Forum PCLab.pl: BenQ EW277HDR AMVA+ 4200:1, HDR400, PFS LED, 93% DCI-P3 i ładne żywe kolory - Zaskakująco dobry mały mocarz w przystępnej cenie - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (51 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

BenQ EW277HDR AMVA+ 4200:1, HDR400, PFS LED, 93% DCI-P3 i ładne żywe kolory - Zaskakująco dobry mały mocarz w przystępnej cenie Wątek zbiorczy - opinie o monitorze

#21 Użytkownik jest niedostępny   Pawelek6 

• ...
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Luty 2019 - 16:51

Dobra, dobra, będzie więcej, nie tylko twój Dodaj obrazek

Edit.: Możesz sprawdzić na własnych oczach czy da się w miarę pograć w jakiegoś BF-a czy CoD-a na multi? Nie chodzi mi o jakieś "pro" rozgrywki, tylko tak na poziomie zwykłej osoby. Czy nie ma jakiegoś nadmiernego smużenia i innych kwiatków przy szybkich ruchach kamery.

Ten post był edytowany przez Pawelek6 dnia: 13 Luty 2019 - 16:59

#22 Użytkownik jest niedostępny   Krisol 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Luty 2019 - 17:04

Zobacz postazgan, o 13 Luty 2019 - 17:43, napisał(a):

To Wy się dalej zastanawiajcie a ja go po prostu kupiłem :D

Dodaj obrazek

Będzie mi służył do bardzo wymagających gier lub takich które mają skopaną optymalizację i przeglądania Internetu.

Monitorek "igła" :thumbup:

Sprawdź go proszę w Visual Studio Code z ciemnym motywem(Dark/Dark+/Monokai), możesz zrobić jakieś zdjęcie jak to mniej więcej wygląda z 60-70 cm, jeżeli kolor będzie w miarę równomierny, to też go biorę. :D

Ten post był edytowany przez Krisol dnia: 13 Luty 2019 - 17:16

#23 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Luty 2019 - 17:10

Zobacz postPawelek6, o 13 Luty 2019 - 16:51, napisał(a):

Edit.: Możesz sprawdzić na własnych oczach czy da się w miarę pograć w jakiegoś BF-a czy CoD-a na multi? Nie chodzi mi o jakieś "pro" rozgrywki, tylko tak na poziomie zwykłej osoby. Czy nie ma jakiegoś nadmiernego smużenia i innych kwiatków przy szybkich ruchach kamery.

Grałem na nim w STAR WARS Battlefront II i jest bardzo dobrze jak na 75Hz w FullHD ale nie jestem jakimś PRO graczem który bez TN 240Hz nie myśli nawet o odpaleniu strzelanki online. Często jestem dosyć wysoko w rankingu więc chyba nie najgorzej sobie radzę na tym monitorku :P.

Jest to już moja druga sztuka tego monitora i obie są udane. Bardzo liniowy proces produkcji oba egzemplarze wyglądają jak sklonowane, zero wypalonych pixeli, brak paprochów, równo świeci – bardzo dobry jakościowo produkt i świetna matryca AMVA+ :thumbup:

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 13 Luty 2019 - 17:11

#24 Użytkownik jest niedostępny   unadarek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Luty 2019 - 17:18

Zobacz postazgan, o 13 Luty 2019 - 17:10, napisał(a):

Grałem na nim w STAR WARS Battlefront II i jest bardzo dobrze jak na 75Hz w FullHD ale nie jestem jakimś PRO graczem który bez TN 240Hz nie myśli nawet o odpaleniu strzelanki online. Często jestem dosyć wysoko w rankingu więc chyba nie najgorzej sobie radzę na tym monitorku :P.

Jest to już moja druga sztuka tego monitora i obie są udane. Bardzo liniowy proces produkcji oba egzemplarze wyglądają jak sklonowane, zero wypalonych pixeli, brak paprochów, równo świeci – bardzo dobry jakościowo produkt i świetna matryca AMVA+ :thumbup:

w którym sklepie kupowane te sztuki ??? :E

#25 Użytkownik jest niedostępny   Pawelek6 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Luty 2019 - 17:22

No właśnie mi chodzi o takie normalne granie, bo też nie jestem pro, moje k/d jest zależnie od tytułu w przedziale 1,0 - 1,5. Dlatego mi chodzi o zwyczajną rozgrywkę, choć bez campienia po kątach jak, niektóre lamy :E

Na pewno nie zamierzam podkręcać swojego i będzie 60Hz. Pytanie zadałem dlatego, gdyż obecnie siedzę jednak na TN, choć 60Hz. Z drugiej strony chyba nie ma co panikować, bo próbowałem kiedyś grać na swoim TV Sony KDL-40W705C na VA (input lag ~13ms) i było nad wyraz dobrze, to była inna jakość ogólnie.

