pro, planuję powrót do stacjonarnego PC. Na ów cel planuję przeznaczyć około 7500 zł. Dobrze, gdyby zakup był w jednym sklepie. Niezbędna jest faktura VAT. Komputer, jak zresztą zamieściłem w tytule, będzie głównie wykorzystywany do obsługi pakietu Adobe - Illustrator, Photoshop, Lightroom i InDesign. Cena nie uwzględnia myszki, klawiatury i systemu (posiadam swoje).

 

Po przestudiowaniu forum wybrałem coś takiego:


  •  
  • Intel i9-9900K 3.6 GHz 16MB BOX
  • be quiet! Dark Rock Pro 4
  • Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI
  • G.SKILL 32GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x16GB)
  • MSI GeForce GTX 1050 TI 4GT OC 4GB GDDR5
  • Samsung 512GB 970 PRO PCIe x4 NVMe
  • Toshiba 2TB 7200obr. 64MB
  • Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX
  • Fractal Design Define R6 czarny

 

Tutaj konfiguracja z cenami: https://www.x-kom.pl/lista/yd6v2tg9r

 

Czy wszystko się zgadza? Coś zmienić? Dodam tylko, że pracuję na 1 monitorze 2560x1440, Wi-Fi i BT są mi niezbędne, podobnie jak możliwie największa cisza. Nie gram w gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Po rocznej przygodzie z horrendalnie drogim, jak na swoje możliwości, Macbookiem Pro, planuję powrót do stacjonarnego PC. Na ów cel planuję przeznaczyć około 7500 zł. Dobrze, gdyby zakup był w jednym sklepie. Niezbędna jest faktura VAT. Komputer, jak zresztą zamieściłem w tytule, będzie głównie wykorzystywany do obsługi pakietu Adobe - Illustrator, Photoshop, Lightroom i InDesign. Cena nie uwzględnia myszki, klawiatury i systemu (posiadam swoje).

 

Po przestudiowaniu forum wybrałem coś takiego:


  •  
  • Intel i9-9900K 3.6 GHz 16MB BOX
  • be quiet! Dark Rock Pro 4
  • Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI
  • G.SKILL 32GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x16GB)
  • MSI GeForce GTX 1050 TI 4GT OC 4GB GDDR5
  • Samsung 512GB 970 PRO PCIe x4 NVMe
  • Toshiba 2TB 7200obr. 64MB
  • Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX
  • Fractal Design Define R6 czarny

 

Tutaj konfiguracja z cenami: https://www.x-kom.pl/lista/yd6v2tg9r

 

Czy wszystko się zgadza? Coś zmienić? Dodam tylko, że pracuję na 1 monitorze 2560x1440, Wi-Fi i BT są mi niezbędne, podobnie jak możliwie największa cisza. Nie gram w gry.

 

https://www.x-kom.pl/lista/87i4j5m8h

 

O jak dużych projektach mówimy?, czyżbyś chciał eksportować projekty na hdd? Nie uważam tego za dobry pomysł.

 

W zestawie nie ma ssd jak zauważyłeś, o wiele lepszym wyborem od tego samsunga jest A-data sx 8200 pro(jest tańszy i wydajniejszy), którego x-kom nie ma na magazynie, proponował bym zakupić jeden ssd na system i wedle życzenia 1-2 sztuki na eksporty projektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/87i4j5m8h

 

O jak dużych projektach mówimy?, czyżbyś chciał eksportować projekty na hdd? Nie uważam tego za dobry pomysł.

 

W zestawie nie ma ssd jak zauważyłeś, o wiele lepszym wyborem od tego samsunga jest A-data sx 8200 pro(jest tańszy i wydajniejszy), którego x-kom nie ma na magazynie, proponował bym zakupić jeden ssd na system i wedle życzenia 1-2 sztuki na eksporty projektów.

Przecież tu się nic nie zgadza.

 

Pakiet Adobe a ty mu polecasz Ryzena? :kwasny:

Zasilacz supermo, gdzie w podobnej cenie Focus Gold w wersji 550W?

SX8200 PRO lepszym wyborem od 970 PRO, gdzie to wyczytałeś? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptem 50 zł więcej https://proline.pl/koszyk/706448f9

 

- SX 8200 Pro 256 GB system i soft

- MX500 scratch

 

Define R6 podmieniona na bardziej przewiewną Meshify C

Akurat nie ma proline, ale 200 - 300 zł oszczędności przy https://www.ceneo.pl/63124694 więc na spokojnie wracasz do R6. Ach, WiFi oraz BT ale powinno też jeszcze się zmieścić.

 

Kwestia tego też, czy będziesz w ogóle kręcić CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@autor

Czy 512GB SSD wystarczy na wszystkie dane? Jeżeli nie, i będzie potrzeba korzystać z HDD...to jest to zła opcja. Priorytetyzuj pracę na danych obecnych wyłącznie na SSD.

https://www.x-kom.pl/lista/87i4j5m8h

 

O jak dużych projektach mówimy?, czyżbyś chciał eksportować projekty na hdd? Nie uważam tego za dobry pomysł.

