Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

widziałem to na własne oczy, majac jeden obok drugiego, dla mnie na tym aoursie to obraz w ruchu sie rozjedzał na maksa, podczas gdy na lg nie ma tego zjawiska prawie wogóle, gdyby było na odwrót to zostawiłbym aourusa za kontrast własnie i ergonomie,

 

A jesteś w stanie powiedzieć jaki model miałeś i kiedy? AD27QD wypada pod tym względem słabiej od FI27Q, do tego za sprawą aktualizacji firmware trochę się w tym zakresie zmieniło.

 

Porównywałem Aorusa FI27Q na najnowszym FW do LG i nie było żadnych kosmicznych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w stanie powiedzieć jaki model miałeś i kiedy? AD27QD wypada pod tym względem słabiej od FI27Q, do tego za sprawą aktualizacji firmware trochę się w tym zakresie zmieniło.

 

Porównywałem Aorusa FI27Q na najnowszym FW do LG i nie było żadnych kosmicznych różnic.

miałem AD, a tak na marginesie cytowany przez ciebie rtings podaje że model FI ma wolniejszy pixel response od Ad

 

chocbyś nie wiem jak bardzo chciał lg jest szybszy, tak jak aorus ma większy kontrast.

Edytowane przez knapff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynikający z innego poziomu Overdrive, AD27QD był testowany w trybie speed, zaś FI27Q robili test na balanced.

Po za tym RTings narobił bałaganu, zmienia się procedura testowa LG i AD27QD są już zaktualizowane do procedury 1.1, zaś FI27Q nadal ma zestawione wyniki wedle procedury 1.0 Pod nagłówkiem jest podana stosowna informacja.

 

EDIT: Link odnośnie procedury: Test Bench 1.1 Changelog

 

Co ciekawe, w nowej procedurze testowej LG już wypada zauważalnie słabiej o czym zaczyna toczyć się dyskusja i redakcja wyjaśnia powód.

LG27GL850 response times drastically slower?

 

I mnie to właściwie wcale nie dziwi, owszem LG jest bardzo szybkie, ale na wyżyłowanym OD które prowadzi do potężnych artefaktów.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynikający z innego poziomu Overdrive, AD27QD był testowany w trybie speed, zaś FI27Q robili test na balanced.

Po za tym RTings narobił bałaganu, zmienia się procedura testowa LG i AD27QD są już zaktualizowane do procedury 1.1, zaś FI27Q nadal ma zestawione wyniki wedle procedury 1.0 Pod nagłówkiem jest podana stosowna informacja.

 

EDIT: Link odnośnie procedury: Test Bench 1.1 Changelog

 

Co ciekawe, w nowej procedurze testowej LG już wypada zauważalnie słabiej o czym zaczyna toczyć się dyskusja i redakcja wyjaśnia powód.

LG27GL850 response times drastically slower?

 

I mnie to właściwie wcale nie dziwi, owszem LG jest bardzo szybkie, ale na wyżyłowanym OD które prowadzi do potężnych artefaktów.

nie zamierzam nikogo przekonywac jak sie ktos uprze to widzi co chce, zresztą na samym rtings jest wyrażnie napisane i piszą o tym wszyscy inni w necie: lg ma lepsze odwzorowanie ruchu (ustawienia FAst), koniec kropka, i tego Pan nie zmieni choćby nie wiem co.

Edytowane przez knapff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam nikogo przekonywac jak sie ktos uprze to widzi co chce, zresztą na samym rtings jest wyrażnie napisane i piszą o tym wszyscy inni w necie: lg ma lepsze odwzorowanie ruchu, koniec kropka, i tego Pan nie zmieni choćby nie wiem co.

 

To co piszą "na necie" jest dla mnie mało istotne, interesuje mnie przebieg realnej i powtarzalnej procedury testowej popartej merytoryczną metologią.

Po zmianie procedury testowej na nową LG zauważalnie zwalnia i nie jest to związane z samym monitorem, a z innym poziomem overdrive, bo słusznie zauważono że LG generuje spory overshoot.

 

Niższy czas reakcji w momencie gdy sprzęt generuje rozjazdy i błędy nie jest żadną zaletą, możesz próbować to usprawiedliwiać na wszelkie sposoby, ale faktów nie zmienisz, AD27QD w nowej procedurze wykazuje zerową podatność na błędy, LG nawet w trybie normal nadal generuje prawie 7% rozstrzału.