Ten post był edytowany przez Pawelek6 dnia: 13 Luty 2019 - 17:22

#26 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Luty 2019 - 17:36

BenQ EW277HDR ma niski input lag ~10ms

Moje ustawienia - profil własny:

Jasność 20% - dodatkowe informacje (luminacja czerni 0.03) (luminacja bieli 100)
Kontras 50% - dodatkowe informacje (3333:1) w trybie HDR (4200:1)
Gamma 0
Ostrość +7 - dodatkowe informacje (obraz robi się wyraźniejszy)
Temperatura kolorów R99 G98 B100
HDMI RGB PC Range 0-255
AMA= High

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 18 Luty 2019 - 19:59

#27 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 21:07

Zobacz postPawelek6, o 13 Luty 2019 - 16:51, napisał(a):

Dobra, dobra, będzie więcej, nie tylko twój Dodaj obrazek

Też masz go na celowniku ;) ?

#28 Użytkownik jest niedostępny   Pawelek6 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 21:22

Odświeżam pamięć: KLIK? Temat wojenka. Post 264 - twój, sam mnie cytowałeś :E
Ogólnie jeszcze nic nie kupiłem, bo od dwóch tygodni nie mogę się zebrać do jakiegoś sklepu aby ogarnąć wielkość, ale jak na razie jest chyba u mnie pierwszy na liście. Poza tym, na PC Monitors jest zakładka z listą z rekomendowanymi (odnośniki do testów przy każdym wymienionym modelu oczywiście).

#29 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2019 - 21:29

Zobacz postPawelek6, o 14 Luty 2019 - 21:22, napisał(a):

Poza tym, na PC Monitors jest zakładka z listą z rekomendowanymi (odnośniki do testów przy każdym wymienionym modelu oczywiście).

Zgadza się i BenQ EW277HDR ma przyznaną rekomendację

Dodaj obrazek

#30 Użytkownik jest niedostępny   Krisol 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Luty 2019 - 20:36

@azgan
Jak coś to ten monitor ma 8-mio bitową matrycę, nie 10-cio. ;)

#31 Użytkownik jest niedostępny   unadarek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Luty 2019 - 20:40

no akurat to to wiadome :E pełne 10bit to nie ten przedział cenowy

#32 Użytkownik jest niedostępny   Krisol 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Luty 2019 - 13:25

No i przyszedł, póki co testowałem tylko na PS4, ustawienia fabryczne.
HDR ON(nieco rozmazane, wieczorem wrzucę lepsze):
Dodaj obrazek
HDR OFF:
Dodaj obrazek
Różnica jak IPS vs VA. :D

Ten post był edytowany przez Krisol dnia: 18 Luty 2019 - 14:21

#33 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Luty 2019 - 14:23

@UP@ Krisol gratulacje nabycia świetnego sprzętu :thumbup:.

Zobacz postKrisol, o 18 Luty 2019 - 13:25, napisał(a):

HDR ON(nieco rozmazane, wieczorem wrzucę lepsze):

W trybie HDR zmniejsz ostrość obrazu bo na fabrycznych jest ustawione na max czyli +10 (obraz jest przeostrzony) i moim zdaniem lepiej wygląda to na +5 lub +7 w trybie SDR też polecam tak ustawić.

HDR w tym monitorku działa bardzo dobrze i pomimo tego że jest to tylko HDR400 i światełka aż tak bardzo nie oślepiają to nadrabia w tym trybie wyśmienitym kontrastem 4200:1 oraz pięknymi kolorami z nasyconymi barwami które wyglądają znacznie lepiej od Samsunga HG70 którego też miałem i mimo certyfikatu HDR600, HDR wyglądał na nim gorzej (bardziej sprane kolory).

Szukając monitora na matryc VA o takich parametrach czyli kontrast na poziomie 3200:1 lub lepszy, HDR który faktycznie coś daje i można go już poczuć nie udało mi się nic takiego znaleźć bo 32 calowe monitory czy to WQHD czy 4K mają lipny kontrast często nie dobijają nawet do tych 3000:1 i jak jest 2500:1 lub 2700:1 to już święto lasu a 24 calowce FullHD z VA to totalna bieda nie ma ani jednego o takich paramterach a tutaj monitorek w SDR potrafi wbić kontrast na poziomie 3333:1 (zgodnie z testem PC Monitors). Druga sprawa to luminacja czerni która nawet przy 30% podświetlania wynosi 0.03 to bardzo dobry wynik. Tryb HDR to 390 cd/m2 ale oddaje detale w bieli aż do 4000 nitów i ma bardzo równe podswietlanie brak widocznych chmurek nawet przy 100% jasności.

