Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Pogodzenie pracy z grami to jednak karkołomne zadanie, bo do jednego nadaje się w sumie tylko IPS (kąty widzenia), a do drugiego VA. :E

Przynajmniej na takich dużych ekranach.

 

Chociaż jak komuś katy nie przeszkadzają, a praca biurowa, nie grafika, to aj bym do IPS glow i jego czerni nie wracał, myśląc o grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogodzenie pracy z grami to jednak karkołomne zadanie, bo do jednego nadaje się w sumie tylko IPS (kąty widzenia), a do drugiego VA. :E

Przynajmniej na takich dużych ekranach.

 

Chociaż jak komuś katy nie przeszkadzają, a praca biurowa, nie grafika, to aj bym do IPS glow i jego czerni nie wracał, myśląc o grach...

 

 

Wystarczy nie grać po ciemku i oko daje się oszukać i czarny wydaje się czarny nawet na IPS ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogodzenie pracy z grami to jednak karkołomne zadanie, bo do jednego nadaje się w sumie tylko IPS (kąty widzenia), a do drugiego VA. :E

Przynajmniej na takich dużych ekranach.

 

Chociaż jak komuś katy nie przeszkadzają, a praca biurowa, nie grafika, to aj bym do IPS glow i jego czerni nie wracał, myśląc o grach...

Jak duży ekran to tylko Oled jeśli mniejszy to jednak dobry IPS najbardziej uniwersalny ;)

Ja tam nie narzekam na czarny kolor w LG 27GL850B nano-ips , obraz ostry jak brzytwa , kolory pięknie nasycone natomiast czerń po obniżeniu kontroli czerni z 50% na jakieś 30-35% daje dużo lepszy efekt jak na topowym TNT

Generalnie musi być jakiś kompromis - zobaczymy w przyszłości co ten (mały) LG oled CX 48 cali pokaże :P

Bo na pewno już nie będę nabijał kabzy producentom monitorów :kwasny: za to co oni oferują i to za nie małe pieniądze w porównaniu do najnowszych oledów

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, a IPS glow już nie istnieje? :E

Srebrzenia nie ma?

 

Poziom samej czerni to faktycznie w sumie mniejszy problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie musi być jakiś kompromis - zobaczymy w przyszłości co ten (mały) LG oled CX 48 cali pokaże :P

Bo na pewno już nie będę nabijał kabzy producentom monitorów :kwasny: za to co oni oferują i to za nie małe pieniądze w porównaniu do najnowszych oledów

 

Na tym OLEDZIE oczy sobie zajedziesz. Nie służy on do pracy, czytania. Podświetlenie na bank będzie migać jak opętane jak to w TV. Podświetlenie PWM i to niskiej częstotliwości gwarantowane. Dlatego do PC moim zdaniem tylko monitor. TV może być do causulowego grania, a do czytania w ogóle bym odradzał.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED mruga? :hmm:

 

Jeśli nie ma regulacji podświetlenia DC to niestety tak. Jest to niewidoczne dla użytkownika, ale powoduje zmęczenie oczu. Pół biedy jakby jeszcze to było PWM z wysoką częstotliwością jak w starszych monitorach, niestety zwykle tak nie jest. Jedyny OLED, który być może ma DC to AW5520QF od DELL'a. Jest wymieniony w TUV jako flicker free, więc prawdopodobnie organizacja podczas testów dla tego certyfikatu sprawdziła podświetlenie. Nie wiem jakie normy ma ten test i czy "flicker free" może otrzymać monitor z podświetleniem PWM. Jeśli tak to prawdopodobnie przy wysokich wartościach, więc nie powinien mocno męczyć oczy. Ten AW5520QF jest prawdopodobnie na matrycy LG. Niestety modele OLED TV od LG nie mają certyfikatu flicker free, a jedynie low blue light, więc prawdopodobnie są na PWM.

