Skocz do zawartości
azgan

BenQ EW277HDR AMVA+ 4200:1, HDR400, PFS LED, 93% DCI-P3 i ładne żywe kolory - Zaskakująco dobry mały mocarz w przystępnej cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wpadł mi w łapki przez przypadek ten niepozorny i tani monitorek który bardzo miło mnie zaskoczył swoimi parametrami znacznie lepszymi od tego co deklaruje producent https://pclab.pl/news75529.html

 

U2QcTBo.jpg

 

Jest to 27 calowy monitor FullHD i wielu z Was na wstępie pomyśli że to już pixeluloza ale jest to jeden z najostrzejszych obrazów jakie widziałem w 1080p na monitorach tej wielkości w dodatku były to sprzęty dwa lub nawet trzy razy droższe.

 

Co ma do zaoferowania ten sprzęcik za 800-900 zł?

 

- dobrej jakości matrycę VA która równo świeci i jest w stanie wycisnąć kontrast 3200:1 a w trybie HDR nawet 4200:1

- zaskakująco dobre kolory wykraczające poza specyfikację producenta który deklaruje 93% DCI-P3 barwy są żywe i świetnie nasycone ale bez ich przejaskrawienia

- pełne 10bit (w monitorze tej klasy)

- dobra czerń może nie powala i nie jest jak smoła ale bez przykrego efektu "chmurek" i innego rodzaju atrakcji które pogarszają jej odbiór

- HDR który da się już zobaczyć i dobija do 390 cd/m2 stanowi to całkiem miły dodatek

- czujnik otoczenia który automatycznie dostosowuje parametry obrazu

- możliwość uzyskania 75Hz bez gubienia klatek

- brak migotania i zmęczenia wzroku

- duże możliwości kalibracji oraz rozbudowane OSD

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa jednolitości kolorów? Np. w Visual Studio Code? Te dwa monitory VA które testowałem nie miały startu do starego IPS, widoczny był tzw. gamma shift, gdzie na środku ekranu kolor był powiedzmy "normalny", a na brzegach wyblakły.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuuuu dobre dobre :E tak go śledzę już od jakiegoś czasu i jeszcze wczoraj był za 769pln dziś juz 849pln qźw..... chyba się szarpnę żeby przetestować :E ale co z nim począć dalej ;) braki w miejscu żeby przechowywać.Azgan jak możesz napisz jaka jest jego minimalna wysokość czy jest możliwość regulacji góra-dół ???? z tego co piszesz podśw. ok akurat to mnie mniej interesuje ale jak mnw wygląda punkt bieli ???? jak patrzysz na białą plansze nie ma jakiegoś wpadania tej bieli w róż,żółć ???

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa jednolitości kolorów? Np. w Visual Studio Code? Te dwa monitory VA które testowałem nie miały startu do starego IPS.

 

Przyznam że nie sprawdzałem go pod takim kontem a bardziej skupiłem się na typowych zastosowaniach domowych jak przeglądanie internetu, zdjęcia, gry czy filmy z YouTube oraz Netfilxa i tutaj prawdziwa petarda - wysoce rekomenduje ten model zwłaszcza jak ktoś ma dość wygiętych ekranów z słabym kontrastem i pół pixelami widocznymi na czcionkach. Jest to klasyczny prosty panel AMVA+ (mimo zmiany nazwy producenta) o bardzo dobrych parametrach obrazu. Wykonanie oraz jakość materiałów oceniam również na dobre. Estetyczny wygląd z cienkimi ramkami. Jedynie do czego można się przyczepić to słabe głośniki oraz mocno ograniczona możliwość regulacji stopki monitora.

 

PS> Po odpaleniu trybu 4K za pomocą DSR NVIDII obraz jest tak niesamowicie ostry że można dosłownie lizać ekran a jak jest sprzęt za słaby do 4K to i w FullHD wygląda co najmniej dobrze z uwzględnieniem ceny i całej reszty.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą ostrością przy downsamplingu to bym nie przesadzał, cudów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok akurat to mnie mniej interesuje ale jak mnw wygląda punkt bieli ???? jak patrzysz na białą plansze nie ma jakiegoś wpadania tej bieli w róż,żółć ???

 

Punkt bieli i temperatura po kalibracji są fantastyczne byłem naprawdę miło zaskoczony takimi wynikami w monitorze tej klasy

 

Z tą ostrością przy downsamplingu to bym nie przesadzał, cudów nie ma.

 

Nie musi być cudów i raczej nikt ich nie oczekuje w tej cenie. Wygląda to porostu dobrze i tyle.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widząc taki wpis ktoś może oczekiwać cudów praktyce nawet na 24" 1080p z downsamplingiem jeżeli chodzi o ostrość to i tak przegrywa z 27" 1440p, masz mniej widocznego aliasingu w grze i nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko że nie ma 24 calowców o takich parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Dell S2419HM z HDR ale na matrycy IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma bo ja wyraźnie pisałem o VA a ten IPS nie ma takich parametrów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i pewnie nie będzie 24" teraz to już mało kto kupuje monitory o takiej przekątnej.

