Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Ten lenovo ma HDR podobnie jak LG 27GL850-B w związku z czym nie może posiadać G-Synca, bo te dwa elmenty się wzajemnie wykluczają ;)

 

Ten monitor posiada Freesync z certyfikatem G-Sync Compatible.

Faktycznie, byk na stronie X-komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już praktycznie monitorów ze zwykłym modułem G-Sync, ten moduł FPGA pochodzi z 2013 roku i nakłada ogromne ograniczenia na sprzęt. DP max 1.2 HDMI max 1.4, tylko tryb SDR, brak obsługi 10 BIT na kanał co całkowicie wyklucza HDR, brak obsługi High Bit Rate.

Na dzień dzisiejszy wszystkie nowe bajery jest w stanie zapewnić tylko Freesync 2.0, wyjątkiem jest G-Sync Ultimate którego koszt jest taki sromotny że ląduje tylko w monitorach 4K od 10 tysięcy w górę.

 

Zwykły G-Sync jest na tyle upośledzony że ogranicza przepustowość DisplayPort do 550 MHz co już przy 1440p 144Hz powoduje straszne obcięcie polaryzacji wyświetlacza grubo poniżej standardu CVT-LCD, DP normalnie obsługuje do 600 MHz a nawet 650 MHz co niedawno stało się dozwolone oficjalnie.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich tu obecnych,

 

Posiadam aktualnie monitor 1080p na matrycy TN - 144hz. dokładnie model: LG 24GM79G-B

 

Od jakiegoś czasu widze że panuję szał na wspomnianego w tytule LG z nano IPS.

 

Jako ze naleze do osób ktore lubia ciagle cos ulepszac, bo chca miec jak "najlepszY" sprzet pod katem szybkosci itp to pytanie moje brzmi - czy warto kupic tego LG?\

 

Mój monitor wydaje sie troche przestarzały, choć przyzwyczaiłem się do kolorów TN, czarny jest czarny, biały jest biały itp, początkowo widziałem dużą przepaść jeśli chodzi o jakość kolorów, przechodząc z IPS 60hz na 144hz TN, ale wiadomo chodzilo o szybkosc a teraz to juz w ogole przyzwiczalem sie do kolorów TN.

 

Pytanie wiec, jaki byscie monitor polecili:

1080p 144hz - jaka matryca? czy warto isc w TN znowu ale z lepszym jakims modelem, upgrejd itp? VA podobno smuzy wiec odpada, albo wiec TN albo IPS

 

1044p 144hz - kwestia czy wyrobie z FPS i jak nie NanoIPS ten z LG to jaki?

 

A moze tak 1080p ale 244hz? <3 zawsze o tym myslalem!

Warunki

-szybka matryca, gram w szybkie gry i liczy sie dla mnie każda milisekunda, nie lubie input lagów itp, dlatego tez uwielbiam moja aktualna TN, też od LG.

-przydalyby sie lekko lepsze kolory, by lepiej widziec przeciwnikow, bo aktualnie musze stosowac filtry które podkreslaja kolor /rozjasniania ciemnosc - itp (nvidia experience)

-dobry software, w moim mam sharpness, super resolution (wyostrza mega), mozliwosc odpalenia kropki na srodku ekranu (miodzio) itp

-mile widziana regulacja by monitor był prawie co przy samym biurku, jestem z tych co prawie co leżą na fotelu i lubia miec nisko monitor., jak nie to kupie VESA

 

Sprzęt: Gtx 1080ti aorus OC, 8700k OC, ram 3200 cl14

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś widział ale monitory są dostępne w Morele.net. Chyba wpadły dzisiaj bo jak ostatnio przeglądałem to nie widziałem.

 

https://www.morele.net/monitor-lg-27gl850-b-5939152/

 

Tak jest, dlatego pytam, jest 30 sztuk, utrzymaja sie z pare dni wiec chce szybko sie dowiedziec czy warto

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś widział ale monitory są dostępne w Morele.net. Chyba wpadły dzisiaj bo jak ostatnio przeglądałem to nie widziałem.

 

Sprawdź produkt w sklepach (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)

 

Już 24 sztuki zostały - szybko zejdą :-)

Edytowane przez Klynton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 24 sztuki zostały - szybko zejdą :-)

No dlatego bym prosil o przyspieszenie sie z odpowiedzia na mój post :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 24 sztuki zostały - szybko zejdą :-)

 

Już tak szybko nie schodzą, rynek zdążył się już nasycić zresztą LG ma teraz kilku konkurentów w postaci Lenovo Y27-Q20 i Aorusów AD27QD, FI27Q i FI27Q-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widze, nic nie raczy odpowiedzieć, więc pewnie wiekszosc ten monitor jak i inne kupuje tylko do filmow i slabszych gier w single.

 

Pytanie latwiejsze,

 

Czy gtx 1080ti aorus, po jakimś OC w msiafterburner, wraz z 4,9ghz 8700k, wyciagnie 144 fps w 1440p w grze multiplayer - Call of Duty Modern Warfare????

 

Bo jak nie i mam miec przez to spadki zalujac ze nie poszedlem w 244hz 1080p zamiast owego 1440p 144hz to wole wiedziec niz bawic sie w odsylke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę jak to jest w praktyce, skoro kilka osób tutaj ma ten monitor już dłuższy czas.

W kilku recenzjach widziałem przewijającą sie informacje na temat kiepskiego działania tego monitora poniżej 60fps.

 

G-Sync działa w przedziale 48-144Hz czy poniżej tej wartości występuje duplikowanie klatek? Jaki daje to efekt?

 

Cały czas się zastanawiam i czekałem na Viewsonic Elite z tą matrycą ale pełnym modułem G-Sync ale doczekać się go na rodzimym rynku nie można i trochę znudziło mi się to czekanie.

 

ps. W Morele faktycznie jest dostępny, ale x-kom nadal go nie ma. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę jak to jest w praktyce, skoro kilka osób tutaj ma ten monitor już dłuższy czas.

W kilku recenzjach widziałem przewijającą sie informacje na temat kiepskiego działania tego monitora poniżej 60fps.

 

G-Sync działa w przedziale 48-144Hz czy poniżej tej wartości występuje duplikowanie klatek? Jaki daje to efekt?

 

Cały czas się zastanawiam i czekałem na Viewsonic Elite z tą matrycą ale pełnym modułem G-Sync ale doczekać się go na rodzimym rynku nie można i trochę znudziło mi się to czekanie.

 

ps. W Morele faktycznie jest dostępny, ale x-kom nadal go nie ma. Dziwne.

 

kto mialby kupic ten monnitor i grać na poniżej 60fps? Skoro sam monitor jest 144hz to oczywiste jest ze potrzebujesz byc w granicy 120-150 fps dla najlepszej wydajnosci, jak masz 60fps to znaczy ze za slaba karta graficzna czy wymaksowane niepotrzebnie ustawienia w grach...

 

sam sie tego obawiam, ale kiepskie dzialanie ponizej 60 fps to chyba kazdy bedzie kiepsko chodzil ale to nie wina monitora tylko.. sprzętu, wiadomo ze ponizej 60fps jest tearing itd

ponizej 60fps to sie schodzi ewentualnie przy monitorze 4k 60hz

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę jak to jest w praktyce, skoro kilka osób tutaj ma ten monitor już dłuższy czas.

W kilku recenzjach widziałem przewijającą sie informacje na temat kiepskiego działania tego monitora poniżej 60fps.

 

G-Sync działa w przedziale 48-144Hz czy poniżej tej wartości występuje duplikowanie klatek? Jaki daje to efekt?

 

Cały czas się zastanawiam i czekałem na Viewsonic Elite z tą matrycą ale pełnym modułem G-Sync ale doczekać się go na rodzimym rynku nie można i trochę znudziło mi się to czekanie.

 

ps. W Morele faktycznie jest dostępny, ale x-kom nadal go nie ma. Dziwne.

 

Na G-Sync nie wiem jak to działa, ale na FreeSync duplikowanie klatek przy 40-50 fps zachodzi (w takim RDR2 np). Czyli gra daje 42 klatki, a monitor podaje 84 Hz. Ale nie wiem czy to coś złego, bo tearingu ani innych zniekształceń obrazu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ustawie 150% resolution scale w COD MW to bedzie to odpowiednik 1440p?? chce tylko wiedziec czy mi gra wyciagnie tyle fps /1440p na tym 144hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponizej 60fps to sie schodzi ewentualnie przy monitorze 4k 60hz

Że co? Jaki tearing przy 60 klatkach ? Wiesz kolego czego powodem jest tearing? Kiedy karta graficzna zapodaje WIĘCEJ klatek aniżeli potrafi wyświetlać monitor, wtedy powstaje ów efekt spowodowany wyświetleniem przez monitor dwóch róznych klatek na raz. Poniżej 60fps możesz conajwyżej zauważyć spadek płynności gry, a nie tearing.

