Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

MediaExpert

 

W jaki sposób bo widzę że tylko niby w sklepach na miejscu ale nigdzie blisko mnie nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób bo widzę że tylko niby w sklepach na miejscu ale nigdzie blisko mnie nie ma?

Zamów telefonicznie z dostawą do sklepu na miejscu zamieszkania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów telefonicznie z dostawą do sklepu na miejscu zamieszkania

 

 

nic to nie da próbowałem tak zamówić jest dostępny tylko w salonie w wawie zapewne po oddaniu teraz będzie mój dostepnę w Mielcu ;-) oddałem jednak to BLB za duże pozatym już dostałem po zwrocie sztukę miał przepracowane 30h Monitorek szkoda czekam na nowe dostawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest z tą czernią, jest słaba czy da się żyć z tym ? Na tych zdjęciach ledwo co widać monitor, już prawie kupiłem ten monitor i jedyne co powoduję, że nie mogę się zdecydować to ten kontrast ...

Jak ustawisz niskie iso w aparacie to właśnie będzie to tak wyglądać co niestety ma się nijak do rzeczywistości bo ten monitor ma czerń po prostu bardzo słabą i nawet na minimalnym podświetleniu matrycy to wygląda zupełnie inaczej tzn. gorzej bo ze zdjęcia wynika, że ten Lg to niemal Oled. Można też prześwietlić w drugą stronę jakby co. Ale tak jak pisałem - zapalasz za monitorem jasną lampkę/taśmę led o barwie +- 6500k i robi się o niebo lepiej.

 

tak jak pisałem miałem sporo monitorów i z tej czerni jestem zadowolony między innymi Dell Alienware AW3418DW, AOC AGON AG273QCX, Gigabyte Aorus AD27QD, ASUS ROG PG279Q, ViewSonic XG2703-GS od czerwca szukałem czegoś zaczynałem od Acer XF270HUABMIIDPRZX i tak później brałem po dwa, żeby porównywać itp itd.. jest mega loterią z matrycami IPS nawet Dell za tyle kasy nie był wolny od glowa jeżeli chodzi o tego LG to jestem pozytywnie zaskoczony ze jednak coś się udało ale to jest kwestia szczęścia raczej a nie produktu :)a co do czerni to naprawdę najlepiej wypada w moich oczach w porównaniu do modeli, które wymieniłem Dell miał bardzo podobnie z czernią i kolorami.

 

Mam rozumieć, że ten Lg mający kontrast ~700:1 według Ciebie ma lepszą czerń niż AOC mający ~2500:1 z podobną jasnością matrycy? No, chyba, że masz na myśli BLB to uwierzę bo garbate VA clouding/blb mają kosmiczny.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic to nie da próbowałem tak zamówić jest dostępny tylko w salonie w wawie zapewne po oddaniu teraz będzie mój dostepnę w Mielcu ;-) oddałem jednak to BLB za duże pozatym już dostałem po zwrocie sztukę miał przepracowane 30h Monitorek szkoda czekam na nowe dostawy

 

Ten w Warszawie na Rondo Wiatraczna to mój - wypalony pixel, mocne przebarwienia w lewym dolnym rogu, od nowości porysowana nóżka - u mnie przepracował 8 godzin nim się zdecydowałem na zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz niskie iso w aparacie to właśnie będzie to tak wyglądać co niestety ma się nijak do rzeczywistości bo ten monitor ma czerń po prostu bardzo słabą i nawet na minimalnym podświetleniu matrycy to wygląda zupełnie inaczej tzn. gorzej bo ze zdjęcia wynika, że ten Lg to niemal Oled. Można też prześwietlić w drugą stronę jakby co. Ale tak jak pisałem - zapalasz za monitorem jasną lampkę/taśmę led o barwie +- 6500k i robi się o niebo lepiej.

 

 

 

Mam rozumieć, że ten Lg mający kontrast ~700:1 według Ciebie ma lepszą czerń niż AOC mający ~2500:1 z podobną jasnością matrycy? No, chyba, że masz na myśli BLB to uwierzę bo garbate VA clouding/blb mają kosmiczny.

