Forum PCLab.pl: okulary / korekcja wzroku - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

okulary / korekcja wzroku Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   kochamma 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 24 Luty 2019 - 15:23

Cześć

Pod koniec gimnazjum z powodów genetycznych pojawiła mi się wada wzroku -2. Wada była stabilna mimo że pracowałem z komputerem. Od dwóch lat zacząłem pracować w korpo na noce i dodatkowo robi tez pewnie projekty co wiąże się z ponad 200 h miesięcznie w pracy z komputerem i deficytem snu, ostatnio czuje ze wzrok mi się pogorszył. Zastanawiam się nad korekcją wzroku ale słyszałem rożne opinie. Boje się że przy moim obecnym trybie pracy za 2 lata znów mi się pogorszy wzrok i znów będą mi potrzebne okulary. Z drugiej strony przeglądałem różne strony z okularami i nie znalazłem nic fajnego. Armaniego czy Ray-bany wszystko na jedno kopyto. Macie jakieś marki / strony z alternatywnymi modelami ? Miał ktoś może operacje wzroku ?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Maleppo 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Luty 2019 - 15:54

Może okulary relaksacyjne do pc? jeżeli masz wadę -2 to takie korygujące 0,50-1 żeby oczy się tak nie męczyły. Z tą wadą wzroku to właściwie nigdy nie wiadomo jeden lekarz ci powie że stanie na takiej drugi że się zwiększy. Zakraplaj oczy nie zapominaj o mruganiu i pomyśl nad takimi okularami robionymi a nie jakieś antyrefleksy tylko typowe korygujące do małej wady.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Luty 2019 - 18:40

Od jakichś 10 lat wiesz o wadzie wzroku i nie masz okularów? Po co się tak męczyć? :hmm:

Odnośnie modeli oprawek, to nie baw się w rewię mody i olej przeglądanie na stronach. Przejdź się po optykach i przymierz różne modele, bo co z tego jak na obrazku ci się podobają jak po założeniu będą źle leżały lub funkcjonalnie nie sprawdzą się do pracy (np. bardzo wąskie szkła). Dochodzi jeszcze kwestia czy do danej oprawki wejdą wybrane szkła, nie powinno być problemu ale może się zdarzyć (kilka lat temu robiłem sportowe korekcyjne i w wybraną oprawkę nie dało się dopasować wybranych szkieł - za duży kąt gięcia i rozmiary oprawek).

Odnośnie pracy przy monitorze to kłania się higiena pracy:
-właściwe oświetlenie pomieszczenia
-dostosowanie jasności ekranu do oświetlenia
-odległość od ekranu (jak bez okularów siedzisz, to pewnie za blisko)
-przerwy i popatrzenie gdzieś w dal

#4 Użytkownik jest niedostępny   lubię zimne 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Luty 2019 - 18:45

A ja ze swojej strony polecam zabieg korekcji wzroku. Dosyć nieprzyjemny ale masz spokój na lata i odpada koszt okularów.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Luty 2019 - 18:57

To jeszcze napisz ile kosztuje, że porównujesz do ceny okularów.

#6 Użytkownik jest niedostępny   lubię zimne 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Luty 2019 - 20:51

Zobacz postBono[UG], o 24 Luty 2019 - 18:57, napisał(a):

To jeszcze napisz ile kosztuje, że porównujesz do ceny okularów.

Ja płaciłem 7000zł. To koszt całkowity - korekcja obu oczu, wizyty lekarskie i lekarstwa. Wcześniej za okulary płaciłem średnio 1500zł i wystarczały na 3-5 lat.

#7 Użytkownik jest niedostępny   lukaspl21 

• powrót st@rej szkoły
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni

Napisany 24 Luty 2019 - 21:26

Możesz sobie poczytać również o czymś co się zwie Ortokorekcja( czyli soczewkach na noc ).
Co do operacji to nie każdy się nadaje - zależy od grubości rogówki , musisz sie przebadać i sie dopiero dowiesz czy sie kwalifikujesz , cena do ok 9 tys za technikę najmniej inwazyjną , możesz również poszukać na gruponie ofert i tam widziałem za jakieś 7 tyś
Ostatnio też zrobiła mi sie mała wada jakieś -0.5 i sobie trochę poczytałem co z tym można zrobić i ludzie w większości są zadowoleni  choć to bardzo indywidualne , co do operacji to wada musi być stabilna przez chyba 2 lata choć nie wiem do końca co to ma za znaczenie
Pozdr

#8 Użytkownik jest niedostępny   Szczota 

• n00b
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Luty 2019 - 21:50

Przy femtolasik to chyba wszystko zrobią. Ingerencja minimalna a sam zabieg to 30 sekund.
Cena sporawa ale jak się tym interesowałem to chyba można było po paru latach jak wada się pogorszy to poprawkę robić bo rogówki nie ruszają za bardzo.

