Forum PCLab.pl: LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (39 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS Wątek zbiorczy - opinie o monitorze

#621 Użytkownik jest niedostępny   Piotru26 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Listopad 2019 - 15:55

Nie chcę zakładać nowego tematu ale jestem już niemal zdecydowany/zdesperowany żeby kupić ten monitor i mam dwa pytania.

1. Pojawiła się informacja że monitor nie jest już nigdzie dostępny, będzie dopiero za dłuższy czas (ktoś chyba podał styczeń).
Wczoraj na Morele było 7 szt. Teraz nie ma żadnej. Co się dzieje? Krążą między sklepem a klientami, faktycznie wszyscy zwroty robią? I to ta sama pula?

2. Mam zestaw oparty na RTX 2800 SUPER. W związku z czym czekać na Viewsonica? (legitny g-sync). Granie to u mie raptem 20% wykorzystania komputera, zobaczę jakąś różnicę? Wiadomo coś o cenie/dostępności Viewsonica w Polsce?

#622 Użytkownik jest niedostępny   knapff 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 19:38

może pewnie to już było nie raz, ale musiałem zobaczyć to na własne oczy. mam obecnie aorusa ad27qd i lg 27gl850 obok siebie. różnica w kontrascie jest widoczna gołym okiem: 1040 do 740 (po kalibracji - oczywiście na korzyść aorusa) ale i tak uważam osobiście że czerń wyglada dużo lepiej na tym lg, który ma ma neutralną charakterystykę, podczas gdy aorus jest 'ciepły'. czasy reakcji na aorsusie w porównaniu do tego lg to żart. może komuś ta opinia wyda sie istotna. kontrast niestety obrazu nie czyni. co więcej przez wyższy kontrast ten aorus gubi detale w półtonach. reprodukcja barw / black uniormity/ color banding też lepsza na lg. natomiast cała reszta: interfejs, bogactwo możliwości konfiguracji, jakość wykonia, możliwości personalizacji, ergonomia, to tutaj lg wypada niestety blado. (dużo lepszy jest tez poziom kalibracji monitora prosto z pudełka w aorusie. i to sporo. jak ktoś nie ma kalibratora to lg wyraźnie odstaje od aorusa.)
moim prywatnym zdaniem ten viewsonic to nieporozumienie, brak srgb mode w moim odczuciu całkowicie dyskwalifikuje monitor, a cudów w czasach reakcji względem tego lg brak - patrząc na recenzje (zresztą przegrywa on w bezpośrednim zestawieniu ze swoim poprzednikiem), jeśli już jakaś alternatywa na dzień dzisiejszy to lenovo legion y27q20, premiera w polsce: druga połowa grudnia.

Ten post był edytowany przez knapff dnia: 18 Listopad 2019 - 19:42

#623 Użytkownik jest niedostępny   tomskyy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 20:04

A ja mam jeszcze dwa dni na zwrot i cały czas biję się z myślami czy zostawić czy oddać i kupić coś z matrycą VA. Ten monitor byłby wręcz cudowny gdyby nie ten cholerny glowing. To mnie tak drażni, od dwóch tygodni nie mogę się przyzwyczaić i ciągle kombinuję. Zmniejszam jasność na coraz mniejszą i niby malutka poprawa jest ale jednak to nie jest wciąż to. Jasność mam na 16 i normalnie z lewego dolnego rogu ciągle mnie bije bo oczach ta szarość (bo czarnym to nie można nazwać). Kolory delikatnie czasami przez to srebrzenie też przekłamuje w rogu, a najgorzej jak mam właśnie jakiś ciemny obraz gdzie na całej powierzchni jest dużo czarnego to wtedy jest najgorzej bo różnica między lewym dolnym rogiem, a lewym górnym jest bardzo duża. Przy jasnych obrazach nie ma problemu, z tym, że akurat we Wieśku jest dużo ciemnych scen i widzę to nonstop (jaskinie, samo menu itd) i zamiast skupić się na grze to patrzę się w dolny róg. Serio poza tym monitor idealny i najgorsze jest to, że jakbym wziął pewnie nawet dobrą VA (a pewnie za cenę tego LG bym coś dobrego dostał) to będę mieć gorsze kolory, smużenie itd. Czyli wychodzi chyba na to, że to jest najlepszy monitor w tej cenie do grania jeśli komuś zależy na braku smużenia, dobrych kolorkach, 144Hz z 10bitami, WQHD itd. Ale no to srebro z rogu... ech.

