Skocz do zawartości
oizo76

Lite-On & Aorus

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarla karta.

Najzwyczajniej mi sie podoba,dlatego nie chcialem innej.wiem ze po prostu bedzie waznym elementem projektu.

W rekach sprawia niesamowicie pozytywne wrazenie.

 

Zastanawiam sie ,czy zmieniac na niej paste.w temacie odnosnie gpu,ktos wspominal ze zmienil paste na swoim aorusie 2080(z chlodzeniem AC) ,zapodal TG i temperatury spadly chyba o 10C z tego co pamietam,wiec moze tutaj tez warto to zrobic? :hmm:

 

 

23I5B3.jpg

 

a78mhr.jpg

 

BOCIV9.jpg

 

WzeM1q.jpg

 

1wZu5G.jpg

 

Kolejne 3 wentyle raijintek Iris.

Dlaczego akurat te?

Raz ze po prostu oszczednosc-mam juz trzy takie wentyle,ale wazniejsze jest to,ze jestem po prostu bardzo zadowolony z tych wentylatorow.

 

RLCSqT.jpg

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma plomb na GPU to zmieniaj pastę ale najpierw sprawdź w stresie w benchmarkach jak obecnie temperatury GPU wyglądają.

 

Loop testowy na wężach to bdb opcja,ja pod takie akcje trzymam 16/10 węże Mayhems w zapasie i złączki Bitsa ze starego projektu

i zanim w akrylu ostateczny loop zrobię to minimum tydzień testów plus docelowe OC CPU i GPU robię na spokojnie

i na finał gotowy przetestowany i po OC konfig pakuję w docelowy projekt LC.

 

Lepiej tak zrobić jak potem chrzanić się,zlewać płyn i pruć rurki akrylowe bo pasta do zmiany w GPU albo ciekły metal w przypadku CPU po delidzie.

Węże były pod tym względem super wygodne a rurki akrylowe to zaraza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz,zmiana czegokolwiek w ukladzie na rurkach to katorga-nie da sie ukryc ze weze praktyczniejsze.

 

Poki co nie ma reeszty gratow,wiec nie mam jak sprawdzic-z obecnego kompa jeszcze korzystam,ale paste zmienie tak czy inaczej.

 

Przymiarka karty ,wyglada zacnie -dlatego wlasnie ja chcialem.

 

XHrq2E.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesci ze zmienionym kolorem perspexu-teraz wyglada to po prostu lepiej.

 

EJuZnC.jpg

 

LsZy2f.jpg

 

0kvKdc.jpg

 

Paczka ze wszystkimi brakujacymi czesciami wyjdzie do mnie w poniedzialek,pod koniec przyszlego tygodnia powinna byc u mnie i wtedy mozna zaczac zabawe.Mam nadzieje ze wszystko bedzie pasowac :o

 

Zmienilem tez monitor,Agon sprzedany a na biurku pojawilo sie takie bydle.

 

02ujdF.jpg

 

4K,a wiec 2080 bedzie miala bardzo ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor kabli i perspexu teraz pasuje znacznie lepiej :). Będzie wyglądać świetnie.

 

 

Dokladnie jak mowisz.

 

Coz,laczenie kolorow na "odleglosc" nie jest wskazane.(Dopiero majac wszystko na miejscu,mozna dokladnie porownac kolory.Fajnie ze slawek mial mozliwosc dobrania koloru.Jeszcze bedzie ostatnia konfrontacja kolorow-mianowicie czesci z perspexem,kabli oraz ...plynu-plyn mam u siebie,wiec pozostaje czekac. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 16:9 to już trochę duże do używania jako monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu ale sobie kolosa sprawiłeś :o

Faktycznie, maly nie jest.

 

43 16:9 to już trochę duże do używania jako monitor.

 

Masz sporo racji.

Mysle ze jest o te 3 cale za duzo....ale jutro powinno dojsc ramie-ergotron mx,monitor mam zamiar umiescic wlasnie na ramieniu,i wycofac go tym camym 15-20 cm wzgledem obecnej pozycji.

Jednak powiem Ci ze gry wygladaja oblednie,hdr naprawde robi robote.Ja jestem zadowolony ze zmiany,tym bardziej ze komp jest w sypialni i ogladam tez na nim filmy-przy ogladaniu to juz w ogole jest niesamowity progres wobec Agona 35 cali.