#9 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Luty 2019 - 09:08

Zobacz postlubię zimne, o 24 Luty 2019 - 20:51, napisał(a):

Ja płaciłem 7000zł. To koszt całkowity - korekcja obu oczu, wizyty lekarskie i lekarstwa. Wcześniej za okulary płaciłem średnio 1500zł i wystarczały na 3-5 lat.

Pytanie czy operacja wystarczy na 14-23 lata (tak wiem, wygody się nie przeliczy).
Inna sprawa to co to za okulary, że tyle płaciłeś, progresywne?

#10 Użytkownik jest niedostępny   kochamma 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Luty 2019 - 05:04

Bono nosze pinkle od momentu pojawienia się wady.
Szczota ta poprawka to za tą sama cenę co zwykły zabieg ?
lubie zimne ile lat temu miałeś zabieg ? są jakieś skutki uboczne ?
Ortokorekcja - śpiąc w dzień 5-6 h to będzie działać ?

#11 Użytkownik jest niedostępny   Jochnka 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Marzec 2019 - 16:54

Zobacz postBono[UG], o 25 Luty 2019 - 09:08, napisał(a):

Pytanie czy operacja wystarczy na 14-23 lata (tak wiem, wygody się nie przeliczy).

Odświeżam temat. Mam wrodzoną krótkowzroczność z astygmatyzmem. Miałam zeza w dzieciństwie, stąd różnica wady (OL -1,75, OP -4,25). Chciałam też robić operację, ale jak sobie przeliczyłam to może się nie opłacać, bo co jeśli będę miała dalekowzroczność albo by miała wrócić krótkowzrczność? Nawet jak ponownie bym zrobiła operację (na dalekowzroczność to by to wyszło razem min. 8000zł. U mnie razem koszt wszystkich par okularów (licząc bez wymiany szkieł) to mniej więcej 1080zł (na oko z tymi dziecięcymi, bo nie wiem). Jedne okulary noszone 9 lat. Może i wyjść w dalekiej przyszłości, że wydałam kwotę przewyższającą koszt operacji, ale dopóki wada stoi to jest OK.

Mam taką szmatkę z mikrofazy i czy mogę nią na sucho wycierać? Bo na sucho też ładnie wyciera. Wcześniej inną miałam i słabo się nią wycierało, nawet na mokro. Okulary z antyrefleksem.

#12 Użytkownik jest niedostępny   Jochnka 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Październik 2019 - 20:24

Mam też nawilżone chusteczki z Biedronki. Trochę są za mokre co może utrudniać czyszczenie. Lepsze były z Rossmana Putzucher, ale takowych nie mieli teraz. Wiem, że to się wydaje oczywiste, ale ci tego optyk nie powie. W każdym razie nie ten co kupowałam okulary. Fakt, ja rzadko ich używam. Myję pod bieżącą wodą + mydło i tyle.
I tak wiem, że będę musiała kupić nowe okulary. Obecne to mają słabe trochę oprawki. No i szkła się szybko brudzą zwłaszcza w lato.

#13 Użytkownik jest niedostępny   Arjen 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 19 Październik 2019 - 22:11

Oprócz oczywistych okularów, polecam również zainstalować sobie f.luxa

#14 Użytkownik jest niedostępny   AUTO6 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Październik 2019 - 10:44

Ja polecam soczewki dwutygodniowe (zupełnie inny komfort niż przy stosowaniu okularów), ale wiem, że nie każdemu noszenie soczewek podchodzi.