 

PS. Jeżeli się już licytujemy na cyferki, to warto jeszcze porównać czas reakcji dla trybu 60 Hz który wypada bardzo słabo na LG, świadczy to tym że im niższy odświeżanie co jest nieodłącznym problemem w nowoczesnych produkcjach i trybie G-Sync / Freesync tym czas reakcji zaczyna rosnąć i to do kosmicznych wartości.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszą "na necie" jest dla mnie mało istotne, interesuje mnie przebieg realnej i powtarzalnej procedury testowej popartej merytoryczną metologią.

Po zmianie procedury testowej na nową LG zauważalnie zwalnia i nie jest to związane z samym monitorem, a z innym poziomem overdrive, bo słusznie zauważono że LG generuje spory overshoot.

 

Niższy czas reakcji w momencie gdy sprzęt generuje rozjazdy i błędy nie jest żadną zaletą, możesz próbować to usprawiedliwiać na wszelkie sposoby, ale faktów nie zmienisz, AD27QD w nowej procedurze wykazuje zerową podatność na błędy, LG nawet w trybie normal nadal generuje prawie 7% rozstrzału.

 

PS. Jeżeli się już licytujemy na cyferki, to warto jeszcze porównać czas reakcji dla trybu 60 Hz który wypada bardzo słabo na LG, świadczy to tym że im niższy odświeżanie co jest nieodłącznym problemem w nowoczesnych produkcjach i trybie G-Sync / Freesync tym czas reakcji zaczyna rosnąć i to do kosmicznych wartości.

o cyferkach z netu nie ja wspomniałem pierwszy, widziałem na własne oczy. lg jest duzo szybszy od aorusa w testach na płynność ruchu, nawet w takim eizo monitor test, gdzie w aorusie widac było ciągnącą się smugę, podczas gdy w lg wszystkie krawędzie są wyraźne.

Edytowane przez knapff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o czym gadacie ale tak w skrócie napiszcie który lepszy ten monitor i czemu sam poluje na tego LG ale z tego co czytam teraz to syf... Kontrast słaby itp polecieć jakiś monitor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o czym gadacie ale tak w skrócie napiszcie który lepszy ten monitor i czemu sam poluje na tego LG ale z tego co czytam teraz to syf... Kontrast słaby itp polecieć jakiś monitor ?

 

Eee tam syf od razu. Zależy od ustawień. U mnie na powyższym teście widać 3 kwadrat a na starym TN drugi rząd. W pracy "super" monitor od Della (u2415) a rozróżnić można dopiero 5 i dalej. Po kalibracji w pracy już od 3 jest OK, ale żeby różnice było w normalnym użytkowaniu widać to nie potwierdze.

 

Zatem kupować jak się podoba i się cieszyć ;-)

Edytowane przez Klynton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten test:

http://www.lagom.nl/lcd-test/white.php

 

To faktycznie kwestia ustawień. Na LG 22MP55 widać wszystkie, choć 254 ledwo-ledwo. A ten monitor na IPS ma kontrast zmierzony (przeze mnie) po kalibracji jak dobrze pamiętam 990:1.

 

Na wspomnianym monitorze w http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php też widać wszystkie kwadraty (najciemniejszy ledwie co)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam syf od razu. Zależy od ustawień. U mnie na powyższym teście widać 3 kwadrat a na starym TN drugi rząd. W pracy "super" monitor od Della (u2415) a rozróżnić można dopiero 5 i dalej. Po kalibracji w pracy już od 3 jest OK, ale żeby różnice było w normalnym użytkowaniu widać to nie potwierdze.

 

Zatem kupować jak się podoba i się cieszyć ;-)

 

Cos ten Dell w pracy jest totalnie zle ustawiony, na moim U2414h przy skalibrowanym fabrycznie profilu RGB widac wszystkie, nawet nr1 dosc wyraznie.

Mi w LG gl83 pomogly porady i profil od tego goscia https://motherbear.home.blog/2019/12/02/27gl83a-b/ , nr3 juz dos wyrazny jest, a jak sie wpatrzysz to i nr2 rozroznisz. Tak wczoraj porownywalem obydwa monitory I na tym Dellu barwy sa bardziej nasycone, na LG lekko jakby wyblakle. Al to moze byc kwestia przyzwyczajenia bo na Dellu siedzialem ostatnie 6lat.

