Skocz do zawartości
oizo76

Lite-On & Aorus

Rekomendowane odpowiedzi

sponsorem projektu zostala marka Lite-On

kxsAWL.jpg

 

zapraszam do polubienia profilu-bo marka zyczliwa .

 

https://www.facebook.com/LiteOnPolska/

 

Lite-On Storage to strategiczna grupa biznesowa Lite-On Technology, światowego lidera w projektowaniu, opracowywaniu i produkcji dysków półprzewodnikowych (SSD), produktów opartych o pamięć flsh oraz dysków optycznych (ODD).

 

 

Witam,nadszedl czas na zabawe w nowej obudowie.

 

 

Tym razem bez sponsorow-wiec wybieram graty jakie chce.Pokrotce przedtsawie moje zalozenia wzgledem tego malego projektu.

 

Wracam do obudowy Lian-Li,tym razem wybor padl na bardzo popularny model PC-O11 DYNAMIC.

 

HGuyYR.jpg

 

Z0PoJd.jpg

 

Obudowe z czasem zaprezentuje blizej.

 

Co do hardware.

Bedzie mocno Aorusowo-plyta glowna,pamieci,grafika-wszystko Aorusa...ogolnie projekt bedzie sie krecil wokol tej marki.

 

i0p6Jy.jpg

 

 

Z czasem podzespoly tez bede staral sie przedstawic nieco blizej,a w zasadzie to moje odczucia wzgledem nich,bo testow w necie masa.

 

Co wiecej?

Oczywiscie giecie rurek,planuje do budy zapakowac dwie chlodnice 360mm-czyli pelen uklad WC.

Pelne okablowanie do zasilacza-tym razem zajmie sie tym Zawisza.

Beda jakies custom czesci/naklejki od Eldera.

 

To tak pokrotce,sukcesywnie bede ladowal wiecej zdjec,przemyslen itd

 

Mam nadzieje ze choc troche Was zainteresuje.

 

ahhh...bylbym zapomnial-kolorystyka!

Bedzie blekit,niebieski,szarosci...tak sobie to zaplanowalem. :E

 

...oki,czas to ruszyc nieco do przodu,ide pomierzyc na jakie dluzgosci bede potrzebowal okablowania do zasilacza .

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka fajna obudowa zepsuta tym, że jest w środku o 1cm zbyt wąska i nie mieści sporej części bloków wodnych GPU oraz chłodzeń CPU AC... Czyli ani to do AC, ani to do LC.

 

Swojej obecnej MSI tam nie zmieścisz, ale o tym już wiesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja kupowalem,malo o tym myslalem,bo z gory zakladalem ze grafika bedzie w pionie na riserze.Tu sie nic nie zmienilo-ale fakt,wiele blokow nie wejdzie do tej obudowy.

Moja obecna MSI nie zagosci w tym kompie.

 

Mimo ze na dole nie bedzie mozna dac chlodnicy,to nadal planuje upchnac 2x360 ,jedna na gorze,druga po prawej-mam nadzieje ze sie uda-jezeli nie,na top pojdzie 240mm chlodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane do sub :thumbup:

 

 

:thumbup:

 

Poki co i tak czekam na rozne fanty,wiec przedstawie pokrotce podzespoly.

 

Glowna czesc projektu,plyta glowna Aorus Z390 Master.

Plyte kupowalem z mysla,aby dala rade ogarnac 9900K.Ta plyta to potrafi-naprawde mocna sekcja zasilania,mocne radiatory,do tego armor na plecach....ta plyta jest jak pancernik-czuc jej ciezar.

Master jest jak dla mnie plyta kompletna-ma po prostu wszystko co potrzeba.Swietne audio to juz standard w topowych plytach Gigabyte,pod tym wzgledem dawno zostawili konkurencje w tyle,dlatego nie zamierzam pakowac dodatkowej karty audio.

Armor to nie tylko nieprzydatny dodatek,ale po prostu dziala.Ogladalem testy i zdemontowanie armora powoduje podwyzszenie temperatury sekcji o 7C.

Dodatkowo plyta najzwyczajniej mi sie podoba-ma ledwie dyskretne podswietlenie led,sporo szczotkowanego aluminium-kiedy mamy ja w lapach,czuc jakosc.

Finalnie nie bede zmienial proca,na 95% pozostanie tu stary dziad 8700K ...ale gdyby cos mi sie w glowie odmienilo,albo mialbym zastrzyk gotowki-wtedy komp bedzie gotow w 100% na przyjecie 9900K.