#15 Użytkownik jest niedostępny   lubię zimne 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Październik 2019 - 11:02

Problemy z okularami:
- pijesz colę - zaraz szkła zachlapane i trzeba czyścić
- wychodzisz na deszcz - zaraz szkła zachlapane
- wchodzisz zimą do sklepu - zaraz szkła parują i nic nie widać
- wychodzisz ze sklepu na padający śnieg - zaraz szkła zachlapane
- idziesz do kina na film 3D i dostajesz drugie okulary, które zakładasz na pierwsze - boli nos i jest niewygodnie
- chcesz podrapać się po nosie - zaraz ubrudzisz okulary
- musisz szukać dobrych chusteczek do czyszczenia (chociaż niektórym ponoć wystarcza stara pielucha tetrowa)
- idziesz na basen, zdejmujesz okulary i nic nie widzisz
- idziesz pograć w koszykówkę i ciągle spadają a bez nich nic nie widzisz
- robią się dołki w nosie i często bolą
itd.

Robiłem korekcję 4 lata temu i to wszystko mam z głowy.

#16 Użytkownik jest niedostępny   szczupak90 

• masakra jakaś...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Październik 2019 - 11:27

Zobacz postlubię zimne, o 24 Luty 2019 - 21:51, napisał(a):

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, owszem okulary potrafią kosztować nawet więcej, ale na tą chwilę sensowne oprawki ze szkłami to koszt 300 - 400 zł, trzeba tylko poszukać normalny salon, a nie płacenie za marżę. Chyba że posiadałeś na prawdę wadę pokroju -7. Cieszę się też że od dłuższego czasu masz spokój z korekcją, ale wiedz, że czasem zabieg nie jest możliwy, bądź też trzeba go powtarzać bo korekcja nadal jest wymagana, a to wiąże się z kolejnym wydatkiem. Czasem zdarza się też, że z biegiem czasu wada powraca i zabawa toczy się od nowa. Są też przypadki, że wada wzroku z wiekiem się cofa i ludzie, którzy nosili okulary przez dłuższy czas nosić ich nie muszą.

Co do soczewek kontaktowych jest z tym dużo więcej zachodu niż ze zwykłymi okularami, musisz tego pilnować jak oka w głowie :). Dbać o higienę, zdejmować na noc, często soczewka sama wypadnie i wtedy się jej szuka nie wiadomo gdzie. Dochodzi do tego dyskomfort przy końcu przydatności i częste zapalenie spojówek.

#17 Użytkownik jest niedostępny   lubię zimne 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Październik 2019 - 11:57

Zobacz postszczupak90, o 22 Październik 2019 - 11:27, napisał(a):

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, owszem okulary potrafią kosztować nawet więcej, ale na tą chwilę sensowne oprawki ze szkłami to koszt 300 - 400 zł, trzeba tylko poszukać normalny salon, a nie płacenie za marżę.

Jak mogę wprowadzać ludzi w błąd? Chyba każdy, który nosi okulary wie dokładnie ile kosztują i na ile czasu wystarczają. Ja akurat płaciłem tyle ile napisałem - wybierając lepsze szkła i lepsze oprawki. Akurat w mojej miejscowości nie udało mi się znaleźć fajnych oprawek, więc kupiłem je w Warszawie w popularnym salonie optycznym. I nie była to górna półka. Kolega dostał od żony na urodziny okulary za 4500zł i to była górna półka.

#18 Użytkownik jest niedostępny   szczupak90 

• masakra jakaś...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Październik 2019 - 12:27

Zobacz postlubię zimne, o 22 Październik 2019 - 12:57, napisał(a):

Jak mogę wprowadzać ludzi w błąd? Chyba każdy, który nosi okulary wie dokładnie ile kosztują i na ile czasu wystarczają. Ja akurat płaciłem tyle ile napisałem - wybierając lepsze szkła i lepsze oprawki. Akurat w mojej miejscowości nie udało mi się znaleźć fajnych oprawek, więc kupiłem je w Warszawie w popularnym salonie optycznym. I nie była to górna półka. Kolega dostał od żony na urodziny okulary za 4500zł i to była górna półka.

Ale temat założył ktoś, kto okularów nigdy nie miał na nosie, więc nie orientuje się w ich cenie. Napisałeś, że te kosztują 1500 zł, ja mówię, że można kupić 5 razy taniej. Jest to tak samo jak z telefonem, można dzwonić tak samo z tego za 200 zł jak i za 5000 zł. Wszystko zależy od potrzeb, choć twierdzę przekonanie, że kupowanie okularów w cenie 4500 zł to lekka przesada, zresztą tak samo jak telefonów w tej cenie. Nie jestem przeciwnikiem korekcji laserowych, czy innych zabiegów, sam się nad tym zastanawiałem, ale w moim przypadku było dużo więcej przeciw niż za. Chciałem tylko sprostować cenę okularów, bo jednak trzeba stwierdzić, że dla nie obeznanego w temacie sprawa może wyglądać zgoła odmiennie.