Ten post był edytowany przez tomskyy dnia: 18 Listopad 2019 - 20:12

#624 Użytkownik jest niedostępny   Viforn 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 20:14

Załatw sobie jakieś światło za monitorem. Takie są LCD niestety, żadna technologia w ciemności cudów nie osiągnie. VA ma swoje problemy też, ot choćby klasyczne "batmany", które moim zdaniem wyglądają gorzej niż glow (choć zastrzegam, na żywo nie widziałem żadnego panelu VA)

#625 Użytkownik jest niedostępny   tomskyy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 21:24

Zobacz postViforn, o 18 Listopad 2019 - 20:14, napisał(a):

Załatw sobie jakieś światło za monitorem. Takie są LCD niestety, żadna technologia w ciemności cudów nie osiągnie. VA ma swoje problemy też, ot choćby klasyczne "batmany", które moim zdaniem wyglądają gorzej niż glow (choć zastrzegam, na żywo nie widziałem żadnego panelu VA)

Mam światło za monitorem i szczerze niewiele to daje ale cóż. Po prostu muszę przywyknąć bo rzeczywiście wydaje mi się, że VA ma gorsze problemy swojej matrycy niż IPS. Już myślałem, że Samsung C27HG70 z matrycą VA może być lepszym monitorem ale jak zobaczyłem test ufo to mi się odechciało :P

Ten post był edytowany przez tomskyy dnia: 18 Listopad 2019 - 21:26

#626 Użytkownik jest niedostępny   Viforn 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 09:53

Takie czasy, trzeba czekać na nowe technologie i akceptować to co jest. Sam już chyba machnę ręką na przeciętną równomierność bieli. Aż tak tego nie widać mocno, jednak na facebooku czy gdzieś jak spojrzę na lewą i prawą stronę to widzę różnicę. Podobnie miał mój poprzedni ten LG, ale w górnej części. Niedawno spojrzałem u znajomego (również ten LG) - to samo, ale po prawej stronie. Co najlepsze, on nic nie widzi. Chyba jestem wyczulony albo psychiczny :lol2: . Przebujam się do micro ledów, bo moja psychika nie zniesie więcej zwrotów - a perfekcji i tak się nie osiągnie.

#627 Użytkownik jest niedostępny   MiMaty 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 14:46

Zobacz posttomskyy, o 18 Listopad 2019 - 20:04, napisał(a):

A ja mam jeszcze dwa dni na zwrot i cały czas biję się z myślami czy zostawić czy oddać i kupić coś z matrycą VA. Ten monitor byłby wręcz cudowny gdyby nie ten cholerny glowing. To mnie tak drażni, od dwóch tygodni nie mogę się przyzwyczaić i ciągle kombinuję. Zmniejszam jasność na coraz mniejszą i niby malutka poprawa jest ale jednak to nie jest wciąż to. Jasność mam na 16 i normalnie z lewego dolnego rogu ciągle mnie bije bo oczach ta szarość (bo czarnym to nie można nazwać). Kolory delikatnie czasami przez to srebrzenie też przekłamuje w rogu, a najgorzej jak mam właśnie jakiś ciemny obraz gdzie na całej powierzchni jest dużo czarnego to wtedy jest najgorzej bo różnica między lewym dolnym rogiem, a lewym górnym jest bardzo duża. Przy jasnych obrazach nie ma problemu, z tym, że akurat we Wieśku jest dużo ciemnych scen i widzę to nonstop (jaskinie, samo menu itd) i zamiast skupić się na grze to patrzę się w dolny róg. Serio poza tym monitor idealny i najgorsze jest to, że jakbym wziął pewnie nawet dobrą VA (a pewnie za cenę tego LG bym coś dobrego dostał) to będę mieć gorsze kolory, smużenie itd. Czyli wychodzi chyba na to, że to jest najlepszy monitor w tej cenie do grania jeśli komuś zależy na braku smużenia, dobrych kolorkach, 144Hz z 10bitami, WQHD itd. Ale no to srebro z rogu... ech.