 

Ciagle nie moge sie zdecydowac czy odeslac LG i polowac na cos innego, nie wiem tez czy dostane cos za podobna cene. LG 27GL83 kosztowal mnie £385, do FI27Q musial bym dolozyc jakies £65, ogolnie pieniadze nie sa problemem bo moge wydac wiecej ale nie wiem czy chce, bo jakies 70% gram na TV i tak, a wiadomo ze tak w gore to mozna isc w nieskonczonosc bo zawsze jest cos lepszego jak cie stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o czym gadacie ale tak w skrócie napiszcie który lepszy ten monitor i czemu sam poluje na tego LG ale z tego co czytam teraz to syf... Kontrast słaby itp polecieć jakiś monitor ?

 

Dlaczego od razu syf? Nie, po prostu niektórzy zostali brutalnie sprowadzeni na ziemię, wszyscy do tej pory gloryfikowali overdrive ustawiony na poziom fast, mimo tego że monitor wykazywał ogromne przeregulowanie.

RTings chociażby postanowił posypać głowę popiołem i wraz z nową procedurą testową która jest dużo bardziej agresywna pod względem pomiarów testowych, ustawił LG na poziom normal co spowodowało zwiększenie czasu reakcji ale też i zmniejszenie granicy błędu.

Można nadal używać Fast, ale prowadzi to do kosmicznych błędów, nawet w trybie normal overshoot nadal wynosi 6.80% Aorus w tym teście ma okrągłe 0.0%, co pozwala sądzić że LG musiał by być zwolniony do poziomu low kosztem ponownego zwiększenia czasu reakcji aby także nie wykazał takowych problemów.

 

LG nie dokonało cudu, matryca IPS nadal jest wolniejsza od TN'a i nic się w tym zakresie nie zmienia. Twierdzenie że Aorus jest wolny to jakiś chory żart, zważając na to że jeszcze nie tak dawno ludzie zachwycali się chociażby Predatorem XB271HU który w tym zakresie wypada 15% gorszej od Gigabyte.

 

Zjawisko overshootu jest tak samo niepożądane jak wyższy czas reakcji, a to że ktoś gloryfikuje własne przekonania, to już jego problem.

 

Tutaj jeszcze zamieszczam wypowiedzieć redaktora RTINGS odnośnie LG

 

The reason the 27GL83A is faster than the 27GL850 is because our recommended overdrive setting for the 27GL83A is “fast” compared to “normal” for the 27GL850. The 27GL850 has very similar Rise/Fall times to the 27GL83A when overdrive is set to “fast”, but this results in too much overshoot for us to recommend.

 

I test Hardware Unboxed, pod względem granicy błędu overshoot dla trybu fast, jak widać 25% to potężny rozstrzał.

Stąd tryb normal i spadek szybkości.

OYrPnVg.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego od razu syf? Nie, po prostu niektórzy zostali brutalnie sprowadzeni na ziemię, wszyscy do tej pory gloryfikowali overdrive ustawiony na poziom fast, mimo tego że monitor wykazywał ogromne przeregulowanie.

RTings chociażby postanowił posypać głowę popiołem i wraz z nową procedurą testową która jest dużo bardziej agresywna pod względem pomiarów testowych, ustawił LG na poziom normal co spowodowało zwiększenie czasu reakcji ale też i zmniejszenie granicy błędu.

Można nadal używać Fast, ale prowadzi to do kosmicznych błędów, nawet w trybie normal overshoot nadal wynosi 6.80% Aorus w tym teście ma okrągłe 0.0%, co pozwala sądzić że LG musiał by być zwolniony do poziomu low kosztem ponownego zwiększenia czasu reakcji aby także nie wykazał takowych problemów.

 

LG nie dokonało cudu, matryca IPS nadal jest wolniejsza od TN'a i nic się w tym zakresie nie zmienia. Twierdzenie że Aorus jest wolny to jakiś chory żart, zważając na to że jeszcze nie tak dawno ludzie zachwycali się chociażby Predatorem XB271HU który w tym zakresie wypada 15% gorszej od Gigabyte.

 

Zjawisko overshootu jest tak samo niepożądane jak wyższy czas reakcji, a to że ktoś gloryfikuje własne przekonania, to już jego problem.

