Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

waalzer88

Jak wymusić nie przesyłanie listów przez bank?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jak wymusić na banku (Credit Agicol) aby nie przesyłał listów do byłego właściciela mieszkania?

W 2017 roku zakupiłem mieszkanie, przez pierwsze rok nie było żadnych listów, ale od jesieni 2018 (listopad 2018) co tydzień / 2 tygodnie przychodzą listy z Credit Agricole do byłego właściciela mieszkania. Byłem w styczniu b.r. z listami w oddziale banku i poinformowali mnie że oni nic nie mogą zrobić bez starego właściciela - RODO. Mówię im że ta osoba już od ponad roku nie mieszka w tym mieszkaniu (pod tym adresem) i ja nie życzę sobie aby przysyłali tych listów.

Usłyszałem że oni nic nie mogą zrobić, bo to ten były właściciel musi osobiście przybyć do banku i zmienić adres dostarczania listów - przez RODO. Telefon on byłego właściciela nie odpowiada, a nie mam ochoty poszukiwać numeru tel. tego właściciela, aby ciągnąć go do banku aby to zmienił.

Czy jako właściciel mieszkania, mogę wymóc na banku aby nie przysyłali pod mój adres tej korespondencji? Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie papier na którym będzie informacja kto jest obecnie zameldowany w mieszkaniu, napisz do nich prośbę załączając ten druk, opisz problem i powinno pójść z górki, miałem podobny problem, tylko że chodziło o ściąganie długów od osoby która w tym mieszkaniu już nie mieszkała ale w trakcie zadłużania się była zameldowana więc ten adres miały banki i na ten adres cały czas wysyłane były pisma od komorników, banków itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie zrobisz. Ja dostaję jakiś list (kilka razy do roku) na chyba teścia poprzedniej właścicielki czy jakoś podobnie, który zdaje się zmarł jeszcze zanim to mieszkanie kupiliśmy. W dzisiejszych czasach adres zameldowania i korespondencyjny to dwa osobne byty a ty jestes dla banku obcym nonejmem, W sumie to byłoby dosyć niebezpieczne jak by tak obcy ludzie mogli zmieniać adres korespondencyjny w banku. Bo wydłubać list niepolecony ze skrzynki to nie jest trudne i potem zrobić psikus właścicielowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie zrobisz. Ja dostaję jakiś list (kilka razy do roku) na chyba teścia poprzedniej właścicielki czy jakoś podobnie, który zdaje się zmarł jeszcze zanim to mieszkanie kupiliśmy. W dzisiejszych czasach adres zameldowania i korespondencyjny to dwa osobne byty a ty jestes dla banku obcym nonejmem, W sumie to byłoby dosyć niebezpieczne jak by tak obcy ludzie mogli zmieniać adres korespondencyjny w banku. Bo wydłubać list niepolecony ze skrzynki to nie jest trudne i potem zrobić psikus właścicielowi.

dowod osobisty + jakies potwierdzenie zameldowania + wpis ksiegi wieczystej

 

 

i w banku powinni usunac twoj adres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i w banku powinni usunac twoj adres

No wg mnie nie powinni. Oni są związani umową z właścicielem konta i mają obowiązek przesyłania mu korespondencji na adres który im podał.

 

Autorze, najlepiej jednak poszukaj byłego właściciela, to najlepszy sposób. Ew. zwracać korespondencję poczcie polskiej pilnując aby złożyli adnotacje "adresat wyprowadził się". Nie wiem czy to pomoże, ale może w ten sposób przestaną prób doręczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie nie powinni. Oni są związani umową z właścicielem konta i mają obowiązek przesyłania mu korespondencji na adres który im podał.

 

Autorze, najlepiej jednak poszukaj byłego właściciela, to najlepszy sposób. Ew. zwracać korespondencję poczcie polskiej pilnując aby złożyli adnotacje "adresat wyprowadził się". Nie wiem czy to pomoże, ale może w ten sposób przestaną prób doręczenia.

czyli jak ktos poda adres losowy, to osowa ktora mieszka pod tym adresem nic nie moze zrobic tylko być zasypywana spamem analogowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku ta osoba mieszkała w tym mieszkaniu, nawet była jego właścicielem. Banki chyba wymagają jakiegoś potwierdzenia zameldowania czy innego potwierdzenia zamieszkania, chyba nie można sobie ot tak pójść i podać losowego adresu i bank będzie nam tam wysyłał listy.

 

 

Do autora próbowałeś zrobić zwroty tych listów. Oddaj listonoszowi, lub wrzuć do skrzynki na zwroty, jak nie masz skrzynki na zwroty to wrzuć do normalnej i napisz na kopercie zwrot(adresat nie zamieszkuję pod podanym adresem) może wtedy odpuszczą jak im odbijesz piłeczkę :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mamy tu zwykły adres zamieszkania (do doręczeń) który jest czym innym niż zameldowania i czym innym niż prawo własności. Banki mogą wymagać dowodu na potwierdzenie zamieszkania pod danym adresem, ale to w chwili gdy go podajemy, raczej nie później.