Kupisz VA to będziesz miał ghosting i niewyraźne czcionki, a jeśli zakrzywiony to też sporo BLB przez co kontrastem aż tak się nie nacieszysz. Kupisz TN to będziesz miał wyprane kolory i słabe kąty widzenia. Tutaj jest glow i niski kontrast ale w pozostałych aspektach ten monitor jest naprawdę świetny. Moim zdaniem to świetny kompromis i w tym momencie za takie pieniądze nic lepszego nie znajdziesz. Glow to kwestia przyzwyczajenia, tak jak teraz przy każdej okazji patrzysz w róg tak niedługo się do tego przyzwyczaisz (szczególnie po okresie zwrotu :D) i nie będziesz zwracał na to większej uwagi.

Ten post był edytowany przez MiMaty dnia: 19 Listopad 2019 - 15:31

#628 Użytkownik jest niedostępny   tomskyy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 18:18

Zobacz postMiMaty, o 19 Listopad 2019 - 14:46, napisał(a):

Kupisz VA to będziesz miał ghosting i niewyraźne czcionki, a jeśli zakrzywiony to też sporo BLB przez co kontrastem aż tak się nie nacieszysz. Kupisz TN to będziesz miał wyprane kolory i słabe kąty widzenia. Tutaj jest glow i niski kontrast ale w pozostałych aspektach ten monitor jest naprawdę świetny. Moim zdaniem to świetny kompromis i w tym momencie za takie pieniądze nic lepszego nie znajdziesz. Glow to kwestia przyzwyczajenia, tak jak teraz przy każdej okazji patrzysz w róg tak niedługo się do tego przyzwyczaisz (szczególnie po okresie zwrotu :D) i nie będziesz zwracał na to większej uwagi.

Wiem. To już powoli stała się obsesja. Podejrzewam, że jakbym nie wiedział co to glowing i blb to nawet bym na to uwagi nie zwrócił po zakupie, a tak ciągle razi ale wiem, że dobry IPS to najlepszy kompromis, a ten monitor poza tym, że srebrzy to jest świetny.

Ten post był edytowany przez tomskyy dnia: 19 Listopad 2019 - 18:20

#629 Użytkownik jest niedostępny   KawiorS 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 18:27

Zobacz postManix93, o 16 Listopad 2019 - 15:54, napisał(a):

Żadne AU Opttonics tylko Innolux.

Jaki monitor można porównać do tego używa ktoś tej matrycy już?

#630 Użytkownik jest niedostępny   Manix93 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 20:23

Zobacz postKawiorS, o 20 Listopad 2019 - 18:27, napisał(a):

Jaki monitor można porównać do tego używa ktoś tej matrycy już?

Gigabyte Aorusy

#631 Użytkownik jest niedostępny   Artistwolf 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 20:54

Zobacz postMiMaty, o 19 Listopad 2019 - 14:46, napisał(a):

tak jak teraz przy każdej okazji patrzysz w róg tak niedługo się do tego przyzwyczaisz (szczególnie po okresie zwrotu :D) i nie będziesz zwracał na to większej uwagi.

