Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Długość kabla od zasilacza do tego monitora woła o pomstę. Dosłownie na styk leży na podłodze, monitor trochę do góry i zasilacz będzie chłodzony powietrzem z każdej strony.

 

Jaki tam jest zasilacz? Jak coś standardowego to można od byle jakiego laptopa kupić, byle się zgadzało napięcie/polaryzacja/wtyczka, moc może być wyższa od oryginalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pokombinuje. Na razie zasilacz "wylądował" na wysuwanej podstawce pod klawiaturę z której nie korzystam, bo sama klawiatura leży na blacie biurka. W ten sposób wszystko jest ok.

 

Niemniej, po 4h styczności z monitorem wrażenia w miarę pozytywne. Nie dostrzegłem badów/subów. Jeszcze potestuję monitor, niemniej na razie wygląda na to, że po 8 miesiącach zakupów i zwrotów, ok. 12 różnych monitorach, z których każdy miał bady/suby/"farfocle" pod matrycą w końcu uda mi się przejść na 27" 1440i.

IPS glow jest, srebrzenie oczywiście że jest, ale chyba mi to nie przeszkadza w użytkowaniu, więc chyba moja granica tolerancji tej kwestii nie została przekroczona.

Jedyne co od razu dyskwalifikuje dla mnie monitor to bady/suby/dziwne rzeczy pod matrycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do użytkowników monitora. Czy też tak macie, że po ustawieniu jasności i kontrastu, w trybie gamer 1, po jakimś czasie np następnego dnia, przy zmianie kontrastu w dół o 1 oczko monitor zwiększa dość znacznie jasność/kontrast ? np ustawiłem jasność 40 i kontrast 40 do internetu, następnego dnia gdy ruszyłem kontrast o 1 oczko w lewo (lub w prawo- nie ma znaczenia chodzi o jakąkolwiek zmianę) to monitor zwiększa dość znacznie jasność / kontrast nieadekwatnie do wykonanej zmiany. Rozpala się jednorazowo i tak już zostaje, do jakiegoś czasu.

 

update: wyłączyłem opcję: "smart energy saving" zobaczę czy pomoże.

update2: wyłączenie opcji nic nie dało

 

zauważyłem że dzieje się to po każdym restarcie komputera - tak jakby monitor po uruchomieniu był ciemniejszy, pogrzebanie w kontraście (nawet w dół) go sporo rozjaśnia

update3: po podłączeniu monitora przez usb, wyskoczył konieczny update firmware'u, jednak nic nie pomógł

 

zauważyłem też że reklamowany przedział freesync można między bajki włożyć max prawidłowej synchronizacji to 140 fps, powyżej zaczyna się tearing (dobrze to widać na szarym pasku dema gsync wahadło - test biłay pasek na szarym tle) - znaczy to że monitor robi max 140 fps a nie 144, chociaż optymalnie jest do ok 125 fps, bo powyżej to już mniejsze defekty się zacznynają

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie działa Freesync i G-Sync działają na kartach NV tylko po podłączeniu kablem DP.

 

Włączanie i wyłączanie F-Sync z poziomu OSD monitora w momencie gdy podłączony jest kabel HDMI niczego nie zmieni, bo to karta musi wysyłać sygnał do monitora w którym momencie ten ma się odświeżyć.

 

Masz rację stary monitor miał funkcję freesync oraz hdmi (nie działa z kartą nvidia) oraz 75 fps i taki też limit miałem ustawiony w grze, jednak gra GR: wildlands widocznie jest dobrze zoptymalizowana, tak że pomimo braku tej funkcji nie było nawet najmniejszego tearingu i stuteringu (obraz tak płynny jak na obecnym tytułowym LG). Gdy wyłączyłem funcję freesync z poziomu monitora to od razu zauważyłem stutering i stąd błędnie myślałem, że to kwestia freesynca, tylko żę 75 Hz monitor osiąga tylko przy włączonej funkcji freesync , po wyłączeniu przechodzi w max 60 fps i stąd widoczny stutering w grze gdzie nie zmieniłem limitu klatek na 60 (było cały czas 75). Odpaliłem specjalnie demo wahadło i tam rzeczywiście widać było że nie ma gsynca.

 

Wniosek - chcesz mieć darmowy gsync na monitorze bez freesync/gsync:

1. dopasuj limit klatek gry do odświerzania monitora

2. zapewnij odpowiadnią ilość klatek (mocne gpu / obniż detale) by nie spadała poniżej tej wartości

3. ciesz się darmowym gsync :) (różnicy nie ma praktycznie żadnej)

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie zauważyłem, żadnego tearingu ani stutteringu. Co do tego przyciemnionego monitora po restarcie komputera to też niczego takiego nie uświadczyłem. Mam ciągle tak samo jasny ekran i jak zmniejszam lub zwiększam jasność to działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie zauważyłem, żadnego tearingu ani stutteringu. Co do tego przyciemnionego monitora po restarcie komputera to też niczego takiego nie uświadczyłem. Mam ciągle tak samo jasny ekran i jak zmniejszam lub zwiększam jasność to działa jak należy.

