Skocz do zawartości
duniek

mobilny monitor podglądowy 4K

Rekomendowane odpowiedzi

takie cos zrobilem:

 

img_99577ojsz.jpg

 

ooo1mdj31.jpg

 

 

wejscie HDMI ale mozna tez DP wyprowadzic

ekran to matryca 15,6 cala IPS 4K

 

w srodku bateria li-ion 12V 15000mAh

 

trzyma spokojnie 10-12godzin

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa. takie pomysly bardzo lubie.

 

 

jedyne co mozna by zasugerowac/ulepszyc to ciensza walizka/oobudowa. bo niepotrzebna jest az tak gleboka.

taki ekran kupiony osobno blyby drogi a tutaj widze swietnie zagospodarowany ekran ze starego/zepsutego laptopa

 

sam mam jeden fullHD ekran z mega drogiego lapka ktory sie spalil (ekran ok) i od roku sie zabieram za uzycie tego monitora jako dodatkowego ekranu.

Wiem ze sa 2 typy przejsciowek ktore trzeba by kupic, jest nawet gdzies poradnik jak to przerobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek, super sprawa. :thumbup: A mocna walizka też na plus. Brawo :notworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walizke miał gosc ktory zamowił ten monitor - chciał miec mobilny z zasilaniem pod aparat cyfrowy. Walizka wtedy wydawala sie idealnym pomysłem. Niestety te tanie walizku "alu" to nie alu tylko sklejka obita blachą 0,5mm alu jesli wogole to blacha a nie folia :E

 

 

Do tego nie znałem budzetu wiec chcialem zrobic mozliwie tanio, pozniej sie okazalo ze jednak nie potrzebnie.

 

Jesli bedzie zamowienie na drugi, mam juz projekt wyciecia obydowy z alu na laserze do tego solidne zawiasy alu/stal - wiec calosc bylaby o wiele mniejsza, ogniwa prawdopodobnie zostaną 18650 bo sa tanie, aczkolwiek nie patrzac zbytnio na koszta mozna by np dac baterie (jedna/kilka) z ultrabookow czy ipada, wtedy juz calosc bylaby bardzo lekka i płaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej starego ThinkPada? ;)

W znaczeniu, że jako alternatywę. Bo za mniej niż 500zl to ja myślę, że nie sprzedasz ;)

Ale spoko, chwali się. Bardzo fajny patent.

Wsadz klawiaturę, myszkę i jeżynke i masz walizkę jak się patrzy :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do laptopa nie podlaczysz aparatu w ten sposob

 

poza tym bateria wyszla kolo 200zl i spokojnie 12h utrzyma a mysle ze nawet dluzej

 

bateria ma pojemnosc 15000mAH przy napieciu 12V (przeliczajac to na mAh telefonow/powerbankow to jest 45000mAh)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to, że notek nie ma video in, i że nie wykorzystasz go jako ekran dla zewnętrznego urządzenia? A no właśnie chyba jakieś starsze iIBM to miały.

Ale mniejsza o to. Ty masz w 4K, zrobiłeś sam i jest :thumb:;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz, że w tym urządzeniu chodzi jedynie o ekran, jego zasilanie i podłączenie do innego urządzenia, a nie robienie laptopa w aluminiowej walizce.

@autor

Nie wiem jak duży jest rynek na takie samoróbki, ale mam małą sugestię: dodać możliwość dopięcia/dobudowania jakiegoś kaptura (osłony na ekran używany np. w słoneczny dzień na dworze) - coś takiego w komplecie może być przydatne w urządzeniu w końcu mobilnym.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakąś blokadę w pozycji otwartej, bo jeżeli dobrze widzę wieko trzeba o coś oprzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba opierac, na 1 foto jest max w jakim jest otworzone - ogolnie to wszystko bylo robione troche na szybko, nie sprawdzilismy nawet czy bedzie podglad 4K, tak czy inaczej przy zastosowaniu matrycy fullhd calosc bylaby tansza max 15% wiec nie bylo sensu sie tak bawic

 

 

jeszcze teraz wpadlem na pomysł zeby zrobic na bateriach z komorek/tabletow, nie trzeba by walizki nawet robic tylko wszystkobyloby za matryca

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO w walizce wygodniej: łatwiej przenieść, przy transporcie ekran jest zabezpieczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem baterie z tabletów - tylko 3 sztuki kazda 6000mAh- wiec łacznie i tak bedzie te 6000mAh ale pod 12V - grubosc niecale 3mm, powinny zajac cala powierchnie matrycy z tyłu, mysle tez czy nie zrobic obudowy z alu frezowanego - koszt materiału niewielki bo duza ilosc zostanie (duzy kawałek wiec zawsze mozna odsprzedac) a na duzej frezarce w sumie tez nie bedą to jakies kosmiczne koszty procentowo biorąc pod uwage calosc

 

