Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zdjęcie okropnie szumi więc było robione na wysokim ISO i wtedy takie plamy mega się uwydatniają. Na żywo tego nie widać w takim stopniu.

Monitor zwykłymi oczami wyglądał podobnie, aparat był ustawiony w tryb domyślny, nawet nie mam pojęcia ile iso.

Nie byłem w stanie oglądać w nocy bez świateł serialu wiedzmin, bo przy ustawieniu mojej głowy w pozycji innej niż prostopadle do ekranu ten IPS Glow zalewał brzegi ekranu.

 

Z dużym prawdopodobieństwem nie byłem pierwszym użytkownikiem tego monitora i nawet wahałem się przy kurierze, czy go odebrać. Trzy nalepki z kodami kreskowymi od morele na kartonie z czego 2 zdarte. Monitor nie miał orginalnej taśmy, a podstawkę od monitora ktoś skręcał śrubokrętem (uszkodzona ciemna farba).

 

Według mnie te kukułcze jaja krążą w tych sklepach dopóki ktoś ich nie zwróci. Komentarz pod tym LG innego użytkownika co miał różne etykiety nadawcze utwierdzał mnie w tym przekonaniu. Jeszcze bardziej utwierdziło mnie w tym samo morele.net po tym jak nie dodali mojego komentarza dotyczącego zwrotów, a tamten post użytkownika moderacja usunęła.

 

 

Monitor zwrócony, czekam na pieniądze i nową generację VA od samsunga, może G7 oddysey jak będzie w podobnej cenie jak ten LG.

Edytowane przez Ufo188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, przesiadłem się z matrycy VA samsunga do IPS i czernie praktycznie nie istnieją.

 

 

LG, który mam posiada mocny backlight bleed/IPS glow, czy jak to się zwie.

 

ips.jpg

Oddawac do sklepu, czy to normalne w tym LG?

ja jak zrobię zdjęcie to też tam trochę tego jest ( na telefonie widać) ale za groma tego nie widzę patrząc na monitor delikatnie prawy dolny róg jaśniejszy jak by:) ale monitor mam od 2 dni i poezja w grach te kolory prędkość też lux:)

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie preorder kosztuje 499$.

Jeżeli cena rzeczywiście będzie mniejsza niż 2k to chyba będzie mały hit.

Nie boli Cię głowa od tej świecącej bieli na stronach www?

Dla mnie ta biel była zbyt intensywna przy ustawieniach domyślnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boli Cię głowa od tej świecącej bieli na stronach www?

Dla mnie ta biel była zbyt intensywna przy ustawieniach domyślnych.

Chyba w każdym monitorze domyślnie jasność jest wykręcona w okolice max po wyjęciu z pudła. Na szczęście można ją zwykle obniżyć do wygodnych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem monitor, u mnie wygląda tak.To mówicie, że mogłem trafić lepiej ? :)

Poczekać kilka dni i zobaczyć, czy się polepszy, czy raczej wymiana ?

Edytowane przez Wuadator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to kurde jest ??? :lol2::E

Wiele zależy jak się zrobi zdjęcie (odległość od ekranu, jasność podświetlenia, jasność w pomieszczeniu). Może kiedyś spróbujemy robić zdjęcia z oświetloną kartką A4 obok ekranu, jako punkt odniesienia (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem monitor, u mnie wygląda tak.To mówicie, że mogłem trafić lepiej ? :)

Poczekać kilka dni i zobaczyć, czy się polepszy, czy raczej wymiana ?

Jedynie ten prześwit nieco na lewo od prawego górnego rogu to BLB, reszta wygląda na IPS glow, lepiej nie będzie. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to kurde jest ??? :lol2::E

 

Dowolny monitor IPS w dzisiejszych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem monitor, u mnie wygląda tak.To mówicie, że mogłem trafić lepiej ? :)

Poczekać kilka dni i zobaczyć, czy się polepszy, czy raczej wymiana ?

 

Twój LG powoli wybija mi z głowy kupowanie monitora IPS zamiast kolejnego VA.

Na moim w nocy nie dało się bez zewnętrznego oświetlenia komfortowo oglądać filmów w ciemnej scenerii. W grach nawet takich jak Dead by Daylight ta czerń mnie nie tak nie irytowała, ale w filmach już tak.

Monitor dostałem ze sklepu morele, ale najprawdopodobniej byłem 2 lub 3 osobą, która ten monitor im zwróciła. Przez to kusi mnie, żeby spróbować jeszcze jednego LG 27GL850B

kody-kreskowe.jpg

Wnioskuję to po kodach kreskowych z magazynu, braku oryginalnej taśmy, śladach śrubokręta na podstawce.

Niech samsung zlituje się nade mną i wypuści nowy monitor VA, 2k, 144hz, gsync-compatible, jasność 350 cd/m² z dość niskim jak na VA smużeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowolny monitor IPS w dzisiejszych czasach.

Sfotografuję Ci ekran na VA w taki sposób, że też będziesz miał takiej wielkości nierównomierności na czarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem samsunga VA z tych "polecanych" i takie plamy jak miał ten monitor to ja nawet w starej TN-ce sprzed 11 lat nie mam. Nawet na białych stronach internetowych po bokach były jasne prześwietlenia, masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie jest zawsze jedno, w jakiej sytuacji było robione zdjęcie ? (ustawienia monitora, jasność itp., oświetlenie w pomieszczeniu)

 

Łatwo jest zrobić zdjęcie, na którym nawet dobre jakościowo sztuki IPSów będą wyglądać jak g****, najważniejsze czy podczas codziennego użytkowania komuś to przeszkadza czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robione bez zewnętrznego oświetlenia (rolety zaciemniające). Ustawienia fabryczne (w tej chwili nie jestem w stanie sprawdzić jasności). Możecie koledzy napisać, w jakich warunkach wykonać zdjęcie, to postaram się jutro wrzucić porównanie :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Wuadator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia fabryczne (w tej chwili nie jestem w stanie sprawdzić jasności).

