Skocz do zawartości
azgan

BenQ EW277HDR AMVA+ 4200:1, HDR400, PFS LED, 93% DCI-P3 i ładne żywe kolory - Zaskakująco dobry mały mocarz w przystępnej cenie

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to jest bardzo interesujące:

 

Oczywiście wartość te podaję po kalibracji do docelowego punktu bieli – D65. Warto też zaznaczyć, że wartość kontrastu 3200:1 jest najlepsza jaką zmierzyłem do tej pory na monitorze.

Źródło: https://hdtvpolska.com/benq-ew277hdr-test-pierwszego-monitora-pc-z-hdr-i-dci-p3/

Czyli te 3200:1 jest po kalibracji - to dobrze. Szkoda tylko, że nie podali w tym akapicie, przy jakich wartościach R G B w OSD uzyskali na tym egzemplarzu te 6500K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te 3200:1 jest po kalibracji - to dobrze. Szkoda tylko, że nie podali w tym akapicie, przy jakich wartościach R G B w OSD uzyskali na tym egzemplarzu te 6500K.

 

Bo na HDTVPolska.com nigdy nie podają ustawień kalibracji i wołają kasę za zamówienie usługi do domu.

 

Na PCMonitors.info masz dokładnie wszystko opisane:

 

XXX60Kg.jpg

 

Kontrast 3200:1 w SDR (4200:1 w HDR) i praktycznie idealna temperatura bliska 6500K ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ciągnie mnie na wymiankę na Widescreena LG WK600. Też ma HDR, ale jest szeroki, do gierek powinien być super. Nieco droższy niż Benq. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ciągnie mnie na wymiankę na Widescreena LG WK600. Też ma HDR, ale jest szeroki, do gierek powinien być super. Nieco droższy niż Benq. Co myślicie?

 

To że IPS nie nadaje się do treści HDR bez porządnego local dimming lub FALD bo jest słaby kontrast i żeby na IPS była czerń trzeba zjechać nisko z jasnością (podświetlaniem) a HDR działa tak że podświetlanie zawsze działa w tym trybie na 100% i zrobi Ci się "rozlane mleko" na obrazie gdzie będzie dużo ciemnych lub czarnych miejsc. Żeby Ci lepiej uzmysłowić o czym mówię LG 32UD99-W czyli monitor za blisko 4000 zł nie wypada pod tym względem lepiej kontrast 1600:1, HDR w błysku 400 nitów i brak nawet symbolicznych stref wygaszania gdzie w BenQ są one obecne w dodatku kolory DCI-P3 na poziomie 83.3% gdzie EW277HDR ma zmierzone 96%.

 

Jak chcesz monitor na IPS z HDR to tylko Asus ROG Swift PG27UQ lub Acer Predator X27 który słono kosztuje i ma FALD z aż 384 niezależnie sterowanymi strefami.

 

A jak chcesz większy ekran z porządnym HDR w przystępnej cenie to zostaje Ci tylko Philips Momentum 436M6VBPAB

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że IPS nie nadaje się do treści HDR bez porządnego local dimming lub FALD bo jest słaby kontrast i żeby na IPS była czerń trzeba zjechać nisko z jasnością (podświetlaniem) a HDR działa tak że podświetlanie zawsze działa w tym trybie na 100% i zrobi Ci się "rozlane mleko" na obrazie gdzie będzie dużo ciemnych lub czarnych miejsc. Żeby Ci lepiej uzmysłowić o czym mówię LG 32UD99-W czyli monitor za blisko 4000 zł nie wypada pod tym względem lepiej kontrast 1600:1, HDR w błysku 400 nitów i brak nawet symbolicznych stref wygaszania gdzie w BenQ są one obecne w dodatku kolory DCI-P3 na poziomie 83.3% gdzie EW277HDR ma zmierzone 96%.

 

Jak chcesz monitor na IPS z HDR to tylko Asus ROG Swift PG27UQ lub Acer Predator X27 który słono kosztuje i ma FALD z aż 384 niezależnie sterowanymi strefami.

 

A jak chcesz większy ekran z porządnym HDR w przystępnej cenie to zostaje Ci tylko Philips Momentum 436M6VBPAB

Ten Benq zostaje. IPS nie nadaje się na HDR, ale wspomniałem przy okazji. Głównie chodziło mi o ciekawy monitor, bo to Widescreen z aspect ratio 21:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodziło mi o ciekawy monitor, bo to Widescreen z aspect ratio 21:9.