Ważne żeby pamiętać o wł. w opcjach monitora HDMI RGB PC Range 0-255 a nie tylko w sterownikach czy konsoli (poprawia to czerń i kolory) domyślnie jest tryb Auto.

Zobacz postsideband, o 12 Luty 2019 - 14:29, napisał(a):

Nie ma i pewnie nie będzie 24" teraz to już mało kto kupuje monitory o takiej przekątnej.

Gdyby ten monitor posiadał rozdzielczość 1440p to byłby hitem sprzedaży.

To samo napisałem w innym temacie ale niestety nie można mieć wszystkiego :E. Temu monitorkowi naprawdę niewiele brakuje do pełni szczęścia. Jeśli ktoś szuka teraz klasycznego płaskiego ekranu, z dobrym kontrastem i świetnymi kolorami oraz kilkoma dodatkowymi bajerami w przystępnej cenie to trudno będzie znaleźć coś lepszego.

PS> Po kalibracji obraz petarda podałem wyżej swoje ustawienia ;)

Monitor ma jeszcze jeden bajer o którym wcześniej nie pisałem a warto o tym wspomnieć - posiada tryb Super-Resolution poprawiający ostrość.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 18 Luty 2019 - 16:21

#34 Użytkownik jest niedostępny   Krisol 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Luty 2019 - 14:39

Ok, teraz porównanie ze skalibrowanymi ustawieniami, kontrast 50, jasność 100, ostrość 5, według lagom to są najlepsze ustawienia, tryb HDR w trybie HDR, tryb SDR w trybie sRGB.
Zdjęcia też w lepszej jakości, proporcje 16:9, ISO 100. Generalnie nie wiem jak będę teraz grał w gry bez HDR, obraz urywa cojones. :D
HDR ON:
Dodaj obrazek
HDR OFF:
Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Krisol dnia: 18 Luty 2019 - 14:44

#35 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Luty 2019 - 14:49

Zobacz postKrisol, o 18 Luty 2019 - 13:25, napisał(a):

Różnica jak IPS vs VA. :D

No mówiłem że HDR na tym monitorku to super sprawa a wygląda to bardzo niepozornie patrząc na suche parametry w praktyce świeci lepiej od Samsunga HG70 który ma HDR600 (z spranymi kolorami, efektem halo i chmurkami) :lol2:

Zobacz postKrisol, o 18 Luty 2019 - 14:39, napisał(a):

tryb HDR w trybie HDR

Jak grasz na PC to w niektórych grach musi być wł. tryb HDR w Windows 10 (monitor posiada też funkcję emulacji efektu HDR jeśli jakaś gra go nie obsługuje co wygląda oczywiście gorzej)

Zobacz postKrisol, o 18 Luty 2019 - 14:39, napisał(a):

Generalnie nie wiem jak będę teraz grał w gry bez HDR, obraz urywa cojones. :D

Moim zdaniem jest lepszy od tych Samsungów z Quantum Dot zobacz jakie ten monitor ma kolory w trybie SDR a w HDR to już zupełnie odlot. Są żywe i nasycone ale naturalne bez przejaskrawienia i bajkowego przesycenia.

To samo czcionka zobacz jaka jest ostra nic się nie rozłazi w oczach jak ma to miejsce na Samsungu HG70 a to tylko 1080p gdzie tam jest 1440p :E

PS> Krisol poszukaj teraz monitora 24 lub 32 cale z lepszym kontrastem i takimi parametrami czyli żeby był dobry HDR i ładne kolory zobaczysz co Ci wyjdzie z tej analizy ;)

Aaa i żeby jeszcze nie smużył i miał odpowiednio niski input lag :P

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 18 Luty 2019 - 14:56

#36 Użytkownik jest niedostępny   Krisol 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Luty 2019 - 14:54

To jeszcze porównanie trybów obrazu, nowe zdjęcia HDR i sRGB żeby nie było, że inne oświetlenie czy ustawienia aparatu.
Standard: https://i.imgur.com/mpqDnzn.jpg
sRGB: https://i.imgur.com/xRibNDK.jpg
Emulowany HDR: https://i.imgur.com/ixOE4hw.jpg
Low Blue Light - Multimedia(zrobione nieco później ale widać różnicę w temperaturze barw) - https://i.imgur.com/QS7l3zm.jpg
HDR: https://i.imgur.com/jgCBRDi.jpg

