Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie też smużenie VA jest nieakceptowalne więc wolę męczyć się z IPS. Alternatywa to kupno VA i granie w 30 FPS gdzie smużenie ciemnych odcieni będzie niezauważalne, ale to trochę mija się z celem kupowania sprzętu z założenia dedykowanego do grania z wysokim FPS szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też smużenie VA jest nieakceptowalne więc wolę męczyć się z IPS. Alternatywa to kupno VA i granie w 30 FPS gdzie smużenie ciemnych odcieni będzie niezauważalne, ale to trochę mija się z celem kupowania sprzętu z założenia dedykowanego do grania z wysokim FPS szczerbaty.gif

 

Wychodzi na to że niezależnie co kupisz zawsze coś nie tak... Tylko jeszcze matryc TN nie testowałem ale skoro przeszkadzały mi kolory VA to kolory TN też nie beda do zaakceptowania. Monitor już leci do zwrotu, za tydzień będę pewnie zamawiał nowy, myślę tylko czy brać znów ten sam i liczyć na to że będzie mniejszy IPS glow, czy brać na przykład Acer Predator XB271HUbmiprz, AOC AGON AG271QG. Zwłasza myślę bardzo o tym Acerze bo dużo dobrego naczytałem się o nim i też podobno ma dosyć mały IPS glow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Acer Predator XB271HUbmiprz i w kwestii blb i glow nie jest lepiej, taka już ta technologia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zainteresowany tym monitorem głównie do gier i mam pytanie. Czy jeżeli nie będę go używał po ciemku, bo nie mogę to śmiało mogę go kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zainteresowany tym monitorem głównie do gier i mam pytanie. Czy jeżeli nie będę go używał po ciemku, bo nie mogę to śmiało mogę go kupować?

 

Nie tyle po ciemku widać IPS Glow co podczas wyświetlania ciemnych kolorów na monitorze. Ale na pewno jak gra się w jasnym powieszczeniu efekt jest lekko zminimalizowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glow będzie Ci dokuczał i w dzień i w nocy dopóki się nie przyzwyczaisz, albo odsuniesz monitor dalej od krzesła wink.gif. Wieczorami może być bardziej zauważalny, ale faktycznie niezależnie od oświetlenia w rogach ekranu utracisz tyle samo szczegółów przy ciemnych kolorach.

 

Oświetlenie otoczenia monitora w przypadku IPS pomaga w postrzeganiu czerni która będzie wtedy czarna a nie szara oraz minimalizuje backlight bleeding, ale ten w przypadku monitorów IPS i tak trudno zauważyć bo glow go skutecznie "zagłuszy".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Przeczytałem prawie cały wątek, jednak wciąż mam wątpliwości. Chciałem więc zapytać, w szczególności osoby, które miały/mają styczność z tymi monitorami, o to, który z poniższych monitorów bardziej się opłaca:

 

1) LG 27GL850-B NanoIPS HDR10

2) Gigabyte Aorus FI27Q

 

Mi zależy przede wszystkim na jakości obrazu - jak najlepszym odwzorowaniu kolorów, kontraście, czy głębi czerni. Który z tych dwóch monitorów pod tym względem jest lepszy?

 

/Przy okazji pytanie jaka jest faktyczna odległość od nóżki do samego ekranu (czyli "głębokość" monitorów). Dla LG widziałem wpis, że jest to ok. 19 cm. Dla Aorusa nie znalazłem takich informacji.

 

Z góry wielkie dzięki za opinie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory lepsze w LG, a kontrast w Aorusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BRAQ

Sprawdź jeszcze ten topic : https://forum.pclab.pl/topic/1293857-Lenovo-Legion-Y27Q20-czyli-LG-27GL850B-w-wydaniu-Lenovo/

Jak dla mnie to co najwyżej możesz wybierać między Aorusem, a Lenovo. Z LG jest więcej problemów pomimo takiej samej matrycy. Lenovo ma prawdopodobnie (prawdopodobnie, bo trzeba by było mieć statystykę z kilkuset sztuk, żeby to stwierdzić, ale na podstawie tych kilku/kilkunastu sztuk osób, które kupiły i podzieliły się opiniami na forum wynika, że z Lenovo są mniejsze problemy z IPS Glow i innymi artefaktami) lepszy QC, na pewno lepsze wykonanie, 165Hz i kabel DP 1.4 w zestawie, dzięki czemu możesz korzystać z 10bitowej głębi kolorów i powyżej 120Hz jednocześnie.

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie zamówienie od morele i dostałem nówkę sztukę nieśmiganą :P . Różnica pomiędzy nimi znaczna. W końcu mogę z monitora korzystać w nocy bez dodatkowego oświetlenia. IPS glow nadal jest, ale mniej dokuczliwy widoczny tylko na czerni w rogach w nocy bez dodatkowego oświetlenia i przy jasności 75%+. Jestem w szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w LG w pudełku też jest kabel DP 1.4 i kolor 10 bit przy 144hz ;)

Ale w Aorusie nie ma :P (w wersji P chyba jest tylko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w Aorusie nie ma :P (w wersji P chyba jest tylko).

Tak w wersji P jest DP 1,4 i to 19 pinowy ale jak się ma 3 monitory to i tak trzeba wymienic na markowe bo mi tryb souround nie chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten monitor, ale nowy PC mi jeszcze nie doszedł dlatego mam go podłączone pod hdmi przez co mam na razie tylko 75hz, ale mam jeszcze dwa inne problemy.