 

W zestawie nie ma ssd jak zauważyłeś, o wiele lepszym wyborem od tego samsunga jest A-data sx 8200 pro(jest tańszy i wydajniejszy), którego x-kom nie ma na magazynie, proponował bym zakupić jeden ssd na system i wedle życzenia 1-2 sztuki na eksporty projektów.

Mam nieodparte wrażenie, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, a jedynym powodem do napisania posta jest wklejenie zestawu z AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie można olać MX500 240 GB i HDD 2TB i po prostu kupić MX500 1TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi proszę, po co 3 dyski ssd? Dotychczas miałem to co w makbuku + zewnętrzne na magazyn i kopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia, może ktoś zakłada że będziesz obrabiał jakieś wideo.

Chociaż...w teorii, przy takim sofcie jest przydatne posiadanie 2 SSD: jeden 'główny', drugi na wszelkie tempy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuje za wskazówki. Komputer kupiony z 2 x SSD, jestem bardzo zadowolony. Teraz praca jest dużo przyjemniejsza, choć muszę się przestawić z Mac OS na Windows 10.

 

Pojawił się jednak problem - moja kobieta chce z niego korzystać, tzn. podsiada mnie kiedy może. Aktualnie korzysta z gotowca od HP 8300 (i5-3470, 8gb, ssd 120gb, integra). Czy do 3k za skrzynkę da się złożyć coś sensownego, co dałoby jej zauważalny przeskok w komforcie i „odczepiła” się od mojego PC? Jest ilustratorem, korzysta z Photoshopa i Illustratora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego gotowca można podrasować. Jaki tam jest zasilacz? Możesz zrobić foto?

Zapewne taki 1050 Ti 4 GB ogarnie. Do tego dorzucić pamięci i dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pracy, jak wrócę to cyknę fotkę. Z tego co czytam w necie, jest to zasilacz 240 W. Jeśli chodzi o grafikę, jako, że jest to buda SFF, wchodzi tylko grafika low-profile.

 

Byłoby coś takiego:

1) MSI GeForce GTX 1050 Low Profile 2GB GDDR5

LUB

2) MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP 4GB GDDR5

 

Grane nie będzie, tylko Photoshop+Illustrator. Czy te dodatkowe 2 GB na grafice dadzą odczuwalną różnicę w tych programach?

 

RAMu rozumiem jak najwięcej (4x8 GB), jeśli zaś chodzi o dysk - są tam tylko SATA, więc co, MX500?

 

Cenowo:

1. Grafika - 700 zł

2. RAM - 1000 zł

3. MX500 500 GB - 300 zł

----

2000 zł - warto?

 

Bo za 2500 zł można dostać:

- i5 8400

- SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

- MSI B360M Bazooka

- G.SKILL 16 GB 3000 MHz Aegis CL16 (2x8GB)

- ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 PRO

- be quiet! 350W PURE POWER 11

- SilentiumPCRegnum RG4 Pure Black

 

Liczę, że jakieś 400-500 zł dostanę na HP, więc wyszłoby na jedno. Fakt, byłoby mniej ramu i bez grafiki, ale z czasem można dorzucić.

 

Pytanie, co da większego kopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli o GPU w PS: https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CC-2018-NVIDIA-GeForce-GPU-Performance-1139/#BenchmarkResults warto poczytac, fajne i w miare aktualne porownanie.

Dodatkowy znaczacy boost dalby drugi SSD na tempy (a raczej podmiana aktualnego na nowy systemowy, a zostawienie 120 na temp i pliki).

Ramu PS/AI zje sporo i 8GB to bardzo malo, szczegolnie w przypadku duzych arkuszy w PS (a szczegolnie kilku otwartych kart). Tutaj najlepiej zobaczyc po chwili pracy jak to wyglada w zasobach - zakladam, ze na poziomie 90%, bo PS/AI zazwyczaj maja ustawione do dyspozycji do 70% calosci (tutaj szukalbym pierwszego pola do popisu, bo na stowke sie jej to kompletnie zapycha).

 

Nie wiem na ile potrzebujesz nowki, ale warto zastanowic sie nad zakupem uzywanej podstawki z i7 i bazowac na tym - bedzie duzo szybciej, niz na 8400. Z drugiej strony, mam wrazenie, ze najwiekszym problemem aktualnego zestawu jest ram i procesor jej w zaden sposob nie ogranicza. Musialbys rzucic okiem na jakich dokladnie operacjach ma problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używkami będzie troszkę problem, bo jednak chciałbym na wszystko FV. ;)

 

Raczej wybór między ulepszeniem tego HP 8300 o SSD, GF 1050 i dobicie do 32 GB ramu VS nowy zestaw na i5-8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co da większego kopa?

