Skocz do zawartości
Passt

Samsung Galaxy S10/ S10+

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje ktoś zakup tego smartfona?? Jeśli tak ,to niech się podzieli wrażeniami z użytkowania.

 

Mam nadzieję, że bateria wytrzyma chociaż dzień intensywnego użytkowania. Jest na to szansa, bo S10+ (od S9+) ma baterię pojemniejszą o 600 mAh, a S10 (od S9) o 400 mAh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma baterię pojemniejszą s10+ od s10, ale s10+ ma też większy ekran o 0,30. Ma ktoś porównanie w praktyce czy jest różnica w pracy baterii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo testów baterii na YouTube. Wystarczy zerknąć, aby zobaczyć, że czas pracy jest lepszy w wersji z plusem. W niektórych testach baterii wypada nawet lepiej niż N10+, w innych gorzej. Śmiało można powiedzieć, że są to porównywalne czasy.

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, lecz ciężko zgadnąć który film nie jest reklamą mało jest osób które robią to z czystej przyjemności i sami kupują dwa telefony szczerze mówiąc jak jest, ale z tego co widzę na forum raczej nikt nie ma praktycznego porównania, znajomy który pracuje w sklepie kilka lat, twierdzi, że przez to, że ekran jest trochę większy to różnica nie jest duża, albo że jest niezauważalna.

W przeliczeniu teoretycznym wychodzi, że jakieś 2 godziny powinna trzymać dłużej (w zależności od administrowania telefonem).

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zauważalna różnica na korzyść wersji z +. O reklamę raczej nie ma się o co martwić, bo porównujesz telefony tego samego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz jakies batery comparison s10 i s10+

zawsze znajdzie sie jakis ciapek ktory zrobil to przed Toba, forum nie jest w 100% poswiecone telefonom, wiec nie ma takich zalapencow ktorzy kupowaliby telefony za 4 i 5 k na starcie i testowali takie rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S10 to padaka jeżeli chodzi o baterie, najgorszy smartfon jaki miałem od Samsunga. 4 godziny SOT to maks co można z niego wycisnąć. Bateria dosłownie znika w oczach. Badziew jakich mało, zresztą Samsung sam się do tego przyznał że jeżeli chodzi o baterie w S10 to zawiedli na całej linii. Poczytaj również komentarze na forum androida. Mój przypadek nie jest odosobniony. Dlatego też pozbyłem się dziadostwa. Obecnie mam też na testy Note 10 PLUS i z tego co zauważyłem po jednym dniu użytkowania że pomimo iż bateria jest pojemniejsza to i smartfon nie radzi sobie z zarządzaniem energii. Jakby tego było mało to Note 10 PLUS tak jak modele S10 laguje w systemie :E To jest nie do pomyślenia że w smartfonie za ponad 4 tyś dzieje się coś tak nieprzyjemnego. Tak jak w poprzednich generacjach broniłem Samsunga tak teraz pluje na nich.

 

Mój poczciwy P30 działa dużo lepiej, płynniej a bateria to po prostu miód malina.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pare s10 w swoim gronie i nie slyszalem az tak negatywnych informacji dot. baterii, ale exynos to exynos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S10 to padaka jeżeli chodzi o baterie, najgorszy smartfon jaki miałem od Samsunga. 4 godziny SOT to maks co można z niego wycisnąć. Bateria dosłownie znika w oczach. Badziew jakich mało, zresztą Samsung sam się do tego przyznał że jeżeli chodzi o baterie w S10 to zawiedli na całej linii. Poczytaj również komentarze na forum androida. Mój przypadek nie jest odosobniony. Dlatego też pozbyłem się dziadostwa. Obecnie mam też na testy Note 10 PLUS i z tego co zauważyłem po jednym dniu użytkowania że pomimo iż bateria jest pojemniejsza to i smartfon nie radzi sobie z zarządzaniem energii. Jakby tego było mało to Note 10 PLUS tak jak modele S10 laguje w systemie :E To jest nie do pomyślenia że w smartfonie za ponad 4 tyś dzieje się coś tak nieprzyjemnego. Tak jak w poprzednich generacjach broniłem Samsunga tak teraz pluje na nich.