1. Tryb HDR ciąge pisze OFF, jak go włączyć?

2. Z tego co widziałem na filmikach to te czerwone kółko z tyłu to LED, które powinno świecić. Pytanie jak go włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten monitor, ale nowy PC mi jeszcze nie doszedł dlatego mam go podłączone pod hdmi przez co mam na razie tylko 75hz, ale mam jeszcze dwa inne problemy.

1. Tryb HDR ciąge pisze OFF, jak go włączyć?

2. Z tego co widziałem na filmikach to te czerwone kółko z tyłu to LED, które powinno świecić. Pytanie jak go włączyć?

2.Ten monuitor nie ma żadnych LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc . czy ty też masz taka ciemniejszą obwódkę przy rogach ekranu?

 

Mam coś takiego, taka jakby winieta, szczególnie widoczne pod kątem.

 

 

Oświetlenie otoczenia monitora w przypadku IPS pomaga w postrzeganiu czerni która będzie wtedy czarna a nie szara oraz minimalizuje backlight bleeding, ale ten w przypadku monitorów IPS i tak trudno zauważyć bo glow go skutecznie "zagłuszy".

 

Potwierdzam. Mam paski led za monitorem, podłączone pod usb. Jak oglądam filmy z kanapy, ramki się wtapiają z czernią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma 2 porty USB 3.0 z tyłu, ale jak chcę podłączyć lampkę 5v lub dysk zewnętrzny to nie działa. Te porty są wyłączone domyślnie, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam ten monitor i 27GL850B nie ma z tyłu podświetlenia, jest tylko czerwona plastikowa ramka. Jedynym podświetleniem na czerwono, które można włączyć w tym monitorze to podświetlenie joystika do obsługi menu.

 

Monitory, które maja RGB z tyłu jest w innych modelach np: LG 38GL950G-B lub LG 32GK850G-B.

To co jest na tych screenach (z recenzji na YT) to jakieś dodane zewnętrzne podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma 2 porty USB 3.0 z tyłu, ale jak chcę podłączyć lampkę 5v lub dysk zewnętrzny to nie działa. Te porty są wyłączone domyślnie, czy co?

 

A podłączyłeś huba pod usb w komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podłączyłeś huba pod usb w komputerze?

Jasne, że nie. Lampka led bezpośrednio wpięta do monitora. Przecież monitor ma zewnętrzny zasilacz to myślałem, że napięcie będzie na porcie USB 3.0 w monitorze. Gdzie niby miałbym podpiąć ten hub?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do portu USB na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do portu USB na płycie głównej.

Nie wiem o co chodzi.

Na portach USB na tylnym panelu pewnie, że wszystko działa.

Wewnętrzny port USB 3.0 z przejściem na przód obudowy też działa bezproblemowo.

 

Co ma hub USB, porty USB na płycie głównej wspólnego z portami wlutowanymi w tył monitora?

Ja chce ciągnąć prąd z monitora, a nie z portu USB na płycie

Edytowane przez Ufo188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi.

Na portach USB na tylnym panelu pewnie, że wszystko działa.

Wewnętrzny port USB 3.0 z przejściem na przód obudowy też działa bezproblemowo.

 

Co ma hub USB, porty USB na płycie głównej wspólnego z portami wlutowanymi w tył monitora?

Ja chce ciągnąć prąd z monitora, a nie z portu USB na płycie

 

Może czas wziąć instrukcję do ręki? Wtedy będziesz wiedział do czego służy ten magiczny kabel USB 3.0 Type B -> Type A, który znajduje się w pudełku. ;)

Prąd jest pobierany z monitora, bo hub jest aktywny, ale w przypadku wielu modeli ten aktywuje się dopiero jak wykryje komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czas wziąć instrukcję do ręki? Wtedy będziesz wiedział do czego służy ten magiczny kabel USB 3.0 Type B -> Type A, który znajduje się w pudełku. ;)

Prąd jest pobierany z monitora, bo hub jest aktywny, ale w przypadku wielu modeli ten aktywuje się dopiero jak wykryje komputer.

 

Witam ponownie, u mnei w pudełku była karta gwarancyjna i instrukcja jak złożyć monitor z czego 1 obrazek schemat z rozmieszczeniem portów.

Czyli jak w realny sposób mogę korzystać z tych portów z tyłu monitora?

Kabel Type B -> Type A i co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma co się dziwić masz mega budżetowe kości na tych modułach, to o czym piszesz typu 14-14-14xxx czy 14-15-15 / 14-16-16 / 15-15-15 itd z niskim trfc przy wysokim taktowaniu to się robiło na dobrych modułach b-die a nie na budżetówkach jak good ramy  ale przynajmniej masz dual rank i to jest plus bo nie każde 2x16 był/są DR zawsze to nadrabiasz tym te luzniejsze timingi.  Przy x3d i tak nie wiele to daje a takie "fikuśne" nastawy typu 16-8-22 to też niczego nie zmienia, równie dobrze możesz tam dać 16-16-22, w skrócie aby ta ósemka coś zmieniała to musiałbyś tcl mieć też na 8 co jest niemożliwe u nikogo na takich wartościach  
    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...