Monitor 21:9, 34calowy. Ja pracuje w photoshopie/indesignie i dodatkowa przestrzeń z boków jest czymś co BARDZO się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w pierwszej kolejnosci popatrzylbym gdzie jest waskie gardlo aktualnego zestawu, moim zdaniem w ramie - zobacz na swojej maszynie przy jej komfortowej pracy jak wyglada zuzycie CPU/GPU/RAM. Nie zdziwilbym sie, gdyby dolozenie drugiego SSD i troche RAMu rozwiazalo jej problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 21:9, 34calowy. Ja pracuje w photoshopie/indesignie i dodatkowa przestrzeń z boków jest czymś co BARDZO się przydaje.

 

Nie znam wartego uwagi, z punktu widzenia grafika, monitora 34". A te zakrzywione do mnie nie przemawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A komputer to jaki? Podaj model płyty, model procka i ilość ramu. Poza tym karta może gigabitowa, ale jakim kablem podłączona do routera? Skrętka zarobiona samemu czy kupna? Router ma porty gigabitowe? Podaj jego model.
    • Poczytaj sobie chociażby o Agbogbloshie w Ghanie nazywanym Toxic City. Takich wysypisk elektronicznych śmieci z Europy i USA w Afryce jest więcej. Zatem nic dziwnego że są 200 lat za nami jak zalaliśmy ich śmieciami. Lecz to nie tylko Afryka. Pustynia Atacama w Chile od dłuższego czasu zaczyna być wysypiskiem odpadów tekstylnych. Wiesz z czego to wynika? Pierwotna koncepcja może była słuszna, czyli nadprodukcję, czy nieużywane sprzęty odesłać do krajów mniej rozwiniętych by je wspomóc. Tylko przy takiej ilości produkcji jaka jest ukierunkowana przez kraje rozwinięte, zaczęło powstawać tyle odpadów i zużytych sprzętów czy przedmiotów, że to co było wysyłane do Afryki czy Ameryki Południowej stało się niepotrzebnymi im śmieciami, które niszczą też ich środowisko.  Dlatego pisałem wcześniej, że sporo z tych śmieci to "nasze" śmieci.  Co do Azji to są kraje, gdzie segregacja i gospodarowanie odpadami idzie całkiem nieźle, gdzie z odpadów wytwarza się prąd, a to co się da trafia do recyklingu minimalizując ilość składowanych śmieci. Tak, zgodzę się z tym, że pewne działania powinny zachęcać do biznesów związanych z recyklingiem. Tylko znów problem jest w tym, że w takim RPA nikt nie będzie patrzył czy ten recykling ma dać tylko produkt do dalszego wykorzystania, czy recykling ma również sprzyjać środowisku. Bo co z tego że przetworzę plastik na granulat, jak w trakcie jego przetwarzania muszę go oczyścić, czym wyprodukuję zanieczyszczoną wodę różnościami, albo trzeba go przetworzyć termicznie, co wydziela szkodliwe substancje. Czy tam ktoś sprawdzi czy ta woda trafia do rzeki, gleby, czy jednak idzie do odpowiedniej oczyszczalni i czy przy przetwarzaniu termicznym na wyciągach czy kominach są filtry, co np. w Europie będzie wymagane? Podejrzewam, że nie, choć może się mylę, nie sprawdzałem przepisów środowiskowych w RPA.  Nie zmienia to faktu, że poważnie polecam Ci zainteresować się szerzej tematem i tego jak to jest powiązane z konsumpcją towarów w Europie czy USA. 
    • Wow, ta zima z przedostatniego posta jest kapitalna - choc wiem, że większość roboty robią modele i kolory.
    • Nie namierzyłem do tej skrzynki takich braketów.  Więc tylko kombinowanie ci zostało.  Ale czy to ma sens? Nawet na tej fotce nie za bardzo widać jak to jest zamontowane. 
    • Bardzo dobre. Zakupiłem EC2-CW bo EC3 była troszeczkę za mała dla mnie. Kształt odbiega troszeczkę od SS Prime Wirelessa. SS jest jednak troszeczkę większy i bardziej wypełnia rękę.  Ale tak to nie ma się do czego przyczepić - no może do scrolla trochę. Nie wiem czemu ale w moim modelu EC2 działa bardzo lekko. Sensor działa bardzo dobrze, dobre plastiki, dobrze leży w dłoni, dobre przyciski główne i boczne, które są 100 razy lepsze niż w Prime'ie, fajny nadajnik, który pełni również rolę ładowarki. Ogólnie polecam chociaż cena ok 550-650 trochę boli trzeba przyznać. Moja EC3-CW ciągle jest dostępna do kupienia u mnie. Ale coś chętnych nie ma za wiele. Mam wrażenie, że ludzie wolą innych producentów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...