 

O0itki.jpg

 

HUlZaR.jpg

 

Jak dojdzie razmie,musze na nowo kable poogarniac.

 

co zas do projektu-Slawek w poniedzialek wyslal pake,pewnie w czwartek- piatek bedzie u mnie ,tym sammym bede juz mial wszystko co potrzebuje i w przyszlym tygodniu zaczynam rozkladac Prima i skladac nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś testowałem 37" przy moim biurku i to był overkill, za duży oczopląś podczas niektórych gier choć samochodówki i ogólnie przeglądanie neta dawało radę. Teraz mam 27" i jest spoko choć takie 32" to u mnie max, a Ty zaszalałeś z małym tv :P

Chociż biurko masz sporawe, ile jest głębkie? 80cm? Na ramieniu jeszcze masz ten plus, że na kompie oddalisz sobie, a podczas oglądania filmu przybliżysz i gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam obecnie stoję przed zakupem risera i nie wiem jaki kupić. TT ponoć ma problemy a LL liczy sobie słono.

 

Twoja buda LL ostatnio szalenie popularna. Jest tak w rzeczywistości patrząc na możliwości czy po prostu typowa moda ?

 

Zastanawiają mnie te 3 wentylatory na spodzie. Chyba nie wiele dadzą wg mnie poza hałasem.

 

Kolorystyka ciekawa, nie powiem. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś testowałem 37" przy moim biurku i to był overkill, za duży oczopląś podczas niektórych gier choć samochodówki i ogólnie przeglądanie neta dawało radę. Teraz mam 27" i jest spoko choć takie 32" to u mnie max, a Ty zaszalałeś z małym tv :P

Chociż biurko masz sporawe, ile jest głębkie? 80cm? Na ramieniu jeszcze masz ten plus, że na kompie oddalisz sobie, a podczas oglądania filmu przybliżysz i gitara.

 

80 cm glebokie.ale w obecnej pozycji monitor jest za blisko te 10-15 cm-mam nadzieje ze dzieki ramieniu wycofam go wlasnie o ta odleglosc.Idzie te ramie i dojsc nie moze,fakt ze jakos z Danii,ale juz powinno byc.No i dla mnie bardzo wazne jest,aby monitor szybko odchylic na prawa strone,tam mam lozko(komp w sypialni)-i cchodzi o to aby nie odsuwac klawiatury,podkladki itd.

 

 

Sam obecnie stoję przed zakupem risera i nie wiem jaki kupić. TT ponoć ma problemy a LL liczy sobie słono.

 

Twoja buda LL ostatnio szalenie popularna. Jest tak w rzeczywistości patrząc na możliwości czy po prostu typowa moda ?

 

Zastanawiają mnie te 3 wentylatory na spodzie. Chyba nie wiele dadzą wg mnie poza hałasem.

 

Kolorystyka ciekawa, nie powiem. :thumbup:

 

Cena risera obledna-fakt ze w moim przypadku w komplecie z bracketem do mocowania grafiki,ale to prawie polowa ceny obudowy :o

swegho czasu mialem olbrzymie problemy z riserami TT-ale to byly pierwsze modele,dodawane do obudowy Core p5,pierwszy byla kupa,a drugi przyslany przez tt,niby poprawiony tez przestal poprawnie dzialac po niedlugim czasie.

Mam nadzieje ze teraz bedzie lepiej.

 

Mysle ze te 3 wentyle na spodzie bardzo cie przydadza.

 

Tak,obudowa o11 dynamic jest niesamowicie popularna ostatnimi czasy,bo to po prostu fajna obudowa-dodatkowo jak na LL w przystepnej cenie.Ja kupilem ja juz dluzszy czas temu,lezala sobie spokojnie na strychu :)

 

Wczoraj doszla paczka od slawka,wszystko co potrzeba mam juz w domu-w przyszlym tygodniu ,zaczne cos robic...przy czym najpierw musze rozebrac PRIMa,bo procdesor mi potrzebny :kwasny: caly czas nieco mnie boli,ze nie bedzie 9900K :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjec

Raijinteki juz z naklejkami-docelowo bedzie ich 6

 

ualQcf.jpg

 

Magicool dcp 450,mam nadzieje ze poradzi sobie z ukladem.

