Skocz do zawartości
Yagi44

RX 570 temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam karte graficzną MSI Radeon RX 570, karta podczas grania osiąga temperatury 84 C. jakie taka karta powinna utrzymywać temperatury ? dodam że wiatraki pracuja przy tej temperaturze na 70% , sterowniki są najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz gorącą kartę, zapewne to jest Armor OC? Moja Gigabyte Gaming ma maks 74 w bardzo wymagających grach, najczęściej ma 70-73C w badziewnej starej budzie 12cm 1fan z przodu i z tyłu. Wentylatory grafiki pracują maks 44% obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam karte graficzną MSI Radeon RX 570, karta podczas grania osiąga temperatury 84 C. jakie taka karta powinna utrzymywać temperatury ? dodam że wiatraki pracuja przy tej temperaturze na 70% , sterowniki są najnowsze.

Może chłodzenie nie jest dobrze dokręcone, nawet jak na RX'a to ta temperatura jest kosmiczna.

zobacz blek testował armora jaką temp miała karta. Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to Dokładnie ARMOR OC 8GB, czyli są to normalne temperatury tej karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to Dokładnie ARMOR OC 8GB, czyli są to normalne temperatury tej karty ?

Jaką masz obudowę? Zdejmij panel boczny obudowy i sprawdź temperatury po 30minutach w grze, w której karta chodzi na 99-100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chłodzenie nie jest dobrze dokręcone, nawet jak na RX'a to ta temperatura jest kosmiczna.

zobacz blek testował armora jaką temp miała karta.

 

 

widziałem właśnie na testach ta karte dlatego niepokoi mnie ta temperatura. wiatraki w budzie trzy jeden z przodu wlot, jeden z tyłu i na górze wylot.

 

Jaką masz obudowę? Zdejmij panel boczny obudowy i sprawdź temperatury po 30minutach w grze, w której karta chodzi na 99-100%

 

obudowa Thermaltake Versa H17 microATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem słabo wentylowanej obudowy,daj 2 na przód i jeden tył, miałem podobne, kilka stopni urwiesz, ale to i tak nie będzie to samo jak przy otwartym boku.

Edytowane przez mcrobert666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem słabo wentylowanej obudowy,daj 2 na przód i jeden tył, miałem podobne, kilka stopni urwiesz, ale to i tak nie będzie to samo jak przy otwartym boku.

 

 

spróbuje, może dołożyć jeszcze jeden na przód i bedzie : dwa z przodu wlot i po jednym na tył i na góre wylot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób po 1 UV ! do ok. 1000 - 1030 [mV] na rdzeniu ... sądzę , że ~ 1010 powinno wystarczyć do nominalnych taktowań karty , a one mają najczęściej domyślne 1150... pobierana moc spadnie wówczas o 30% = mniejsze temperatury i lepsza kultura pracy chłodzenia ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten thermaltake to piekarnik, powietrze ma ograniczone mozliwości przeplywu szczegolnie od przodu, jedyne rozwiazanie to po prostu dodanie maksymalnej możliwej ilości wentylatorow i uv samej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób po 1 UV ! do ok. 1000 - 1030 [mV] na rdzeniu ... sądzę , że ~ 1010 powinno wystarczyć do nominalnych taktowań karty , a one mają najczęściej domyślne 1150... pobierana moc spadnie wówczas o 30% = mniejsze temperatury i lepsza kultura pracy chłodzenia ...

 

 

co to znaczy 1 UV ? jestem laikiem w tych tematach, zrobię to w wattman ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w wattman , karty Rx są zawsze przevoltowane , po zmniejszeniu napieć na rdzeniu masz mniejszy pobór mocy i niższe temperatury a na wydajności nic nie tracisz , nawet można jeszcze się pokusić o lekkie zmniejszenie limitu mocy , ale to trzeba się pobawić i potestować by nie spadała wydajność ;)

 

Miałem kilka kart z serii RX =470/570/580 ...

 

Najwięcej uzyskasz zmniejszając napięcie GPU , ja miałem na 470/570 1010 mV ... przy taktach ok. 1290 MHz, taktowań nigdy nie pisałem ręcznie tylko % je podwyższałem ( RX 470/570 + 1,5 - 2 % do ok. 1295 MHz) lub zmniejszałem ( RX580 Aorus - 1 % z 1365 na ~1350 MHz ).