Edytowane przez rager84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co? Jaki tearing przy 60 klatkach ? Wiesz kolego czego powodem jest tearing? Kiedy karta graficzna zapodaje WIĘCEJ klatek aniżeli potrafi wyświetlać monitor, wtedy powstaje ów efekt spowodowany wyświetleniem przez monitor dwóch róznych klatek na raz. Poniżej 60fps możesz conajwyżej zauważyć spadek płynności gry, a nie tearing.

tearing, sttuter, jeden pies, oboje wiemy ze przy 60fps na 144hz odczuwamy rozrywanie ekranu ze az oczy bolą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tearing, sttuter, jeden pies, oboje wiemy ze przy 60fps na 144hz odczuwamy rozrywanie ekranu ze az oczy bolą

Jeśli "rozrywaniem ekranu" nazywasz spadek płynności w grach to tak, masz rację - oczy bolą... :D

Zjawisko to jednak dotyczy nie tylko szybkich monitorów "gamingowych", ale każdego nawet 60hz z włączonym lub wyłączonym V-Sync'iem

Edytowane przez rager84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co? Jaki tearing przy 60 klatkach ? Wiesz kolego czego powodem jest tearing? Kiedy karta graficzna zapodaje WIĘCEJ klatek aniżeli potrafi wyświetlać monitor, wtedy powstaje ów efekt spowodowany wyświetleniem przez monitor dwóch róznych klatek na raz. Poniżej 60fps możesz conajwyżej zauważyć spadek płynności gry, a nie tearing.

Co za bzdura! To odpal sobie gre w 100fps na monitorze 144Hz i zobaczymy czy nie bedzie tearingu :E Twoim tokiem myslania g-sync i freesync staly sie wlasnie bezuzyteczne :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 24 sztuki zostały - szybko zejdą :-)

 

Wciąż na Morelach zostało jeszcze 10 sztuk więc widać, że rynek powoli się nasyca i wkrótce w największych sklepach monitor powinien być cały czas na stanie, a za kilka miesięcy to i może jakieś obniżki się pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdura! To odpal sobie gre w 100fps na monitorze 144Hz i zobaczymy czy nie bedzie tearingu :E Twoim tokiem myslania g-sync i freesync staly sie wlasnie bezuzyteczne :lol2:

Nie muszę, bo właśnie poczytałem trochę i przyznaje rację - ale sprawdzę jak będę w domu

Edytowane przez rager84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma ten monitor (i ustawione max rozdzielczość / 144 hz) i używa karty AMD mógłby sprawdzić czy pamięć karty graficznej jest zawsze na max (nawet w spoczynku)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma ten monitor (i ustawione max rozdzielczość / 144 hz) i używa karty AMD mógłby sprawdzić czy pamięć karty graficznej jest zawsze na max (nawet w spoczynku)?

 

Vega, Windows 10 i najnowsze sterowniki - wszystko OK. Zegary w idle spadają na RAM i GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do użytkowników monitora LG 27GL850. Zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu, ale przeanalizowałem instrukcję obsługi z której wynika, że ten monitor przy rozdzielczości nie natywnej 1920x1080 obsługuje maksymalnie tylko 75 Hz. Czy ktoś może to potwierdzić? To dla mnie istotna informacja, gdyż nie będę dysponował potworem - będę prawdopodobnie posiadał I3-10100 + GTX 1650 Super, więc planowałem grać na FullHD, a z natywnej korzystać tylko w CS:GO i na pulpicie.

 

Jeśli informacje się potwierdzą to bardzo słabo LG to rozwiązało, gdyż EIZO FS2735 działało z max refresh rate zarówno w WQHD jak i FullHD.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu, wbity EDID na 1440p 144Hz sprawia że sterownik GPU i tak dubluje częstotliwość na niższe rozdzielczości, więc 144Hz normalnie jest przy 1080p. A nawet jeżeli jakimś cudem to nie ruszy zawsze możesz samemu do EDID przez CRU dopisać takową rozdzielczość, to modyfikacja na poziomie komputera więc gwarancji nie tracisz.

 

Jeżeli masz jednak dysponować tak słabym sprzętem przez dłuższy czas, to nie marnuj swojej gotówki, kup monitor 1080p IPS 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu, wbity EDID na 1440p 144Hz sprawia że sterownik GPU i tak dubluje częstotliwość na niższe rozdzielczości, więc 144Hz normalnie jest przy 1080p. A nawet jeżeli jakimś cudem to nie ruszy zawsze możesz samemu do EDID przez CRU dopisać takową rozdzielczość, to modyfikacja na poziomie komputera więc gwarancji nie tracisz.

 

Jeżeli masz jednak dysponować tak słabym sprzętem przez dłuższy czas, to nie marnuj swojej gotówki, kup monitor 1080p IPS 144Hz.

 

Tylko, że w FullHD nie ma dobrych monitorów na IPS'ie. AOC 24G2U ma zbyt wysoką jasność minimalną i duża część osób skarżyła się na ból oczu, a ja często dużo czytam, więc odpada. Asus VG259Q też ma swoje bolączki z rozmytą czcionką.

 

Co do LG 27GL850 to nie chciałbym się bawić w żadne modyfikacje z CRU. Zresztą przy FullHD i 144 Hz nie wiemy jaki byłby input lag. Być może LG bez przyczyny tego nie zablokowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...