Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że u Linusa już jest i się nim bawią.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że u Linusa już jest i się nim bawią.

 

 

Niech testują sam czekam na pierwsze wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę się doczekać. Strasznie chciałbym już kupić monitor, ale ten LG trochę mnie szachuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ten NANO IPS to dalej nie będzie sensownego monitora 1440p i 144Hz dla graczy. Lepiej dla Was żeby tym razem było pozytywnie ;). Ja monitor już mam i jestem z niego mega zadowolony ale nadal ciekawi mnie co ma do zaoferowania LG.

1. Jaki masz monitor?

2. Co sądzisz o tym? Acer XF270HUABMIIDPRZX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb Overdrive ustawiony na najszybszy - widać spore przeregulowanie. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony.

Robisz sobie żarty? Przecież to normalne, że na najmocniej ustawionym overdrive są przebicia (jeśli nie na wszystkich monitorach, wszystkich producentów, to przynajmniej na zdecydowanej większości). Nie jest to najmniejszym problemem, jeśli monitor ma regulację overdrive (ustawiasz na średni, lub nawet na niski i po problemie - przecież po to jest ta regulacja, by to tak ustawić, by smużenie było jak najmniejsze, ale bez przebicia)

 

1. Jaki masz monitor?

Łon ma 43" 4K VA z szerokim gamutem, 60Hz - monitor z dosyć mocno innymi cechami. On ma nieco gorsze PPI, ale dużo większy ekran i sporo większą rozdzielczość, ma też sporo lepszy kontrast/czerń ale gorsze kąty, no i 60 Hz a nie 144 Hz ... co do gamutu, to nie wiem jak w tym 27" czy jest szeroki, czy standardowo wąskie okolice 100% sRGB. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam mają to nadal monitor widmo, wystawić na stronie internetowej karzy może a fizycznie oczekiwać na dostawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z forum overclockers.co.uk

 

 

"For anyone that follows LinusTechTips on floatplane he has released his review of this monitor today. Should be on youtube for everyone next week."

 

 

"Yes the review was very positive.

 

I imagine most people want to hear about the 1 MS quoted response time. Unfortunately LTT didn't specify figures for pixel response but they did compare pixel response using blur busters guide with a camera on a slider. All monitors at 120 Hz they compared to the LG 34GK950G and Asus PG258Q and in the results it looked better than both because there was more ghosting on the 34GK950G and the PG258Q had some overshoot. I am not sure how fair this comparison is though as the PG258Q is a 240 Hz display. I don't know what OD settings they were using on the other monitors but on the 27GL850 they were using the fast setting because fastest introduced ridiculous levels of overshoot. It looks like the fastest mode was just to get the 1 MS figure on the box but fast setting seems to work great. It will be interesting to see what the response times are on the fast setting once of the bigger monitor reviewers take a look."

Edytowane przez NoiZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"For anyone that follows LinusTechTips on floatplane he has released his review of this monitor today. Should be on youtube for everyone next week."

Z ciekawości zasubskrybowałem tam Linusa i obejrzałem video.

Ufo faktycznie wygląda dobrze. Tytuł filmu to "LG just made your gaming monitor obsolete", także bardzo pozytywna ocena.

Pozytywne cechy jakie wymienili to:

-świetne działanie overdrive w trybie fast (brak overshoota)

-dobry czas reakcji

-144hz

-dobra kalibracja out-of-the-box

-free-sync z certyfikatem g-sync compatible, więc działa dobrze zarówno z AMD jak i Nvidia

 

Z negatywów:

-brak g-sync (OC do 165hz)

-brak HDR (nie licząc wsparcia HDR10 input)

-brak usb-c

-brak rgb (pół żartem :D)

-najmocniejszy overdrive chyba tylko po to, żeby mogli umieścić naklejkę 1ms

 

Stand jest fajny jeśli chodzi o regulację wysokości, nachylenia i pivot, ale nie można przekręcać ekranu na boki :D

 

Niestety w ogóle nie poruszyli kwestii IPS glow czy backlight bleed. Mam nadzieję, że po prostu nie ma z tym wielkiego problemu, więc nie ma o czym gadać.

Czekam na recenzję tftcentral.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest dobrze, jeśli do tego kolory będą niezłe to może być świetny monitor. HDRu mi nie szkoda bo w monitorach to i tak nie ten poziom co w TV, brak RGB to natomiast zaleta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być wyczekiwany mesjasz IPS'ów w świecie monitorów :E - na pierwszy rzut oka wygląda pozytywnie i oby tak było. Z dostępnych propozycji na rynku i tak nie widzę lepszej alternatywy, szykujcie portfele i ustawiajcie się w kolejkach, bo zapewne zainteresowanie tym modelem będzie spore.

 

 

Z negatywów:

 

-brak HDR (nie licząc wsparcia HDR10 input)

 

Nie traktowałbym tego jako minus. HDR na tej matrycy nie poraża skutecznością do tego potrzeba wysokiego kontrastu i zaawansowanego systemu strefowego wygaszania co wpłynęłoby dramatycznie na ceny i nie byłby to już monitor dla mas.

 

Wygląda na to, że jest dobrze, jeśli do tego kolory będą niezłe to może być świetny monitor.