 

2TZMzg.jpg

 

S77uLV.jpg

 

Phanteks Glacier c350i-wlasnie ten blok bedzie uzyty w projekcie.Mam w sobie cos,co mi sie podoba.Mimo ze ma rgb,nie mam zamiaru ich podlaczac.

 

qdGvfz.jpg

 

Na plycie wyglada oki-a mysle ze uroku nabierze dopiero jak bedzie juz zalany plynem.

 

XE6BKd.jpg

 

Kolor...mysle ze jest spojnie.

 

C3e7IQ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odważny wybór z płynem, odkąd ekwb zaczął robić własne płyny a nie rebrandował mayhemsa ludzie się coraz mocniej skarżą na te pastele. Po kilku tygodniach w układzie potrafią robić bardziej przeźroczyste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pisałem ze Slawkiem i wspomniał że to wlasniebrebrand mayhemsa hmmm

 

Tak czy inaczej, zalewa tym co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, kiedyś tak było. W tej butli (wzór etykiety) już jest ichni produkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek,na swieta sam jestem w domu-wiec jest czas podlubac.

 

chlodnica w starym kompie-urok otwartej obudowy i braku filtrow :)

 

SN7GEf.jpg

 

wentyle zamontowane

 

MTeA6q.jpg

 

jezeli chodzi o zasilacz-nicsie nie zmienia-pozosyaje ss prime 850w titanium-uwielbiam go

 

SmOyre.jpg

 

w tym ukladziechlodnica sie nie miesci-tzn braknie kilku milimetrow nazlaczki...szkoda

 

9Pt1TA.jpg

 

wiekszosc gratow juz w srodku.giecia bedzie malo,generalnie planue minimalistyczny uklad...od frontu bedzie widac zaledwie dwie rurki.

 

plyta zgrafika wygladaja cudownie :P

 

MWaRu2.jpg

 

CL51Cn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc u siebie jak i tu na układ karty w pionie to dochodzę do wniosku, że ... coraz mniej mi się to podoba. Nie mówię, że jest źle ale karta ordynarnie zasłania kawał płyty i jakoś tak... :hmm:

Pewnie przyzwyczajenie też robi swoje. Prowadzenia rurek jestem ciekaw jak to finalnie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SN7GEf.jpg

 

:E:lol2:

 

Nie wiem czy wiesz, ale wystarczy raz na te kilka tygodni chociaż odkurzaczem ten kurz powierzchownie złapać i by tego nie było. Nie mógłbym mieć tak zasyfionego kompa. :poke:

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie bylo takie proste,bo zeby dojsc tam odkurzaczem,trzeba bylo odkrecac caly przedni panel-dodatkow cover na wentylach utrudnial odkurzanie...w innych miejscach dbalem o czystosc,komp byl odkurzany ,ale nie spodziewalem sie takiego zasyfienia pod wentylami.

 

Tak czy inaczej,teraz zamowilem juz sprezone powietrze i z pewnoscia nie dopuszcze do czegos takiego...inna sprawa ze w zamknietej budzie nie bedzie takiej sytuacji.

 

High,faktycznie nieco szkoda ze plyta jest nieco zaslonieta-ale poziomym mocowaniu tez by sporo zaslonila...a nie widac byloby bloku gpu,ktory w moim odczuciu jest ladny i warty pokazania.

 

Komp juz gotowy,czekam jeszcze na jedna przesylke od sponsora-nie zmieni to wygladu,ale bedzie milym dodatkiem do projektu.

 

 

Jestem bardzo,ale to bardzo zadowolony z obudowy Lian Li,naprawde super konstrukcja i mozna wiele tu upchnac na rozne sposoby.

 

Plytwa glowna jest gicior,swietnie steruje 9 wentylatorami-rewelka....ale niesamowity pozytyw to magicool 450-niesamowicie cicha pomka,doskonale sobie daje rade z ukladem-super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przykładać bardzo blisko odkurzacz oraz dać większą moc i jak dobrze przyłożysz, to po prostu wyssie to. Jeśli jest problem z dostępem, to można taką prowizoryczną inną końcówkę sobie dorobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

bardzo mi milo,ze na ostatniej prostej,do projektu dolaczyla marka Lite-On.