 

Mój poczciwy P30 działa dużo lepiej, płynniej a bateria to po prostu miód malina.

Zawsze jak czytam takie rzeczy to się zastanawiam skąd wy macie te telefony? Mój N10+ trzyma na baterii sporo dłużej niż S9+ i nie ma mowy o żadnych lagach. Nagrasz jakiś filmik z tymi lagami? ;) Napisz coś więcej o tym "mam na testy..." :E

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak czytam takie rzeczy to się zastanawiam skąd wy macie te telefony? Mój N10+ trzyma na baterii sporo dłużej niż S9+ i nie ma mowy o żadnych lagach. Nagrasz jakiś filmik z tymi lagami? ;) Napisz coś więcej o tym "mam na testy..." :E

Nie mam mowy o lagach? :E ....yyy :lol2:

Wystarczy kilka ruchów prawo i lewo na głównym ekranie i pojawiają się mikro lagi, przełączanie się miedzy aplikacjami = lagi, przechodzenie do bixby = lagi, jak pobierasz coś w tle = lagi, wchodzisz i wychodzisz z galerii = lagi. Cały ten Samsung jest zlagowany, tak samo było w Note8 i S8, a po roku czasu nie dało się tego normalnie użytkować. Ja naprawdę miałem nadzieje że Samsung uporał się już z tą swoja nakładką ale jednak myliłem się. Syf i nic więcej.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Ty masz tego samsunga, mam n8 od premiery i nic nie muli, nie laguje ani nie ma żadnych mikrościnek. Mam czysty rom samsunga bez blotawaru. Ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mowy o lagach? :E ....yyy :lol2:

Wystarczy kilka ruchów prawo i lewo na głównym ekranie i pojawiają się mikro lagi, przełączanie się miedzy aplikacjami = lagi, przechodzenie do bixby = lagi, jak pobierasz coś w tle = lagi, wchodzisz i wychodzisz z galerii = lagi. Cały ten Samsung jest zlagowany, tak samo było w Note8 i S8, a po roku czasu nie dało się tego normalnie użytkować. Ja naprawdę miałem nadzieje że Samsung uporał się już z tą swoja nakładką ale jednak myliłem się. Syf i nic więcej.

 

Ludzie nie są wymagający. Nie ma co się dziwić. Pamiętam od kolegi ze studiów S8 i masakra. Padaka jakich mało. Ekran petarda, ale telefon przycinał się wszędzie. Ja miałem wtedy LG G6 i sporooo lepiej działał. Nie wiem jak wersja ze snapem. Mój Note 4 po miesiącu już się mega podcinał.

Na Androidzie przycinki to norma. Iphony świetnie działają. Ja teraz mam OnePlusa 7T i dla mnie już każdy telefon ma małą płynność. Różnica między 60, a 90Hz to kolos. Jak ktoś ma któregoś z nowych OP to warto na sztywno ustawić 90Hz przez adb.

 

Mam telefon ppł roku ponad i zdarzyły się jakieś pojedyńcze ścinki, ale nie to co u Samsunga. Kolega z pracy na s10e kupiony na premierę jest bardzo niezadowolony. Słabo działa ten telefon. Osobiście wolę płynność ponad aparat, ale jak kto woli.

On jakieś 30 apek ma w porywach, a ja ponad 100. Ja dałem 2k w Oficjalnym Sklepie Allegro, a on na premierę ponad 3k. Jego mina bezcenna, jak mu dałem telefon na 15 minut hehe.

 

Dopóki Samsung nie wprowadzi czystego androida jak Google to u mnie są skreśleni.

 

Ja osobiście bym celował w OP, Realme alho IPhone. A jak chcesz samsunga to tylko s10+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mowy o lagach? :E ....yyy :lol2:

Wystarczy kilka ruchów prawo i lewo na głównym ekranie i pojawiają się mikro lagi, przełączanie się miedzy aplikacjami = lagi, przechodzenie do bixby = lagi, jak pobierasz coś w tle = lagi, wchodzisz i wychodzisz z galerii = lagi. Cały ten Samsung jest zlagowany, tak samo było w Note8 i S8, a po roku czasu nie dało się tego normalnie użytkować. Ja naprawdę miałem nadzieje że Samsung uporał się już z tą swoja nakładką ale jednak myliłem się. Syf i nic więcej.