 

Napisalem to w innym temacie wiec zacytuje bo cos nie do konca rozumiem skad ty wzioles te dane, nie zebym sie czepial ale poprostu ja to odczytalem innaczej i chce zweryfikowac.

 

"

Wedlug testow Hardware Unboxed LG prawie nie generuje owershootu (2.5%avg to bardzo malo) w ustawieniu Fast (przedostatnie), RTINGS przedstawia to podobnie tyle ze dla ustawienia Normal przy podobnych czasach i bledzie okolo 4%. Nie wiem skad wziales ze Aorus NIE GENERUJE bledow na testowanym Balanced, jakby nie bylo jest to tak samo jakis poziom przesterowania wiec jakis niski procent tez bedzie, pytanie jaki?

Poza tym RTINGS dla LG podaje wartosci rise/fall ktore odzwierciedlaja 10-90% przedzial krzywej, wartosci dla Aorusa sa podane 0-80% i patrzac na krzywa mozna golym okiem zauwazyc ze odcinek 10-90 bedzie mial dluzszy czas bo krzywa bardzo zwalnia po 80%. Wg mnie ten czas bedzie znacznie woilniejszy od tego co osiaga LG, co do overshootow to tak jak pisalem, jestem pewny ze jakis maly procent tez bedzie, oby jak najmniejszy.

Trzeba poczekac na poprawne testy, fajnie by bylo jakby HU je tez zrobili bo sa dosc dokladni w swojej procedurze testowej. No i moze RTINGS tez swoje zrobi w nowej rewizji co mi troche smierdzi bo nie rozumiem dlaczego test LG jest w 1.1 a Aorusa w 1.0 skoro LG testowali duzo wczesniej.

"

 

Przegladam RTINGS i w ich tescie nie widze zeby napisali 0 bledow, moze slepy jestem. Tez sprawdz test HU ktory sprawdza te same zagadnienia co RTING. Poza tym jak zacytowalem wyzej naprawde moze sie okazac ze przy tej samej procedurze testowej czas reakcji Aorusa wypadnie znacznie slabiej z powodu tego jak w tescie 1.1 sledza krzywa.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos ten Dell w pracy jest totalnie zle ustawiony, na moim U2414h przy skalibrowanym fabrycznie profilu RGB widac wszystkie, nawet nr1 dosc wyraznie.

 

U2415H to inny model od U2414H, po za tym poziom tolerancji produkcyjnej jest na tyle duży, że możesz postawić dla identyczne monitory kupione w jednym czasie i kontrast na jednym bądź drugim będzie zauważalnie wyższy bądź niższy.

 

Napisalem to w innym temacie wiec zacytuje bo cos nie do konca rozumiem skad ty wzioles te dane, nie zebym sie czepial ale poprostu ja to odczytalem innaczej i chce zweryfikowac.

 

"

Wedlug testow Hardware Unboxed LG prawie nie generuje owershootu (2.5%avg to bardzo malo) w ustawieniu Fast (przedostatnie), RTINGS przedstawia to podobnie tyle ze dla ustawienia Normal przy podobnych czasach i bledzie okolo 4%. Nie wiem skad wziales ze Aorus NIE GENERUJE bledow na testowanym Balanced, jakby nie bylo jest to tak samo jakis poziom przesterowania wiec jakis niski procent tez bedzie, pytanie jaki?

Poza tym RTINGS dla LG podaje wartosci rise/fall ktore odzwierciedlaja 10-90% przedzial krzywej, wartosci dla Aorusa sa podane 0-80% i patrzac na krzywa mozna golym okiem zauwazyc ze odcinek 10-90 bedzie mial dluzszy czas bo krzywa bardzo zwalnia po 80%. Wg mnie ten czas bedzie znacznie woilniejszy od tego co osiaga LG, co do overshootow to tak jak pisalem, jestem pewny ze jakis maly procent tez bedzie, oby jak najmniejszy.

Trzeba poczekac na poprawne testy, fajnie by bylo jakby HU je tez zrobili bo sa dosc dokladni w swojej procedurze testowej. No i moze RTINGS tez swoje zrobi w nowej rewizji co mi troche smierdzi bo nie rozumiem dlaczego test LG jest w 1.1 a Aorusa w 1.0 skoro LG testowali duzo wczesniej.