 

 

Agon czern miał ładną ale aż tak fatalnie nie jest jak piszesz w tym LG. Clouding i blb za to kosmiczny w AOC z LG jestem zadowolony i fakt ISO trochę za małe ale nie będę się tłumaczył moje odczucia są bardzo pozytywne z tego monitora i nawet jeżeli papier pokazuję taki niski kontrast to obraz dla mnie jest więcej niż zadowalający jak ktoś chce to niech czeka na kolejne monitory i może na cudy ale ja się trochę zmęczyłem poszukiwaniami a jak ktoś raz zasmakuje 1440p albo więcej to odechciewa się grać w fullHD za te pieniądze wg. mnie na dzień dzisiejszy nie znajdzie się nic lepszego, pod warunkiem, że trafi się jakiś przyzwoity egzemplarz bo jak każdy IPS nie jest wolny od wad ( nie wierzę, że to pisze - jakoś długo nie mogłem pogodzić się z tym, że monitory za 2k+ powinny coś sobą reprezentować ) ale jak każdy inny VA ma swoje minusy, TN ma swoje minusy i IPS też ma swoje minusy pewnie kwestia portfela ale jak ktoś chce to może próbować Dell Alienware kupić albo inny monitor za 4,5k+ i nadal trafić na jakieś wady.

 

Kończąc moją opinię uważam, że trafiłem na bardzo fajną sztukę i może dlatego jestem nim tak oczarowany ale ten kontrast który na papierze jest jaki jest nijak się ma do codziennego użytku, głównie gram i przeglądam internet i jak przy praktycznie każdym IPS miałem efekty nierówno miernej bieli ( lewa strona zimna biel, prawa ciepła biel ) bladej czerni ( bardziej był to ciemny siwy niż czarny ) tak tutaj tego nie mam mógłbym dalej bawić się w poszukiwaniu Graala ale chyba mnie na to nie stać i nie mam już siły bo w x-komie to już wiedzieli, że jak się pojawiam to znów zwrot :) - zresztą nigdy nie robili problemu i chwała im za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach ten monitor ma kontrast ok 850:1 a lepsze ok 1000:1. Mój trafił sie ok, czarny to czarny jak na ips, kolorki lepsze.

Glow minimalny w rogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał problemów z jakością tekstu jakie ja miałem i opisałem w poście #727 na poprzedniej stronie?

 

Bo po 3 dniach spokoju, znowu coś się skaszaniło i w Chromie mam rozmyty tekst. A niczego nie zmieniałem.

 

PS. To nie wina monitora tylko dziadowskiego Windowsa 10.

Edytowane przez Piotru26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał problemów z jakością tekstu jakie ja miałem i opisałem w poście #727 na poprzedniej stronie?

 

Bo po 3 dniach spokoju, znowu coś się skaszaniło i w Chromie mam rozmyty tekst. A niczego nie zmieniałem.

 

PS. To nie wina monitora tylko dziadowskiego Windowsa 10.

 

Nie widzę żadnych problemów.

 

Jak ustawisz niskie iso w aparacie to właśnie będzie to tak wyglądać co niestety ma się nijak do rzeczywistości bo ten monitor ma czerń po prostu bardzo słabą i nawet na minimalnym podświetleniu matrycy to wygląda zupełnie inaczej tzn. gorzej bo ze zdjęcia wynika, że ten Lg to niemal Oled. Można też prześwietlić w drugą stronę jakby co.

 

Jak dla mnie te zdjęcia robi się po to, aby sprawdzić glow czy blb, a nie kontrast. Właśnie przy niskim iso najlepiej pokazać jak się widzi nierówność podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał problemów z jakością tekstu jakie ja miałem i opisałem w poście #727 na poprzedniej stronie?

 

Bo po 3 dniach spokoju, znowu coś się skaszaniło i w Chromie mam rozmyty tekst. A niczego nie zmieniałem.