 

Zresztą OLEDY nadal mają problemy z wypalaniem się, więc jako monitor to nie jest dobra opcja.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podrzucić ustawienia swoje, nie wypalające oczów jak na trybie gracz? :E

Trafiła mi się dobra sztuka, bez pixeli i z dość małym blb. Póki co zostaje.

ps. jak się włącza podświetlenie z tyłu ?:E (ma takowe ?)

Druga sprawa, da się włączyć hdr przy 144hz i adaptive sync ?

Edytowane przez czarny1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia robione w dzień, w nocy i wieczorem, przy różnym oświetleniu (wczoraj i dzisiaj)

Chyba trafiła mi się nie najlepsza sztuka i będę raczej wymieniał:)

 

<a href=https://img0.imguh.com/2020/03/18/20200318_203345c74197c9946318ee.th.jpg' alt='20200318_203345c74197c9946318ee.th.jpg'>%2020200318_124858970709b774d2a240.th.jpg%2020200317_2307581998b37bfa5b8eee.th.jpg%2020200318_20334796bf3523c762237b.th.jpg[/img]

Cześc . czy ty też masz taka ciemniejszą obwódkę przy rogach ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma regulacji podświetlenia DC to niestety tak. Jest to niewidoczne dla użytkownika, ale powoduje zmęczenie oczu. Pół biedy jakby jeszcze to było PWM z wysoką częstotliwością jak w starszych monitorach, niestety zwykle tak nie jest. Jedyny OLED, który być może ma DC to AW5520QF od DELL'a. Jest wymieniony w TUV jako flicker free, więc prawdopodobnie organizacja podczas testów dla tego certyfikatu sprawdziła podświetlenie. Nie wiem jakie normy ma ten test i czy "flicker free" może otrzymać monitor z podświetleniem PWM. Jeśli tak to prawdopodobnie przy wysokich wartościach, więc nie powinien mocno męczyć oczy. Ten AW5520QF jest prawdopodobnie na matrycy LG. Niestety modele OLED TV od LG nie mają certyfikatu flicker free, a jedynie low blue light, więc prawdopodobnie są na PWM.

 

Zresztą OLEDY nadal mają problemy z wypalaniem się, więc jako monitor to nie jest dobra opcja.

OLEDy sa flicker free, nie maja przeciez podswietlania ktore to jesli juz moze byc PWM, nie wprowadzaj w blad. Niektore modele moga miec lekkie spadki jasnosci z powodu odswiezania ale sa niezauwazalne.

Co do OLED jako monitor to juz inna sprawa bo wypalanie bedzie problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja czekam na MicroLED albo elektroluminescencyjne kropki kwantowe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc . czy ty też masz taka ciemniejszą obwódkę przy rogach ekranu?

 

Nie zaobserwowałem takiego efektu u siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę że jest temat o monitorze LG 27GL850B, chętnie się podłączę. Ja swoją sztukę właśnie odesłałem dzisiaj, nie dość że miała wadę fabryczną (problemy z płytą główną, wymiana na nową bo nie działał Display Port) to potem jak przyszedł z serwisu okazało się że ma straszny bleeding. Co sądzicie o tym jak wyglądał mój monitor, bo kolorami byłem faktycznie zachwycony ale te rozjaśnienia na krawędziach były nie do zaakceptowania... Boję się trochę czy znów zamawiać to samo licząc na lepszą sztukę, czy spróbować inny monitor/sklep.. Zamawiałem z Morele

post-590715-15859557731651_thumb.jpg

Edytowane przez wojtek20122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur*a, ludzie! Na większości sprzedawanych monitorów w normalnych warunkach gołym okiem nie widać żadnych problemów/są minimalne przebicia, więc robicie sobie w nieznanym mi celu sztucznie rozjaśnione przez telefon/aparat zdjęcia czarnych plansz, w całkowitej ciemności z absurdalnymi czasami naświetlania i po 10 razy zwracacie sprawne egzemplarze do sklepów.

 

Czarna plansza na moim IPS'ie jest szara w ciemnym pomieszczeniu, po zrobieniu mu zdjęcia staje się mlecznobiały. Apeluję o choć trochę rozsądku w tym szaleństwie.