"

 

Przegladam RTINGS i w ich tescie nie widze zeby napisali 0 bledow, moze slepy jestem. Tez sprawdz test HU ktory sprawdza te same zagadnienia co RTING. Poza tym jak zacytowalem wyzej naprawde moze sie okazac ze przy tej samej procedurze testowej czas reakcji Aorusa wypadnie znacznie slabiej z powodu tego jak w tescie 1.1 sledza krzywa.

 

Nie wiem czy zauważyłeś, ale Aorus AD27QD który pod względem sprzętowym jest identyczny z FI27Q już widnieje w nowej procedurze testowej i nie generuje żadnego błędu overshoot w momencie ustawienia OD na Balanced.

2.5% poziomu błędu w teście Hardware Unboxed to wartość średnia, nie wiem czy wiesz, ale czas reakcji i granicy błędu jest testowana w formie ciągłej przebiegu od GTG do normy ISO, błąd 25% wychodzi w konkretnej wartości i jest istotny.

 

Aorus

https://i.rtings.com/images/reviews/monitor/gigabyte/ad27qd/ad27qd-tables-max-large.jpg

 

Predator

https://i.rtings.com/images/reviews/monitor/acer/predator-xb271hu/predator-xb271hu-tables-max-large.jpg

 

Nie wiem jaki masz problem bo wszystkie informacje są dostępne od ręki.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U2415H to inny model od U2414H, po za tym poziom tolerancji produkcyjnej jest na tyle duży, że możesz postawić dla identyczne monitory kupione w jednym czasie i kontrast na jednym bądź drugim będzie zauważalnie wyższy bądź niższy.

 

Tak wiem tyle z panelami to zasrana loteria, ogolnie z testow to ten '15 wypada znacznie lepiej od mojego wiec zakladam (moze i nie slusznie) ze powinien wypasc conajmniej podobnie. Jakby nie bylo patrzac na starego della i LG 27GL83 roznica w kontrascie jest, ale tez cholera wie czy powinienem brac stary monitor jako wzorzec.

 

Nie wiem czy zauważyłeś, ale Aorus AD27QD który pod względem sprzętowym jest identyczny z FI27Q już widnieje w nowej procedurze testowej i nie generuje żadnego błędu overshoot w momencie ustawienia OD na Balanced.

 

Aorus

https://i.rtings.com...s-max-large.jpg

Bo dla tego modelu testow nie patrzylem tylko dla omawianego tutaj. Fakt ze AD27QD ma 0 bledow ale za to dluzsze czasy od FI27Q wiec nie sadze ze mozesz poprostu zakladac ze FI27Q bedzie tez mial 0 przy bardziej wysrubowanych czasach. Cos za cos za zwyczaj jest, oczywiscie dla posiadaczy lepiej jezeli sie myle.

 

To tym bardziej jest to dziwne ze poprzedni model AD27QD testowali nowsza procedura a nowszy FI27Q juz starsza :|

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem tyle z panelami to zasrana loteria, ogolnie z testow to ten '15 wypada znacznie lepiej od mojego wiec zakladam (moze i nie slusznie) ze powinien wypasc conajmniej podobnie. Jakby nie bylo patrzac na starego della i LG 27GL83 roznica w kontrascie jest, ale tez cholera wie czy powinienem brac stary monitor jako wzorzec.

 

 

Bo dla tego modelu testow nie patrzylem tylko dla omawianego tutaj. To tym bardziej jest to dziwne ze poprzedni model AD27QD testowali nowsza procedura a nowszy FI27Q juz starsza :|

 

Wszędzie szukasz spisku, wyjaśnię Ci ten cud.

 

AD27QD był testowany na początku roku 2019, FI27Q na początku roku 2020 i każdy z nich testowali na starej procedurze, dopiero w lutym wprowadzili nową i przekonwertowali 22 modele, pozostałe 66 w którym jest FI27Q czekają na dokonanie tych samych czynności w najbliższych tygodniach.

 

Wystarczy sprawdzić linki które podesłałem kilka postów wyżej.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie szukasz spisku, wyjaśnię Ci ten cud.

Lol.. nie szukam spisku (tym bardziej skad to Wszedzie), stwierdzilem ze to dziwne, nie musisz odrazu dramatyzowac. Skoro tak to wytlumaczyli to ok, ma to sens, nie czytam ich forum i nie mialem pojecia.

