Forum PCLab.pl: LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (32 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS Wątek zbiorczy - opinie o monitorze

#41 Użytkownik jest dostępny   MiMaty 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 12 Lipiec 2019 - 01:08

Zobacz postpatytan, o 08 Lipiec 2019 - 18:24, napisał(a):

Nie będzie inny, zwłaszcza za tą cenę.. musieli by wtedy wycofać swoje 34 calowe LG, które stoją teraz po 5000/5500zł co jest nie opłacalne, dlaczego by musieli je wycofać ? Dlatego bo one mają straszne glow i inne wypierd*lone plamy na ekranie, a skoro by ekran za 2500-3000zł miałby ich nie mieć to pomyślcie sobie jak by sobie wykopali dołek że tak powiem. Proszę włączcie racjonalne trochę myślenie, bo nie którzy tak tu się podniecają tym ekranem jak by miał mieć 250 Hz i brak faktycznie plam glow i innych... Jest to zwykły moim zdaniem monitor IPS których jest pełno teraz na rynku niczym się nie wyróźnia po za napędzaniem innych ludzi którzy wychwalają go bo mają za to profit od LG.

Najwiekszą głupotą i tak jest zakup tego właśnie lg 34 cale z nie czarnym ekranem a białym w plamy , to jest hit, ale widze że masa ludzi chce zrobić to samo z 27 calowym ^_^. Jeżeli już tak chwalicie ten 27 calowy LG chociaż nie wiem co on ma takiego "Legendarnego" po za chwytem marketingowym zwanym "Nano IPS", moim zdaniem ASUS ROG PG279Q to samo a już dawno jest i nie odstaje wcale od tego LG.

Też miałem 34GK950F i ogólnie spoko sprzęt ale miał IPS glow widoczny na 1/3 ekranu przy normalnej odległości od monitora. Do tego dziwne linie DSE które ostatecznie doprowadziły do zwrotu. Z 27GL850 prawie na pewno będzie też coś nie tak. Być może będzie to żółknięcie, BLB, glow, paprochy, plamy albo cokolwiek innego, ale z pewnością będzie to coś co spowoduje u ludzi spory zawód. Albo będzie trzeba zwracać po 5 razy zanim trafi się dobrą sztukę. Ogólnie do monitorów gamingowych pakuje się największy syf, bo ludzie to i tak kupują. Tutaj nie liczyłbym na wyjątek. Człowiek myśli, że dokładając kolejne tysiące złotych dostanie coś lepszego, a na koniec otrzymuje tylko większy zawód.

No i te czasy reakcji. 34GK950F który wyszedł niecały rok temu ma ~8 ms. Wątpię, żeby w tak krótki czas udało się zejść inżynieriom LG do ~3-4 ms, a nawet jeśli, to będzie to obkupione ogromnym overshootem (co zresztą było ładnie widać na jakiejś chińskiej recenzji tego monitora gdzie koleś pokazywał ufotest), a realnie monitor będzie nadawał się do użytku przy powiedzmy ~6 ms.

Ten post był edytowany przez MiMaty dnia: 12 Lipiec 2019 - 01:20

#42 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2019 - 11:18

Monitor widmo zanim będzie dostępny w naszych sklepach to minie jeszcze trochę czasu :E

#43 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 17:47

LG Monitors - Nano IPS Displays

#44 Użytkownik jest niedostępny   Artistwolf 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 19:05

Byłem o krok od zamówienia monitora, gdy wpadłem na informację o tym ekranie. Wstrzymuję się z zakupem do premiery i recenzji. Mam cichą nadzieję, że będzie lepszy od reszty IPSów tej klasy (27" 1440p 144hz), to mi wystarczy. Aorus ad27qd trochę mnie odstrasza ze względu na BLB i czas reakcji.

Ten post był edytowany przez Artistwolf dnia: 15 Lipiec 2019 - 19:06

#45 Użytkownik jest niedostępny   Tenzi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 21:15

Tryb Overdrive ustawiony na najszybszy - widać spore przeregulowanie. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony. Niska cena mnie tylko w tym utwierdza - będzie podobnie jak w Aurosie - a liczę/liczyłem że uda im się uzyskać poziom matryc AOU. Choć mam nadzieje że na tryb fast będzie ciut lepiej. Nadzieje umiera ostatnia ;)

Dodaj obrazek

W filmie poniżej - od minuty 1:17 dajcie na najwolniejsze odtwarzanie i patrzcie na drzewa jakie są powidoki - dobrze to widać jak pokazuje drzewa na górce - mam to samo w aurosie

