Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Takie czasy, trzeba czekać na nowe technologie i akceptować to co jest. Sam już chyba machnę ręką na przeciętną równomierność bieli. Aż tak tego nie widać mocno, jednak na facebooku czy gdzieś jak spojrzę na lewą i prawą stronę to widzę różnicę. Podobnie miał mój poprzedni ten LG, ale w górnej części. Niedawno spojrzałem u znajomego (również ten LG) - to samo, ale po prawej stronie. Co najlepsze, on nic nie widzi. Chyba jestem wyczulony albo psychiczny :lol2: . Przebujam się do micro ledów, bo moja psychika nie zniesie więcej zwrotów - a perfekcji i tak się nie osiągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze dwa dni na zwrot i cały czas biję się z myślami czy zostawić czy oddać i kupić coś z matrycą VA. Ten monitor byłby wręcz cudowny gdyby nie ten cholerny glowing. To mnie tak drażni, od dwóch tygodni nie mogę się przyzwyczaić i ciągle kombinuję. Zmniejszam jasność na coraz mniejszą i niby malutka poprawa jest ale jednak to nie jest wciąż to. Jasność mam na 16 i normalnie z lewego dolnego rogu ciągle mnie bije bo oczach ta szarość (bo czarnym to nie można nazwać). Kolory delikatnie czasami przez to srebrzenie też przekłamuje w rogu, a najgorzej jak mam właśnie jakiś ciemny obraz gdzie na całej powierzchni jest dużo czarnego to wtedy jest najgorzej bo różnica między lewym dolnym rogiem, a lewym górnym jest bardzo duża. Przy jasnych obrazach nie ma problemu, z tym, że akurat we Wieśku jest dużo ciemnych scen i widzę to nonstop (jaskinie, samo menu itd) i zamiast skupić się na grze to patrzę się w dolny róg. Serio poza tym monitor idealny i najgorsze jest to, że jakbym wziął pewnie nawet dobrą VA (a pewnie za cenę tego LG bym coś dobrego dostał) to będę mieć gorsze kolory, smużenie itd. Czyli wychodzi chyba na to, że to jest najlepszy monitor w tej cenie do grania jeśli komuś zależy na braku smużenia, dobrych kolorkach, 144Hz z 10bitami, WQHD itd. Ale no to srebro z rogu... ech.

Kupisz VA to będziesz miał ghosting i niewyraźne czcionki, a jeśli zakrzywiony to też sporo BLB przez co kontrastem aż tak się nie nacieszysz. Kupisz TN to będziesz miał wyprane kolory i słabe kąty widzenia. Tutaj jest glow i niski kontrast ale w pozostałych aspektach ten monitor jest naprawdę świetny. Moim zdaniem to świetny kompromis i w tym momencie za takie pieniądze nic lepszego nie znajdziesz. Glow to kwestia przyzwyczajenia, tak jak teraz przy każdej okazji patrzysz w róg tak niedługo się do tego przyzwyczaisz (szczególnie po okresie zwrotu :D) i nie będziesz zwracał na to większej uwagi.

Edytowane przez MiMaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz VA to będziesz miał ghosting i niewyraźne czcionki, a jeśli zakrzywiony to też sporo BLB przez co kontrastem aż tak się nie nacieszysz. Kupisz TN to będziesz miał wyprane kolory i słabe kąty widzenia. Tutaj jest glow i niski kontrast ale w pozostałych aspektach ten monitor jest naprawdę świetny. Moim zdaniem to świetny kompromis i w tym momencie za takie pieniądze nic lepszego nie znajdziesz. Glow to kwestia przyzwyczajenia, tak jak teraz przy każdej okazji patrzysz w róg tak niedługo się do tego przyzwyczaisz (szczególnie po okresie zwrotu :D) i nie będziesz zwracał na to większej uwagi.

Wiem. To już powoli stała się obsesja. Podejrzewam, że jakbym nie wiedział co to glowing i blb to nawet bym na to uwagi nie zwrócił po zakupie, a tak ciągle razi ale wiem, że dobry IPS to najlepszy kompromis, a ten monitor poza tym, że srebrzy to jest świetny.

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne AU Opttonics tylko Innolux.

 

Jaki monitor można porównać do tego używa ktoś tej matrycy już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor można porównać do tego używa ktoś tej matrycy już?

