Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Z oficjalnego źródła wiem, że wszystkie sztuki dostępne w PL są aktualnie ze zwrotów i to niekoniecznie krajowych. Nowe dostawy spodziewane są po świętach. Sam korzystam ze zwrotu i bardziej mnie martwi to że poprzednik / poprzedniczka coś zauważyli, niż to że coś jest nie tak - bo tego póki co nie widzę. Pomijam fakt płacenia pełnej ceny za sprzęt używany (fakty tylko 48 godzin - ale jednak) - bo to nie fair. Póki co sklep X-Kom milczy jak ten temat rozwiązać (pewnie zapierd#iel przedświąteczny mają - tak sobie tłumaczę).

To faktycznie nie Fair , jakby napisali że z Outletu to klient zdecydowany na taki model po zakupie raczej by sobie zostawił ale znowu kasa byłaby mniejsza dla sklepu bo - typowe dla naszego rynku :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam niestety ze swoim problemem - który nie pozwala do końca się cieszyć z zakupu.

Czy ja wariaruję już czy mam beznadziejną czcionkę na tym monitorze?

Zakładam ze to są problemy Windowsa nie monitora ale jak sobie z nimi poradzić?

 

Skalowanie 100% (trochę mało ale przestawiłem żeby zobaczyć czy też jest problem.

HDR w Widows wyłączone,

HDR i Adaptive Sync w monitorze wyłączone.

Profil Gracz 1, kontrast 70, Gamma 1, ostrość 100,

 

Obejrzyjcie te zrzutu i powiedźcie jak się pozbyć problemu.

 

d7f928746712.png

 

 

7c3de28f69f5.png

 

1d5bafd9188f.png

 

Na 3-cim zrzucie zobaczcie jak wyglądają zera w 2080

 

Aktualnie tylko jeden monitor podłączony, wcześniej był drugi (stary LG 16:10, FHD jako dodatkowy). Odpiąłem go żeby wykluczyć wszelkie problemy.

Edytowane przez Piotru26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko wygląda idealnie (nie licząc małej wielkości - bo masz 100% w windowsie) ... bo na zrzucie nie zobaczymy jak wyświetla Twój monitor.

 

ps. już pisałem, że ustawianie ostrości na 100% w LG generuje zniekształcenia, wiec kiepski pomysł tak ustawiać swój monitor

 

ps2. w sumie to bym profili typu "gracz" itp. "czytacz" , czy inny "RTS" nie uzywał. Tylko "WŁASNE"

 

ps3. nie wiem na jakiej podstawie ustawiałeś gammę, ale na moim modelu LG najbliżej 2.2 jest przy ustawieniu gamma tryb 2 (sprawdź w persistence analyzer albo na planszy rzeźnika - w persistence ustawiasz suwakiem 2.2 i tak manipulujesz w OSD monitora by otrzymać zlane kwadraty)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oficjalnego źródła wiem, że wszystkie sztuki dostępne w PL są aktualnie ze zwrotów i to niekoniecznie krajowych. Nowe dostawy spodziewane są po świętach. Sam korzystam ze zwrotu i bardziej mnie martwi to że poprzednik / poprzedniczka coś zauważyli, niż to że coś jest nie tak - bo tego póki co nie widzę. Pomijam fakt płacenia pełnej ceny za sprzęt używany (fakty tylko 48 godzin - ale jednak) - bo to nie fair. Póki co sklep X-Kom milczy jak ten temat rozwiązać (pewnie zapierd#iel przedświąteczny mają - tak sobie tłumaczę).

No to słabo :o Pozostaje mieć nadzieję że ewentualne wady nie będą mi przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzwoniłem wczoraj do x-kom i mi mówili że dostawa około 10 stycznia, i nie wiem czy czekać czy jutro brać ASUS TUF Gaming VG27AQ? ciężkie życie ;)

Edytowane przez SWoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor przybył i jest oczywiście po zwrocie...używany 64h. Srebrzenie w rogach jest jak to w ips ale tak w sumie to nie ma się do czego przyczepić. Ciekaw jestem z jakiego powodu ktoś go zwrócił.

Edytowane przez Snajper3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor przybył i jest oczywiście po zwrocie...używany 64h. Srebrzenie w rogach jest jak to w ips ale tak w sumie to nie ma się do czego przyczepić. Ciekaw jestem z jakiego powodu ktoś go zwrócił.

 

i jak kolorki?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak kolorki?:)

Kolory są sporo lepsze od obecnie posiadanego agona na matrycy VA. Zdecydowanie na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor przybył i jest oczywiście po zwrocie...używany 64h. Srebrzenie w rogach jest jak to w ips ale tak w sumie to nie ma się do czego przyczepić. Ciekaw jestem z jakiego powodu ktoś go zwrócił.

Skąd wiesz ile dokładnie był używany?

Już znalazłem odp. na porzedniej stronie.