 

O kolory to możesz być spokojny to NANO IPS czyli taki odpowiednik Quantum Dots

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR na tej matrycy nie poraża skutecznością do tego potrzeba wysokiego kontrastu i zaawansowanego systemu strefowego wygaszania

Wysoki kontrast jest potrzebny, natomiast wygaszanie strefowe już nie (EIZO Prominence :) ). Tak wiem drogo itd. - panas trzyma patenty i z tego powodu jest jak jest, ale "się da" ... a wygaszanie strefowe to kicha jak ilość stref nie jest liczona w tysiącach (nawet przy 384 strefach potrafi być paskudnie duży efekt "halo").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy w tym roku zadebiutuje w Polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy w tym roku zadebiutuje w Polsce ?

 

Powinien być w sierpniu, pod koniec miesiąca.

Ale z LG różnie bywa bo ich przedstawicielstwo na Polskę to 'dzbany' i uważają nas za kraj trzeciego świata.

 

Przykład: od stycznia dostępna jest seria 27UL (seria 4K), która zastępuje 27UK. Jedyna realna zmiana (ale duża) to DP 1.4 zamiast 1.2 (na 1.2 sobie netflixa w 4K nie pooglądacie :E ani na innym serwisie vod). Ale u nas ciągle go nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. :) Bo wypychają u nas UK, pomimo iż w USA i Azji masowo są sprzedawane od 7 miesięcy. Ot taki rynek zbytu dla szrotu, który i tak zejdzie za pełną cenę msrp.

 

Mam dylemat sam, robić kolejne podejście do Momentuma 32' czy spróbować nano ipsa. :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład: od stycznia dostępna jest seria 27UL (seria 4K), która zastępuje 27UK. Jedyna realna zmiana (ale duża) to DP 1.4 zamiast 1.2 (na 1.2 sobie netflixa w 4K nie pooglądacie :E ani na innym serwisie vod).

ehhh, co za ludziska tam pracują. Liczyłem, że już będą dawać matryce z kontrastem statycznym 1300:1 (są takie od LG, obecnie produkowane aż 3 modele, co można sprawdzić na panelook), a oni nadal ładują modele starszej generacji 1000:1. Już pomijam fakt, że nadal wąski gamut, bo oczywiście nie ma na rynku fajnej matrycy 4K IPS 27" z kontrastem minimum 1300:1 i szerokim gamutem (np. 98% DCI-P3 lub AdobeRGB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Chinach dostają już swoje zamówienia i takie jedno zdjęcie udało mi się znaleźć.

Prawy górny róg to wg. tłumaczenia wujka google - "odbicie słońca".

 

QWHZUGb.jpg

Edytowane przez NoiZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę klasyczny blb związany ze zbyt ciasnym spasowaniem ramki. Widać charakterystycznie po 2 śruby na róg. Plus 2 punkty w dolnej części. W sumie 10 pkt zbyt ciasnego dokręcenia matrycy. Jest szansa że po wygrzaniu zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, BLB jest na akceptowalnym poziomie przy zjechaniu z jasnością na 120cd/m2 nie powinno to rzucać się w oczy. Po wygrzaniu matrycy może być poprawa. Ciałkiem równo świeci, ale z wyciąganiem wniosków trzeba poczekać aż więcej tego będzie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowałem się nim bo na pierwszy rzut oka myślałem, że ma tylko ładnie świecić ale teraz widzę że to ma być najszybszy IPS?

 

38GL950G to bliźniaczy model tylko inny rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii no ale to jedna pokazana sztuka myślę że rozrzut i tak będzie duży nie ma co liczyć że większość będzie w miarę dobra ,zostanie pewnie tak jak jest trzeba będzie grzebać,odsyłać wybierać itp. :E obym się mylił bo qr... :E w końcu przydałoby się żeby się coś ruszyło i było lepiej ale nie ma co zbytnio na to liczyć ludzie i tak kupią wszystko co im się na tacy podłoży więc po co to zmieniać,kasa się zgadza i jest dobrze.

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu przydałoby się żeby się coś ruszyło i było lepiej ale nie ma co zbytnio na to liczyć

 

Jakiś tam postęp jest nie widać na zdjęciu żeby wylewała się "żółć" z tego IPS'a a nie mam nic bardziej irytującego od zafarbów. Nie ma też co się łudzić że będzie idealnie bo nie będzie ale akceptowalny poziom zadowoli większość. To nadal gamingowy monitor dla mas. Lepszego IPS'a ze święcą szukać - ViewSonic 27 XG2703-GS nie jest już produkowany zostały tylko jakieś resztki z kocówki produkcji a o Gigabyte Aorus AD27QD strach nawet wspominać :E

 

Jak ktoś ma worek PLN na zbyciu i żona go z domu nie wyrzuci po takich zakupach to już dawno na magazynach zalega Asus ROG Swift PG27UQ i nic lepszego z IPS'ów nie ma więc wybór jest oczywisty ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, ten monitor jest jeszcze niedostępny, prawda?

 

Googlując znalazlem to LG 27gl850b na morelach.

 

27gl850b (nie g tak jak ten w temacie). Czym one sie roznica bo patrze na specifykacje i szczerze mowiac nie widze roznicy...

Edytowane przez Dramaggar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytule tematu jest błąd. Wersji G z gsync nie będzie i zmienili nazwę na 27GL850-B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytule tematu jest błąd. Wersji G z gsync nie będzie i zmienili nazwę na 27GL850-B.

 

Już poprawiłem, dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do morele w sprawie tego monitora bo podali odbiór na wtorek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...