 

Załóż temat na forum może coś ciekawego Ci doradzą lub uzyskasz odp. na nurtujące Cię pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pora pomarudzić trochę na ten monitor.

1. Wcześniej wspominałem, że jest nieco wolniejszy od mojego poprzedniego prawie 10-letniego LG W2361V-PF (23", TN, FHD, 60Hz) i muszę doprecyzować, że znacznie wolniejszy. Trochę poużywałem i w BF-e czy CoD-e przy moim poziomie rozgrywki nieco jest smużenia, ale ujdzie. Zauważam za to nieco w filmach, co mnie zdziwiło. Znacznie jednak widzę w samochodówkach, tutaj to mam wrażenie jakbym dodatkowy blur miał włączony.

2. Monitor ustawiłem początkowo w trybie ręcznym, jasność 13%, gamma 0 (wg recki) i składowych RGB nie ruszałem, bo wiadomo, że każda sztuka inne będzie miała wartości. Niby spoko, ale monitor wciąż mnie raził. Jeszcze raz sprawdziłem test i jak się nie mylę, to temperatura domyślnie, niezależnie od gammy utrzymuje się na poziomie ok. 7000K, a więc obraz jest nieco zimny. Natomiast w trybie Low Blue Light ma niby te właściwe ok. 6500K, ustawiłem ten tryb, jasność dalej 13% i chyba może w końcu tak zostać.

3. Krisol wcześniej coś wspominał o szarościach i plamach. Muszę powiedzieć, że coś jest chyba na rzeczy. Co prawda nie wyświetlałem jednolitego obrazu, ale tutaj na forum na skórce Cethin (bo jej używam) oraz na yt w trybie nocnym widać takie minimalne zmiany barwy miejscami, błyszczenie, nie wiem, ciężko mi to właściwe nazwać. Nie są to duże odchylenia zaznaczam! Jednak na szarościach można je wyłapać.

4. W dwóch grach napotkałem na problem z ustawieniami obrazu scratchhead.gif Mianowicie w DiRT 3 mogę ustawić maksymalnie odświeżanie 50Hz. Ciekawiej się jeszcze robi w GRID Autosport. Tutaj niby jest wszystko spoko ustawione, ale ślepy by stwierdził, że jest jakaś niższa rozdzielczość i brak płynności. Włączyłem sobie informację na monitorze i monitor mnie poinformował, że dostaje sygnał 1920x540 30Hz. Że ile? Odpalałem specjalnie wszystkie gry po kolei jak leci, bo niektóre twierdziły, że jest nowy sprzęt, więc ponownie zapisywałem ustawienia. W tych dwóch natknąłem się na niemiły problem. I nie będę zdziwiony, jeśli w jakimś innym tytule, którego akurat nie mam obecnie zainstalowanego, również będą jakieś kwiatki. Całe szczęście, że mam do niektórych tytułów kopie plików konfiguracyjnych (akurat do tych mam), podmieniłem i jest dobrze. Ale jakby mi przyszło coś przestawić, to znowu będzie wałek i nie wiadomo co z innymi, w które obecnie nie gram. Ktoś coś, ma jakiś pomysł?

5. Powyższy punkt mnie zirytował na tyle, że chętnie bym napisał w tym coś następnego, ale na razie nic mi nie przychodzi do głowy.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ Może masz jakiś problem z tym swoim Windows 7 lub sterownikami bo u mnie na Windows 10 nie ma żadnych problemów ba nawet 4K z NVIDIA DSR działa pięknie.

 

BenQ EW277HDR w 4K (NVIDIA DSR) i Forza Horizon 4

 

qPYLUDE.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy? Wątpię, bo nic nie grzebane, zresztą system raptem od listopada postawiony na nowym SSD. Tak jak mówię, w tych dwóch tytułach dopadła mnie taka ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdą jedną grę którą odpalam jest FullHD 1080p i 60Hz lub po OC monitora 75Hz a dodatkowo jak widać na screenach 4K DSR wbija bez problemu.