 

P.S. Obecnie mam GTX1070 , tutaj jest troszkę prościej , w samym Afterburner ustawiłem limit mocy na 70% i podniosłem taktowanie GPU i pamięci ;) i mam wydajność identyko jak na 100% mocy , wówczas skromna 1070 lekko przebija 200 [W] ! obecnie ma do ok. 150 [W] przy tej samej wydajności ... = mniej mocy pobranej = chłodniej =lepsza kultura pracy wentylatorów chłodzenia a wydajność identyko .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w wattman , karty Rx są zawsze przevoltowane , po zmniejszeniu napieć na rdzeniu masz mniejszy pobór mocy i niższe temperatury a na wydajności nic nie tracisz , nawet można jeszcze się pokusić o lekkie zmniejszenie limitu mocy , ale to trzeba się pobawić i potestować by nie spadała wydajność ;)

 

Miałem kilka kart z serii RX =470/570/580 ...

 

Najwięcej uzyskasz zmniejszając napięcie GPU , ja miałem na 470/570 1010 mV ... przy taktach ok. 1290 MHz, taktowań nigdy nie pisałem ręcznie tylko % je podwyższałem ( RX 470/570 + 1,5 - 2 % do ok. 1295 MHz) lub zmniejszałem ( RX580 Aorus - 1 % z 1365 na ~1350 MHz ).

 

P.S. Obecnie mam GTX1070 , tutaj jest troszkę prościej , w samym Afterburner ustawiłem limit mocy na 70% i podniosłem taktowanie GPU i pamięci ;) i mam wydajność identyko jak na 100% mocy , wówczas skromna 1070 lekko przebija 200 [W] ! obecnie ma do ok. 150 [W] przy tej samej wydajności ... = mniej mocy pobranej = chłodniej =lepsza kultura pracy wentylatorów chłodzenia a wydajność identyko .

 

znasz może jakis filmik na YT jak to zrobić ? w wattmanie

Edytowane przez Yagi44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

po przeszakaniu youtube trochę tego znajdziesz ...

 

po krótce możesz ustawić napięcia ręcznie ( zmieniajac knefel obok napięcia na manual ) na ok. 1010 wszystkie, częstotliwoście nie dotykając ...

 

i tyle

 

w 2 kroku to samo + zmiana power limit na np. 45 % lub ciut mniej ~40% i podniesienie taktowań ram z 1750 na np. 1900 i testy itd :)

 

RX 570 potrzebuje ok. 1000 -1010 mV dla bazy ok 1250 - 1270 MHz na GPU

 

pamieci często dają rade na 1950 bez ruszania napięć ( 950 mV ) ;)

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

po przeszakaniu youtube trochę tego znajdziesz ...

 

po krótce możeszs ustawić napięcia ręcznie ( zmieniajac knefel obok napięcia na manual ) na ok. 1010 wszystkie, częstotliwoście nie dotykając ...

 

i tyle

 

w 2 kroku to samo + zmiana power limit na np. 45 % i podniesienie taktowań ram z 1750 na np. 1900 i testy itd :)

 

RX 570 potrzebuje ok. 1000 -1010 mV dla bazy ok 1250 - 1270 MHz na GPU

 

pamieci często dają rade na 1950 bez ruszania napięć ( 950 mV ) ;)

 

ok, dzieki za poswiecony czas. troche poszperałem, mniej wiecek kminie o co chodzi. jak bede w domu poustawiam zrobie screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za poswiecony czas. troche poszperałem, mniej wiecek kminie o co chodzi. jak bede w domu poustawiam zrobie screena.

 

 

Zmieniłem napięcie na 1010 temp. spadła teraz max 77 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć. Ja również mam problem z wysoką temperaturą na karcie Asus STRIX RX 570 4GB.

Temperatura w spoczynku waha się od 34-38°C, a przy maksymalnym obciążeniu sięga 71°C.

 

Zacząłem się bawić w undervolting, ale nie wiem czy robię to dobrze?

 

968f849306b9.jpg

 

Może ktoś rzucić fachowym okiem i powiedzieć czy niczego nie schrzaniłem? Ile jeszcze mogę obniżyć napięcia, aby niczego nie uszkodzić?

Edytowane przez matten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia mają wzrastać, więc masz błąd, bo jedna wartość jest wyższa niż następna np masz 987 i potem 962. Napięcia mogą być na tym samym poziomie jakby co, czyli tak jak masz z 1100.

Ja osobiście ruszałem tylko 3 najwyższe wartości, reszty bym nie ruszał, zostawił domyślnie. Co do wartości napięcia, to się nie wypowiem, bo każda karta osiąga inne wartości.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spostrzegawczość, już poprawiłem :D Zostawię w spokoju te cztery pierwsze napięcia, a pozostałymi jeszcze się pobawię, może uda się uszczknąć parę °C.

"Częstotliwość (MHz)" pewnie nie warto ruszać, bo wydajność spadnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uda się uda na 100% nawet w najgorszym scenariuszu da się zejść kilka stopni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...