Niw dałeś filmu, nie odpowiedziałeś na pytanie. Tyle jest warta Twoja opinia ;)

 

Ludzie nie są wymagający. Nie ma co się dziwić. Pamiętam od kolegi ze studiów S8 i masakra. Padaka jakich mało. Ekran petarda, ale telefon przycinał się wszędzie. Ja miałem wtedy LG G6 i sporooo lepiej działał. Nie wiem jak wersja ze snapem. Mój Note 4 po miesiącu już się mega podcinał.

Na Androidzie przycinki to norma. Iphony świetnie działają. Ja teraz mam OnePlusa 7T i dla mnie już każdy telefon ma małą płynność. Różnica między 60, a 90Hz to kolos. Jak ktoś ma któregoś z nowych OP to warto na sztywno ustawić 90Hz przez adb.

 

Mam telefon ppł roku ponad i zdarzyły się jakieś pojedyńcze ścinki, ale nie to co u Samsunga. Kolega z pracy na s10e kupiony na premierę jest bardzo niezadowolony. Słabo działa ten telefon. Osobiście wolę płynność ponad aparat, ale jak kto woli.

On jakieś 30 apek ma w porywach, a ja ponad 100. Ja dałem 2k w Oficjalnym Sklepie Allegro, a on na premierę ponad 3k. Jego mina bezcenna, jak mu dałem telefon na 15 minut hehe.

 

Dopóki Samsung nie wprowadzi czystego androida jak Google to u mnie są skreśleni.

 

Ja osobiście bym celował w OP, Realme alho IPhone. A jak chcesz samsunga to tylko s10+.

Jak Samsung wprowadzi czystego androida to będzie u mnie skreślony. Bawiłem się czystym Androidem i miałem wrażenie, że jest to nakładka w wersji demo. Gdzie tam temu do softu z Note 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czysty android jest lekko upośledzony. Nie rozumiem tego wow, domyślać się mogę jedynie, że robi on wrażenie na użytkownikach telefonów z również upośledzonymi nakładkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Wam czysty Android jest upośledzony. Używam od ponad roku i nie widzę potrzeby zmiany na cokolwiek z nakładką. Niczego tu nie brakuje, a od kiedy na androidzie 10 są gesty pełnoekranowe to już w ogóle nie widzę przewagi nakładek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałeś filmu, nie odpowiedziałeś na pytanie. Tyle jest warta Twoja opinia ;)

Jakie pytanie i jaki film, bo nie rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam lubie nakladki zawsze jest sporo do odkrycia :)

podoba mi sie i MIUI i oxygen, czysty android jest spoko ale czesto czegos mu brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mowy o lagach? :E ....yyy :lol2:

Wystarczy kilka ruchów prawo i lewo na głównym ekranie i pojawiają się mikro lagi, przełączanie się miedzy aplikacjami = lagi, przechodzenie do bixby = lagi, jak pobierasz coś w tle = lagi, wchodzisz i wychodzisz z galerii = lagi. Cały ten Samsung jest zlagowany, tak samo było w Note8 i S8, a po roku czasu nie dało się tego normalnie użytkować. Ja naprawdę miałem nadzieje że Samsung uporał się już z tą swoja nakładką ale jednak myliłem się. Syf i nic więcej.

większych bredni nie czytałem 6 sztuk w posiadaniu w tym 2 sztuki 8+ od 2 lat i wszystko lata super, zero lagow zero problemów do tego stopnia ze chce teraz Zamienic to na na s10/ 10+

