Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiajcie się dłużej to za chwilę problem sam się rozwiąże, bo wyparują wszystkie i będzie trzeba czekać na nową dostawę (nie wiadomo jak długo) - standard przy wszystkich nowościach, na które czeka masa ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde aż korci zamówić i obadać :E

 

Monitor można bez problemu oddać w X-KOM nigdy nie robili z tym problemów więc jeśli byłoby coś nie tak to zwrot kasy jest gwarantowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no to jak najbardziej ze zwróceniem kasy nie będzie problemu tylko czy czas pozwoli na zabawę z zamawianiem testowaniem itd ;) ogólnie cena dobra i coś mi się wydaje że ona wzrośnie za jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kusi... jak ktoś pierwszy dorwie monitor to niech spr. czy jest na polską dystrybucję a nie litewską. LG w PL dawało ostatnio 30d gwary na bad pixele.

 

Jeden z rodzynków co daje i FreeSync i G-Sync. Praise the Omnissiah. :E

 

PPI beznadziejne no ale, nie ma co narzekać.

Edytowane przez Knight_dev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony. W najgorszym wypadku się odda :P

Kurde kusi... jak ktoś pierwszy dorwie monitor to niech spr. czy jest na polską dystrybucję a nie litewską. LG w PL dawało ostatnio 30d gwary na bad pixele.

Zastanawiam się, czy go z chin nie sprowadzili :P Tak w sumie zupełnie niespodziewanie się pojawił.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę podejrzanie niska cena. Czyżby sklep owocowy zamawiał produkt prosto z Chin? :E

Zamówiłem, obadam i dam znać co z tego wyszło. W innym polskim sklepie go nie ma. Pewnie cena jeszcze podskoczy jak pojawi się już tak oficjalnie.

Mam tylko nadzieję, że ten sklep żadnych kwiatków mi nie zrobi w postaci braku jakiegokolwiek okablowania bo z tym bywa różnie.

To do wtorku jak coś. :lol2:

Edytowane przez steny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę podejrzanie niska cena. Czyżby sklep owocowy zamawiał produkt prosto z Chin? :E

Zamówiłem, obadam i dam znać co z tego wyszło. W innym polskim sklepie go nie ma. Pewnie cena jeszcze podskoczy jak pojawi się już tak oficjalnie.

Mam tylko nadzieję, że ten sklep żadnych kwiatków mi nie zrobi w postaci braku jakiegokolwiek okablowania bo z tym bywa różnie.

To do wtorku jak coś. :lol2:

 

Popatrz również na opis: "Kompatybilny z G-Sync Certyfikowany przez NVIDIA" a potem na specyfikacje: Synchronizacja częstotliwości AMD Free-sync :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie 300 zł droższy - też uważam że cena jakaś niska - na zagranicznych forach wszyscy czekają a tu nagle u januszy jak z kapelusza 15 szt - w dobrej cenie . Już tylko 7 sztuk.

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz również na opis: "Kompatybilny z G-Sync Certyfikowany przez NVIDIA" a potem na specyfikacje: Synchronizacja częstotliwości AMD Free-sync :D

 

Powiedz mi proszę, co w tym opisie jest nie tak, bo nie widzę nic niezgodnego z prawdą.

 

Monitor ma freesync z certyfikatem zgodności nvidii, czyli freesync będzie działał bez problemu na kartach nvidii.

Edytowane przez NoiZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi proszę, co w tym opisie jest nie tak, bo nie widzę nic niezgodnego z prawdą.

 

Monitor ma freesync z certyfikatem zgodności nvidii, czyli freesync będzie działał bez problemu na kartach nvidii.

 

Ah to w tę stronę idzie. Kompatybilność z G-Sync = bezproblemowa obsługa freesync na kartach Nvidii. No to masz rację wszystko w porządku. :) Chociaż nazwa myląca, pewnie nie bez przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah to w tę stronę idzie. Kompatybilność z G-Sync = bezproblemowa obsługa freesync na kartach Nvidii. No to masz rację wszystko w porządku. :) Chociaż nazwa myląca, pewnie nie bez przyczyny.

Pierwotnie ten monitor miał mieć moduł g-sync. Potem z niego zrezygnowali. Zamiast tego zaprojektowali go tak, żeby przeszedł certyfikację nvidii g-sync compatible. Normalnie na ramce masz logo nvidia g-sync, i g-sync będzie bez problemu działać.

Jedynie czego będzie brakować to paru drobiazgów związanych z samym modułem G-sync, typu OC do 165 Hz.

Na amazonie 300 zł droższy - też uważam że cena jakaś niska - na zagranicznych forach wszyscy czekają a tu nagle u januszy jak z kapelusza 15 szt - w dobrej cenie . Już tylko 7 sztuk.

Którym amazonie?

Na kanadyjskim $700 CAD, czyli jakieś 2050zł.

Na overclockers.co.uk 450 GBP czyli jakieś 2150zł.

W Holandii 480EUR.

Morelowa cena nie odbiega od tego zbytnio (tak wiem wiem, podatki, ale oni też płacą - w kanadzie niższe, w GBP podobne).

W Holandii też się już pojawił - gdzieś mi się przewinęło na reddicie. Wygląda na to, że LG nie ma jakiegoś skoordynowanego planu na premierę :D

Z resztą zobaczcie: https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/cig6ga/the_27gl850_is_already_out_in_the_netherlands/?st=jynhooxr&sh=8b94818c

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi was że na tak "nową" technologie NANO IPS stosunkowo tak "tanio" jest wyceniony ten monitor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi was że na tak "nową" technologie NANO IPS stosunkowo tak "tanio" jest wyceniony ten monitor ?

 

 

Może LG ma taki pomysł na sprzedaż, przespali ostatnie parę lat to teraz dają coś (oby) dobrego w fajnej cenie.

Nie bez powodu zrezygnowali też z tylnego oświetlenia i pełnego g-sync.

Edytowane przez PROCTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele nie ma go tanio... ma go w normalnej cenie. Monitor jest wyceniony na już nie pamięta, jakoś 500 USD albo mniej. Musiałbym poszukać źródła w wolnej chwili.

 

Z G-Sync zrezygnowano bo licencja GreedSync podniosła by jego cenę o 100 albo 200 euro, już nie pamiętam ile ona kosztowała. A lepiej mieć FreeSync + G-Sync niż samo G-Sync. W dodatku True G-Sync ma tylko send w przypadku HDR1000 i local dimming, gdzie można mieć wł. g-sync i HDR jednocześnie. Ten monitor prawdziwego HDR nie ma więc nie ma tego problemu.

 

Na amazonie nikt normalny cen nie patrzy, zawsze mocno zawyżają ceny. Sam z nimi współpracuję to znam ich politykę... Tak samo 27UL600 mają ultra cene z d... a na mindfactory jest fest taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi was że na tak "nową" technologie NANO IPS stosunkowo tak "tanio" jest wyceniony ten monitor ?

 

On jest prawidłowo wyceniony za drogo jest po prostu u konkurencji np. Gigabyte Aorus AD27QD. To jest właśnie jedna z istotnych cech tego modelu. Gdyby dali natywny "chip" NVIDII z G-SYNC cena już by Ci nie pasowała. To ma być monitor IPS dla mas tak jak Philips Momentum na VA - ma być tanio i dobrze (co nie oznacza że idealnie) ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może LG ma taki pomysł na sprzedaż, przespali ostatnie parę lat to teraz dają coś (oby) dobrego w fajnej cenie.

Nie bez powodu zrezygnowali też z tylnego oświetlenia i pełnego g-sync.

 

Wywalili też tylnie podświetlanie :hmm:? Eee to lipa :kwasny:. LG przesadziło trochę z robieniem sprzętu po taniości. Niby jest to mało istotny bajer ale w nocy fajnie poprawia kontrast i robi dodatkowy klimacik.

 

osc5tHs.jpg

 

Sphere Lighting powinni akurat zostawić zwłaszcza że to ekran IPS - szkoda że tak drastycznie przycieli koszta na ale ważne jest to jak monitor świeci z przodu a nie tyłu.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio wywali sphere lightning? To jak dla mnie za taką cenę monitor trochę traci sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem - został już tylko jeden na sklepie - do ostatniej chwili się wahałem - echh. Jak LG da ciała z szybkością matrycy to nie zostawię na nich suchej nitki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 11:33 zamówiłem xD wychodzi że żutem na taśmę. Niestety nie mam komputera (jeszcze) który byłby w stanie wykazać się, ale jakimiś tam spostrzeżeniami chętnie się podzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...