Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki problem zrobić skalowanie przez GPU? (na monitor idzie 2560x1440, pomimo, że w grze ustawione 1920x1080).

 

Jeżeli masz jednak dysponować tak słabym sprzętem przez dłuższy czas, to nie marnuj swojej gotówki, kup monitor 1080p IPS 144Hz.

I patrzyć na ten zlepek kwadratów na pulpicie? :kwasny:

 

ja często dużo czytam,

Tym bardziej 1080p bym skreślił. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem zrobić skalowanie przez GPU? (na monitor idzie 2560x1440, pomimo, że w grze ustawione 1920x1080).

 

I patrzyć na ten zlepek kwadratów na pulpicie? :kwasny:

 

I byś nie zrobił, dupa będzie zawsze z tyłu, albo mniejsza gęstość na pulpicie, albo interpolacja w grach i skalowanie nic nie da, bo nadal strata jakości obrazu jest widoczna gołym okiem.

 

Tylko, że w FullHD nie ma dobrych monitorów na IPS'ie. AOC 24G2U ma zbyt wysoką jasność minimalną i duża część osób skarżyła się na ból oczu, a ja często dużo czytam, więc odpada. Asus VG259Q też ma swoje bolączki z rozmytą czcionką.

 

Co do LG 27GL850 to nie chciałbym się bawić w żadne modyfikacje z CRU. Zresztą przy FullHD i 144 Hz nie wiemy jaki byłby input lag. Być może LG bez przyczyny tego nie zablokowało ;)

Ja widzę że Ty bardzo lubisz sobie komplikować życie i snuć jakieś niestworzone teorie o blokadach.

Oczy to będzie męczył każdy nawet najlepszy monitor, o ile nie zostanie skalibrowany.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś używa tego monitora z Xbox One X z włączonym trybem 120hz w konsoli? poważnie zastanawiam się nad nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że tą słabą czerń i kontrast zauważysz tylko w zaciemnionym pokoju, czyli w warunkach w jakich w ogóle nie powinieneś korzystać z monitora o ile szanujesz swój wzrok Up_to_something.gif

Wystarczy zapalić lampkę nocną i problem czerni oraz kontrastu znika.

 

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zapalić lampkę nocną i problem czerni oraz kontrastu znika.

No nie bardzo. Mogę na monitorze ustawić sobie kontrast ~1500:1 albo ~700:1 (jak włączę cyfrową kompensację) i różnica jest serio widoczna, w niezaciemnionym pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem zrobić skalowanie przez GPU? (na monitor idzie 2560x1440, pomimo, że w grze ustawione 1920x1080).

 

I patrzyć na ten zlepek kwadratów na pulpicie? :kwasny:

 

Tym bardziej 1080p bym skreślił.

 

Ehh i znowu to samo. Rozumiem, że razi Ciebie pikseloza na fullHD 24", ale nie każdy ma tak wprawione oko. 10 lat przesiedziałem na FullHd 23,5" i nigdy nie dopatrywałem się pikseli, to jest bez sensu. Multum ludzi korzysta z takich monitorów i nie dostrzega różnicy. Więc lepiej nie wmawiać komuś, że będzie widział pikselozę. Kupi monitor, jak będzie zbyt mało ostry, to go zwróci.

 

Ale wiesz, że tą słabą czerń i kontrast zauważysz tylko w zaciemnionym pokoju, czyli w warunkach w jakich w ogóle nie powinieneś korzystać z monitora o ile szanujesz swój wzrok Up_to_something.gif

Wystarczy zapalić lampkę nocną i problem czerni oraz kontrastu znika.

 

Problem nie znika, co najwyżej jest mniej widoczny.

 

Ogólnie to nerwicy można dostać kupując monitor, a to:

- czerń za słaba

- za bardzo smuży

- pikseloza

- backbleeding czy IPS glow

 

A najgorzej jeszcze jak ktoś poczyta wpisy tych bardziej wrażliwych na niedoskonałości i zacznie się niepotrzebnie doszukiwać wad.

 

Człowiek był mniej świadomy i bardziej szczęśliwy, gdy nie zwracał na takie rzeczy uwagi.

Stara prawda: mniej wiesz, lepiej śpisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multum ludzi korzysta z takich monitorów i nie dostrzega różnicy.

Raczej się przyzwyczaili do takiego obrazu, bo różnicę między 23,8" 1920x1080 z systemowym @100% a 23,8" 2560x1440 z systemowym skalowaniem 133% (by wszystko było identycznej wielkości, a była różnica tylko w ostrości/gładkości) dostrzeże praktycznie każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić mój monitor LG 24GM77-B.

Kupiłem LG 27GL850B. Ogólnie był ok, ale nie miałem czasu go przetestować dobrze ze względu na pracę i prace wykończeniowe w mieszkaniu, więc go zwróciłem.

 

Tak na szybko przeczytałem kilka ostatnich stron i przewijało się tu kilka innym modeli monitorów.

Który z nich jest najlepszy najbardziej polecany?

LG 27GL850B

Gigabyte Aorus FI27Q

Gigabyte Aorus FI27Q-P - ta wersja jest u nas ciężko dostępna i kosztuje ponad 3 tys zł. Nie wiem co tam ma lepszego i czy warte to dopłaty.

ASUS TUF VG27AQ HDR

BenQ EX2780Q

AOC AGON AG273QX

coś innego?

 

Tak na szybko zamówiłem ASUS TUF VG27AQ HDR jakiś czas temu bo nie był dostępny i dostałem 5 dni temu info, że jest do odbioru. Dzisiaj ostatni dzień na odebranie zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do listy dodałbym Lenovo Legion Y27Q-20 (ta sama matryca co w LG 27GL850B a zatem bardzo dobre kolory i świetna szybkość matrycy, ale nienajlepszy kontrast), cena podobna co w LG (wersja bez głośników ponieważ jest też droższa z głośnikami), ale 165Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić mój monitor LG 24GM77-B.

Kupiłem LG 27GL850B. Ogólnie był ok, ale nie miałem czasu go przetestować dobrze ze względu na pracę i prace wykończeniowe w mieszkaniu, więc go zwróciłem.

 

Tak na szybko przeczytałem kilka ostatnich stron i przewijało się tu kilka innym modeli monitorów.

Który z nich jest najlepszy najbardziej polecany?

LG 27GL850B

Gigabyte Aorus FI27Q

Gigabyte Aorus FI27Q-P - ta wersja jest u nas ciężko dostępna i kosztuje ponad 3 tys zł. Nie wiem co tam ma lepszego i czy warte to dopłaty.

ASUS TUF VG27AQ HDR

BenQ EX2780Q

AOC AGON AG273QX

coś innego?

 

Tak na szybko zamówiłem ASUS TUF VG27AQ HDR jakiś czas temu bo nie był dostępny i dostałem 5 dni temu info, że jest do odbioru. Dzisiaj ostatni dzień na odebranie zamówienia.

 

Serio? To może się najpierw zastanów czy chcesz kupić monitor a potem go kup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić mój monitor LG 24GM77-B.

Kupiłem LG 27GL850B. Ogólnie był ok, ale nie miałem czasu go przetestować dobrze ze względu na pracę i prace wykończeniowe w mieszkaniu, więc go zwróciłem.

 

Tak na szybko zamówiłem ASUS TUF VG27AQ HDR jakiś czas temu bo nie był dostępny i dostałem 5 dni temu info, że jest do odbioru. Dzisiaj ostatni dzień na odebranie zamówienia.

 

Nie odbieraj, nie będziesz miał czasu go przetestować, a po rozpakowaniu jeszcze tynku naleci do środka...;)

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem monitor i w sumie jestem zadowolony przesiadłem się z LG 23EA63 ale czytając ten temat jednak mam wątpliwości co do backlight bleeding może ktoś napisać jak wykonać prawidłowo zdjęcie? Zrobiłem z ciekawości dwa zdjęcia jedno na ustawieniach auto i wrzuciłem pasek led za monitor a drugie z ustawieniem iso 100 przesłona 1/8 efekty niżej. Jeszcze pytanie czy warto nakleić ledy na tył monitora? Ma to jakiś wpływ na wzrok? Czemu z prawej strony podświetlenie wchodzi w kolor czerwony? Zdjęcia zrobione na efekt HDR.

 

 

 

https://imgur.com/a/Dc4ik1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wysokość 575mm to minimalna po zjechaniu w dół czy maksymalna? Mam ograniczone miejsce a wydaje się dużo większa porównując do Leonovo 469mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi ktoś podać wymiary zaznaczonego odcinka monitora - koniec nóżki od podstawki do ekranu? https://imgur.com/W6GusEK

 

Przydałaby mi się także informacja jakiej szerokości macie biurko i czy taka wam odpowiada do tego 27 calowego monitora - obecnie mam 25 calowy i jest odpowiedni, ale za to LG ma widocznie grubszą nóżkę od podstawy

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem lg27gl83a wszystko podoba mi sie w tym modelu poza kontrastem. Jest tragiczny w porownaniu do mojego wiekowego Della U2414h czy nawet najtanszych Iiyam na ktorych siedze w pracy. Ogolnie w grach czy podczas uzywania az tak to moze sie w oczy nie rzuca ale majac stary model obok widac roznice odrazu.

Mam prosbe do posiadaczy GL850, moglibysci zobaczyc ten test http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php i powiedziec mi jak to na waszych modelach sie prezentuje, na moim gl83 ledwie widze kwadrat nr5, na starym Dellu widze wszystkie bez problemu, w pracy na TN nr1 juz sie lekko zaciera. Moze ktos ma VG27AQ zeby tez zerknac bo rozwazam wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna nowość, ta matryca od początku cechuje się dość kiepskim kontrastem na poziomie 750:1.

Cóż mam powiedzieć u mnie Aorus FI27Q wyciąga ok 1200:1, Dell U2717D ok 1000:1 co jest wyraźnie widoczne na tle 750:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna nowość, ta matryca od początku cechuje się dość kiepskim kontrastem na poziomie 750:1.

Cóż mam powiedzieć u mnie Aorus FI27Q wyciąga ok 1200:1, Dell U2717D ok 1000:1 co jest wyraźnie widoczne na tle 750:1.

 

A moglbys sprawdzic jak sie u ciebie prezentuje ten test czerni? Bo rozwazam wymiane na ten model co twoj, chociaz on z kolei nie jest tak szybki jak lg. Cenowo roznica to raptem 65£ wiec niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem sobie paski led w kolorze białym (temp bodajże 6400k) z tyłu obudowy. Tam, gdzie najbardziej kontrast przeszkadzał, czyli filmy, znacznie się zwiększył wizualnie. Czarne paski na górze i dole praktycznie zlewają się z ramką. Jest to jakieś rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglbys sprawdzic jak sie u ciebie prezentuje ten test czerni? Bo rozwazam wymiane na ten model co twoj, chociaz on z kolei nie jest tak szybki jak lg. Cenowo roznica to raptem 65£ wiec niewielka.

 

Do dwójki na obydwu monitorach nie mam problemu z zauważeniem, jedynkę też widać ale dość delikatnie.

Co do szybkości to się nie zgadzam, obydwa są tak samo szybkie, LG mniejszy czas reakcji co jest związane bezpośrednio tylko i wyłącznie z ostrością obrazu w niektórych skrajnych wypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dwójki na obydwu monitorach nie mam problemu z zauważeniem, jedynkę też widać ale dość delikatnie.

Co do szybkości to się nie zgadzam, obydwa są tak samo szybkie, LG mniejszy czas reakcji co jest związane bezpośrednio tylko i wyłącznie z ostrością obrazu w niektórych skrajnych wypadkach.

nie w niektórych skrajnych przypadkach tylko obraz jest wyraźnie ostrzejszy na lg,

ja na swoim lg po kalibracji widze od 4 wyraźnie, 3 jest tylko 'zarysowany' na tym teście.

Edytowane przez knapff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w niektórych skrajnych przypadkach tylko obraz jest wyraźnie ostrzejszy na lg,

ja na swoim lg po kalibracji widze od 4 wyraźnie, 3 jest tylko 'zarysowany' na tym teście.

 

Ciekawe rzeczy, problem w tym procedura testowa nie potwierdza tego, LG najlepszy stosunek overdrive osiąga na poziomie "normal"

Powyżej wykres zaczyna się znacząco rozjeżdżać i generowany jest wysoki próg błędu razem z overshoot'em.

 

Wystarczy sobie sprawdzić tabele z procedury testowej na RTings.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy, problem w tym procedura testowa nie potwierdza tego, LG najlepszy stosunek overdrive osiąga na poziomie "normal"

Powyżej wykres zaczyna się znacząco rozjeżdżać i generowany jest wysoki próg błędu razem z overshoot'em.

 

Wystarczy sobie sprawdzić tabele z procedury testowej na RTings.

 

widziałem to na własne oczy, majac jeden obok drugiego, dla mnie na tym aoursie to obraz w ruchu sie rozjedzał na maksa, podczas gdy na lg nie ma tego zjawiska prawie wogóle, gdyby było na odwrót to zostawiłbym aourusa za kontrast własnie i ergonomie, chociaż lg ma również duzo lepsza reprodukcje barw, a notabene to własnie ten aspekt był dla mnie najistotniejszy, nie szybkość.

 

to sa oba dobre monitory, kwestia indywidualnych preferencji i trafionego egzemplarza.

Edytowane przez knapff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...