Youtube

Ten post był edytowany przez Tenzi dnia: 15 Lipiec 2019 - 21:27

#46 Użytkownik jest niedostępny   Artistwolf 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2019 - 22:05

Zobacz postTenzi, o 15 Lipiec 2019 - 22:15, napisał(a):

Tryb Overdrive ustawiony na najszybszy - widać spore przeregulowanie. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony. Niska cena mnie tylko w tym utwierdza - będzie podobnie jak w Aurosie - a liczę/liczyłem że uda im się uzyskać poziom matryc AOU. Choć mam nadzieje że na tryb fast będzie ciut lepiej. Nadzieje umiera ostatnia ;)

Dodaj obrazek

W filmie poniżej - od minuty 1:17 dajcie na najwolniejsze odtwarzanie i patrzcie na drzewa jakie są powidoki - dobrze to widać jak pokazuje drzewa na górce - mam to samo w aurosie

Youtube

Nie wiem czy jest sens oceniania jakiegokolwiek monitora na podstawie filmiku w 50fpsach nagranego nie wiadomo czym, z jakim czasem naświetlania itp., na dodatek z komentarzem w języku chińskim.

Ja jestem ogólnie sceptycznie nastawiony do monitora 144hz z IPS. W zasadzie już miałem kupować 32 calowego AOC z VA. Potem trochę zainteresował mnie aorus, a teraz nowy LG.
Jeśli nie będzie lepszy od innych monitorów z IPSem w tej klasie, to kupię VA, ewentualnie dopłacę do czegoś innego. Szczególnie ucieszyłoby mnie gdyby nie miał problemów z BLB i jak najmniejszy z czernią.

Ten post był edytowany przez Artistwolf dnia: 15 Lipiec 2019 - 22:08

#47 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 01:57

Jak nie ten NANO IPS to dalej nie będzie sensownego monitora 1440p i 144Hz dla graczy. Lepiej dla Was żeby tym razem było pozytywnie ;). Ja monitor już mam i jestem z niego mega zadowolony ale nadal ciekawi mnie co ma do zaoferowania LG.

#48 Użytkownik jest niedostępny   kowalsky1 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Lipiec 2019 - 07:50

do usunięcia

Ten post był edytowany przez kowalsky1 dnia: 16 Lipiec 2019 - 14:49

#49 Użytkownik jest niedostępny   NoiZzz 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Lipiec 2019 - 12:27

Na niemieckim Amazonie przesunęli dostawę na 28 sierpnia i cena sporo wzrosła, ponad 100 ojro.

I tak wciąż nie wysyłają do Polski :P

#50 Użytkownik jest niedostępny   Artistwolf 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 21:02

Na tftcentral piszą zaś coś takiego:

LG 27GL850 review - pending sample arrival, ETA for sample end of July

Czyli oczekują na egzemplarz do testów pod koniec lipca.

#51 Użytkownik jest niedostępny   NoiZzz 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Lipiec 2019 - 23:50

Wygląda na to, że u Linusa już jest i się nim bawią.

https://www.instagra.../p/B0EKm-_H8of/

#52 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 13:00

Zobacz postNoiZzz, o 22 Lipiec 2019 - 00:50, napisał(a):

Wygląda na to, że u Linusa już jest i się nim bawią.

https://www.instagra.../p/B0EKm-_H8of/

Niech testują sam czekam na pierwsze wrażenia :)

#53 Użytkownik jest niedostępny   Artistwolf 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Lipiec 2019 - 15:50

Ja też nie mogę się doczekać. Strasznie chciałbym już kupić monitor, ale ten LG trochę mnie szachuje.

#54 Użytkownik jest niedostępny   Cazzorel 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Lipiec 2019 - 01:02

Zobacz postazgan, o 16 Lipiec 2019 - 01:57, napisał(a):

Jak nie ten NANO IPS to dalej nie będzie sensownego monitora 1440p i 144Hz dla graczy. Lepiej dla Was żeby tym razem było pozytywnie ;). Ja monitor już mam i jestem z niego mega zadowolony ale nadal ciekawi mnie co ma do zaoferowania LG.