 

To trzeba czekac na nowsze testy, sam jestem ciekawy jak to wyjdzie bo jezeli FI27Q zachowa te same czasy (co watpie z powodu ksztaltu krzywej), plus 0 bledow no i duzo lepszy kontrast to sie pewnie na niego zdecyduje. Wiadomo cos kiedy maja je zaktualizowac?

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz przebieg krzywej z pomiaru oscyloskopem na postawie dwóch innych metodologii testowych?

Już nawet nic mówię o tym w starej procedurze testowej cały obrazek wraz z wykresie był rozciągnięty, to i krzywa wypada inaczej.

 

Generalnie już powiedziałem swoje, możesz czekać, możesz też zostać na LG i walczyć z niskim kontrastem, nikt mi za reklamę nie płaci więc nie mam zamiaru zażarcie ciągnąć tego tematu, bo stanowisko redakcji i tak powierza informacje które tutaj podałem w sprawie LG

Dla mnie monitor ma znacznie więcej parametrów jak czas reakcji i niektóre z nich są dla mnie osobiście istotniejsze, stąd wybór padł na FI27Q czego nie żałuje, każdy inny może sobie kupić dowolny sprzęt włącznie z matrycą TN i wypranymi kolorami.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz przebieg krzywej z pomiaru oscyloskopem na postawie dwóch innych metodologii testowych?

Już nawet nic mówię o tym w starej procedurze testowej cały obrazek wraz z wykresie był rozciągnięty, to i krzywa wypada inaczej.

 

Generalnie już powiedziałem swoje, możesz czekać, możesz też zostać na LG i walczyć z niskim kontrastem, nikt mi za reklamę nie płaci więc nie mam zamiaru zażarcie ciągnąć tego tematu, bo stanowisko redakcji i tak powierza informacje które tutaj podałem w sprawie LG

Dla mnie monitor ma znacznie więcej parametrów jak czas reakcji i niektóre z nich są dla mnie osobiście istotniejsze, stąd wybór padł na FI27Q czego nie żałuje, każdy inny może sobie kupić dowolny sprzęt włącznie z matrycą TN i wypranymi kolorami.

 

Z tego co napisali to zamiast mierzyc przedzial 0-80% wzrostu teraz mierza 10-90%, nic nie mowia o zmianie sprzetu testowego. Krzywa z oscyloskopu pozostanie taka sama, bo jak ma sie zmienic skoro to tylko odczyt charakterystyki przejscia piksela z jednego stanu w inny?

 

Nie jestes jedynym komu zalezy na innych parametrach, zapewne wiekszosc forumowiczow szuka zlotego srodka.

 

Doceniam twoj wklad do tematu bo mnie skierowal w strone FI27Q, nie odbieram tego bynajmniej jako reklamy tylko merytoryczna rozmowe. Jakos nie do konca mi lezy kontrast w LG a moze poprostu za bardzo sie przyzwyczailem do u2414h i chce znalezc cos co mi bedzie bardziej odpowiadac tyle ze fajnie by bylo bez strat w innch parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisali to zamiast mierzyc przedzial 0-80% wzrostu teraz mierza 10-90%, nic nie mowia o zmianie sprzetu testowego. Krzywa z oscyloskopu pozostanie taka sama, bo jak ma sie zmienic skoro to tylko odczyt charakterystyki przejscia piksela z jednego stanu w inny?

 

Nie jestes jedynym komu zalezy na innych parametrach, zapewne wiekszosc forumowiczow szuka zlotego srodka.

 

Doceniam twoj wklad do tematu bo mnie skierowal w strone FI27Q, nie odbieram tego bynajmniej jako reklamy tylko merytoryczna rozmowe. Jakos nie do konca mi lezy kontrast w LG a moze poprostu za bardzo sie przyzwyczailem do u2414h i chce znalezc cos co mi bedzie bardziej odpowiadac tyle ze fajnie by bylo bez strat w innch parametrach.

 

W niektórych galeriach w Wawie (ale pewnie nie tylko) w sklepach na K i te na M mają na wystawie te modele i da się porównać Gigabyte i LG. Można podpiąć swoje źródło żeby test zrobić. Działają takie po 16 godzin dziennie (jak nie wiecej), więc są na pewno umęczone ale zawsze to jakiś podgląd. Osobiście zamówiłem do domu LG, Gigabyte, Asusa i BENQ (każdy 2k i 144hz) i zostałem na LG, bo każdy ma jakieś "ale", ale LG najładniej kolory pokazuje (mierzone okiem moim i córki, nie żadnym profesjonalnym sprzętem).