 

uważam ze nie miałeś w reku tego telefonu po tym co czytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam porównanie pomiędzy plusem i wersją 5g. Ten drugi ma 4500 mAh ale ekran 6.7". Oba na sieci 4g wytrzymują praktycznie tyle samo podczas normalnego używania, na pewno 5g nie wytrzyma dłużej jeśli już to nieznacznie krócej. Oczywiście kiedy telefon leżakuje albo jest używany sporadycznie wtedy 5g z większą baterią powinien dłużej wytrzymać i nie jest to tylko teoria ale pomiary zużycia baterii na godzinę z accubattry i obserwacje ile spada przez noc. W praktyce nie wiem jak trzeba używać telefonu aby 5g wytrzymał dłużej bez ładowania i nie wiem czy ktoś w ogóle tak używa, w teorii może i 5g wytrzymuje dłużej ale w praktyce nie, może wytrzymałby dłużej jakby wyłączyć część usług i aod wtedy przy 3+ dniach bez ładowania suma godzin leżakowania telefonu mogłaby powodować różnice na plus większego ale to tylko teoretyczne rozważania bez pokrycia w moich doświadczeniach z eksploatacji. Doświadczenie mówi, że 5g jest tak samo albo nawet bardziej do dupy jak mniejszy plus pod względem baterii. S10 mają wyjątkowo prądożerny procesor i to jest główny powód dlaczego jest ogólnie tak źle, ekran w większych modelach też na pewno swoje żre - radzę policzyć powierzchnię i nie sugerować się przekątna. S10 nie ma diody powiadomień więc trzeba używać aod przez to tak czy inaczej te smartfony żrą sporo podczas leżakowania więc tym bardziej nie ma co liczyć na to, że plus wytrzyma dłużej a jeśli nawet, to że będzie to robić różnice chociaż 5g ma baterię większą o 400 mAh i większy ekran, a plus w stosunku do zwykłego o 600 mAh większą baterię więc to porównanie może wypaść korzystniej dla plusa w porównaniu z s10 niż u mnie porównanie 5g z plusem ale nawet jeśli będzie różnica to przy normalnej eksploatacji minimalna.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze, obecnie dla mnie 5G to czysty marketing, komu 5G jest potrzebny na telefonie? LTE brakuje serio? 5G to bardziej pasuje do internetu domu, firmy itd. autonomiczne samochody, przesylanie grubych danych bez kablii itd. a telefon potrzebuje 5G zeby YT w 4k chodzil szybciej?

Podajcie mi pare przykladow 5G i telefonow bo po prostu ich nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzi o to, że w dużych miastach lte jest przeciążone i np. w Londynie działa często wolniej od 3g. To jeszcze nic, bo najgorsza jest marna stabilność i wręcz absurdalne pingi, oczekiwanie czasem i 2 sekundy na reakcję aplikacji. Wystarczy wyjechać na wieś albo często i kawałek za miasto i 4g z agregacją pasm trzyma 120 mbps przy minimalnych opóźnieniach. Może i 5g nie potrzebne ale przy obecnym skrzywieniu recenzentów i części ludzi na szybkość działania, płynność i 120 hz to właśnie połączenie internetowe jest wąskim gardłem dla wydajności, bo przecież znaczna większość naszych interakcji ze smartfonem opiera się na transmisji danych online i tutaj nie pomoże szybki procesor ani 20gb ramu ale tylko szybsze połączenie sieciowe.

 

S10 5g mam nie tyle ze względu na 5g ale dlatego, że była to najlepsza wersja s10 i biorąc pod uwagę moje potrzeby najlepszy Samsung. S10 5g był odpowiednikiem dzisiejszego s20 ultra, a sama obsługą 5g to tylko jedna z różnic pomiędzy s10 plus a s10 5g. S10 5g bardziej zbliżony do Note 10 5g niż do s10 plus i jednocześnie z pośród tych wszystkich smartfonów najbardziej mi odpowiadał. 5g to zawsze wartość dodana niezależnie od tego jak na to patrzeć, a obecnie zasięg 5g wcale nie jest taki słaby jak wydaje się tym, którzy nigdy 5g nie używali, bo znaczna część dużych miast ma co najmniej 50% pokrycia i wbrew pozorom 5g robi różnicę w obecnych warunkach.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie milo ze rzad podniosl normy PEM, ktore w przypadku LTE tez moga ulzyc, ale to w Polsce a nie w innych miejsach

ja obecnie posiadam LTE w Tmobile nolimit 60Mbit i powiem szczerze ze od 19 do 20:30 prawie codziennie nie da sie go uzywac, netflix sie nie buforuje, o graniu w cokolwiek po necie mozna zapomniec, ale czekam wlasnie na 5G albo swiatlo od lokalnego dostawcy lodzkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...