Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Frytejr0

jak zrobic dzwiek 5+1 w grach na kinie domowym

Rekomendowane odpowiedzi

Te, które to obsługują, zwykle mają to wyszczególnione w specyfikacji, więc bez trudu ustalisz. No i Xonary nie mają zbyt dobrych opinii ze względu na problematyczne sterowniki, więc zalecam ostrożność, zwłaszcza przy połączeniu starszych modeli z Win 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę chcesz wymieniać płytę główną i kartę muzyczną z tak prozaicznego powodu, zamiast wymienić zacofany amplituner, który ma rzekomo tylko optyka? Bo prawdę mówiąc nie słyszałem o amplitunerze z wyłącznie takim wejściem audio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, naprawdę. Bo sam amplituner kosztuje 1k a i tak gra fatalnie, a czwartego zestawu kolumn dedykowanych do niego nie mam już gdzie postawic. A karta dzwiekowa czy doplata do innej płyty to koszt 200pln. Nie widzisz roznicy? zwłaszcza ze tylko o gry się rozchodzi bo wszystko inne działa tak jak nalezy… co więcej, nie zawsze do gier będzie używany komputer przy TV. Jakby to były małe argumenty, to dodajmy, ze obecny ampli jest wkomponowany w wystroj, w specjalna dla niego półke, jest w innym niż czarnym kolorze i oczywiście odpowiednio podłączony do danych kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te, które to obsługują, zwykle mają to wyszczególnione w specyfikacji, więc bez trudu ustalisz. No i Xonary nie mają zbyt dobrych opinii ze względu na problematyczne sterowniki, więc zalecam ostrożność, zwłaszcza przy połączeniu starszych modeli z Win 10.

 

Uni Xonary w przypadku Asusa rozwiązują praktycznie wszystkie problemy, po za tym nie demonizujmy wszystkie praktycznie sterowniki do dedykowanych dźwiękówek potrafią sprawiać problemy.

 

Najbardziej śmieszy mnie fakt że ta cała rozmowa toczy się bez informacji i posiadanym modelu amplitunera, (a przynajmniej ja tego nigdzie nie widzę), dobrze by było aby autor raczył podać tą informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Widze ze xonar jakiś AE ma optyczne wyjście, ale nie widze by miał DDL czy DTS connect. Ktos potwierdzi?

 

 

Myslalem o używanym SB X-fi Titanium , bo ten ponoc ma DDL.

 

 

A modelu ampli nie podałem bo go zwyczajnie nie znam, to stare kino domowe dvd Panasonica stuningowane przezemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Widze ze xonar jakiś AE ma optyczne wyjście, ale nie widze by miał DDL czy DTS connect. Ktos potwierdzi?

 

 

Myslalem o używanym SB X-fi Titanium , bo ten ponoc ma DDL.

 

 

A modelu ampli nie podałem bo go zwyczajnie nie znam, to stare kino domowe dvd Panasonica stuningowane przezemnie

 

Gdzieś na pewno jest informacja o modelu, a to by nam zdecydowanie bardziej pomogło niż krążenie w koło.

 

Z najtańszych kart Xonar DS/DSX (PCI/PCIe) jest wyposażony w licencje na technologię DTS w tym też na DTS Interactive i Connect

 

Masz pewność że ten sprzęt w ogóle będzie współpracować z jakimkolwiek enkoderem dźwięku przestrzennego po optyku, bo jeżeli optyk akceptuje tam tylko PCM to enkodery na nic się nie zdadzą. Jeżeli obsługuje to też istotna jest informacja które enkodery jest Dolby Digital 5.1 Live i DTS Connect/Interactive, ten drugi jest lepszy bo oferuje mniejszy stopień kompresji, ale wybór musi być zgodny ze sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz pewność że ten sprzęt w ogóle będzie współpracować z jakimkolwiek enkoderem dźwięku przestrzennego po optyku, bo jeżeli optyk akceptuje tam tylko PCM to enkodery na nic się nie zdadzą. Jeżeli obsługuje to też istotna jest informacja które enkodery jest Dolby Digital 5.1 Live i DTS Connect/Interactive, ten drugi jest lepszy bo oferuje mniejszy stopień kompresji, ale wybór musi być zgodny ze sprzętem.

 

No przecież pisałęm wyżej ze po optyku działa mi 5.1, dts również jak odpale film na dysku prosto w TV który tym optykiem jest podłaczony.

 

Udało mi się znalesc co to za ampli. I jednak to nie pantas a szajsung HT-DM150 heh i w specyfikacji jest :

 

Sound Output Mode: Surround Sound

 

Audio D/A Converter: 24bit / 96kHz

 

Built-in Decoders: DTS decoder,Dolby Digital,Dolby Pro Logic II

 

Surround System Class: 5.1 channel

 

Digital Sound Processor (DSP): Yes

 

 

A czy ktoś potwierdzi czy płyta msi b450 gaming pro carbon ac która ma relteka 1220 ma ten dekoder ? bo nigdzie w specyfikacji nie ma wzmianki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o używanym SB X-fi Titanium , bo ten ponoc ma DDL.

Wymagana dodatkowa (zdaje się, że już nigdzie niedostępna) licencja.

 

A czy ktoś potwierdzi czy płyta msi b450 gaming pro carbon ac która ma relteka 1220 ma ten dekoder ? bo nigdzie w specyfikacji nie ma wzmianki

DD Live/DTS Connect to nie kwestia sprzętu a tylko i wyłącznie software. Jak się tym nie chwalą to najprawdopodobniej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagana dodatkowa (zdaje się, że już nigdzie niedostępna) licencja.

 

 

DD Live/DTS Connect to nie kwestia sprzętu a tylko i wyłącznie software. Jak się tym nie chwalą to najprawdopodobniej nie ma.

 

Rozumiem że sb Z nie wymaga już tejj licencji i nie będę kabinowal i szukał dalej..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank to nie potwierdzę, ale z testu, który był chyba na PCLabie kiedyś wynikało, że obsługuje tą funkcję. Potwierdza też to ten poradnik:

Zresztą coś mi się też kojarzy, że tą funkcję obsługiwał nie tylko Sound Blaster Z, ale wszystkie późniejsze karty [sound Blaster] po X-Fi oraz Xonary i integry, które korzystały z firmowego oprogramowania Creative'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, pamiętam ta wypowiedź, miałem na myśli to czy taka zetke już używke można brać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił amplituner na jakiś z HDMI i masz problem z głowy.

 

Ja mam wszystko połączone przez HDMI i nie mam problemów

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie zartujesz :P juz napisałem ile rzeczy by bylo przy zmianie ampli. pomijajac ze koszta conajmniej 5x wuieksze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych odkopuje swój post... Bo problem rozwiązany - wyskoczyła sound blaster z, stery ze strony i od razu jest i ddl i dts, do wyboru do koloru. Ampli pięknie rozpoznaje i ddl i dts i można cieszyć się dźwiękiem z każdej strony w grach :D

 

zpx - dzięki za pomocne info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja miałem X-fi Titanium (OEM) i wystarczyło dograć paczkę "DTS Connect Pack" dostępną za darmo na stronie Creative (np. tu). Żadnych płatnych licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ szkoda ze za pozno napisales :) ale na przyszlosc warto wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...