#19 Użytkownik jest niedostępny   lubię zimne 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Październik 2019 - 13:23

Zobacz postszczupak90, o 22 Październik 2019 - 12:27, napisał(a):

Ale temat założył ktoś, kto okularów nigdy nie miał na nosie, więc nie orientuje się w ich cenie. Napisałeś, że te kosztują 1500 zł, ja mówię, że można kupić 5 razy taniej. Jest to tak samo jak z telefonem, można dzwonić tak samo z tego za 200 zł jak i za 5000 zł. Wszystko zależy od potrzeb, choć twierdzę przekonanie, że kupowanie okularów w cenie 4500 zł to lekka przesada, zresztą tak samo jak telefonów w tej cenie. Nie jestem przeciwnikiem korekcji laserowych, czy innych zabiegów, sam się nad tym zastanawiałem, ale w moim przypadku było dużo więcej przeciw niż za. Chciałem tylko sprostować cenę okularów, bo jednak trzeba stwierdzić, że dla nie obeznanego w temacie sprawa może wyglądać zgoła odmiennie.

Dlatego też napisałem ile ja płaciłem a nie ile w ogóle kosztują.
Tak samo z ceną korekcji - ja płaciłem 7000zł ale można to było wtedy zrobić taniej jak i drożej - w innej klinice.

Dam Ci przykład z innej beczki. Jak napiszę kupiłem samochód za 100 tysięcy to odpowiesz mi, że wprowadzam ludzi w błąd bo Ty znalazłeś taniej?

#20 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Październik 2019 - 17:30

Ale o cenie piszesz w kontekście, że jest drogo.

Powtórzę pytania z lutego:

Problemy z okularami:
- pijesz colę - zaraz szkła zachlapane i trzeba czyścić
- wychodzisz na deszcz - zaraz szkła zachlapane
- wchodzisz zimą do sklepu - zaraz szkła parują i nic nie widać
- wychodzisz ze sklepu na padający śnieg - zaraz szkła zachlapane
- idziesz do kina na film 3D i dostajesz drugie okulary, które zakładasz na pierwsze - boli nos i jest niewygodnie
- chcesz podrapać się po nosie - zaraz ubrudzisz okulary
- musisz szukać dobrych chusteczek do czyszczenia (chociaż niektórym ponoć wystarcza stara pielucha tetrowa)
- idziesz na basen, zdejmujesz okulary i nic nie widzisz
- idziesz pograć w koszykówkę i ciągle spadają a bez nich nic nie widzisz
- robią się dołki w nosie i często bolą
itd.

W większości, to ciut wydumane sprawy.
-rzadko pijam ale nie kojarzę, żebym sobie zasyfiał okulary
-jak nie zacina wiatr, to parasol, kaptur, czy w moim przypadku kask z daszkiem dają radę
-ale równie szybko para potrafi zejść, kwestia sensownych powłok na szkłach, dużo gorzej jest jak się zimą chodzi czy jeździ z kominiarką, czy inna hustą/szalikiem zakrywającymi usta
-jw. z deszczem, +/- czy śnieg suchy czy mokry
-na temat kina się nie wypowiem, za rzadko bywam, tym bardziej na filmach 3D (nie pasują mi, efekt jest przereklamowany)
-trzeba mieć niezgrabne paluchy, żeby za każdym razem przy drapaniu nosa uświnić okulary
-znowu kwestia dobrych szkieł, w tych do komputera mam bardzo łatwo czyszczące się i chusteczka gratis od optyka spokojnie sobie radzi, w tych na rower mam inne i tam już czyszczenie bywa upierdliwe
-jeżeli wada nie jest skomplikowana, to w granicach 200zł można kupić okulary pływackie z korekcją
-są do dostania opaski podtrzymujące, można zrobić sobie sportowe z korekcją, cena około 200zł za oprawkę + szkła
-no robią się ale mi bardzo rzadko takie, żeby bolały, może miałeś źle wyregulowane lub bardzo ciężkie

Są to prawdziwe problemy ale moim zdaniem zdecydowanie wyolbrzymiasz.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2