 

No i później to wielkie zdziwienie, że sklep X sprzedaje same zwroty. No a co ma sprzedawać skoro mają pewnie na magazynach więcej zwrotów niż dziewiczych kartonów.

 

@up. Poza tym na zdjęciu masz nie bleeding tylko normalny IPS glow. Zdjęcie robione od góry więc i ten na dole jest większy.

Bleeding wygląda tak: https://linustechtip...69dc859cefc.JPG i jest zauważalny właściwie tylko na czarnym ekranie w ciemnym pomieszczeniu.

 

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz w normalnalnych warunkach? To proszę bardzo. Rogi dramatycznie rozjaśnione, nie da sie patrzeć na jakie kolwiek ciemne scenierie bo męczy to. Na tym zdjęciu monitor ma 40% jasności i jest w naturalnych warunkach ze światłem w pokoju. Nadal uważasz że jest to normalna, sprawna sztuka?

post-590715-15859646669664_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz w normalnalnych warunkach? To proszę bardzo. Rogi dramatycznie rozjaśnione, nie da sie patrzeć na jakie kolwiek ciemne scenierie bo męczy to. Na tym zdjęciu monitor ma 40% jasności i jest w naturalnych warunkach ze światłem w pokoju. Nadal uważasz że jest to normalna, sprawna sztuka?

Wygląda jak moja sztuka z morele.net, którą oddałem miesiąc temu :lol2:

 

Na allegro z pakietem smart możesz kupić tego LG od morelek za 2127,49 z darmową dostawą i zwrotem w razie dużego IPS GLOW

 

 

Kur*a, ludzie! Na większości sprzedawanych monitorów w normalnych warunkach gołym okiem nie widać żadnych problemów/są minimalne przebicia, więc robicie sobie w nieznanym mi celu sztucznie rozjaśnione przez telefon/aparat zdjęcia czarnych plansz, w całkowitej ciemności z absurdalnymi czasami naświetlania i po 10 razy zwracacie sprawne egzemplarze do sklepów.

 

Czarna plansza na moim IPS'ie jest szara w ciemnym pomieszczeniu, po zrobieniu mu zdjęcia staje się mlecznobiały. Apeluję o choć trochę rozsądku w tym szaleństwie.

 

No i później to wielkie zdziwienie, że sklep X sprzedaje same zwroty. No a co ma sprzedawać skoro mają pewnie na magazynach więcej zwrotów niż dziewiczych kartonów.

 

@up. Poza tym na zdjęciu masz nie bleeding tylko normalny IPS glow. Zdjęcie robione od góry więc i ten na dole jest większy.

Bleeding wygląda tak: https://linustechtip...69dc859cefc.JPG i jest zauważalny właściwie tylko na czarnym ekranie w ciemnym pomieszczeniu.

 

To co? Ten LG w ogóle nie nadaję sie do korzystania z niego w nocy bez zewnętrznego oświetlenia? Tylko VA zostaje?

 

Miałem identyczny IPS GLOW, a zdjęcie tego umieściłem na kartce RMA i pracownik morele.net klepnął to do załącznika raportu RMA. Żadnych zdjęć matrycy, podstawki tylko tego IPS GLOW. :D

 

 

lg2.md.jpg

Edytowane przez Ufo188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieźle, chyba twoją sztukę dostałem ??, a jak to wygląda to kupowanie w razie zwrotu z IPS Głów. Ty to oddawałeś jakoś 14 zwrot? I pokaz z ciekawości jak Twoja obecną matryca wygląda. Może na allegro kupię tym razem od morele ten sam monitor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieźle, chyba twoją sztukę dostałem ??, a jak to wygląda to kupowanie w razie zwrotu z IPS Głów. Ty to oddawałeś jakoś 14 zwrot? I pokaz z ciekawości jak Twoja obecną matryca wygląda. Może na allegro kupię tym razem od morele ten sam monitor...