Edytowane przez jimhaumman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oficjalnego źródła wiem, że wszystkie sztuki dostępne w PL są aktualnie ze zwrotów i to niekoniecznie krajowych. Nowe dostawy spodziewane są po świętach. Sam korzystam ze zwrotu i bardziej mnie martwi to że poprzednik / poprzedniczka coś zauważyli, niż to że coś jest nie tak - bo tego póki co nie widzę. Pomijam fakt płacenia pełnej ceny za sprzęt używany (fakty tylko 48 godzin - ale jednak) - bo to nie fair. Póki co sklep X-Kom milczy jak ten temat rozwiązać (pewnie zapierd#iel przedświąteczny mają - tak sobie tłumaczę).

Niekoniecznie, ja 2 sztuki w jednym z popularnych sklepów trafiłem ze zwrotów, ale teraz w komputroniku były jakieś sztuki 8 czy 9 grudnia i trafiła mi się 0h, więc jest nadzieja. Sztuka nr2 to 90h i dwa pomarańczowe słońca w rogach. A obecna sztuka zostaje, tak dobrej to jeszcze nie widziałem, to już ogółem 5 monitor xD. 2 tn i 3 gl850

Edytowane przez Xardii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem w grach tego LG i fifa to jest ta gra w której zawsze zauważę że coś jest nie tak. Podczas meczu jest widoczny co jakiś ruch taki jakby pas odświeżania który znika wertykalnie... ciężko to nazwać. Już mnie to drażni aczkolwiek w innych tytułach tego nie widać. Duży minus dla sklepu że sprzedają monitor jako nowy tylko dlatego że ktoś nie odpakował stojaka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przed chwilą wiadomość od x-komu, że zamówienie zostało skompletowane a na stronie jest napisane że jak się dzisiaj zamówi to będzie na wtorek monitor także chyba dostali nową dostawę monitorów ( lg 27gl850), dzwoniłem na infolonie i potwierdzili, że dostali nową dostawe także monitory nie są ze zwrotu

Edytowane przez Tuts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy powiedzieliby, że nie prosze Pana - proszę nie kupować ponieważ wystawiliśmy monitor ze zwrotu?

Zresztą post numer #765 mówi sam za siebie :)

Edytowane przez Noa3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przed chwilą wiadomość od x-komu, że zamówienie zostało skompletowane a na stronie jest napisane że jak się dzisiaj zamówi to będzie na wtorek monitor także chyba dostali nową dostawę monitorów ( lg 27gl850), dzwoniłem na infolonie i potwierdzili, że dostali nową dostawe także monitory nie są ze zwrotu

 

Klamczuchy tam i tyle. Albo nie mają wiedzy czy zwrot, czy nie - bo to sklep przyjmujący oznacza. Albo inne powody (np minimalizacja strat). Daj znać ile godzin Twój będzie miał. Ja ze swojego używanego zadowolony i na 99% zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakikolwiek kolor czarny można uświadczyć w tym monitorze?

takie coś jak w VA chociaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamczuchy tam i tyle. Albo nie mają wiedzy czy zwrot, czy nie - bo to sklep przyjmujący oznacza. Albo inne powody (np minimalizacja strat). Daj znać ile godzin Twój będzie miał. Ja ze swojego używanego zadowolony i na 99% zostanie.

 

 

Dzwoniłem na infolinie i powedzieli, że to nowa dostawa. Wątpie żeby były ze zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakikolwiek kolor czarny można uświadczyć w tym monitorze?

takie coś jak w VA chociaż?

 

O takiej czerni jak w VA zapomnij. Mnie to osobiście nie przeszkadza, mimo że lubię oglądać amoledowy ekran swojego telefonu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinie i powedzieli, że to nowa dostawa. Wątpie żeby były ze zwrotów.

 

To daj znać co dostaniesz. Ja swój zwracam... martwe piksele się pojawiły. Jak 3 sztuka też będzie felerna odpuszczam LG całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przed chwilą wiadomość od x-komu, że zamówienie zostało skompletowane a na stronie jest napisane że jak się dzisiaj zamówi to będzie na wtorek monitor także chyba dostali nową dostawę monitorów ( lg 27gl850), dzwoniłem na infolonie i potwierdzili, że dostali nową dostawe także monitory nie są ze zwrotu

 

Ja dostałem odrazu maila od x-komu wczoraj rano, że dostawa 10 stycznia, więc komunikacja słaba :P

W każdym razie przed chwilą pojawiła się jedna sztuka na Morele i zakosiłem :) w Pon dostawa do domu to zdam relację :) Najpierw zadzwoniłem oczywiście czy to nie Outlet, twierdzą że nie

x-kom anulowany

 

czekam na poniedziałek, akurat urodziny:)

Edytowane przez SWoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem, mi koleś powiedział, że była dostawa, a mój już jest spakowany do wysyłki .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem, mi koleś powiedział, że była dostawa, a mój już jest spakowany do wysyłki .....

 

Zwrot jak nic, na morele też. Raczej dystrybutor albo sklep nie będzie ściągał jednej sztuki na stan, skoro sprzęt schodzi na pniu. Powodzenia, aby nie było poważnych uchybień. Na dniach znów będzie jedna sztuka w X-Kom - moja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeśli moja również jest ze zwrotu wkrótce znów się pojawi w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odpisali z xkomu że nie mieli dostawy i na razie monitor widnieje jako oczekiwanie na dostawę.

Napisali też że nie sprzedawają zwrotów jako nowe bla bla bla.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...