 

Gigabyte Aorusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak teraz przy każdej okazji patrzysz w róg tak niedługo się do tego przyzwyczaisz (szczególnie po okresie zwrotu :D) i nie będziesz zwracał na to większej uwagi.

To bardzo prawdziwe stwierdzenie :D Po 14 dniach nagle wszystkie wady przestają grać aż taką rolę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat co do wyboru pomiędzy tym LG a ViewSonic Elite XG270QG. Ten drugi ma wyjść w tym miesiącu ale go jeszcze nigdzie nie ma, natomiast odpytałem 2 sklepy o dostępność LG i mam takie odpowiedzi:

 

1. X-KOM: W przypadku wskazanego monitora kolejna dostawa przewidziana jest dopiero na 10.01.2020. Co do informacji o egzemplarze ze zwrotów: Uprzejmie informuję, że produkty z naszej strony są nowe i oryginalnie zapakowane. Produkty po zwrotach tzn outletowe można znaleźć na naszych aukcjach na allegro.

 

2. Morele: Niestety nie spodziewamy się dostaw na ten model, od dłuższego czasu nie pojawił się w dystrybucji.

 

Także chyba pozostaje tylko czekać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat co do wyboru pomiędzy tym LG a ViewSonic Elite XG270QG. Ten drugi ma wyjść w tym miesiącu ale go jeszcze nigdzie nie ma, natomiast odpytałem 2 sklepy o dostępność LG i mam takie odpowiedzi:

 

1. X-KOM: W przypadku wskazanego monitora kolejna dostawa przewidziana jest dopiero na 10.01.2020. Co do informacji o egzemplarze ze zwrotów: Uprzejmie informuję, że produkty z naszej strony są nowe i oryginalnie zapakowane. Produkty po zwrotach tzn outletowe można znaleźć na naszych aukcjach na allegro.

 

2. Morele: Niestety nie spodziewamy się dostaw na ten model, od dłuższego czasu nie pojawił się w dystrybucji.

 

Także chyba pozostaje tylko czekać ...

 

W grudniu ma się u nas pojawić Lenovo Legion Y27q-20. Na jakimś chińskim portalu wypadł lepiej od LG, pomimo że ta sama matryca to wygląda na lekko podrasowany i udoskonalony ale trzeba poczekać na więcej opinii.

 

W kilku europejskich sklepach jest już w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grudniu ma się u nas pojawić Lenovo Legion Y27q-20. Na jakimś chińskim portalu wypadł lepiej od LG, pomimo że ta sama matryca to wygląda na lekko podrasowany i udoskonalony ale trzeba poczekać na więcej opinii.

 

W kilku europejskich sklepach jest już w sprzedaży.

W jakim aspekcie wyszedł lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to dostępny na x-kom (czyżby sztuka ze zwrotu?) oraz na niemieckim amazonie:

- LG 27GL850-B

- LG 27GL83A-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się niepodobać, ale ponoć załatwia problem ips glow, zwiększa wizualnie kontrast a dodatkowo robi dobrze dla oczu.

 

Taśmę led można kupić za parę złotych, przydaje się tutaj złącze USB w monitorze :)

post-266077-15743397122798_thumb.jpg

Edytowane przez marjanoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kontakcie z x-kom i morele, nie zapowiada się na premierę monitora ViewSonic Elite XG270QG w Polsce.

 

Odpowiedź x-kom:

"Uprzejmie informuję, iż w tym roku, produktu nie będzie w naszej ofercie, ponieważ nie ma dostępności na polski rynek, jak tylko sytuacja się zmieni model na pewno pojawi się w naszej ofercie. . Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej, zapisanie się do newslettera bądź zainstalowanie aplikacji mobilnej x-kom, gdzie na bieżąco informujemy o nowościach w ofercie."

 

Odpowiedź morele:

"Niestety aktualnie trudno jest nam określić kiedy ten towar będzie dostępny, ponieważ nie mamy jeszcze informacji od naszego dystrybutora na temat jego nowych dostaw."

 

Trochę mi to psuje plany bo już byłem przekonany do zakupu od razu po premierze...