 

Gdyby ten monitor posiadał rozdzielczość 1440p to byłby hitem sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równomierność podświetlania jest dla mnie wzorowa

 

lx0E3fa.png

 

niejednokrotnie droższe modele mają często z tym problemy a tu prawie ideał :cool:.

 

Kolorów też nie powstydziłby się nie jeden dużo droższy TV.

 

Tak jak mówię mały szatan wart swojej ceny :thumbup:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to sprawdź go w jakimś Visual Studio Code lub IntelliJ/CLion, może zamówię. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już tego monitora ale zastanawiam się czy nie zamówić sobie go ponownie do grania w wymagające tytuły lub z skopaną optymalizacją w FullHD. Gdyby nie ograniczająca mnie przestrzeń na biurku spowodowana wstawieniem dużego monitora nie wąchałbym się ani chwili i kupował póki jest dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam ból brak qżw... miejsca,wprawdzie dodałem już do koszyka :E ale pobawić się dzień i wstawić do pudełka to trochę nie bardzo ;) nawet brak miejsca na zamyszkowanie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już tego monitora ale zastanawiam się czy nie zamówić sobie go ponownie do grania w wymagające tytuły lub z skopaną optymalizacją w FullHD. Gdyby nie ograniczająca mnie przestrzeń na biurku spowodowana wstawieniem dużego monitora nie wąchałbym się ani chwili i kupował póki jest dostępny.

12 bpc? Zajefajnie.

Gwałci mojego DELLa z mizernym 8bpc. :(

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 bpc? Zajefajnie.

Gwałci mojego DELLa z mizernym 8bpc. :(

 

Żeby było śmiesznie i ciekawiej mój Philips Momentum za 2700 zł nawet nie wyciąga tyle i kończy się na 10bpc

 

VNOAWLB.jpg

 

następnie - BenQ deklaruje w EW277HDR pokrycie przestrzeni kolorów DCI-P3 na 93% a fizycznie jest 96% gdzie Philips 436M6VBPAB robi 97.6% DCI-P3. Na Momentum kolory są bardziej nasycone bo ma Quantum Dot ale nie jest to jakaś kosmiczna różnica, BenQ na diodach PFS LED ma bardziej stonowane ale wciąż niezwykle żywe barwy :E

 

Dla telewizora byłby to bardzo dobry wynik. Naprawdę było mi trudno uwierzyć że za 800 zł można wyrwać taki sprzęt relacja ceny do parametrów jest kosmiczna.

 

Jak ktoś ceni sobie jakość obrazu ponad ilość Hz to będzie zachwycony zwłaszcza że monitor i tak można podkręcić do 75Hz i nie gubi klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończ pan pieniędzy oszczędź. Chyba kupię go zamiast Philipsa 436m6, bo wolę odłożyć kasę i kupić za rok/dwa coś lepszego lub TV.

FullHD to dla mnie zaleta, bo podpinam pod monitor konsole i komputera do wyjścia Navi i spadku cen nie zmieniam.

Idealny rozmiar dla mnie to 32 cale, 40 na siłę ujdzie, ale będę musiał kombinować z ustawieniem. 27 jest chyba trochę małe, ale to tylko ~850 zł.

 

@azgan Za ile sprzedałeś ten monitor?

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 jest chyba trochę małe, ale to tylko ~850 zł.

 

Czy ja wiem czy takie małe? Musisz dobrać odpowiednią odległość od oczu nie za blisko bo to jednak FullHD na 27 calach a z drugiej strony odjeżdżać z monitorem za daleko też nie ma sensu bo zmaleje szybko w oczach. Musisz znaleźć dobry kompromis.

 

Z tego co widzę jest wszędzie chwalony i polecany w recenzjach więc nie tylko mi się tak spodobał

 

Zdobył nawet Rekomencacje od PC Monitors

 

https://pcmonitors.info/reviews/benq-ew277hdr/

 

To nie jest byle jakie 1080p i świetnie się spisuje do typowych zastosowań domowych. Ma kilka ciekawych bajerów i wbrew pozorą nawet tak podstawowy HDR moż cieszyć oko.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Wy się dalej zastanawiajcie a ja go po prostu kupiłem :D

 

bETst6Y.jpg

 

Będzie mi służył do bardzo wymagających gier lub takich które mają skopaną optymalizację i przeglądania Internetu.

 

Monitorek "igła" :thumbup:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, będzie więcej, nie tylko twój Up_to_something.gif

 

Edit.: Możesz sprawdzić na własnych oczach czy da się w miarę pograć w jakiegoś BF-a czy CoD-a na multi? Nie chodzi mi o jakieś "pro" rozgrywki, tylko tak na poziomie zwykłej osoby. Czy nie ma jakiegoś nadmiernego smużenia i innych kwiatków przy szybkich ruchach kamery.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Wy się dalej zastanawiajcie a ja go po prostu kupiłem :D

 

bETst6Y.jpg

 

Będzie mi służył do bardzo wymagających gier lub takich które mają skopaną optymalizację i przeglądania Internetu.

