Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

ps. makabryczne określenie czasu reakcji przez recenzentów przy 32ud99 : " Excellent fast response time. ". Natomiast przy powyższym DELL " This monitor has an excellent response time, with almost no noticeable overshoot." - :o

Wszystko zależy od punktu odniesienia. W grupie monitorów "pro" (tak roboczo go nazwijmy, prawdziwe pro zaczyna się raczej gdzie indziej) faktycznie 12-13ms można uznać za "excellent". Ale nijak się to ma do 5-6ms gamingowego IPSa.]

Wystarczy spojrzeć na dwa obrazki, które przytoczyłem. Jeden monitor jest w miarę czytelny, drugi o mało zamiast litery "N" wyświetla prostokąt. O czerwonej ramce, która zupełnie zniknęła na bokach napisu nie wspominając... :lol2:

 

Wszystko zależy co kto robi na swoim komputerze. Ja osobiście w większości gram, filmów oglądam bardzo mało, pracy graficznej nie wykonuję żadnej, co najwyżej pracuję z tekstem/nutami.

Przy moim scenariuszu użytkowania, kiepski kontrast boli mnie w zasadzie tylko podczas filmów, w grach bardzo rzadko, tym bardziej, że nie gram w jakieś ciemne horrory.

Z kolei kiepski czas reakcji zabolałby mnie zarówno w LoL, CS:GO, Escape from Tarkov, world of tanks i tak dalej.

Wiedząc, że na rynku nie ma monitora, który łączyłby te cechy w sposób znośny, nie wnosząc innych wad przy okazji (tak jak VA potrafi wnieść przekłamania kolorów, vertical banding itp.), wybrałem gamingowego IPSa.

 

Gdyby istniał IPS 144Hz 1440p z czasem reakcji ~5ms, kontrastem 1500:1, 100% DCI-P3 itd. - brałbym w ciemno, nawet za 5-6k.

W innym wypadku nie widzę sensu brania monitora profilowanego pod pracę profesjonalną do gier. Tym bardziej, że musiałbym do tego trochę dopłacić - w końcu 27GL850 jest bardzo atrakcyjnie wyceniony.

I nie posądzałbym producentów o jakąś zmowę - potrafią ale nie chcą.

Sądzę, że bardzo by chcieli (bo ugraliby na tym kupę kasy), ale nie potrafią i tyle.

 

EDIT: no i przy tym wszystkim jak już wcześniej dyskutowaliśmy, kontrast 1500:1 to wcale nie taka znowu świetna czerń w porównaniu do tego co oferują nawet najtańsze panele VA (które swoją drogą wypadłyby podobnie albo nawet i lepiej pod względem czasu reakcji w porównaniu do takiego 27UD99).

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od punktu odniesienia. W grupie monitorów "pro" (tak roboczo go nazwijmy, prawdziwe pro zaczyna się raczej gdzie indziej) faktycznie 12-13ms można uznać za "excellent".

Oni tam nie pisali tego w odniesieniu do monitorów PRO, tylko do w odniesieniu do typowego monitora obecnie sprzedawanego. Tamte monitory nie mają "makabrycznego czasu reakcji", tylko LG 27GL850B jak na LCD ma bardzo krótki czas reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś info , że monitor gotowy do odbioru w xkom. Czyżby pojawiła się kolejna partia? Czy ktoś z zamawiających też ma do odbioru? Czy może się jakiś zwrot trafił :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - to nowa partia, nie zwroty. Ja tez odbieram zaraz swoj 27GL850B w ich siedzibie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dzwoniłem bo właśnie zamówiłem i Pan powiedział, że do odbioru będzie piątek/sobota w Poznaniu więc u nich w siedzibie miało być czwartek/piątek.

 

@up - to nowa partia, nie zwroty. Ja tez odbieram zaraz swoj 27GL850B w ich siedzibie.

Daj znać jak BLB bo tego się najbardziej obawiam po dwóch Aorusach FI27Q, no i bad/stuck/dead pixeli.

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa partia i:

 

bad/stuck/dead pixeli - zero

BLB: Widoczne troche lewym dolnym rogu, dla mnie akceptowalne (reszta rogów - praktycznie nie do zauważenia, nawet na czarnym tle i zgaszonym świetle) / Ja swoja sztuke zostawiam.

Tutaj macie fotke, jak to wyglada: (jak obrazek nie dziala link: http://mowicz.pl/wp-content/uploads/2019/11/LG27GL850B-blb-test.jpg )

LG27GL850B-blb-test.jpg

Edytowane przez mowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa partia i:

 

bad/stuck/dead pixeli - zero

BLB: Widoczne troche lewym dolnym rogu, dla mnie akceptowalne (reszta rogów - praktycznie nie do zauważenia, nawet na czarnym tle i zgaszonym świetle) / Ja swoja sztuke zostawiam.