 

BenQ EW277HDR w FullHD i Metro Exodus

 

ORJcajP.jpg

 

BenQ EW277HDR w 4K (NVIDIA DSR) i Battlefield V

 

mqx5OCR.jpg

 

BenQ EW277HDR w 4K (NVIDIA DSR) i Resident Evil 2 Remake

 

ODthgtO.jpg

 

Czemu u mnie na Win10 nie ma problemu? Może pora przeinstalować system albo przejść na 10 ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pora pomarudzić trochę na ten monitor.

1. Wcześniej wspominałem, że jest nieco wolniejszy od mojego poprzedniego prawie 10-letniego LG W2361V-PF (23", TN, FHD, 60Hz) i muszę doprecyzować, że znacznie wolniejszy. Trochę poużywałem i w BF-e czy CoD-e przy moim poziomie rozgrywki nieco jest smużenia, ale ujdzie. Zauważam za to nieco w filmach, co mnie zdziwiło. Znacznie jednak widzę w samochodówkach, tutaj to mam wrażenie jakbym dodatkowy blur miał włączony.

2. Monitor ustawiłem początkowo w trybie ręcznym, jasność 13%, gamma 0 (wg recki) i składowych RGB nie ruszałem, bo wiadomo, że każda sztuka inne będzie miała wartości. Niby spoko, ale monitor wciąż mnie raził. Jeszcze raz sprawdziłem test i jak się nie mylę, to temperatura domyślnie, niezależnie od gammy utrzymuje się na poziomie ok. 7000K, a więc obraz jest nieco zimny. Natomiast w trybie Low Blue Light ma niby te właściwe ok. 6500K, ustawiłem ten tryb, jasność dalej 13% i chyba może w końcu tak zostać.

3. Krisol wcześniej coś wspominał o szarościach i plamach. Muszę powiedzieć, że coś jest chyba na rzeczy. Co prawda nie wyświetlałem jednolitego obrazu, ale tutaj na forum na skórce Cethin (bo jej używam) oraz na yt w trybie nocnym widać takie minimalne zmiany barwy miejscami, błyszczenie, nie wiem, ciężko mi to właściwe nazwać. Nie są to duże odchylenia zaznaczam! Jednak na szarościach można je wyłapać.

4. W dwóch grach napotkałem na problem z ustawieniami obrazu Dodaj obrazek Mianowicie w DiRT 3 mogę ustawić maksymalnie odświeżanie 50Hz. Ciekawiej się jeszcze robi w GRID Autosport. Tutaj niby jest wszystko spoko ustawione, ale ślepy by stwierdził, że jest jakaś niższa rozdzielczość i brak płynności. Włączyłem sobie informację na monitorze i monitor mnie poinformował, że dostaje sygnał 1920x540 30Hz. Że ile? Odpalałem specjalnie wszystkie gry po kolei jak leci, bo niektóre twierdziły, że jest nowy sprzęt, więc ponownie zapisywałem ustawienia. W tych dwóch natknąłem się na niemiły problem. I nie będę zdziwiony, jeśli w jakimś innym tytule, którego akurat nie mam obecnie zainstalowanego, również będą jakieś kwiatki. Całe szczęście, że mam do niektórych tytułów kopie plików konfiguracyjnych (akurat do tych mam), podmieniłem i jest dobrze. Ale jakby mi przyszło coś przestawić, to znowu będzie wałek i nie wiadomo co z innymi, w które obecnie nie gram. Ktoś coś, ma jakiś pomysł?

5. Powyższy punkt mnie zirytował na tyle, że chętnie bym napisał w tym coś następnego, ale na razie nic mi nie przychodzi do głowy.

2. Właśnie chyba nie do końca, bo mój egzemplarz też ma idealną temperaturę barw przy R99 G98 B100(porównywane z fabrycznie skalibrowanym do 6500k LG IPS), do tego ustaw gamme 0.

3. Zamówiłem drugi, zobaczymy co będzie. :D

4. Monitor robi od 40 do 76 Hz, przy 38 i 78 Hz już się rozmazuje obraz, sprawdzane przez CRU, nieparzystych wartości nie sprawdzałem.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamma to jedno a ustawienia temperatury do druga sprawa. Czemu Pawelek6 nie ustawisz RGB ręcznie? To jak Ty chcesz ustawić temperaturę kolorów za pomocą zmiany samej gammy :E ?