 

edit

zakupiłem tez przetwornice USB (wyjscie zasilania USB) oraz ładowanie micro USB (wejscie micro usb) to drugie raczej awaryjne pod powerbank lub do podładowania bo z tego złacza troche dluzej by sie ładowało do pełna

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z wentylacją, nie będzie się grzać za bardzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna opcja, tylko pytanie - czy teraz w przypadku jak 99% aparatow mozna w latwy sposob podlaczyc wireless chocby do wiekszego tableta - czy takie rozwiazanie jest nadal 'user-friendly'? ;)

 

Wiem wiem, czepiam sie. Sam pomysl i wykonanie swietne! Propsuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To monitor podglądowy, nikt takiego czegoś nie łączy bezprzewodowo, nie?

Dla równowagi, sam pomysł to wariacja DIY na temat czegoś, co jest dostępne jako standardowy produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osoba ktora chciała ten monitor chciała miec duzą przekątną i rozdzielczosc 4K (zwykle monitory podglądowe to 5-7-10cali i mimo ze piszą ze obslugują rozdzielczosc 4K to natywna zwykle jest max 1920x1080), do tego trzymaja na baterii dosc krótko - tutaj jest to okolo 10-12godzin na baterii ktora wazy okolo 0,75kg - miejsca jeszcze bylo bardzo duzo - spokojnie mozna by zrobic baterie 2-3x wiekszą no ale to koszt i waga a te 10h jest wystarczajace

 

baterie sie nie grzeją mocno - monitor pobiera ponizej 1A, grzeje sie jedynie chip kontrolera, ale u mnie taki monitor testowo działał kilka dni właczony non stop bez zadnego chlodzenia na chipie i dzialalo

 

 

aktualnie zrobilem projekt nowej rewizji na bateriach z tabletow - grubosc 13mm + drobna "buła" tam gdzie kontroler ktory bedzie wystawał okolo 8mm (1mm pod kontrolerem - sam kontroler ma 5mm - i na nim bedzie cover alu robiący za radiator i oslone chipu/kontrolera)

 

 

 

jak cos to dla siebie mam drugi - uzywam jako testowy (wczesniej mialem zasilanie 3ma ogniwami 18650 w koszyku, ale w tej chwil podlaczony jest do zasilania 12V z PSU bezposrednio

 

tak to wyglada:

img_01092tkjw.jpg img_011051kvv.jpg img_0115l8j59.jpg img_01174skwk.jpg

 

 

bez mocowania tylnego i nogi samsunga - calosc wazy 800gram (obudowa plexi)

 

 

 

 

Fajna opcja, tylko pytanie - czy teraz w przypadku jak 99% aparatow mozna w latwy sposob podlaczyc wireless chocby do wiekszego tableta - czy takie rozwiazanie jest nadal 'user-friendly'? ;)

 

Wiem wiem, czepiam sie. Sam pomysl i wykonanie swietne! Propsuje.

 

mozna, ale tam masz opoznienia i mniejszą rozdzielczosc no i szkło na matrycy - tu jest 4K real time i goła matryce wiec lepiej widac, poza tym tablety są chyba 4:3 raczej a nie 16:9

 

 

 

 

edit

 

bateria w walizce wyglada tak:

 

tc118sci8.jpg

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

niestety nie wycieli mi zaslepki pod kontroler wiec nie skonczylem dzis, ale w miare zlozona rev2.0

 

niestety ipadem ciezko zrobic dobre foto w swietle dziennym, ale na zywo obraz podgląd ok (tutaj podlaczony do yi camera 1080p)

 

jedn2yfkfg.jpg

 

jedn100kfl.jpg

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

img_20415nj4n.jpg

 

ładowanie micro usb

 

kable są tymczasowo, chociaz i tak nad kontrolerem bedzie cover wiec nie bedzie nic widac

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wile wyceniasz gotowy projekt? Miałbym kupca.

 

bardzo fajna rzecz. Walnij logo, zarejestruj i na handel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnij logo, zarejestruj i na handel.

A w jakim celu coś takiego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny na baterii wytrzymalo dzis - jasnosc 20%, wydaje sie mało ale w pokoju normalnie wszytko widac

 

bateria nie byla na full naładowana raczej, bo przez micro usb nie daje rady, naładowac do konca, musze jeszcze to pomierzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mialobyc z lasera ale podczas porzadkow znalazlem płytke z alu o odpowiednim wymiarze

 

img_2222vrkaz.jpg

 

przelutowalem microswitch od power (na te chwile pozostalych mi sie nei chcialo)

 

img_22230hkmu.jpg

 

 

 

 

img_2229x8k2k.jpg

 

img_2230aljmz.jpg

 

img_2231nej4f.jpg

 

 

 

15,6" vs 75" (ta sama rozdzielczosc :E) (228PPI vs 59 PPI)

 

img_223367kzg.jpg

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...