 

zapraszam do polubienia strony i zapoznania sie z asortymentem.

https://www.facebook.com/LiteOnPolska/

 

kxsAWL.jpg

 

W projekcie znajda sie trzy dyski Lite-On.

m2 128 oraz 256 Gb oraz ssd 480Gb

 

4ChIqS.jpg

 

jak widac,nawet opakowania dyskow pasuja do kolorystyki projektu.

 

Troche sentymentalnie,bo moja pierwsza nagrywarka cd byla tej marki,pamietam ze zaplacilem wtedy fortune-ale bezproblemowo dzialala przez lata.Jestem przekonany ze tak tez bedzie z dyskami.Dziekuje za wsparcie!

 

sam komp juz zlozony,dyski zainstalowane-komp dziala swietnie-nie zauwazylem najmniejszych problemow.

czas pobawic sie oc pamieci,karty graficznej nie bede krecic,pozostawie na fabrycznych ustawieniach.

 

 

Jestem kilka dni w Polsce,po powrocie zabieram sie na zdjecia i mam nadzieje ze uda mi sie zmajstrowac jakis filmik.

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już nie Lian-Li ? :E

 

 

Juz nie.

 

Mimo ze bardzo lubie LL,nigdy nie dostalem od nich nawet srubki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy - wszystkim - Niech ta Wielkanoc będzie pełna pikseli szczęścia, megabajtów radości i gigaherców miłości! Wesołych Świąt! - a także przyjemnego korzystania ze skryptu   Niestety jego rozmiar trochę urósł - ale to ze względu na instalację DirectX oraz Visual-C-Runtimes w wersji offline - całość spakowana RARem Wersja V5: (data wydania 29.03.2024) https://wowo89.de/pliki/forum-pclab/skrypty/TuningWin11(wowo89.de)V5.rar - Usunięto problematyczne skanowanie i przywracanie integralności obrazu systemowego - Skanowanie i naprawianie plików systemowych - Usuwanie przestarzałych komponentów i sterowników - Pamięć wirtualna - ustawiana ręcznie przez użytkownika podczas wykonywania skryptu - Ustawienie progu zajęcia pamięci RAM przed użyciem pamięci wirtualnej (95%) - (Standardowo Windows zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej już przy 80% zajęcia pamięci RAM) - Wyłączenie usług: wuauserv, wercplsupport, WerSvc - Zamknięcie aplikacji w tle, które są zintegrowane z oryginalnym systemem: Skype, Teams, OneDrive - Zablokowanie Autostartu dla aplikacji: Skype, Teams, OneDrive - Przeładowanie usług: wudfsvc, wercplwiz - Wyłączenie izolacji rdzenia - wyłączenie - useplatformclock - wyłączenie - disabledynamictick - włączenie - useplatformtick - Zmiana planu zasilania na najwyższą wydajność - usunięto, a w zamian użytkownik sam podczas wykonywania skryptu dokonuje wyboru który Plan zasilania ma być ustawiony - Skrypt usuwa preinstalowane aplikacje systemu Win10/Win11, oraz czyści rejestr z wpisów z nimi związanych: (zgodnie z prośbą użytkowników forum aplikacje związane z XBOX pozostały nienaruszone) - udoskonalono usuwanie aplikacji preinstalowanych, podczas wykonywania skryptu 2-3raz na tym samym komputerze, zdarzały się przypadki występowania błędu podczas deinstalacji już odinstalowanej aplikacji, teraz skrypt sprawdza czy dana aplikacja jest zainstalowana, jeśli jej nie ma, przechodzi do kolejnej, jeśli jest, usuwa ją i powiadamia użytkownika o poprawnym jej usunięciu. - Dodano instalację bibliotek DirectX (najnowsze na dzień wydania skryptu) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Dodano instalację bibliotek Visual-C-Runtimes (wersja Feb 2024) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Na zakończeniu skrypt wyświetla stosowną informację o zakończeniu działania i informuje użytkownika że system uruchomi się ponownie za 45sek (można przerwać odliczanie, zamykając okno skryptu - ta informacja również znajduje się w oknie skryptu)
    • Frimaware najnowszy 106. Filmow nie sprawdzalem tylko gry. Zrobie screeny jak wroce z pracy. 
    • Napisałeś przecież wyżej, że Fortis jest cichszy nawet od Noctuy, stąd moje argumenty. Mogę się jedynie zgodzić z tym, że nie zwróciłem uwagi, że użytkownik ma Ferę i kończmy tę dyskusję, bo odbiegamy od tematu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...