 

Z tego co widzę to dostępny na x-kom (czyżby sztuka ze zwrotu?) oraz na niemieckim amazonie:

- LG 27GL850-B

- LG 27GL83A-B

To, że możesz kliknąć "dodaj do koszyka" na x-kom, to nie znaczy, że jest dostępny. Widać to po dacie dostawy. Już kilka razy na tym forum padała informacja, że dopiero w nowym roku (10 stycznia?) ma się pojawić kolejna dostawa tych monitorów. Proszę nie wprowadzać innych w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kontakcie z x-kom i morele, nie zapowiada się na premierę monitora ViewSonic Elite XG270QG w Polsce.

 

Odpowiedź x-kom:

"Uprzejmie informuję, iż w tym roku, produktu nie będzie w naszej ofercie, ponieważ nie ma dostępności na polski rynek, jak tylko sytuacja się zmieni model na pewno pojawi się w naszej ofercie. . Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej, zapisanie się do newslettera bądź zainstalowanie aplikacji mobilnej x-kom, gdzie na bieżąco informujemy o nowościach w ofercie."

 

Odpowiedź morele:

"Niestety aktualnie trudno jest nam określić kiedy ten towar będzie dostępny, ponieważ nie mamy jeszcze informacji od naszego dystrybutora na temat jego nowych dostaw."

 

Trochę mi to psuje plany bo już byłem przekonany do zakupu od razu po premierze...

 

 

To, że możesz kliknąć "dodaj do koszyka" na x-kom, to nie znaczy, że jest dostępny. Widać to po dacie dostawy. Już kilka razy na tym forum padała informacja, że dopiero w nowym roku (10 stycznia?) ma się pojawić kolejna dostawa tych monitorów. Proszę nie wprowadzać innych w błąd.

Miałem cichą nadzieję, że Viewsonic pojawi się jeszcze w tym roku.

Co do zamawiania z x-kom - podczas pisania postu widniaja informacja, że dostawa już na kolejny dzień. Najwidoczniej była dostępna jakaś sztuka ze zwrotu. W tej chwili towar u nich niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To, że możesz kliknąć "dodaj do koszyka" na x-kom, to nie znaczy, że jest dostępny. Widać to po dacie dostawy. Już kilka razy na tym forum padała informacja, że dopiero w nowym roku (10 stycznia?) ma się pojawić kolejna dostawa tych monitorów. Proszę nie wprowadzać innych w błąd.

 

Ten monitor pojawia się i znika dziś :-)

PO 15 znów był dostępny. Zanim się dodzwoniłem do nich to zniknął.

 

 

Pytanie do czekających na Viewsonica - DLACZEGO na niego czekacie? Czemu nie LG? (zwłaszcza jak się ma Nvidie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor pojawia się i znika dziś :-)

PO 15 znów był dostępny. Zanim się dodzwoniłem do nich to zniknął.

 

 

Pytanie do czekających na Viewsonica - DLACZEGO na niego czekacie? Czemu nie LG? (zwłaszcza jak się ma Nvidie)?

 

Towar został wyprzedany i kropka. Jeśli jest dostępny, to sam sobie odpowiedz co to oznacza. Kolejna (trzecia?) tura dostawy w styczniu. Co to drugiego pytania, to jakaś abstrakcja. Przecież na Viewsonica właśnie czekają osoby, które mają Nvidie (i cierpliwość). Też o tym było już dużo na tym forum. VS ma pełnoprawny g-sync, a LG tylko kompatybilność - to właściwie najbardziej znacząca różnica miedzy tymi monitorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni egzelmparz z x -kom to nie był zwrot tylko sztuka której nie odebrałem ze sklepu zamawiając dwa kolejne egzemplarze, ostacznie ten co odebrałem był dobry, aczkolwiek box był otwarty w sklepie celem sprawdzenia czy nie jest ubita matryca.

Edytowane przez knapff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to drugiego pytania, to jakaś abstrakcja. Przecież na Viewsonica właśnie czekają osoby, które mają Nvidie (i cierpliwość). Też o tym było już dużo na tym forum. VS ma pełnoprawny g-sync, a LG tylko kompatybilność - to właściwie najbardziej znacząca różnica miedzy tymi monitorami.