Zwrot regulaminowy 14-dniowy do morele bezproblemowy. Monitor idzie do nich na magazyn, robią zdjęcia i ktoś z serwisu go później sprawdza, czy nie ma uszkodzeń mechanicznych. Zwrot środków w ciągu 7 dni na konto podane w odstąpieniu od umowy. Status RMA możesz śledzić na ich stronie Twoje Konto>twoje zwroty reklamacje.

 

Po przygodzie z IPS GLOW na LG zmieniłem na VA AOC Q27G2U, ale jasność jest poniżej 250 nitów, a w recenzji morele było 308 w centrum ekranu.

Przejścia pikesli wolniejsze, ale w nocy można siedzieć po ciemku i czerń w rogach jest znacznie lepsza niż przy LG na środku ekranu.

 

Póki co siedzę na starym 4/5 letnim Samsungu S27590CS, który czerń ma najlepszą z tych 3 monitorów :lol2:

 

LG drugiego z allegro ściągnę albo będę czekał na 350+ nitów, zakrzywionego na matrycy VA samsunga.

 

Zastanawiam się także nad MSI MAG27CQR, którego redakcja pclab poleca.

 

 

Jeśli chcesz wiedzieć, czy dostajesz od morele monitor ze zwrotu to szukaj na kartonie od monitora przy kurierze zdartych kodów kreskowych

kody-kreskowe.jpg

 

Jak są zdarte to najpewniej ktoś ten monitor oddawał i na magazynie go przebili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot regulaminowy 14-dniowy do morele bezproblemowy. Monitor idzie do nich na magazyn, robią zdjęcia i ktoś z serwisu go później sprawdza, czy nie ma uszkodzeń mechanicznych. Zwrot środków w ciągu 7 dni na konto podane w odstąpieniu od umowy. Status RMA możesz śledzić na ich stronie Twoje Konto>twoje zwroty reklamacje.

 

Po przygodzie z IPS GLOW na LG zmieniłem na VA AOC Q27G2U, ale jasność jest poniżej 250 nitów, a w recenzji morele było 308 w centrum ekranu.

Przejścia pikesli wolniejsze, ale w nocy można siedzieć po ciemku i czerń w rogach jest znacznie lepsza niż przy LG na środku ekranu.

 

Póki co siedzę na starym 4/5 letnim Samsungu S27590CS, który czerń ma najlepszą z tych 3 monitorów :lol2:

 

LG drugiego z allegro ściągnę albo będę czekał na 350+ nitów, zakrzywionego na matrycy VA samsunga.

 

Zastanawiam się także nad MSI MAG27CQR, którego redakcja pclab poleca.

 

 

Jeśli chcesz wiedzieć, czy dostajesz od morele monitor ze zwrotu to szukaj na kartonie od monitora przy kurierze zdartych kodów kreskowych

kody-kreskowe.jpg

 

Jak są zdarte to najpewniej ktoś ten monitor oddawał i na magazynie go przebili.

 

No mój ze zwrotu chyba nie był, miałem jedną naklejkę tylko i dodali mi drugą w serwisie... Co do monitorów VA ja przykładowo testowałem AOC CQ27G2U. Ale niestety kosmos w porównaniu VA, może i lepsze podświetlenie ale za to kolory bledsze i wolniejsze pixele przez co wyraźnie widoczne jest smużenie w grach... Moim zdaniem warte uwagi dla komfortowego grania są tylko dobre IPS lub TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zwracaniem monitorów poczekajcie z 8-10 dni. W sporej części matryca po wygrzaniu (ten monitor się naprawdę mocno grzeje) zaczyna wyglądać zdecydowanie lepiej. Mój pierwszego dnia wyglądał niezbyt, po kilkunastu godzinach już lepiej - i to wcale nie to że się przyzwyczaiłem zrobiłem zdjęcia w tych samych warunkach i widać progres, a po kilku dniach wszystkie "artefakty" znikły (pojawiły się nowe na środku ekranu co prawda, ale tylko na czarnych planszach). Zatem proponuje wygrzać / poużywać intensywnie kilka dni i wtedy decydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zwracaniem monitorów poczekajcie z 8-10 dni. W sporej części matryca po wygrzaniu (ten monitor się naprawdę mocno grzeje) zaczyna wyglądać zdecydowanie lepiej. Mój pierwszego dnia wyglądał niezbyt, po kilkunastu godzinach już lepiej - i to wcale nie to że się przyzwyczaiłem zrobiłem zdjęcia w tych samych warunkach i widać progres, a po kilku dniach wszystkie "artefakty" znikły (pojawiły się nowe na środku ekranu co prawda, ale tylko na czarnych planszach). Zatem proponuje wygrzać / poużywać intensywnie kilka dni i wtedy decydować.