 

PS. To nie wina monitora tylko dziadowskiego Windowsa 10.

Upewnij się, że masz wyłączone HDR w opcjach Windows 10.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał problemów z jakością tekstu jakie ja miałem i opisałem w poście #727 na poprzedniej stronie?

 

Bo po 3 dniach spokoju, znowu coś się skaszaniło i w Chromie mam rozmyty tekst. A niczego nie zmieniałem.

 

PS. To nie wina monitora tylko dziadowskiego Windowsa 10.

Najlepsza jakość czcionki , barwa kolorów , 6500k , gamma jest na ustawieniach gracz 1 u mnie , ewentualnie tylko zmiejszyć jasność w ciemnym pomieszczeniu.

Hdr odpuścić sobie bo kolorki , gradient , ostrość i wysoka jasność w SDR jest fantastyczna w porównaniu do Asus PG27Q

HDR to tylko z poziomu gry nie z wbudowanej opcji monitora bo piksele stają się wtedy strasznie ziarniste

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że masz wyłączone HDR w opcjach Windows 10.

 

A co wtedy z efektem HDR w Netfliksie? Będzie działał?

(Masz rację przy włączonym HDR jakoś czcionki jest nieznacznie gorsza)

 

Najlepsza jakość czcionki , barwa kolorów , 6500k , gamma jest na ustawieniach gracz 1 u mnie , ewentualnie tylko zmiejszyć jasność w ciemnym pomieszczeniu.

Hdr odpuścić sobie bo kolorki , gradient , ostrość i wysoka jasność w SDR jest fantastyczna w porównaniu do Asus PG27Q

HDR to tylko z poziomu gry nie z wbudowanej opcji monitora bo piksele stają się wtedy strasznie ziarniste

 

Gamma Tryb 1? O to ci chodziło?

Chyba tak bo u mnie było 2 a jak przestawiłem na Tryb 1 to okazało się być dużo lepiej.

 

Włączenie w opcjach gry HDR (jeśli taka opcja jest do włączenia) wymusi na monitorze działanie w tym trybie?

 

EDIT:

Moment - ale włączenie adaptive sync w monitorze automatycznie włącza HDR.

To co przed każdą grą ręcznie to przestawiać?

Edytowane przez Piotru26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wtedy z efektem HDR w Netfliksie? Będzie działał?

(Masz rację przy włączonym HDR jakoś czcionki jest nieznacznie gorsza)

 

 

 

Gamma Tryb 1? O to ci chodziło?

Chyba tak bo u mnie było 2 a jak przestawiłem na Tryb 1 to okazało się być dużo lepiej.

 

Włączenie w opcjach gry HDR (jeśli taka opcja jest do włączenia) wymusi na monitorze działanie w tym trybie?

 

EDIT:

Moment - ale włączenie adaptive sync w monitorze automatycznie włącza HDR.

To co przed każdą grą ręcznie to przestawiać?

 

Co do HDR nie powinien ci sam się uaktywniać w zależności od trybu jaki ustawisz czy to z adaptive czy nie

HDR tylko i wyłącznie odpalasz w grze jeśli takową opcję gra posiada

Co do Gammy to zależy od preferencji użytkownika

Generalnie jadę na ustawieniach fabrycznych czyli Gamer-1,tam tylko bawię się jasnością niczym innym dla mnie ten tryb najlepiej wygląda

najlepiej przywróc ustawienia fabryczne i zobacz czy Ci to odpowiada ewentualnie zmiejsz tylko jasność

Jutro dam znać jakie wykonać procedury tak łopatologicznie będzie dobrze ;)

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HDR nie powinien ci sam się uaktywniać w zależności od trybu jaki ustawisz czy to z adaptive czy nie

HDR tylko i wyłącznie odpalasz w grze jeśli takową opcję gra posiada

Co do Gammy to zależy od preferencji użytkownika

Generalnie jadę na ustawieniach fabrycznych czyli Gamer-1,tam tylko bawię się jasnością niczym innym dla mnie ten tryb najlepiej wygląda

najlepiej przywróc ustawienia fabryczne i zobacz czy Ci to odpowiada ewentualnie zmiejsz tylko jasność

Jutro dam znać jakie wykonać procedury tak łopatologicznie będzie dobrze ;)

 

Będę zobowiązany.