 

Nie chodziło o zmianę jasności - to działa. Spróbuj zmienić KONTRAST o 1 oczko w dół i zobacz czy nie spowoduje to rozjaśnienia ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło o zmianę jasności - to działa. Spróbuj zmienić KONTRAST o 1 oczko w dół i zobacz czy nie spowoduje to rozjaśnienia ekranu.

Nie powoduje to rozjaśnienia ekranu u mnie. Nie mam pewności ale wydaje mi się, że czasem lekko ekran migocze, natomiast rzadko i jest to ledwo zauważalne. Nie wiem czy mi się wydaje czy rzeczywiście się to zdarza. Włączony g-sync compatible. W Aorusie strasznie migotał obraz i później okazało się, że przez włączoną opcję w panelu nvidia - gsync - trzeba było odznaczyć opcję "włącz ustawienia dla wybranego modelu monitora". Nie wiem czy w przypadku tego LG mam to zaznaczyć? W Aorusie powodowało to problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej wartości zmniejszasz ten kontrast?

 

Jak się odznaczy opcję "włącz ustawienia dla wybranego modelu monitora" to wtedy gsync nie działa.

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej wartości zmniejszasz ten kontrast?

 

Jak się odznaczy opcję "włącz ustawienia dla wybranego modelu monitora" to wtedy gsync nie działa.

Kontrastu nie zmieniłem, mam 70, jasność 27.

 

Niemożliwe, że nie działa g-sync bez zaznaczonej opcji bo mam ją odznaczoną i mi działa. Jedynie mam zaznaczoną tą pierwszą opcję by działało w trybie pełnoekranowym no i oczywiście w opcjach nvidii mam włączoną synchronizację pionową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba DCI-P3

Każdy ekran "ma" DCI-P3 ... tylko jeden pokrywa tą przestrzeń w okolicach 50% inny 75%, a jeszcze inny w okolicach 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zostawili Hub USB to tak naprawdę ta okrojona wersja była by znacznie bardziej opłacalna.

Pseudo HDR nie miał nic wspólnego z prawdziwym HDR - cert jedynie tyczył się sygnału wejściowego, podświetlenie to nadal 350 nitów więc za mało nawet na syfHDR400, różnica zaś w gamucie i tak nie będzie zauważalna w zastosowaniach do których ten monitor jest dedykowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrastu nie zmieniłem, mam 70, jasność 27.

 

Niemożliwe, że nie działa g-sync bez zaznaczonej opcji bo mam ją odznaczoną i mi działa. Jedynie mam zaznaczoną tą pierwszą opcję by działało w trybie pełnoekranowym no i oczywiście w opcjach nvidii mam włączoną synchronizację pionową.

 

Ustawiłem tak samo kontrast na 70 i jasność na 25 i rzeczywiście nie ma rozbłysku przy zmianie kontrastu oczko w dół.

 

W sumie jeden grzyb czy będzie kontrast 70 + jasność 25 czy kontrast 40 i jasność 40, z tą różnicą że w tej drugiej opcji monitor nie trzyma nastaw po restarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeden grzyb czy będzie kontrast 70 + jasność 25 czy kontrast 40 i jasność 40

W kilku różnych LG z którymi miałem do czynienia nie zachodzi takie zjawisko, by było to "to samo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zauważył lekkie migotanie ekranu to niech wyłączy zupełnie opcję "smart energy saving".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie kogo matryca siedzi w tym Razer ?

i 8:01 matryca w ciemności. Znalazłem info że ta matryca co w ad27qd Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie kogo matryca siedzi w tym Razer ?

i 8:01 matryca w ciemności

 

AU Optronics, bo co innego ma siedzieć? Swoją drogą fajny klon Asusa PG279Q / Acera XB2701HU z Freesync w cenie ~4000 zł :lol2::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AU Optronics, bo co innego ma siedzieć? Swoją drogą fajny klon Asusa PG279Q / Acera XB2701HU z Freesync w cenie ~4000 zł :lol2::rotfl:

 

Żadne AU Opttonics tylko Innolux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu ale jestem już niemal zdecydowany/zdesperowany żeby kupić ten monitor i mam dwa pytania.

 

1. Pojawiła się informacja że monitor nie jest już nigdzie dostępny, będzie dopiero za dłuższy czas (ktoś chyba podał styczeń).