 

2. Właśnie chyba nie do końca, bo mój egzemplarz też ma idealną temperaturę barw przy R99 G98 B100(porównywane z fabrycznie skalibrowanym do 6500k LG IPS), do tego ustaw gamme 0.

 

Dokładnie :D.

 

EDIT:

 

Na szarym tle to widzę jedynie przekłamania które robi mój smartfon :P

 

Lpovgrs.jpg

 

oczami widzę gładkie szare tło (sprawdzałem na różnych odcieniach szarości)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szarym tle to widzę jedynie przekłamania które robi mój smartfon :P

 

https://i.imgur.com/Lpovgrs.jpg

 

oczami widzę gładkie szare tło (sprawdzałem na różnych odcieniach szarości)

To widać głównie na ciemnym tle, sprawdź tutaj na pełnym ekranie: https://i.imgur.com/AjCqkBf.png

U mnie to wygląda mniej więcej tak(zdjęcia nieco wyolbrzymiają efekt):

ISO 200: https://i.imgur.com/pbGUVeb.jpg

ISO 400: https://i.imgur.com/i1mGsqF.jpg

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widać głównie na ciemnym tle, sprawdź tutaj na pełnym ekranie: https://i.imgur.com/AjCqkBf.png

 

Też nic nie wyskoczyło :D, wygląda tak samo jak na poprzedniej fotce czyli „gładka” szarość tylko że ciemniejszy odcień. Jestem zadowolony :thumbup:. Jeśli mam być szczero to gorzej to wygląda na Philips Momentum 436M6VBPAB gdzie widać wyraźną zmianę odcinania przez nierównomierne podświetlenie matrycy.

 

U mnie to wygląda mniej więcej tak(zdjęcia nieco wyolbrzymiają efekt)

 

Szczerze to bardziej widzę zaszumione zdjęcie ale coś tam u Ciebie widać - wygląda to inaczej niż u mnie. Sam musisz ocenić bo ja nie widzę tego Twoimi oczami a zakładam że wzrok masz dobry więc wierze Ci na słowo ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nic nie wyskoczyło :D, wygląda tak samo jak na poprzedniej fotce czyli „gładka” szarość tylko że ciemniejszy odcień. Jestem zadowolony :thumbup:. Jeśli mam być szczero to gorzej to wygląda na Philips Momentum 436M6VBPAB gdzie widać wyraźną zmianę odcinania przez nierównomierne podświetlenie matrycy.

Jeżeli ten drugi też będzie coś takiego miał, to znaczy, że masz jakiegoś selekta. :D

PS: Chociaż u Ciebie też widać poziomy pas mniej więcej 1/4 od góry.

Szczerze to bardziej widzę zaszumione zdjęcie ale coś tam u Ciebie widać - wygląda to inaczej niż u mnie. Sam musisz ocenić bo ja nie widzę tego Twoimi oczami a zakładam że wzrok masz dobry więc wierze Ci na słowo ;).

Głównie chodzi o te poziome i pionowe pasy, obraz jest tak jakby podzielony na strefy(skoro ma lokalne wygaszanie to może tak ma być? :E).

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Zamówiłem drugi, zobaczymy co będzie. :D

 

No i gitara sprawdzimy jak wygląda jakościowo powtarzalność i liniowość produkcji na tych modelach

 

Głównie chodzi o te poziome i pionowe pasy, obraz jest tak jakby podzielony na strefy(skoro ma lokalne wygaszanie to może tak ma być?).

 

Może tak być. Ale wolę monitor ze strefami niż bez zwłąszcza jeśli mówimy o trybie HDR :P

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tu gdzie są te linie mam takie jaśniejsze pasy. Możesz sobie pobrać to zdjęcie i przełączać strzałkami między tym z liniami i bez, zobaczysz czy też coś takiego masz.

ag5qX25.png

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisol tak strefy wygaszania to u mnie też widać myślałem że Ci chodzi o jakieś defekty w postaci zabrudzenia lub plam na matrycy ;)

 

Bez tych stref to byłaby kupa a nie HDR i kontrastu też nie wbijałby 4200:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to wygląda na 16 stref, wątpię żeby tyle miał, zobaczmy jutro jak przyjdzie druga sztuka.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój BenQ z sygnatury

 

Inny model, inna matryca, inna specyfika równie dobrze to samo można by wkleić przy modelach innych producentów pisząc np. mój Acer albo AOC. W LCD niezależnie od producenta jest loteria i ludzie wymienią po kilka razy żeby trafić coś sensownego poprzeglądaj inne tematy na forum w dziale monitory np. te z Samsungami

 

Tyle że to wygląda na 16 stref, wątpię żeby tyle miał, zobaczmy jutro jak przyjdzie druga sztuka.

 

Ja naliczyłem u siebie 4 strefy i nic innego nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten drugi też będzie coś takiego miał, to znaczy, że masz jakiegoś selekta. :D

PS: Chociaż u Ciebie też widać poziomy pas mniej więcej 1/4 od góry.

 

Głównie chodzi o te poziome i pionowe pasy, obraz jest tak jakby podzielony na strefy(skoro ma lokalne wygaszanie to może tak ma być? :E).

TV Philips 7303 też ma podobnie, matryca va i direct led ze strefami wygaszania ;) z bliska widać ale tylko i wyłącznie na szarym tle,przy oglądaniu nie ma mowy żeby coś wylukać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sztuka ma to samo - ekran podzielony na strefy białymi pasami i nierównomierna szarość, tak więc prawdopodobnie "ten typ tak ma".

EDIT: Ok jednak druga sztuka jest lepsza, nie ma efektu przetarcia mokrą szmatką, zdaje się też mieć nieco lepszy kontrast, za to ma większy black crush i widać mniej detali w ciemnych scenach.

Szary wpada w nieco inny odcień(ciemniejszy) i w Eclipse czy Visual Studio wygląda to lepiej, podział na strefy nadal obecny.

To co, do trzech razy sztuka czy odpuścić? :E

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamma to jedno a ustawienia temperatury do druga sprawa. Czemu Pawelek6 nie ustawisz RGB ręcznie? To jak Ty chcesz ustawić temperaturę kolorów za pomocą zmiany samej gammy :E ?

 

Mogę przestawić RGB w tryb ręczny, ale co mi to da? Każdy egzemplarz monitora może mieć i będzie miał nieco inne odchylenia. Każdy trzeba byłoby indywidualnie kalibrować. Może się okazać, że domyślne 100% dla wszystkich składowych będzie bliższe ideałowi, a jeżeli wartości, które miało PC Monitors na swoim egzemplarzu. Na moim wyjdzie co inne, na twoim również itd. Dlaczego Krisol natrafił na taki problem z szarym? Ponieważ sztuka sztuce nierówna.

 

@Krisol

 

Masz ewidentnie pecha, bo mój egzemplarz tak nie ma. Pisałem wcześniej, że widzę minimalne odchylenia, ale są naprawdę minimalne. To tak jak ja mam pecha do telefonów, że wszystkie lądują na gwarancję prędzej czy później (od mojego pierwszego od 2006r.!) albo pamiętam jak zakupiłem GTX-a 650 Ti BOOST i trzy egzemplarze miałem padnięte pod rząd i dostałem zwrot gotówki. Nie jesteś jedynym pechowcem na tym świecie, uwierz mi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ No u mnie i u Krisol jakoś przestawienie ręcznie RGB daje wymierne korzyści i pokrywa się z ustawieniami z PCMonitors

 

2. Właśnie chyba nie do końca, bo mój egzemplarz też ma idealną temperaturę barw przy R99 G98 B100(porównywane z fabrycznie skalibrowanym do 6500k LG IPS), do tego ustaw gamme 0.

 

w dodatku to jest moja druga sztuka i wiem na pewno że na poprzedniej identycznie miałem ustawione i było dobrze teraz Krisol też ma drugą sztukę i pisze że jest identycznie - przypadek?

 

To co, do trzech razy sztuka czy odpuścić? :E

 

A jak trafisz gorszą sztukę? Ta jest już lepsza od poprzedniej więc zastanów się czy jest sens no chyba że tej nie oddasz dopóki nie obejrzysz trzeciej ;)

 

podział na strefy nadal obecny.

 

Strefy wygaszania będą we wszystkich egzemplarzach. Ty byś wolał dostać monitor bez stref z gorszym kontrastem i czernią? Przecież to zaleta a nie wada :D

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...