 

mMoQLQ.jpg

 

ga4e2o.jpg

 

azrmus.jpg

 

aL0zye.jpg

 

gV1yAh.jpg

 

zQgQOU.jpg

 

QjJkXI.jpg

 

Pamieci.

Wybralem pamieci Aorusa,konkretnie 16gb w dwoch kosciach,3200Mhz,b-die.

Dlaczego pisze ze w dwoch kosciach skoro sa cztery kosci?

Dwie to atrapy,aby zapelnic cztery sloty pamieci i aby to fajnie wygladalo.

Moim zdaniem pomysl naprawde fajny,bo na dzien dzisiejszy nie potrzebuje 32Gb-to dodatkowe koszta...a naprawde trudno znalezc dzisiaj fajny zestaw pamieci 4x4gb,bowiem standardem sa juz 8gb kosci.

Co do wygladu-moim zdaniem fajnie pasuja do tej plyty.Z pewnoscia sa ladniejsze pamieci-ale te maja swoj urok-szczotkowane alu,naciecia po bokach-jest elegancko.

Przegladalem testy tych pamieci,przewaznie ida na 3700,wiec specjalnie nie licze na oc do 4000...ale moze bede mial farta?Zobaczymy z czasem.

 

vlR9Us.jpg

 

7k8Aw7.jpg

 

foZnx7.jpg

 

a tak zestaw prezentuje sie na plycie.

 

KWew3P.jpg

 

wd5yEW.jpg

 

WCF2TE.jpg

 

bAvP3p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te atrapy mają podświetlanie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie :)

Zwroc uwage na krawedzi kosci-atrapy maja tylko piny odpowiedzialne za podswietlenie :cool:

Dziwne ze tylko aorus do tej pory stosuje ten patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie :)

Zwroc uwage na krawedzi kosci-atrapy maja tylko piny odpowiedzialne za podswietlenie :cool:

Dziwne ze tylko aorus do tej pory stosuje ten patent.

No właśnie zwróciłem na to uwagę. :) Jeszcze mi tylko powiedz że można to kontrolować? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jest.Podswietlenie dziala jak w "prawdziwych" kosciach.

 

 

Obsadzenie 4 bankow pamieci jeszcze mozna przebolec....ale jezeli posiadamy plyte z 8 bankami,wtedy jest juz bol :) dlatego pomysl Aorusa z atrapami pamieci jest ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jest.Podswietlenie dziala jak w "prawdziwych" kosciach.

 

 

Obsadzenie 4 bankow pamieci jeszcze mozna przebolec....ale jezeli posiadamy plyte z 8 bankami,wtedy jest juz bol :) dlatego pomysl Aorusa z atrapami pamieci jest ciekawy.

 

To jest bardzo ciekawy pomysł bo jest korzystny w dwie strony. Zarówno gdy chcesz niedrogo obsadzić 8 banków, ale również wtedy gdy przechodzisz z ATX na mITX i masz tylko 2 banki. Sam miałem z tym problem i sprzedawałem moduły 4x4 żeby kupić 2x8.

 

Poza tym sam ram całkiem ładny, pasuje do płyty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam monitoring :cool:

 

Ramy zacne i w tej wersji powinieneś mieć b-die ;) Ja mam u siebie i ten set "Limited Edition" i zwykły 2x8GB i tylko w tym pierwszym są b-die.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze Cie...to sa dwie wersje tych ramow???!

Wtf!

 

Absolutnie o tym nie wiedzialem,wlasnie do pracy wychodze i nie ma jak tego sprawdzic-bedzie mnie to teraz meczylo.

 

Jutro obadam...ehhh...ja mam cl16-18-18-38 1,35v...ale to chyba nic nie mowi.Moj set nie jest limited,wiec pewnie mam ten gorszy zestaw...madafaka :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz set z dodatkowymi modułami RGB to nie możesz mieć innej wersji niż limited ;)

Taktowania i timingi są takie same w obu wersjach. Różnica jest w producencie kostek.

Nie wiem, może te zwykłe sety, w których są tylko 2szt. memek bez dodatkowych 2szt. modułów RGB też są na Samsungach - napisałem tylko jak to wygląda u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie im się zgrał ten secik mb + ram :thumbup:

Wybrana kolorystyka też do mnie przemawia :D Dużo akcentów srebrnego na mobo więć więc z niebieskim będzie to wyglądało dobrze.