Wczoraj na Morele było 7 szt. Teraz nie ma żadnej. Co się dzieje? Krążą między sklepem a klientami, faktycznie wszyscy zwroty robią? I to ta sama pula?

 

2. Mam zestaw oparty na RTX 2800 SUPER. W związku z czym czekać na Viewsonica? (legitny g-sync). Granie to u mie raptem 20% wykorzystania komputera, zobaczę jakąś różnicę? Wiadomo coś o cenie/dostępności Viewsonica w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pewnie to już było nie raz, ale musiałem zobaczyć to na własne oczy. mam obecnie aorusa ad27qd i lg 27gl850 obok siebie. różnica w kontrascie jest widoczna gołym okiem: 1040 do 740 (po kalibracji - oczywiście na korzyść aorusa) ale i tak uważam osobiście że czerń wyglada dużo lepiej na tym lg, który ma ma neutralną charakterystykę, podczas gdy aorus jest 'ciepły'. czasy reakcji na aorsusie w porównaniu do tego lg to żart. może komuś ta opinia wyda sie istotna. kontrast niestety obrazu nie czyni. co więcej przez wyższy kontrast ten aorus gubi detale w półtonach. reprodukcja barw / black uniormity/ color banding też lepsza na lg. natomiast cała reszta: interfejs, bogactwo możliwości konfiguracji, jakość wykonia, możliwości personalizacji, ergonomia, to tutaj lg wypada niestety blado. (dużo lepszy jest tez poziom kalibracji monitora prosto z pudełka w aorusie. i to sporo. jak ktoś nie ma kalibratora to lg wyraźnie odstaje od aorusa.)

moim prywatnym zdaniem ten viewsonic to nieporozumienie, brak srgb mode w moim odczuciu całkowicie dyskwalifikuje monitor, a cudów w czasach reakcji względem tego lg brak - patrząc na recenzje (zresztą przegrywa on w bezpośrednim zestawieniu ze swoim poprzednikiem), jeśli już jakaś alternatywa na dzień dzisiejszy to lenovo legion y27q20, premiera w polsce: druga połowa grudnia.

Edytowane przez knapff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze dwa dni na zwrot i cały czas biję się z myślami czy zostawić czy oddać i kupić coś z matrycą VA. Ten monitor byłby wręcz cudowny gdyby nie ten cholerny glowing. To mnie tak drażni, od dwóch tygodni nie mogę się przyzwyczaić i ciągle kombinuję. Zmniejszam jasność na coraz mniejszą i niby malutka poprawa jest ale jednak to nie jest wciąż to. Jasność mam na 16 i normalnie z lewego dolnego rogu ciągle mnie bije bo oczach ta szarość (bo czarnym to nie można nazwać). Kolory delikatnie czasami przez to srebrzenie też przekłamuje w rogu, a najgorzej jak mam właśnie jakiś ciemny obraz gdzie na całej powierzchni jest dużo czarnego to wtedy jest najgorzej bo różnica między lewym dolnym rogiem, a lewym górnym jest bardzo duża. Przy jasnych obrazach nie ma problemu, z tym, że akurat we Wieśku jest dużo ciemnych scen i widzę to nonstop (jaskinie, samo menu itd) i zamiast skupić się na grze to patrzę się w dolny róg. Serio poza tym monitor idealny i najgorsze jest to, że jakbym wziął pewnie nawet dobrą VA (a pewnie za cenę tego LG bym coś dobrego dostał) to będę mieć gorsze kolory, smużenie itd. Czyli wychodzi chyba na to, że to jest najlepszy monitor w tej cenie do grania jeśli komuś zależy na braku smużenia, dobrych kolorkach, 144Hz z 10bitami, WQHD itd. Ale no to srebro z rogu... ech.

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie jakieś światło za monitorem. Takie są LCD niestety, żadna technologia w ciemności cudów nie osiągnie. VA ma swoje problemy też, ot choćby klasyczne "batmany", które moim zdaniem wyglądają gorzej niż glow (choć zastrzegam, na żywo nie widziałem żadnego panelu VA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie jakieś światło za monitorem. Takie są LCD niestety, żadna technologia w ciemności cudów nie osiągnie. VA ma swoje problemy też, ot choćby klasyczne "batmany", które moim zdaniem wyglądają gorzej niż glow (choć zastrzegam, na żywo nie widziałem żadnego panelu VA)

Mam światło za monitorem i szczerze niewiele to daje ale cóż. Po prostu muszę przywyknąć bo rzeczywiście wydaje mi się, że VA ma gorsze problemy swojej matrycy niż IPS. Już myślałem, że Samsung C27HG70 z matrycą VA może być lepszym monitorem ale jak zobaczyłem test ufo to mi się odechciało :P

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...