 

Po paru dniach włączyłem mój drugi monitor (żeby nie zużywać prawie 70W energii postanowiłem włączać go tylko wtedy kiedy przydają mi się dwa monitory - edycja filmów, excel i parę innych zastosowań).

I okazało się że nie wiem jak ja mogłem używać tego monitora tyle lat. Jakbym jakiś totalnie zepsuty monitor włączył :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygód z monitorem ciąg dalszy - tym razem X-Kom w tle. Zamówiłem u nich monitor w zeszłym miesiącu, z terminem na styczeń (bo wtedy dostawa), ku mojemu zaskoczeniu wczoraj pojawił się mail z informacją że czeka na mnie do odbioru. Zadzwoniłem na ich infolinię żeby się upewnić czy to aby nie pomyłka i czy to nie jest zwrot, zapewnili mnie że nie i zapewniono że to sztuka wprost od producenta nie odebrana przez poprzedniego klienta. Ta "nowa" sztuka miała już nabite 48 godzin i ślady po cebuli (czy czymś innym) na obudowie i uchwycie - więc poszedł mail do X-Kom z prośbą o wyjaśnienia czemu sprzedają używane w cenie nowego. Sam monitor działa rewelacyjnie, nie ma martwych pikseli i zbytnich odchyłów od kolorów (standardowo lewy dół róg jaśniejszy, ale nie tak bardzo jak w moim poprzednim modelu) - tak jak pisałem poprzednio, powtórzę i teraz w porównaniu do poprzedniej TN - przepaść na korzyść tej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygód z monitorem ciąg dalszy - tym razem X-Kom w tle. Zamówiłem u nich monitor w zeszłym miesiącu, z terminem na styczeń (bo wtedy dostawa), ku mojemu zaskoczeniu wczoraj pojawił się mail z informacją że czeka na mnie do odbioru. Zadzwoniłem na ich infolinię żeby się upewnić czy to aby nie pomyłka i czy to nie jest zwrot, zapewnili mnie że nie i zapewniono że to sztuka wprost od producenta nie odebrana przez poprzedniego klienta. Ta "nowa" sztuka miała już nabite 48 godzin i ślady po cebuli (czy czymś innym) na obudowie i uchwycie - więc poszedł mail do X-Kom z prośbą o wyjaśnienia czemu sprzedają używane w cenie nowego. Sam monitor działa rewelacyjnie, nie ma martwych pikseli i zbytnich odchyłów od kolorów (standardowo lewy dół róg jaśniejszy, ale nie tak bardzo jak w moim poprzednim modelu) - tak jak pisałem poprzednio, powtórzę i teraz w porównaniu do poprzedniej TN - przepaść na korzyść tej sztuki.

Ja u siebie widzę przepaść kolorów , ostrości itd. do wcześniejszego IPS Asus PG279Q na korzyść LG a co dopiero musi być do TN :E

10 bitowa matryca , Kontrola Czerni , G-Sync oraz opcja Ostrości robi wspaniałą robotę.

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie widzę przepaść kolorów , ostrości itd. do wcześniejszego IPS Asus PG279Q na korzyść LG a co dopiero musi być do TN :E

10 bitowa matryca , Kontrola Czerni , G-Sync oraz opcja Ostrości robi wspaniałą robotę.

Jaki to model LG?

 

 

Mam w pracy kilka LG i jestem zachwycony intuicyjnością ich menu.