 

Winnym całej sytuacji jest tu jednak poprzedni właściciel, jeżeli bank nie będzie wysyłał korespondencji na adres który miał to hipotetycznie ten człowiek może potem twierdzić, że różne zmiany cennika, zawiadomienia itp. do niego nie dotarły, a więc go nie obowiązują. Nawet więcej, zdarza się że jakaś osoba faktycznie zamieszkuje lokal, ale jest w sporze z właścicielem, który chce się go pozbyć i uprzykrza mu życie. Banku nie wiąże zdanie obecnego właściciela, ale umowa którą zawarł z poprzednim. Ja na ich miejscu bałbym się zaprzestać wysyłek, ale jaka jest praktyka to nie wiem.

 

Tak czy inaczej winnym całej sytuacji nie jest bank, a poprzedni właściciel. Starałbym się więc go znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... (s)RODO? Przecież oni właśnie naruszają RODO wysyłając do ciebie listy na temat stanu konta jakiejś losowej osoby :) Trzeba było im na to zwrócić uwagę, może by się zastanowili, i przynajmniej przestali się tym (s)RODO zasłaniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mamy tu zwykły adres zamieszkania (do doręczeń) który jest czym innym niż zameldowania i czym innym niż prawo własności. Banki mogą wymagać dowodu na potwierdzenie zamieszkania pod danym adresem, ale to w chwili gdy go podajemy, raczej nie później.

 

Winnym całej sytuacji jest tu jednak poprzedni właściciel, jeżeli bank nie będzie wysyłał korespondencji na adres który miał to hipotetycznie ten człowiek może potem twierdzić, że różne zmiany cennika, zawiadomienia itp. do niego nie dotarły, a więc go nie obowiązują. Nawet więcej, zdarza się że jakaś osoba faktycznie zamieszkuje lokal, ale jest w sporze z właścicielem, który chce się go pozbyć i uprzykrza mu życie. Banku nie wiąże zdanie obecnego właściciela, ale umowa którą zawarł z poprzednim. Ja na ich miejscu bałbym się zaprzestać wysyłek, ale jaka jest praktyka to nie wiem.

 

Tak czy inaczej winnym całej sytuacji nie jest bank, a poprzedni właściciel. Starałbym się więc go znaleźć.

 

zamawialem karty do bankomatu na adres kolegi bo inaczej niestety sie wtedy nie dalo nikt nic nie weryfikował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olałbym, zaś papier wykorzystał jako materiał na rozpałkę. Albo sprzedał jako makulaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można postraszyć banku artykułem o stalkingu?

Jak do mnie o długach pisali i nie chcieli przestać, bo wiąże ich umowa to oparłem sie o ten artykuł i przestali po kilku miesiącach. Chyba trochę czasu zajęło im przetworzenie, ale dobre kilka lat pisali na mój adres.

Trochę w sumie to zajęło, bo sporo firm do mnie pisało w tej sprawie. Część przestała po emailu, do kilku dzwoniłem. Do jednego musiałem pisać list właśnie z tym artykułem.

Od około 2 lat nic nie dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z Axa. 2 maile wystarczyły. Po pierwszym formułka że nic nie zrobią bo to adresat musi to zmienić. Napisałem że upublicznię to gdzie tylko się da, że wysyłają losowym ludziom dane i mają zadzwonić do gościa i go poinformować o tym problemie. Ten ktoś nigdy nie mieszkał pod tym adresem a listy przychodziły kilkanaście lat z rocznym rozliczeniem składek, po prostu przyszedł moment, że się wkurzyłem i dość szybko się to rozwiązało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powołaj się na RODO i niech ONI kontaktują się z gościem. Dostajesz cudzą korespondencję, co narusza RODO, więc o czym oni w ogóle mówią? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie to konsekwentny zwrot korespondencji do Poczty Polskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banki chyba wymagają jakiegoś potwierdzenia zameldowania czy innego potwierdzenia zamieszkania, chyba nie można sobie ot tak pójść i podać losowego adresu i bank będzie nam tam wysyłał listy.

Mój niczego nie wymagał, bo przecież adres korespondencyjny można sobie samemu zmienić przez stronę banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie to konsekwentny zwrot korespondencji do Poczty Polskiej.

To żadne rozwiązanie, przez kilka lat zwracałem listy z Axy i nic się nie zmieniało, później wyrzucałem do śmietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomogło, jak przychodziły faktury bodajże z Orange czy T-Mobile (nie pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...