... czyli pewnie max.

 

Możecie koledzy napisać, w jakich warunkach wykonać zdjęcie, to postaram się jutro wrzucić porównanie :)

W praktyce (skoro nie zrobimy zdjęć choćby z identycznym F i identyczną jasnością ekranu wyrażoną w cd zmierzoną na białym, po kalibracji do 6500K) to pozostaje nam robić zdjęcie tak, by wyszło to co w rzeczywistości widać, w pokoju tak oświetlonym, jak normalnie się siedzi przed monitorem (ja osobiście w całkowitej ciemności nie siedzę) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robione bez zewnętrznego oświetlenia (rolety zaciemniające). Ustawienia fabryczne (w tej chwili nie jestem w stanie sprawdzić jasności). Możecie koledzy napisać, w jakich warunkach wykonać zdjęcie, to postaram się jutro wrzucić porównanie :)

Pozdrawiam

 

 

Zrób zdjęcia też w takich warunkach, ciekawe czy wypadnie tak kiepsko jak ten tani IPS od HP.

 

3907744.jpg

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia też w takich warunkach, ciekawe czy wypadnie tak kiepsko jak ten tani IPS od HP.

 

3907744.jpg

 

tenor.gif?itemid=5206211

 

Matko bosko, co tu się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia też w takich warunkach, ciekawe czy wypadnie tak kiepsko jak ten tani IPS od HP.

 

3907744.jpg

 

 

 

 

 

 

Nie no to już przesada i to na całego :D Te plamy które tutaj wszyscy wrzucają z tego LG to widać je praktycznie tlyko na zdjęciu :) Normalnie ten monitor to puki co dla mnie petarda :) Takie kolory w grach i brak smużenia :) i żadnych plam nie ma przy normalnym użytkowaniu internet,filmy,gry.. No i w końu nie bolą mnie oczy jak na innych msi i lg za które płąciłem okolice 1200zł :P no ale wiadomo 2x tyle trzeba zapłacić.

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to już przesada i to na całego :D Te plamy które tutaj wszyscy wrzucają z tego LG to widać je praktycznie tlyko na zdjęciu :) Normalnie ten monitor to puki co dla mnie petarda :) Takie kolory w grach i brak smużenia :) i żadnych plam nie ma przy normalnym użytkowaniu internet,filmy,gry.. No i w końu nie bolą mnie oczy jak na innych msi i lg za które płąciłem okolice 1200zł :P no ale wiadomo 2x tyle trzeba zapłacić.

 

 

Ja swój mam ze 2-3 miesiące (310h świecenia).

Jak przyszedł to jakoś średnio byłem zadowolony bo nakręciłem się czytaniem neta i wynajdywałem na siłę problemy w moim egzemplarzu.

Nie widziałem jakiegoś rewelacyjnego skoku jakości w porównaniu do starego, prawie 10-letniego 24" monitora FHD IPS LG (z wysokiej półki).

 

Stary LG stoi obok, włączam go jak potrzebuję pracować na 2 monitorach.

Ale jakiś czas nie włączałem.

I włączyłem w tym tygodniu.

 

 

Jak ja k.... mogłem pracować na tym szrocie. Dopiero jak już się przyzwyczaisz do ostrości, kolorów nowego monitora to zaczynasz widzieć wyraźnie różnicę.

Wcześniej wydawało mi się że nie jest tak duża, że za te pieniądze to powinna mnie zdmuchnąć z fotela.

Teraz różnica powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia robione w dzień, w nocy i wieczorem, przy różnym oświetleniu (wczoraj i dzisiaj)

Chyba trafiła mi się nie najlepsza sztuka i będę raczej wymieniał:)

 

<a href=https://img0.imguh.com/2020/03/18/20200318_203345c74197c9946318ee.th.jpg' alt='20200318_203345c74197c9946318ee.th.jpg'>%2020200318_124858970709b774d2a240.th.jpg%2020200317_2307581998b37bfa5b8eee.th.jpg%2020200318_20334796bf3523c762237b.th.jpg[/img]

 

Edytowane przez Wuadator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z tego tematu bezpośrednio zmienił na Lenovo Legion Y27Q-20?

Porównanie? ;) czas nagli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvm nie ten temat

Edytowane przez kynek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z tego tematu bezpośrednio zmienił na Lenovo Legion Y27Q-20?

Porównanie? ;) czas nagli :P

 

Ja będę pewnie próbował zwrócić LG i spróbować Lenovo, natomiast w czasie epidemii nie mogę dokonać zwrotu, więc czekam :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze :)

Myślę nad tym LG, potrzebuję monitora 27-31':

1) 2560x1440, 144hz

2) Użytkowanie: 40% gry / 50% praca - aplikacje biurowe, przeglądarka / 10% yt, filmy

 

Zastanawiam się czy ten monitor będzie ok do pracy biurowej czy nie ma to znaczenia (kontrast / inne parametry)?

 

Mocno też rozważam jakiś monitor od MSI na VA (zakrzywiona matryca mi nie przeszkadza).

Przedział cenowy do 2k.

 

Jakieś inne pomysły? Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...