Jak chłodnice zapodasz? Góra-dół czy na góra-bok? Dobra, nie było tematu, doczytałem :E

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wstepnej wizualizacji kolorystyki okablowania,koloru plynu i perspexu do custom czesci-mysle ze kolorystyka bedzie wygladac naprawde cacy.

 

Zawisza pewnie lada chwila skonczy okablowanie-wtedy podesle mi foty i wrzuce jak to wyglada...zasilacz zostaje z obecnego kompa-tu nie ma co zmieniac,bo Seasonic Prime 850W platinium to absolutny top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo Seasonic Prime 850W platinium to absolutny top.

 

Eee tam. Titanium lepszy, ale już go masz... :E

Sprawdziłeś czy masz Samsungi w tych memkach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hehe,dokladnie-titanium lepsze ...cos mi sie pomylilo,przeciez platinium to szrot :)

 

za cholere nie moge odpalic tego programu Taiphoon do sprawdzenia pamieci,nerwicy malo nie dostalem. :mad2:

 

edit

pamieci kupowalem tutaj

https://www.overclockers.co.uk/gigabyte-aorus-rgb-16gb-2x8gb-ddr4-pc4-25600c16-3200mhz-dual-quad-channel-kit-my-003-gi.html

i w opisie jest zaznaczone ze to b-die,wiec pozostaje wierzyc,bo programik nie chce u mnie ruszyc i tyle.

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominalem,tym razem kabelki ogarnia Zawisza.

Poki co sa nadal w Polsce,beda wyslane do eldera a dopiero od Slawka wyjdzie do mnie wieksza paczka z reszta gratow.

 

Tym samym wrzucam swietne zdjecia Zawiszy..kable wygladaja w moim odczuciu pieknie,mysle ze kolorystyka bedzie fajna.

 

VTEO2F.jpg

 

0XLx2B.jpg

 

uwGP07.jpg

 

90TWp8.jpg

 

3kjFL3.jpg

 

OZuPgp.jpg

 

4SH64O.jpg

 

QiSa1L.jpg

 

 

dopelnieniem kolorystyki bedzie plyn EK-CRYOFUEL SOLID AZURE BLUE

 

yw4FUA.jpg

 

0jXt4m.jpg

 

W poniedzialek Slawek pewnie dostanie juz kawalek perspexu z ktorego beda wykonane motywy dwoch czesci.Projekty juz sa,wiec pewnie niedlugo wszystko ruszy szybciej.

 

WIZcBo.jpg

 

 

Coz,tak widze kolorystyke tego projektu.

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka slow o samej obudowie.

Jak wiadomo dopiero niedawno Lian Li zdecydowalo sie wypuscic tansze serie ,ktore nie sa konstrukcjami z aluminium.Roznica w cenie jest niesamowita.

Nieco balem sie jak cena wplynie na jakosc obudowy-ale tuatj nic sie nie zmienilo,swietne wykonanie,spasowanie elementow...brawa dla Lian Li!

doszedl tez juz riser wraz z bracketem-nie jest to tania sprawa,bo w sumie wartosc tego gadzetu to 50% ceny obudowy :/

generalnie fajna obudowa,swietnie rozwiazany mocowanie szklanych paneli.

 

qttbtC.jpg

 

0KsMbk.jpg

 

fNfrhB.jpg

 

o2PAT8.jpg

 

disGF5.jpg

 

LxVWOc.jpg

 

ns1m0h.jpg

 

DAS2XR.jpg

 

LJXhO4.jpg

 

o1MxzC.jpg

 

x9wGm1.jpg

 

 

 

wedlug mnie pusto wyglada przedni szklany panel,nie ma tutaj logo LL,wiec pozwolilem sobie takowe dodac-mysle ze wyglada fajnie.

 

1qxBfe.jpg

 

dIztEd.jpg

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z logiem :thumbup: Co do wykonania samej obudowy także nie mam zastrzeżeń. Jest kilka szczegółów, które denerwują np. dolny filtr przeciw kurzowy który nie chce się za bardzo trzymać po przykręceniu stelaża z riserem do spodu obudowy lub utrudniony montaż ssd na odkręcanej ściance. Co do szyby przedniej to z chęcią wymienił bym ją na szklany front od bitspower z rezem i pompką ale niestety brak funduszy.