Edytowane przez Klynton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy do tej pory gloryfikowali overdrive ustawiony na poziom fast, mimo tego że monitor wykazywał ogromne przeregulowanie.

[...]

Można nadal używać Fast, ale prowadzi to do kosmicznych błędów, nawet w trybie normal overshoot nadal wynosi 6.80% Aorus w tym teście ma okrągłe 0.0%, co pozwala sądzić że LG musiał by być zwolniony do poziomu low kosztem ponownego zwiększenia czasu reakcji aby także nie wykazał takowych problemów.

 

Albo jestem ślepy, ale używam właśnie ustawienia "fast" i nie widzę ani overshotu, ani corony. Tak jak i pewnie większość użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem ślepy, ale używam właśnie ustawienia "fast" i nie widzę ani overshotu, ani corony. Tak jak i pewnie większość użytkowników.

Bo to tez od sztuki zalezy no i blad jest bardzo maly. Wg rtings na "normal" sredni blad jest 3.8%, ale juz w testah HU na "fast" maja sredni blad 2.5%.

Ja osobiscie mam 27GL83 i na fast nie widze bledow rowniez, za to kontrast jest slaby i to widac.

 

@Klynton Niestety nie mam mozliwosci przetestowania ich kolo siebie na chwile obecna bo ceny podskoczyly i nie chce wydawac tyle na Aorusa. A brac zeby na 100% odeslac i czekac na obnizki nie chce robic bo jakos mi to sumienie gryzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to tez od sztuki zalezy no i blad jest bardzo maly. Wg rtings na "normal" sredni blad jest 3.8%, ale juz w testah HU na "fast" maja sredni blad 2.5%.

Ja osobiscie mam 27GL83 i na fast nie widze bledow rowniez, za to kontrast jest slaby i to widac.

 

@Klynton Niestety nie mam mozliwosci przetestowania ich kolo siebie na chwile obecna bo ceny podskoczyly i nie chce wydawac tyle na Aorusa. A brac zeby na 100% odeslac i czekac na obnizki nie chce robic bo jakos mi to sumienie gryzie :)

 

Mnie też sumienie męczyło że to niezbyt fair, ale po odesłaniu 3 sztuki (bo wady i jawnym oszukaniu przez sklep) stwierdziłem że teraz ja będę sprite ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to który ten monitor polecacie chciałem kupić tego LG teraz nie wiem co kupić mam proszę o info doradzenie mi i jak ktoś wie jak ustawić ten o to polecony

monitor, proszę o priv z iformacjami naprawdę będę wdzięczny

 

A jakbym tak wybrać ten monitor

 

Fhd

 

Ale mi to nawet pasuje 24 całe

 

Asus TUF GAMING VG249Q

Edytowane przez Majs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mam 27GL83 i na fast nie widze bledow rowniez, za to kontrast jest slaby i to widac.

 

Ciekawi mnie gdzie zakupiłeś 27GL83. Z tego co wiem to jest tańsza wersja 27GL850 z mniejszym pokryciem gamutu? Nie widzę tego monitora żadnym sklepie w Polsce. Czyżby Amazon?

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie gdzie zakupiłeś 27GL83. Z tego co wiem to jest tańsza wersja 27GL850 z mniejszym pokryciem gamutu? Nie widzę tego monitora żadnym sklepie w Polsce. Czyżby Amazon?

Amazon UK, maja je na stanie co jakis czas, zazwyczaj za chora cene £480, ale regularnie robia lightning deala za £385 i za tyle zlapalem tydzien temu. Wczoraj bodajze tez byly za tyle.

Szczesciaze wyrwali je w Black Friday za £329.

 

I tak, jest to ubozsza wersja gl850 bez nano filtra i portow USB, na szczescie ciagle z DP1.4 dajacy 10bit w 144Hz, cos co Aorus fi27q ma uciete w porownaniu do drozszej wersji "P". Ma natywne sRGB zamiast WCG z czego oczywiscie wynika mniejsze pokrycie barw, reszta parametrow i wynikow ma praktycznie taka sama jak gl850, razem z jego bolaczkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...