Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

milosz240

Bios się uruchamia ale Windows nie.

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż bios mi się uruchamia ale Windows nie. Nie mogę naprawić windowsa ponieważ gdy wkładam pendrive z windowsem to mogę włączyć boota ale po wybraniu pendrive wracam na obraz biosu i znowu komputer chcę się normalnie włączyć i zapomniałem dodać że jak włączam komputer to odpala się bios po czym narzędzie naprawdę chcę się odpalić ale komputer się wyłącza i tak w kółko.

 

Moje specyfikacje.

Cpu AMD Ryzen 3 2200G

Ram Ballistix Sport DDR4 2666ghz

GPU Gigabyte Radeon R9 380X G1 Gaming

Mobo MSI b350 tomahawk

Zasilacz Silentium pc Vero M2 600W

Dysk Adata SU800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zle przygotowany pendrive z systemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zle przygotowany pendrive z systemem

Raczej nie bo jakieś 3tydź temu instalowałem z niego system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dysk systemowy jest widoczny w BIOSie? Żeby nie było że się nie odpala bo dysku nie widzi ;-). Jaki komunikat otrzymujesz kiedy ładuje się normalnie system? To dość istotne.

 

Też kiedyś miałem pendrive'a który działał, a tu nagle zonk :). Warto to sprawdzić, obrazy robimy Rufusem, można wybrać naprawę/odzyskiwanie systemu. Dobrą alternatywą jest Easy2Boot, on się odpala na każdym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo jakieś 3tydź temu instalowałem z niego system.

Jak leżał 3 tyg to mogło mu się coś s...partolić. Mi się ze 2 razy zdarzyło ze nie-mogłem zainstalować windy z pendraka po dłuższym "leżeniu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer się odpalił na jednej kości ramu potem to dokładnie jeszcze to sprawdzę czy sloty w mobo popsute czy kość ramu bo na razie w szkole jestem ale raczej ram bo standardowe napięcie w ramie powinno wynosić 1.2 na na dwóch było 1.34 a na jednej 1.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby RAM był walnięty to by komp nie "wstał". Pokombinuj i napisz co tam wyszło ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na podmiankę bym dał. U brata ostatnio zimą komp zwariował przez padający zasilacz i wpadał w tak zwaną pętlę nawet z sprawnym zasilaczem. Pomogło dopiero wgranie biosu z zapasowego 'dual bios' no i oczywiście sprawny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...