5yp01SV.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z logiem :thumbup: Co do wykonania samej obudowy także nie mam zastrzeżeń. Jest kilka szczegółów, które denerwują np. dolny filtr przeciw kurzowy który nie chce się za bardzo trzymać po przykręceniu stelaża z riserem do spodu obudowy lub utrudniony montaż ssd na odkręcanej ściance. Co do szyby przedniej to z chęcią wymienił bym ją na szklany front od bitspower z rezem i pompką ale niestety brak funduszy.

 

 

Graty bitsa do tej obudowy maja tak abstrakcyjne ceny,ze opminalem je z daleka-wszystko ma swoje granice.

zaraz wyciagne bude,przymierze riser i zobacze jak to pasuje.

Sam planuje pod spodem obudowy dodac 3x120 mm wentyle phobya slim,nie wiem poki co jak je zamontuje :) moze byc tak,ze bedzie zastosowany trytka mod :lol2:

 

 

Co do waterplate to macie tutaj ciekawą opcje

 

waterplate 1

 

 

waterplate 2

 

 

Myslalem o tych waterplate,ale zamowienie z eli jakos mnie nie przekonuje-odpuscilem....inna sprawa ze mam nieco inny pomysl.U mnie rezerwuar (magicool 450) bedzie w drugiej komorze.

 

Tymczasem odezwal sie Slawek,czesci juz zrobione.Jak zawsze klasa.Czekam jeszcze na naklejki 3d na wentylatory.

 

Niestety,kolor oplotu i perspexu nieco inny

 

Mc8a8g.jpg

 

Y6b7z9.jpg

 

rsesfS.jpg

 

sbg9kp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,wszystkich gratow nie mam jeszcze u siebie,ale robie male przymiarki

 

Doszlo troche ebizuterii ;)

 

qgT8wv.jpg

 

Bracket i przede wszystkim riser sprawiaja dobre wrazenie.Mam koszmarne doswiadczenia z riserami Thermalteka,ale od tamtego czasu minelo juz sporo czasu i mam nadzieje ze teraz unikne problemow.

 

KulDTB.jpg

 

7rYhci.jpg

 

zTL8Hg.jpg

 

Jak wspominalem,pod obudowa beda sondzie dzialac trzy wentyle Phobya ,miejsca nie beda mialy duzo,ale mimo wszystko nieco ponad centymetr powinno im wystarczyc aby zebrac powietrze.

Nie bedzie ich widac,wiec kolor nie przeszkadza-byc moze dla pewnosci przemaluje je czarnym plastidipem.

 

pPdwtP.jpg

 

U8ERIv.jpg

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw.

 

Finalnie slawek znalazl lepszy kolor perspexu niz ten ktory ja przyslalem...coz,tak to jest,jak zakupy robi sie na podstawie zdjec w necie,bywa...

 

Kolor pasujacy do oplotow to perspex 727

 

8HDK6b.jpg

 

Xvjj1M.jpg

 

Druga sprawa,karta graficzna.Finalnie nie bedzie 2080ti,bedzie 2080...

w gre wchodzila tylko karta Aorusa,konkretnie waterforce WB,innej nie chcialem.

Dwa razy mialem zamowiona karte 2080Ti waterforce WB,raz w sklepie CCL-po zamowieniu stwierdzili ze jednak jej nie maja na stanie,kosztowala u nich £1290,nastepny amazon-mozna bylo zrobic preorder ,cena £1300 co tez uczynilem.Dodam ze 1300 funtow to byla dla mnie absolutnie granica nie do przekroczenia...na mazonie dwukrotnie przekladali dostawe kart.Probowalem zzamowic bezposrednio od Aorusa,ale stwierdzili ze maja bardzo malo tych kart i musza wyslac do odbiorcow.

Karta byla doistepna od reki w overclockers co .uk za uwaga...£1570 :o

 

Odpuscilem,anulowalem zamowienie na amazonie,finalnie zamowilem 2080.

Przyrost wzgledem 1080ti nie bedzie duzy,ale jakis tam bedzie.

Planuje wymiane monitora,wiec troche kasy sie przyda aby dolozyc do monitora i na nowe ramie.

 

 

Jutro bede mial przesylke z RTXem.

 

slawek czeka na perspex,i naklejki 3d-i w sumie wtedy mozna wysylac paczke,cala reszta sprzetu juz jest...mam nadzieje w przyszlym tygodniu ruszyc z pracami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za riser konkretnie, jeśli można wiedziec?

A sam projekcik zapowiada się smakowicie. Czekam na fotki z montażu wink.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...