 

Monitorek "igła" :thumbup:

Sprawdź go proszę w Visual Studio Code z ciemnym motywem(Dark/Dark+/Monokai), możesz zrobić jakieś zdjęcie jak to mniej więcej wygląda z 60-70 cm, jeżeli kolor będzie w miarę równomierny, to też go biorę. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit.: Możesz sprawdzić na własnych oczach czy da się w miarę pograć w jakiegoś BF-a czy CoD-a na multi? Nie chodzi mi o jakieś "pro" rozgrywki, tylko tak na poziomie zwykłej osoby. Czy nie ma jakiegoś nadmiernego smużenia i innych kwiatków przy szybkich ruchach kamery.

 

Grałem na nim w STAR WARS Battlefront II i jest bardzo dobrze jak na 75Hz w FullHD ale nie jestem jakimś PRO graczem który bez TN 240Hz nie myśli nawet o odpaleniu strzelanki online. Często jestem dosyć wysoko w rankingu więc chyba nie najgorzej sobie radzę na tym monitorku :P.

 

Jest to już moja druga sztuka tego monitora i obie są udane. Bardzo liniowy proces produkcji oba egzemplarze wyglądają jak sklonowane, zero wypalonych pixeli, brak paprochów, równo świeci – bardzo dobry jakościowo produkt i świetna matryca AMVA+ :thumbup:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na nim w STAR WARS Battlefront II i jest bardzo dobrze jak na 75Hz w FullHD ale nie jestem jakimś PRO graczem który bez TN 240Hz nie myśli nawet o odpaleniu strzelanki online. Często jestem dosyć wysoko w rankingu więc chyba nie najgorzej sobie radzę na tym monitorku :P.

 

Jest to już moja druga sztuka tego monitora i obie są udane. Bardzo liniowy proces produkcji oba egzemplarze wyglądają jak sklonowane, zero wypalonych pixeli, brak paprochów, równo świeci – bardzo dobry jakościowo produkt i świetna matryca AMVA+ :thumbup:

w którym sklepie kupowane te sztuki ??? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi chodzi o takie normalne granie, bo też nie jestem pro, moje k/d jest zależnie od tytułu w przedziale 1,0 - 1,5. Dlatego mi chodzi o zwyczajną rozgrywkę, choć bez campienia po kątach jak, niektóre lamy :E

 

Na pewno nie zamierzam podkręcać swojego i będzie 60Hz. Pytanie zadałem dlatego, gdyż obecnie siedzę jednak na TN, choć 60Hz. Z drugiej strony chyba nie ma co panikować, bo próbowałem kiedyś grać na swoim TV Sony KDL-40W705C na VA (input lag ~13ms) i było nad wyraz dobrze, to była inna jakość ogólnie.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • marionetki pójdą siedzieć, a ich władcy też pójdą siedzieć, ale w ławach sejmowych lub europarlamentarnych.
    • @kalderon dzieki, jeszcze kilka pytanek: - w jednym z poprzednich postow zostal mi polecony dysk https://proline.pl/dysk-adata-ssd-legend-960-2tb-m-2-pcie-nvme-gen4-p8118224 z DRAMem, czy jest on lepszy od tego Kingsotona i faktycznie warto go wziac? - ok czyli zasilacz jest git - ramke wezme w takim razie - dzieki za polecenie lepszego RAMu - czy obecnej obudowie cos brakuje? Bo tez kiedys zostala mi polecona taka https://proline.pl/obudowa-do-komputera-zenpc-z9-mesh-core-black-4x-p12-pwm-pst-p8118979 i ona jest wyraznie drozsza i zastanawiam sie czym one sie roznia.
    • @kola01zrobisz UV na niższych chipsetach, nie potrzebujesz do tego z790. Na tym co mam Gigabyte b760 gaming x ax bez problemu można nawet o 0,16v bez straty wydajności. Wtedy 14600kf wcale się nie grzeje masakrycznie, na przeciętnym fortisie 5 dual mam 85 stopni w cb23 i 65 w grach. Nie widzę potrzeby wydajniejszego chłodzenia.
    • Nie ważne kto zrobił atak. Ostatecznie będzie to przekręcone tak, że była to Ukraina. Może to faktycznie false flag, a państwo islamskie tylko skorzystało z okazji aby się podpiąć i popsuli niechcący narrację putinowi.
    • podepnę się pod temat - czy warto zmieniać proca przy takim konfigu? 10400f Gigabyte B460 Torpedo memki nie pamiętam chyba Adata 2x16GB 3200 MSI RTX3800 10GB 3x Ventus mam wrażenie, że trochę za słaby do karty, ale może się mylę. Gram w 1440p  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...