To bardzo prawdziwe stwierdzenie :D Po 14 dniach nagle wszystkie wady przestają grać aż taką rolę :P

#632 Użytkownik jest niedostępny   dopesson 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 22:18

Mam dylemat co do wyboru pomiędzy tym LG a ViewSonic Elite XG270QG. Ten drugi ma wyjść w tym miesiącu ale go jeszcze nigdzie nie ma, natomiast odpytałem 2 sklepy o dostępność LG i mam takie odpowiedzi:

1. X-KOM: W przypadku wskazanego monitora kolejna dostawa przewidziana jest dopiero na 10.01.2020. Co do informacji o egzemplarze ze zwrotów: Uprzejmie informuję, że produkty z naszej strony są nowe i oryginalnie zapakowane. Produkty po zwrotach tzn outletowe można znaleźć na naszych aukcjach na allegro.

2. Morele: Niestety nie spodziewamy się dostaw na ten model, od dłuższego czasu nie pojawił się w dystrybucji.

Także chyba pozostaje tylko czekać ...

#633 Użytkownik jest niedostępny   DYTTO 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Listopad 2019 - 00:52

Zobacz postdopesson, o 20 Listopad 2019 - 22:18, napisał(a):

Mam dylemat co do wyboru pomiędzy tym LG a ViewSonic Elite XG270QG. Ten drugi ma wyjść w tym miesiącu ale go jeszcze nigdzie nie ma, natomiast odpytałem 2 sklepy o dostępność LG i mam takie odpowiedzi:

1. X-KOM: W przypadku wskazanego monitora kolejna dostawa przewidziana jest dopiero na 10.01.2020. Co do informacji o egzemplarze ze zwrotów: Uprzejmie informuję, że produkty z naszej strony są nowe i oryginalnie zapakowane. Produkty po zwrotach tzn outletowe można znaleźć na naszych aukcjach na allegro.

2. Morele: Niestety nie spodziewamy się dostaw na ten model, od dłuższego czasu nie pojawił się w dystrybucji.

Także chyba pozostaje tylko czekać ...

W grudniu ma się u nas pojawić Lenovo Legion Y27q-20. Na jakimś chińskim portalu wypadł lepiej od LG, pomimo że ta sama matryca to wygląda na lekko podrasowany i udoskonalony ale trzeba poczekać na więcej opinii.

W kilku europejskich sklepach jest już w sprzedaży.

#634 Użytkownik jest niedostępny   tomskyy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Listopad 2019 - 08:53

Zobacz postDYTTO, o 21 Listopad 2019 - 00:52, napisał(a):

W grudniu ma się u nas pojawić Lenovo Legion Y27q-20. Na jakimś chińskim portalu wypadł lepiej od LG, pomimo że ta sama matryca to wygląda na lekko podrasowany i udoskonalony ale trzeba poczekać na więcej opinii.

W kilku europejskich sklepach jest już w sprzedaży.

W jakim aspekcie wyszedł lepiej?

#635 Użytkownik jest niedostępny   DYTTO 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Listopad 2019 - 11:30

Zobacz posttomskyy, o 21 Listopad 2019 - 08:53, napisał(a):

W jakim aspekcie wyszedł lepiej?

https://www.xxrsm.com/h-nd-212.html użyj wbudowanego w chrome tłumacza to przetłumaczy całą stronę mniej więcej da się zrozumieć

#636 Użytkownik jest niedostępny   Tomciu 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Listopad 2019 - 12:33

Z tego co widzę to dostępny na x-kom (czyżby sztuka ze zwrotu?) oraz na niemieckim amazonie:
- LG 27GL850-B
- LG 27GL83A-B

#637 Użytkownik jest niedostępny   marjanoos 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Listopad 2019 - 13:35

Może się niepodobać, ale ponoć załatwia problem ips glow, zwiększa wizualnie kontrast a dodatkowo robi dobrze dla oczu.