1. Jaki masz monitor?
2. Co sądzisz o tym? Acer XF270HUABMIIDPRZX

#55 Użytkownik jest niedostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Lipiec 2019 - 07:23

Zobacz postTenzi, o 15 Lipiec 2019 - 21:15, napisał(a):

Tryb Overdrive ustawiony na najszybszy - widać spore przeregulowanie. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony.
Robisz sobie żarty? Przecież to normalne, że na najmocniej ustawionym overdrive są przebicia (jeśli nie na wszystkich monitorach, wszystkich producentów, to przynajmniej na zdecydowanej większości). Nie jest to najmniejszym problemem, jeśli monitor ma regulację overdrive (ustawiasz na średni, lub nawet na niski i po problemie - przecież po to jest ta regulacja, by to tak ustawić, by smużenie było jak najmniejsze, ale bez przebicia)

Zobacz postCazzorel, o 23 Lipiec 2019 - 01:02, napisał(a):

1. Jaki masz monitor?
Łon ma 43" 4K VA z szerokim gamutem, 60Hz - monitor z dosyć mocno innymi cechami. On ma nieco gorsze PPI, ale dużo większy ekran i sporo większą rozdzielczość, ma też sporo lepszy kontrast/czerń ale gorsze kąty, no i 60 Hz a nie 144 Hz ... co do gamutu, to nie wiem jak w tym 27" czy jest szeroki, czy standardowo wąskie okolice 100% sRGB.

Ten post był edytowany przez Kyle_PL dnia: 23 Lipiec 2019 - 08:01

#56 Użytkownik jest niedostępny   Artistwolf 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Lipiec 2019 - 16:12

Kanadyjski newegg już ma ofertę, data premiery 5 sierpnia.

Z resztą w ogóle monitor zaczyna pojawiać się w kanadyjskich sklepach. https://www.lg.com/c...116&returnFlag=

Ten post był edytowany przez Artistwolf dnia: 25 Lipiec 2019 - 16:13

#57 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Lipiec 2019 - 18:03

Gdzie tam mają to nadal monitor widmo, wystawić na stronie internetowej karzy może a fizycznie oczekiwać na dostawy ;)

#58 Użytkownik jest niedostępny   NoiZzz 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 26 Lipiec 2019 - 00:49

Z forum overclockers.co.uk

"For anyone that follows LinusTechTips on floatplane he has released his review of this monitor today. Should be on youtube for everyone next week."

"Yes the review was very positive.

I imagine most people want to hear about the 1 MS quoted response time. Unfortunately LTT didn't specify figures for pixel response but they did compare pixel response using blur busters guide with a camera on a slider. All monitors at 120 Hz they compared to the LG 34GK950G and Asus PG258Q and in the results it looked better than both because there was more ghosting on the 34GK950G and the PG258Q had some overshoot. I am not sure how fair this comparison is though as the PG258Q is a 240 Hz display. I don't know what OD settings they were using on the other monitors but on the 27GL850 they were using the fast setting because fastest introduced ridiculous levels of overshoot. It looks like the fastest mode was just to get the 1 MS figure on the box but fast setting seems to work great. It will be interesting to see what the response times are on the fast setting once of the bigger monitor reviewers take a look."

Ten post był edytowany przez NoiZzz dnia: 26 Lipiec 2019 - 00:49

#59 Użytkownik jest niedostępny   Artistwolf 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 26 Lipiec 2019 - 03:12

Zobacz postNoiZzz, o 26 Lipiec 2019 - 01:49, napisał(a):

"For anyone that follows LinusTechTips on floatplane he has released his review of this monitor today. Should be on youtube for everyone next week."

Z ciekawości zasubskrybowałem tam Linusa i obejrzałem video.
Ufo faktycznie wygląda dobrze. Tytuł filmu to "LG just made your gaming monitor obsolete", także bardzo pozytywna ocena.
Pozytywne cechy jakie wymienili to:
-świetne działanie overdrive w trybie fast (brak overshoota)
-dobry czas reakcji
-144hz
-dobra kalibracja out-of-the-box
-free-sync z certyfikatem g-sync compatible, więc działa dobrze zarówno z AMD jak i Nvidia

Z negatywów:
-brak g-sync (OC do 165hz)
-brak HDR (nie licząc wsparcia HDR10 input)
-brak usb-c
-brak rgb (pół żartem :D)
-najmocniejszy overdrive chyba tylko po to, żeby mogli umieścić naklejkę 1ms

Stand jest fajny jeśli chodzi o regulację wysokości, nachylenia i pivot, ale nie można przekręcać ekranu na boki :D

Niestety w ogóle nie poruszyli kwestii IPS glow czy backlight bleed. Mam nadzieję, że po prostu nie ma z tym wielkiego problemu, więc nie ma o czym gadać.
Czekam na recenzję tftcentral.

Ten post był edytowany przez Artistwolf dnia: 26 Lipiec 2019 - 03:13

#60 Użytkownik jest niedostępny   AUTO6 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 26 Lipiec 2019 - 07:41

Wygląda na to, że jest dobrze, jeśli do tego kolory będą niezłe to może być świetny monitor. HDRu mi nie szkoda bo w monitorach to i tak nie ten poziom co w TV, brak RGB to natomiast zaleta :D

• (32 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »