Forum PCLab.pl: LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (40 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS Wątek zbiorczy - opinie o monitorze

#81 Użytkownik jest niedostępny   Knight_dev 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 28 Lipiec 2019 - 16:55

Kurde kusi... jak ktoś pierwszy dorwie monitor to niech spr. czy jest na polską dystrybucję a nie litewską. LG w PL dawało ostatnio 30d gwary na bad pixele.

Jeden z rodzynków co daje i FreeSync i G-Sync. Praise the Omnissiah. :E

PPI beznadziejne no ale, nie ma co narzekać.

Ten post był edytowany przez Knight_dev dnia: 28 Lipiec 2019 - 16:56

#82 Użytkownik jest niedostępny   Artistwolf 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 28 Lipiec 2019 - 18:14

Zamówiony. W najgorszym wypadku się odda :P

Zobacz postKnight_dev, o 28 Lipiec 2019 - 17:55, napisał(a):

Kurde kusi... jak ktoś pierwszy dorwie monitor to niech spr. czy jest na polską dystrybucję a nie litewską. LG w PL dawało ostatnio 30d gwary na bad pixele.

Zastanawiam się, czy go z chin nie sprowadzili :P Tak w sumie zupełnie niespodziewanie się pojawił.

Ten post był edytowany przez Artistwolf dnia: 28 Lipiec 2019 - 18:19

#83 Użytkownik jest niedostępny   Knight_dev 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Lipiec 2019 - 18:43

https://www.lgpunkthonoru.pl/

#84 Użytkownik jest niedostępny   steny 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 28 Lipiec 2019 - 20:54

Trochę podejrzanie niska cena. Czyżby sklep owocowy zamawiał produkt prosto z Chin? :E
Zamówiłem, obadam i dam znać co z tego wyszło. W innym polskim sklepie go nie ma. Pewnie cena jeszcze podskoczy jak pojawi się już tak oficjalnie.
Mam tylko nadzieję, że ten sklep żadnych kwiatków mi nie zrobi w postaci braku jakiegokolwiek okablowania bo z tym bywa różnie.
To do wtorku jak coś. :lol2:

Ten post był edytowany przez steny dnia: 28 Lipiec 2019 - 20:57

#85 Użytkownik jest niedostępny   Ksamek 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Lipiec 2019 - 21:14

Zobacz poststeny, o 28 Lipiec 2019 - 21:54, napisał(a):

Trochę podejrzanie niska cena. Czyżby sklep owocowy zamawiał produkt prosto z Chin? :E
Zamówiłem, obadam i dam znać co z tego wyszło. W innym polskim sklepie go nie ma. Pewnie cena jeszcze podskoczy jak pojawi się już tak oficjalnie.
Mam tylko nadzieję, że ten sklep żadnych kwiatków mi nie zrobi w postaci braku jakiegokolwiek okablowania bo z tym bywa różnie.
To do wtorku jak coś. :lol2:

Popatrz również na opis: "Kompatybilny z G-Sync Certyfikowany przez NVIDIA" a potem na specyfikacje: Synchronizacja częstotliwości AMD Free-sync :D

#86 Użytkownik jest niedostępny   Tenzi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Lipiec 2019 - 21:19

Na amazonie 300 zł droższy - też uważam że cena jakaś niska - na zagranicznych forach wszyscy czekają a tu nagle u januszy jak z kapelusza 15 szt - w dobrej cenie . Już tylko 7 sztuk.

Ten post był edytowany przez Tenzi dnia: 28 Lipiec 2019 - 21:21

#87 Użytkownik jest niedostępny   NoiZzz 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 28 Lipiec 2019 - 22:07

Zobacz postKsamek, o 28 Lipiec 2019 - 21:14, napisał(a):

Popatrz również na opis: "Kompatybilny z G-Sync Certyfikowany przez NVIDIA" a potem na specyfikacje: Synchronizacja częstotliwości AMD Free-sync :D

Powiedz mi proszę, co w tym opisie jest nie tak, bo nie widzę nic niezgodnego z prawdą.

Monitor ma freesync z certyfikatem zgodności nvidii, czyli freesync będzie działał bez problemu na kartach nvidii.

Ten post był edytowany przez NoiZzz dnia: 28 Lipiec 2019 - 22:08

#88 Użytkownik jest niedostępny   Ksamek 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Lipiec 2019 - 22:21

Zobacz postNoiZzz, o 28 Lipiec 2019 - 23:07, napisał(a):

Powiedz mi proszę, co w tym opisie jest nie tak, bo nie widzę nic niezgodnego z prawdą.

Monitor ma freesync z certyfikatem zgodności nvidii, czyli freesync będzie działał bez problemu na kartach nvidii.

Ah to w tę stronę idzie. Kompatybilność z G-Sync = bezproblemowa obsługa freesync na kartach Nvidii. No to masz rację wszystko w porządku. :) Chociaż nazwa myląca, pewnie nie bez przyczyny.

#89 Użytkownik jest niedostępny   Artistwolf 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 28 Lipiec 2019 - 22:31

Zobacz postKsamek, o 28 Lipiec 2019 - 23:21, napisał(a):

Ah to w tę stronę idzie. Kompatybilność z G-Sync = bezproblemowa obsługa freesync na kartach Nvidii. No to masz rację wszystko w porządku. :) Chociaż nazwa myląca, pewnie nie bez przyczyny.

Pierwotnie ten monitor miał mieć moduł g-sync. Potem z niego zrezygnowali. Zamiast tego zaprojektowali go tak, żeby przeszedł certyfikację nvidii g-sync compatible. Normalnie na ramce masz logo nvidia g-sync, i g-sync będzie bez problemu działać.
Jedynie czego będzie brakować to paru drobiazgów związanych z samym modułem G-sync, typu OC do 165 Hz.

Zobacz postTenzi, o 28 Lipiec 2019 - 22:19, napisał(a):

Na amazonie 300 zł droższy - też uważam że cena jakaś niska - na zagranicznych forach wszyscy czekają a tu nagle u januszy jak z kapelusza 15 szt - w dobrej cenie . Już tylko 7 sztuk.

Którym amazonie?
Na kanadyjskim $700 CAD, czyli jakieś 2050zł.
Na overclockers.co.uk 450 GBP czyli jakieś 2150zł.
W Holandii 480EUR.
Morelowa cena nie odbiega od tego zbytnio (tak wiem wiem, podatki, ale oni też płacą - w kanadzie niższe, w GBP podobne).
W Holandii też się już pojawił - gdzieś mi się przewinęło na reddicie. Wygląda na to, że LG nie ma jakiegoś skoordynowanego planu na premierę :D
Z resztą zobaczcie: https://www.reddit.c...oxr&sh=8b94818c

Ten post był edytowany przez Artistwolf dnia: 28 Lipiec 2019 - 22:43

#90 Użytkownik jest niedostępny   NoiZzz 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 28 Lipiec 2019 - 23:45

Pewnie chodzi o niemiecki amazon - 579 ojro. Tylko, że dostawa na 28 sierpnia więc cena się zmieni praktycznie na pewno :P

https://www.amazon.d...z/dp/B07T7K2V7L

#91 Użytkownik jest niedostępny   Bunny99 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2019 - 01:02

Nie dziwi was że na tak "nową" technologie NANO IPS stosunkowo tak "tanio" jest wyceniony ten monitor ?

#92 Użytkownik jest niedostępny   PROCTON 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 29 Lipiec 2019 - 01:38

Zobacz postBunny99, o 29 Lipiec 2019 - 01:02, napisał(a):

Nie dziwi was że na tak "nową" technologie NANO IPS stosunkowo tak "tanio" jest wyceniony ten monitor ?

Może LG ma taki pomysł na sprzedaż, przespali ostatnie parę lat to teraz dają coś (oby) dobrego w fajnej cenie.
Nie bez powodu zrezygnowali też z tylnego oświetlenia i pełnego g-sync.

Ten post był edytowany przez PROCTON dnia: 29 Lipiec 2019 - 01:39

#93 Użytkownik jest niedostępny   Knight_dev 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2019 - 08:41

Morele nie ma go tanio... ma go w normalnej cenie. Monitor jest wyceniony na już nie pamięta, jakoś 500 USD albo mniej. Musiałbym poszukać źródła w wolnej chwili.

Z G-Sync zrezygnowano bo licencja GreedSync podniosła by jego cenę o 100 albo 200 euro, już nie pamiętam ile ona kosztowała. A lepiej mieć FreeSync + G-Sync niż samo G-Sync. W dodatku True G-Sync ma tylko send w przypadku HDR1000 i local dimming, gdzie można mieć wł. g-sync i HDR jednocześnie. Ten monitor prawdziwego HDR nie ma więc nie ma tego problemu.

Na amazonie nikt normalny cen nie patrzy, zawsze mocno zawyżają ceny. Sam z nimi współpracuję to znam ich politykę... Tak samo 27UL600 mają ultra cene z d... a na mindfactory jest fest taniej.

#94 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2019 - 10:14

Zobacz postBunny99, o 29 Lipiec 2019 - 02:02, napisał(a):

On jest prawidłowo wyceniony za drogo jest po prostu u konkurencji np. Gigabyte Aorus AD27QD. To jest właśnie jedna z istotnych cech tego modelu. Gdyby dali natywny "chip" NVIDII z G-SYNC cena już by Ci nie pasowała. To ma być monitor IPS dla mas tak jak Philips Momentum na VA - ma być tanio i dobrze (co nie oznacza że idealnie) ;).

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 29 Lipiec 2019 - 10:17

#95 Użytkownik jest niedostępny   mick.alderr 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2019 - 10:17

Dostałem odpowiedź, że monitory są dostępne ;)

#96 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2019 - 10:23

Zobacz postPROCTON, o 29 Lipiec 2019 - 02:38, napisał(a):

Może LG ma taki pomysł na sprzedaż, przespali ostatnie parę lat to teraz dają coś (oby) dobrego w fajnej cenie.
Nie bez powodu zrezygnowali też z tylnego oświetlenia i pełnego g-sync.

Wywalili też tylnie podświetlanie :hmm:? Eee to lipa :kwasny:. LG przesadziło trochę z robieniem sprzętu po taniości. Niby jest to mało istotny bajer ale w nocy fajnie poprawia kontrast i robi dodatkowy klimacik.

Dodaj obrazek

Sphere Lighting powinni akurat zostawić zwłaszcza że to ekran IPS - szkoda że tak drastycznie przycieli koszta na ale ważne jest to jak monitor świeci z przodu a nie tyłu.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 29 Lipiec 2019 - 10:33

#97 Użytkownik jest niedostępny   Knight_dev 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2019 - 10:48

Serio wywali sphere lightning? To jak dla mnie za taką cenę monitor trochę traci sens.

#98 Użytkownik jest niedostępny   Tenzi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 29 Lipiec 2019 - 11:34

Zamówiłem - został już tylko jeden na sklepie - do ostatniej chwili się wahałem - echh. Jak LG da ciała z szybkością matrycy to nie zostawię na nich suchej nitki !

#99 Użytkownik jest niedostępny   Piccolosan 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 29 Lipiec 2019 - 11:48

:thumbup:

Ten post był edytowany przez Piccolosan dnia: 30 Lipiec 2019 - 11:22

#100 Użytkownik jest niedostępny   OlmerPL 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 29 Lipiec 2019 - 12:24

Dziś o 11:33 zamówiłem xD wychodzi że żutem na taśmę. Niestety nie mam komputera (jeszcze) który byłby w stanie wykazać się, ale jakimiś tam spostrzeżeniami chętnie się podzielę.

• (40 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ostania »