W moim DELLu - to dramat. Opcji 5 na krzyż, a i tak się gubię, jak dziecko we mgle, gdy mam tu coś zrobić.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kontrastu w tym lg ( cały czas mnie to męczy, a jeszcze nie mam monitora ) wczoraj znalazłem takie porównanie https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/asus-rog-pg279q-vs-lg-27gl850/578/912?usage=3623&threshold=0.1 , wydaje mi się, że na lg jest to dużo lepsze niż na monitorze obok mimo tego że tamten ma dużo większy kontrast .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kontrastu w tym lg ( cały czas mnie to męczy, a jeszcze nie mam monitora ) wczoraj znalazłem takie porównanie https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/asus-rog-pg279q-vs-lg-27gl850/578/912?usage=3623&threshold=0.1 , wydaje mi się, że na lg jest to dużo lepsze niż na monitorze obok mimo tego że tamten ma dużo większy kontrast .

No i właśnie tak jest , ja mam obok Asusa PG27Q9 i nowego LG 27GL850 i czerń w grze Star Citizen gdzie głównie mamy cały czas kosmos wygląda na LG zdecydowanie czarniej :E pomimo że Asus na papierze ma większy niby kontrast. Natomiast refleksja świateł planet , mgła , kolory powierzchni planet itd. to już w ogóle miazga.

Dodatkowo super się sprawdza opcja kontrola czerni gdzie moim zdaniem fabrycznie przez LG jest ciut za wysoko ustawiona na 50% wystarczy zjechać na 45 i mamy czerń z mocnym kontrastem nie tracąc detali

 

Jaki to model LG?

 

 

Mam w pracy kilka LG i jestem zachwycony intuicyjnością ich menu.

W moim DELLu - to dramat. Opcji 5 na krzyż, a i tak się gubię, jak dziecko we mgle, gdy mam tu coś zrobić.

LG 27GL850

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie wcześniej o tym pisałem, że mam takie samo wrażenie, że papier i rzeczywitość to dwie różne światy.

Edytowane przez L4s3c7k4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic w tym monitorku ile ma nabite ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic w tym monitorku ile ma nabite ??

Nabite godzin? - bardzo prosto w opcji informacje

po kolei:

ustawienia , ogólne , informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabite godzin? - bardzo prosto w opcji informacje

po kolei:

ustawienia , ogólne , informacje

 

Poważnie? LG ma licznik nabitych godzin? To naprawdę rzadkość. Słyszałem, że tylko EIZO ma taką opcję. Szacunek dla producenta! Co prawda moim ostatnim monitorem LG był jeszcze model za czasów CRT, który był fenomenalny. Niestety dzisiejsze IPS'y są beznadziejne pod względem czasu reakcji w porównaniu do CRT. Jeśli kiedyś powstanie monitor szybki jak CRT i z dobrym obrazem jak IPS/OLED, to będę spełniony :)

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się dziś jedna sztuka na morele i nie myśląc zbyt długo wrzuciłem do koszyka i udało mi się kupić. Mam nadzieję, że to nowy monitor a nie po zwrocie. Był też jeden w outlecie ale także szybko go kupili. Hype na ten monitor jest mega po prostu. Jutro będę testował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się dziś jedna sztuka na morele i nie myśląc zbyt długo wrzuciłem do koszyka i udało mi się kupić. Mam nadzieję, że to nowy monitor a nie po zwrocie. Był też jeden w outlecie ale także szybko go kupili. Hype na ten monitor jest mega po prostu. Jutro będę testował.

 

Z oficjalnego źródła wiem, że wszystkie sztuki dostępne w PL są aktualnie ze zwrotów i to niekoniecznie krajowych. Nowe dostawy spodziewane są po świętach. Sam korzystam ze zwrotu i bardziej mnie martwi to że poprzednik / poprzedniczka coś zauważyli, niż to że coś jest nie tak - bo tego póki co nie widzę. Pomijam fakt płacenia pełnej ceny za sprzęt używany (fakty tylko 48 godzin - ale jednak) - bo to nie fair. Póki co sklep X-Kom milczy jak ten temat rozwiązać (pewnie zapierd#iel przedświąteczny mają - tak sobie tłumaczę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...