@azgan
Szukałem i nie ma nic lepszego do 1000 zł, tutaj lista monitorów z HDR: https://www.displayn...r-monitor-list/
Zdziwiły mnie kąty widzenia, są spokojnie na poziomie IPS czy TV VA, dużo lepsze niż w Samsungu C24F396 czy tym bardziej BenQ GW2470HL. Smużenie i input lag też jakoś dziwnie niskie, to na pewno VA? :D

Ten post był edytowany przez Krisol dnia: 18 Luty 2019 - 16:13

#37 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Luty 2019 - 15:04

UP@ Dla mnie ten monitorek wymiata totalnie ;)

Zobacz postKrisol, o 18 Luty 2019 - 14:54, napisał(a):

@azgan
Szukałem i nie ma nic lepszego do 1000 zł, tutaj lista monitorów z HDR: https://www.displayn...r-monitor-list/

Krisol ja też szukałem i sprawdzałem nawet droższych i co? Jest tylko Philipsa BDM3270QP2 to ma trochę lepszy kontrast 5000:1 ale matryca jest wolna i wysoki input lag no i brak HDR a tak poza tym to jest jeszcze AOC gdzie wygląda to podobnie a później długo, długo nic.

O kolorach też niema co nawet pisać :E

Jako posiadacz Philips Momentum 436M6VBPAB mogę spokojnie napisać że ten BenQ EW277HDR jest doskonały i z czystym sumieniem go polecam ma moją rekomendacje.

EDIT:

Zdziwiły mnie kąty widzenia, są spokojnie na poziomie IPS czy TV VA, dużo lepsze niż w Samsungu C24F396 czy tym bardziej BenQ GW2470HL.

No właśnie to mnie totalnie rozwaliło i zniszczyło system był efekt WOW i ogromne zaskoczenie cały czas niedowierzam i przecieram oczy ze zdziwienia

Smużenie i input lag też jakoś dziwnie niskie, to na pewno VA? :D

Tak to na 100% VA dokładnie AMVA+ i też się nie doszukałem jeszcze smużenia nawet przewijając forum - monitorek jest klasa nie wiem co tam BenQ upchało w środku ale sprzęt jest niezwykle udany zwłaszcza w tej cenie gdzie niejednokrotnie 2 lub nawet 3 razy droższe monitory mają z tym wyraźny problem.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 18 Luty 2019 - 15:18

#38 Użytkownik jest niedostępny   FredPL 

• X
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Luty 2019 - 15:09

Kolejny fajny monitor bez VESA :kwasny:

#39 Użytkownik jest niedostępny   Krisol 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Luty 2019 - 15:17

Jako monitor do PS4 jest idealny, kolory świetne, kontrast też, kąty widzenia bardzo dobre, smużenie niskie(jak na VA to już w ogóle), input lag również niski, z okolic 1 metra nie widać że to 1080p, lekki black crush, równomierność podświetlenia sprawdzę w nocy. HDMI RGB PC Range 0-255 wygląda gorzej od 16-235 ale oczywiście traci się nieco detali w ciemnych scenach, czyli jest typowe ustawienie poziomu czerni z innych monitorów. Porównanie w trybie sRGB(w innych trybach w tym HDR jest podobnie): 16-235 0-255
Jakość wykonania jest ok ale mnie to w sumie mało interesuje, jest dosyć ciężki przez co nie chybocze się na boki, głośniki są w sumie nie najgorsze, Horizon brzmi w porządku, mógłbym na czymś takim grać, czujnika światła nie testowałem. Powierzchnia antyrefleksyjna wydaje się przypominać bardziej szkło niż folię.
Jak podłącze do PC to przetestuje Battlefielda 1 z HDR i mam jeszcze drugi sezon Punishera z HDR, zrobię porównanie z Samsungiem i może LG, choć IPS na pewno wypadnie przy nich blado(dosłownie i w przenośni). :D

Ten post był edytowany przez Krisol dnia: 18 Luty 2019 - 16:16

#40 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Luty 2019 - 15:18

Krisol czekam aż napiszesz coś więcej i podzielisz się swoją opinią. Wieczorem przy zgaszonym świetle ten monitorek pokazuje prawdziwy pazur zwłaszcza w trybie HDR ;).

PS> Odpal sobie NVIDIA DSR i zobacz jaka jest żyleta obraz z upscalowanym 4K (można lizać ekran z bliska) :cool:

Możesz się też pobawić trybem Super-Resolution w OSD monitora i poeksperymentować z różnymi ustawieniami oraz trybami wygładzania krawędzi.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 18 Luty 2019 - 15:25

• (51 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »