Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Kawal sprzetu a pewnie znowu zolte plamy i ips glow...

 

Zobacz to* w 9:02 - brak jakiegokolwiek ips glow. To sztuka techniczna, ale dobrze wróży.

*

 

Jak faktycznie będzie te 499$ czyli z 2000zł (+podatek nowości z 300) to z chęcią zobaczę i kupie bo Aorus AD27QD jakoś mnie nie przekonał (nie miałem, czytałem forum i YT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten LG 27GL850G powinien być lepszy od Aorus AD27QD pod każdym względem no i NANO IPS (jakościowo najlepsza matryca od LG) :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że najlepsza matryca... jak to jest nie do przyjęcia wypuścić matrycę "NANO IPS" niech sobie bedzie nawet Hiper Ultra QLed IPS NANO coś tam... a wypuszczą Ci kur*a ekran za przeproszeniem gdzie zamiast czarnego tła masz poświatę biało żołtą plamiastą niczym oświetlenie RGB. No sory.. ale oglądałem, czytałem , pytałem , widziałem na własne oczy jak potrafili spierd*lić monitory 35 calowe o ile dobrze pamiętam czy 34 które chodzą teraz po 5000zł, a na czarnym ekranie własnie to co napisałem. 5000zł i takie coś ? Musiałbym być chyba ostro nawalony by wydać takie coś do premiery i wypuścić do sprzedaży, ale ludzie to łykają właśnie i się jarają że kolejny LG wychodzi który zaprezentuje to samo...

 

Nie powiem, obraz , kolorystyka mega zajebista, sam się zapalałem i chciałem mieć monitor i miałem już kupować jakiś czas temu 35 cali LG za 5000zł.. ale po tym co zobaczyłem co robi na czarnym tle zwątpiłem, zwłaszcza jak przyjdzie grać w jakąś grę gdzie kolorystyka jest ciemna to już wgl powodzenia. Nie wiem jak to sie ma do streamów gamingowych, ale jeśli to również wychodzi na streamie komuś to już wgl kpina to kupować. Chyba że komuś nie przeszkadza ips glow i inne duże "Problemy" bo moim zdaniem nie jest to pierdoła, bo te LG i inne matryce IPS świecą na czarnym tle niczym oświetlenie LED białe tyle że na ekranie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zobacz to* w 9:02 - brak jakiegokolwiek ips glow. To sztuka techniczna, ale dobrze wróży.

*

 

Jak faktycznie będzie te 499$ czyli z 2000zł (+podatek nowości z 300) to z chęcią zobaczę i kupie bo Aorus AD27QD jakoś mnie nie przekonał (nie miałem, czytałem forum i YT)

tak tak na pewno nie ma ips glow :E przejrzyj inne filmiki ,na którymś jest pokazane jak to on nie ma glow :E nie zmienia to faktu że może to być fajny monitor,jak na złość nie mogę teraz namierzyć tego na youtube a z tydzien temu widzialem ;) gość przesuwa kamerą na lewo i prawo pod dużymi kątami i niestety ale mieni się jak ....... :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w sprzętach po 10k mają bleeding, glow, wyjarane piksele czy dse a tu się niektórzy łudzą, że Lg, które notabene słynie z fatalnej równomierności swoich matryc zrobi ekran który będzie inny. Bądźmy poważni Panowie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie inny, zwłaszcza za tą cenę.. musieli by wtedy wycofać swoje 34 calowe LG, które stoją teraz po 5000/5500zł co jest nie opłacalne, dlaczego by musieli je wycofać ? Dlatego bo one mają straszne glow i inne wypierd*lone plamy na ekranie, a skoro by ekran za 2500-3000zł miałby ich nie mieć to pomyślcie sobie jak by sobie wykopali dołek że tak powiem. Proszę włączcie racjonalne trochę myślenie, bo nie którzy tak tu się podniecają tym ekranem jak by miał mieć 250 Hz i brak faktycznie plam glow i innych... Jest to zwykły moim zdaniem monitor IPS których jest pełno teraz na rynku niczym się nie wyróźnia po za napędzaniem innych ludzi którzy wychwalają go bo mają za to profit od LG.

 

Najwiekszą głupotą i tak jest zakup tego właśnie lg 34 cale z nie czarnym ekranem a białym w plamy , to jest hit, ale widze że masa ludzi chce zrobić to samo z 27 calowym ^_^. Jeżeli już tak chwalicie ten 27 calowy LG chociaż nie wiem co on ma takiego "Legendarnego" po za chwytem marketingowym zwanym "Nano IPS", moim zdaniem ASUS ROG PG279Q to samo a już dawno jest i nie odstaje wcale od tego LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w sprzętach po 10k mają bleeding, glow, wyjarane piksele czy dse a tu się niektórzy łudzą, że Lg, które notabene słynie z fatalnej równomierności swoich matryc zrobi ekran który będzie inny. Bądźmy poważni Panowie :P

to fakt matryce lg to jedne z najbardziej srebrzących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po doliczeniu VATu i podatku od nowości cena powinna wyjść podobna jak aorus, czyli około 2500 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już tak chwalicie ten 27 calowy LG chociaż nie wiem co on ma takiego "Legendarnego" po za chwytem marketingowym zwanym "Nano IPS", moim zdaniem ASUS ROG PG279Q to samo a już dawno jest i nie odstaje wcale od tego LG.

 

Jeszcze nikt monitora nie chwali ponieważ wciąż brak jego solidnych testów. Jak monitor pojawi się u nas na rynku, wyjdzie wiele recenzji, pierwsze osoby na forum zamówią go i przetestują to dopiero będzie mowa o chwaleniu lub ganieniu. Na razie to ludzie jedynie liczą na solidny monitor z dobrą matrycą. Jak będzie to zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Tu jest jeszcze jakiś materiał na temat powyższego monitora - coś tam ludzie piszą,że to próbka inżynieryjna.

Obserwuję temat bo w najbliższej przyszłości muszę zapodać monitor.

Edytowane przez Dominic6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze. To może być świetny monitor na NANO IPS i jedna z najlepszych propozycji z WQHD 144Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie data wydania 28 lipiec, zanim to trafi na morele czy xkom to troche minie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 463,34 € + 4% VAT tylko nie wysyłają do Polski

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 463,34 € + 4% VAT tylko nie wysyłają do Polski

 

No ja patrze teraz i widzę że wysyłają

 

https://www.amazon.com/LG-27GL850-B-Ultragear-Compatible-Monitor/dp/B07TD94TQF/ref=sr_1_1?crid=TYFBYMSKLQ81&keywords=lg+27gl850g&qid=1562792317&s=gateway&sprefix=27GL850G%2Caps%2C257&sr=8-1

 

Jest tańszy od Aurosa i to mnie dziwi - ma być taki super i tak tanio by się cenili. Sam na niego czekam ale jestem podejrzliwy ;)

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tenzi Z niemieckiego Amazona nie wysyłają :P

 

https://www.amazon.de/LG-27GL850-B-UltragearTM-Monitor-schwarz/dp/B07T7K2V7L

 

Na angielskim overclockers.co.uk gość z załogi napisał, że powinien być dostępny 16 lipca w dość niewielkiej ilości. Kolejna dostawa po miesiącu dopiero

Edytowane przez NoiZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie inny, zwłaszcza za tą cenę.. musieli by wtedy wycofać swoje 34 calowe LG, które stoją teraz po 5000/5500zł co jest nie opłacalne, dlaczego by musieli je wycofać ? Dlatego bo one mają straszne glow i inne wypierd*lone plamy na ekranie, a skoro by ekran za 2500-3000zł miałby ich nie mieć to pomyślcie sobie jak by sobie wykopali dołek że tak powiem. Proszę włączcie racjonalne trochę myślenie, bo nie którzy tak tu się podniecają tym ekranem jak by miał mieć 250 Hz i brak faktycznie plam glow i innych... Jest to zwykły moim zdaniem monitor IPS których jest pełno teraz na rynku niczym się nie wyróźnia po za napędzaniem innych ludzi którzy wychwalają go bo mają za to profit od LG.

 

Najwiekszą głupotą i tak jest zakup tego właśnie lg 34 cale z nie czarnym ekranem a białym w plamy , to jest hit, ale widze że masa ludzi chce zrobić to samo z 27 calowym ^_^. Jeżeli już tak chwalicie ten 27 calowy LG chociaż nie wiem co on ma takiego "Legendarnego" po za chwytem marketingowym zwanym "Nano IPS", moim zdaniem ASUS ROG PG279Q to samo a już dawno jest i nie odstaje wcale od tego LG.