 

 

Pytanie nie takie abstrakcyjne. Pojawiają się też inne opinie więc byłem ciekaw co ludzi najbardziej kusi w Viewsoniku

 

moim prywatnym zdaniem ten viewsonic to nieporozumienie, brak srgb mode w moim odczuciu całkowicie dyskwalifikuje monitor, a cudów w czasach reakcji względem tego lg brak - patrząc na recenzje (zresztą przegrywa on w bezpośrednim zestawieniu ze swoim poprzednikiem), jeśli już jakaś alternatywa na dzień dzisiejszy to lenovo legion y27q20, premiera w polsce: druga połowa grudnia.

Edytowane przez Piotru26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie takie abstrakcyjne. Pojawiają się też inne opinie więc byłem ciekaw co ludzi najbardziej kusi w Viewsoniku

Póki monitora nie ma, mówienie, że monitor (VS) który wg wszelkich specyfikacji jest upgradem monitora, który się kupuje (LG) należy "dyskwalifikować" jest moim zdaniem ignoracją albo prowokacją, względnie przejawem po prostu niewiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, kupuję taką argumentację :-)

 

 

Nosi mnie strasznie z tym zakupem i nie wiem czy dotrwam do połowy stycznia czekając na LG/Vievsonika.

Właśnie czytam wszystko o Gigabyte Aorus FI27Q...

Może nie wytrzymam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar został wyprzedany i kropka. Jeśli jest dostępny, to sam sobie odpowiedz co to oznacza. Kolejna (trzecia?) tura dostawy w styczniu. Co to drugiego pytania, to jakaś abstrakcja. Przecież na Viewsonica właśnie czekają osoby, które mają Nvidie (i cierpliwość). Też o tym było już dużo na tym forum. VS ma pełnoprawny g-sync, a LG tylko kompatybilność - to właściwie najbardziej znacząca różnica miedzy tymi monitorami.

 

Który aktualnie jest gorszy od Freesynca w droższych monitorach ;)

Lata mijają, a do monitorów wyposażonych w G-Sync Standard nadal wsadzają przestarzały moduł z 2014 roku, który ma dość sporo ograniczeń sprzętowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który aktualnie jest gorszy od Freesynca w droższych monitorach ;)

Lata mijają, a do monitorów wyposażonych w G-Sync Standard nadal wsadzają przestarzały moduł z 2014 roku, który ma dość sporo ograniczeń sprzętowych.

W takim razie co rozumiesz konkretnie przez to, że jest gorszy? Majać gpu od zielonych lepiej kupować monitor z freesync'iem i g-sync comp. niz monitor z pełnym g-sync? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który aktualnie jest gorszy od Freesynca w droższych monitorach ;)

Lata mijają, a do monitorów wyposażonych w G-Sync Standard nadal wsadzają przestarzały moduł z 2014 roku, który ma dość sporo ograniczeń sprzętowych.

Dokładnie tak jest jak piszesz a tutaj przykład w trzecim punkcie art. wbudowany moduł G-sync obsługuje maksymalną głębię kolorów 8 bit , możemy tylko dostosować go do 8bit koloru w sterowniku graficznym.

https://www.xxrsm.com/h-nd-216.html#skeyword=XG270QG&_np=0_35

 

Natomiast Lenovo bez modułu to - połączenia DP 1.4 + 2K/165hz oraz 10bit RGB444 kolor w tym samym czasie :)

https://www.xxrsm.com/h-nd-212.html

 

Zastanawia mnie tylko jedno że tutaj LG ma najwyższy kontrast i jasność

https://www.xxrsm.com/h-nd-209.html#skeyword=LG+27GL850-B&_np=0_35

 

Użyjcie tlumacza z poziomu przeglądarki wszystko ładnie jak na tacy:)

 

Ogólnie to tutaj w testach Lenovo jest najwyżej oceniane.

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to ten LG jest dostępny na magazynach media expertu. ;)

 

No stary, poprawiłeś mi humor. Są tu jakieś wirtualne piwka?

 

Zamówiłem po uprzednim kontakcie z infolinią. Pani odpowiedziała na 3 moje pytania, czy towar jest z ekspozycji, czy ze zwrotów i ile szt mają. Odpowiedzi były że towar jest nowy, z centralnego magazynu i mają 20 szt.

 

Na wtorek będę go miał. Przycebuliłem 14,99 na kuriera w poniedziałek.

Edytowane przez Piotru26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...