Taśmę led można kupić za parę złotych, przydaje się tutaj złącze USB w monitorze :)

Załączone pliki

Ten post był edytowany przez marjanoos dnia: 21 Listopad 2019 - 13:35

#638 Użytkownik jest niedostępny   pietruszek 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Listopad 2019 - 13:57

Po kontakcie z x-kom i morele, nie zapowiada się na premierę monitora ViewSonic Elite XG270QG w Polsce.

Odpowiedź x-kom:
"Uprzejmie informuję, iż w tym roku, produktu nie będzie w naszej ofercie, ponieważ nie ma dostępności na polski rynek, jak tylko sytuacja się zmieni model na pewno pojawi się w naszej ofercie. . Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej, zapisanie się do newslettera bądź zainstalowanie aplikacji mobilnej x-kom, gdzie na bieżąco informujemy o nowościach w ofercie."

Odpowiedź morele:
"Niestety aktualnie trudno jest nam określić kiedy ten towar będzie dostępny, ponieważ nie mamy jeszcze informacji od naszego dystrybutora na temat jego nowych dostaw."

Trochę mi to psuje plany bo już byłem przekonany do zakupu od razu po premierze...

Zobacz postTomciu, o 21 Listopad 2019 - 12:33, napisał(a):

Z tego co widzę to dostępny na x-kom (czyżby sztuka ze zwrotu?) oraz na niemieckim amazonie:
- LG 27GL850-B
- LG 27GL83A-B

To, że możesz kliknąć "dodaj do koszyka" na x-kom, to nie znaczy, że jest dostępny. Widać to po dacie dostawy. Już kilka razy na tym forum padała informacja, że dopiero w nowym roku (10 stycznia?) ma się pojawić kolejna dostawa tych monitorów. Proszę nie wprowadzać innych w błąd.

#639 Użytkownik jest niedostępny   Tomciu 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Listopad 2019 - 14:30

Zobacz postpietruszek, o 21 Listopad 2019 - 13:57, napisał(a):

Po kontakcie z x-kom i morele, nie zapowiada się na premierę monitora ViewSonic Elite XG270QG w Polsce.

Odpowiedź x-kom:
"Uprzejmie informuję, iż w tym roku, produktu nie będzie w naszej ofercie, ponieważ nie ma dostępności na polski rynek, jak tylko sytuacja się zmieni model na pewno pojawi się w naszej ofercie. . Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej, zapisanie się do newslettera bądź zainstalowanie aplikacji mobilnej x-kom, gdzie na bieżąco informujemy o nowościach w ofercie."

Odpowiedź morele:
"Niestety aktualnie trudno jest nam określić kiedy ten towar będzie dostępny, ponieważ nie mamy jeszcze informacji od naszego dystrybutora na temat jego nowych dostaw."

Trochę mi to psuje plany bo już byłem przekonany do zakupu od razu po premierze...

To, że możesz kliknąć "dodaj do koszyka" na x-kom, to nie znaczy, że jest dostępny. Widać to po dacie dostawy. Już kilka razy na tym forum padała informacja, że dopiero w nowym roku (10 stycznia?) ma się pojawić kolejna dostawa tych monitorów. Proszę nie wprowadzać innych w błąd.

Miałem cichą nadzieję, że Viewsonic pojawi się jeszcze w tym roku.
Co do zamawiania z x-kom - podczas pisania postu widniaja informacja, że dostawa już na kolejny dzień. Najwidoczniej była dostępna jakaś sztuka ze zwrotu. W tej chwili towar u nich niedostępny.

#640 Użytkownik jest niedostępny   Piotru26 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Listopad 2019 - 15:23

Zobacz postpietruszek, o 21 Listopad 2019 - 13:57, napisał(a):

Ten monitor pojawia się i znika dziś :-)
PO 15 znów był dostępny. Zanim się dodzwoniłem do nich to zniknął.

Pytanie do czekających na Viewsonica - DLACZEGO na niego czekacie? Czemu nie LG? (zwłaszcza jak się ma Nvidie)?

• (39 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • Ostania »