 

Też miałem 34GK950F i ogólnie spoko sprzęt ale miał IPS glow widoczny na 1/3 ekranu przy normalnej odległości od monitora. Do tego dziwne linie DSE które ostatecznie doprowadziły do zwrotu. Z 27GL850 prawie na pewno będzie też coś nie tak. Być może będzie to żółknięcie, BLB, glow, paprochy, plamy albo cokolwiek innego, ale z pewnością będzie to coś co spowoduje u ludzi spory zawód. Albo będzie trzeba zwracać po 5 razy zanim trafi się dobrą sztukę. Ogólnie do monitorów gamingowych pakuje się największy syf, bo ludzie to i tak kupują. Tutaj nie liczyłbym na wyjątek. Człowiek myśli, że dokładając kolejne tysiące złotych dostanie coś lepszego, a na koniec otrzymuje tylko większy zawód.

 

No i te czasy reakcji. 34GK950F który wyszedł niecały rok temu ma ~8 ms. Wątpię, żeby w tak krótki czas udało się zejść inżynieriom LG do ~3-4 ms, a nawet jeśli, to będzie to obkupione ogromnym overshootem (co zresztą było ładnie widać na jakiejś chińskiej recenzji tego monitora gdzie koleś pokazywał ufotest), a realnie monitor będzie nadawał się do użytku przy powiedzmy ~6 ms.

Edytowane przez MiMaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor widmo zanim będzie dostępny w naszych sklepach to minie jeszcze trochę czasu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem o krok od zamówienia monitora, gdy wpadłem na informację o tym ekranie. Wstrzymuję się z zakupem do premiery i recenzji. Mam cichą nadzieję, że będzie lepszy od reszty IPSów tej klasy (27" 1440p 144hz), to mi wystarczy. Aorus ad27qd trochę mnie odstrasza ze względu na BLB i czas reakcji.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb Overdrive ustawiony na najszybszy - widać spore przeregulowanie. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony. Niska cena mnie tylko w tym utwierdza - będzie podobnie jak w Aurosie - a liczę/liczyłem że uda im się uzyskać poziom matryc AOU. Choć mam nadzieje że na tryb fast będzie ciut lepiej. Nadzieje umiera ostatnia ;)

 

Kp8Sysq.png

 

W filmie poniżej - od minuty 1:17 dajcie na najwolniejsze odtwarzanie i patrzcie na drzewa jakie są powidoki - dobrze to widać jak pokazuje drzewa na górce - mam to samo w aurosie

 

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb Overdrive ustawiony na najszybszy - widać spore przeregulowanie. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony. Niska cena mnie tylko w tym utwierdza - będzie podobnie jak w Aurosie - a liczę/liczyłem że uda im się uzyskać poziom matryc AOU. Choć mam nadzieje że na tryb fast będzie ciut lepiej. Nadzieje umiera ostatnia ;)

 

Kp8Sysq.png

 

W filmie poniżej - od minuty 1:17 dajcie na najwolniejsze odtwarzanie i patrzcie na drzewa jakie są powidoki - dobrze to widać jak pokazuje drzewa na górce - mam to samo w aurosie

 

 

Nie wiem czy jest sens oceniania jakiegokolwiek monitora na podstawie filmiku w 50fpsach nagranego nie wiadomo czym, z jakim czasem naświetlania itp., na dodatek z komentarzem w języku chińskim.

 

Ja jestem ogólnie sceptycznie nastawiony do monitora 144hz z IPS. W zasadzie już miałem kupować 32 calowego AOC z VA. Potem trochę zainteresował mnie aorus, a teraz nowy LG.

Jeśli nie będzie lepszy od innych monitorów z IPSem w tej klasie, to kupię VA, ewentualnie dopłacę do czegoś innego. Szczególnie ucieszyłoby mnie gdyby nie miał problemów z BLB i jak najmniejszy z czernią.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ten NANO IPS to dalej nie będzie sensownego monitora 1440p i 144Hz dla graczy. Lepiej dla Was żeby tym razem było pozytywnie ;). Ja monitor już mam i jestem z niego mega zadowolony ale nadal ciekawi mnie co ma do zaoferowania LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim Amazonie przesunęli dostawę na 28 sierpnia i cena sporo wzrosła, ponad 100 ojro.

 

I tak wciąż nie wysyłają do Polski :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tftcentral piszą zaś coś takiego:

LG 27GL850 review - pending sample arrival, ETA for sample end of July

Czyli oczekują na egzemplarz do testów pod koniec lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...