 

Ja używałem około 5 dni i miałem wrażenie że nawet pogorszyło się trochę, bo jasność zmniejszałem a IPS Glow przeszkadzał coraz bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam go dopiero kilka dni, ale jestem bardzo zadowolony, na siłę to każdy znajdzie, a u mnie blb jest znośny, aż byłem zaskoczony, że tak mały. Póki co z pewnością nie zmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam go dopiero kilka dni, ale jestem bardzo zadowolony, na siłę to każdy znajdzie, a u mnie blb jest znośny, aż byłem zaskoczony, że tak mały. Póki co z pewnością nie zmieniam.

 

A pokaż jak wygląda u ciebie blb i IPS Glow bo jestem bardzo ciekawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz w normalnalnych warunkach? To proszę bardzo. Rogi dramatycznie rozjaśnione, nie da sie patrzeć na jakie kolwiek ciemne scenierie bo męczy to. Na tym zdjęciu monitor ma 40% jasności i jest w naturalnych warunkach ze światłem w pokoju. Nadal uważasz że jest to normalna, sprawna sztuka?

To jest najnormalniejszy na świecie IPS glow. BLB byłby bardziej subtelny i widoczny na całej powierzchni lub przy krawędziach ekranu, niezależnie od kąta i kierunku patrzenia. Pewnie przesiadałeś się z TN/VA, albo z IPS o mniejszej przekątnej gdzie efekt nie był tak widoczny i dlatego Cię to razi.

 

Ja przechodziłem przez to samo i z czasem przestałem zwracać na to uwagę. Jeśli wg Ciebie ta wada technologii IPS jest nie do wytrzymania to zamiast zwracać po 5 razy sprawne monitory lepiej zdecydować się na monitor z matrycą VA.

 

Pomijam już fakt, głupiej mody na kupowanie IPS o przekątnej powyżej 27'' i siedzenie w odległości 0,5m od niego. W takich przypadkach IPS glow jest nie do wytrzymania i zwracanie kolejnych egzemplarzy nic nie zmieni o ile nie odsunie się krzesła żeby zmniejszyć kąty patrzenia. Już 27'' IPS postawiony za blisko to kiepski pomysł.

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest najnormalniejszy na świecie IPS glow. BLB byłby bardziej subtelny i widoczny na całej powierzchni lub przy krawędziach ekranu, niezależnie od kąta i kierunku patrzenia. Pewnie przesiadałeś się z TN/VA, albo z IPS o mniejszej przekątnej gdzie efekt nie był tak widoczny i dlatego Cię to razi.

 

Ja przechodziłem przez to samo i z czasem przestałem zwracać na to uwagę. Jeśli wg Ciebie ta wada technologii IPS jest nie do wytrzymania to zamiast zwracać po 5 razy sprawne monitory lepiej zdecydować się na monitor z matrycą VA.

 

Pomijam już fakt, głupiej mody na kupowanie IPS o przekątnej powyżej 27'' i siedzenie w odległości 0,5m od niego. W takich przypadkach IPS glow jest nie do wytrzymania i zwracanie kolejnych egzemplarzy nic nie zmieni o ile nie odsunie się krzesła żeby zmniejszyć kąty patrzenia. Już 27'' IPS postawiony za blisko to kiepski pomysł.

 

Siedziałem od zawsze na IPS 23" 1920x1080, testowałem matrycę VA ale ghosting i mało nasycone kolorwy sa dla mnie nie akceptowalne, pozostaje znaleźć IPS z jak najmniejszym IPS glow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...