Tutaj macie fotke, jak to wyglada: (jak obrazek nie dziala link: http://mowicz.pl/wp-content/uploads/2019/11/LG27GL850B-blb-test.jpg )

LG27GL850B-blb-test.jpg

 

BDB sztuka :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super jest, gdybym taką miał to też bym nie narzekał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę super sztuka. Zazdroszczę. Obym też nie musiał już wymieniać bo dwa Aorusy poszły z powrotem i serio już się boję tych monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa partia i:

 

bad/stuck/dead pixeli - zero

BLB: Widoczne troche lewym dolnym rogu, dla mnie akceptowalne (reszta rogów - praktycznie nie do zauważenia, nawet na czarnym tle i zgaszonym świetle) / Ja swoja sztuke zostawiam.

Tutaj macie fotke, jak to wyglada: (jak obrazek nie dziala link: http://mowicz.pl/wp-content/uploads/2019/11/LG27GL850B-blb-test.jpg )

LG27GL850B-blb-test.jpg

Świetna sztuka Ci się trafiła :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa partia i:

 

bad/stuck/dead pixeli - zero

BLB: Widoczne troche lewym dolnym rogu, dla mnie akceptowalne (reszta rogów - praktycznie nie do zauważenia, nawet na czarnym tle i zgaszonym świetle) / Ja swoja sztuke zostawiam.

Tutaj macie fotke, jak to wyglada: (jak obrazek nie dziala link: http://mowicz.pl/wp-content/uploads/2019/11/LG27GL850B-blb-test.jpg )

LG27GL850B-blb-test.jpg

 

 

A weź zrób zdjęcie telefonem i wrzuć je tutaj. Bo to zdjęcie więcej niż na 100% jest robione aparatem kompaktem lub bieda-bezlusterkowcem, ze średnią jasnością obiektywu. Zobaczysz jak pojadą Cię "eksperci". A ja wierzę, że to zdjęcie jest najbliższe temu, co widzi oko ludzkie i co sam widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - zdjecie robione Lumix'em LX100, i specjalnie dostosowalem przeslone by jak najlepiej odzwierciedlalo zdjecie to co ja faktycznie widzalem.

 

A weź zrób zdjęcie telefonem i wrzuć je tutaj. 

Link niżej, nawet wlączyłęm Flesha by ten wywalił cały BLB - i tak sie stalo. Ja gołym okiem widze 2 (moze3?) razy mniej prześwitów niż na tym zdjęciu. Bo BLB w rogach: prawy góry, prawy dolny i lewy górny jest turbo mały.

 

LG27GL850B-blb-test2.jpg

Bezposredni link: http://mowicz.pl/wp-content/uploads/2019/11/LG27GL850B-blb-test2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ tomskyy - ustawienia default/domyslne, 3 min po rozpakowaniu monitora.

Czyli: Profil: Gamer 1, Black stabilizer 50, Brightness: 100, Gamma mode 2.

 

No, patrzac na zdjecie FI27Q, to na pewno lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że niektórzy dostali monitor, a mi przed chwilą facet zadzwonił, że dostawę będą mieli po długim weekendzie :/ @up zamawiane w x-kom prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - tak xkom.

Tylko wiesz, ja za niego zapłaciłem MIESIĄC TEMU, wtedy nie zalapalem sie na pierwszą partie.

Od tego czasu kasa u nich lezala na koncie, wiec domniemam, że bylem potraktowany jako priorytet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - tak xkom.

Tylko wiesz, ja za niego zapłaciłem MIESIĄC TEMU, wtedy nie zalapalem sie na pierwszą partie.

Od tego czasu kasa u nich lezala na koncie, wiec domniemam, że bylem potraktowany jako priorytet.

No to musiało zabraknąć, za mało zamówili. Najpierw usłyszałem, że będzie w czw/pt w magazynie (raczej 8 listopada) i będę mógł odebrać w sobotę, a teraz pomimo tego, że Pan powiedział, że rzeczywiście planowana dostawa na piątek jest realna, to do odebrania najprawdopodobniej w środę 13 listopada „ze względu na przerwę świąteczną”. Czyli robią sobie wolne w sobotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz odczucia przy ciemnych scenach? Wylewa się coś co drażni twoje oczy .

 

Na zdjęciu super nie jest ale pewnie zrobione na automacie telefonem

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja sztuka, co sądzicie? https://zapodaj.net/d1d1b081c78cc.jpg.html

Jasność 75

Ciężko jest coś powiedzieć przy tak zrobionym zdjęciu, że czarny jest biały. Ustaw aparat tak, żeby wyszło najbliżej tego jak Ty to widzisz.

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz odczucia przy ciemnych scenach? Wylewa się coś co drażni twoje oczy .

Gdy jest ciemno to w lewym dolnym rogu jest to trochę drażniące, ale przy zapalonym świetle ten efekt maleje o połowę. Gdzieś obiło mi się o uszy, że ten niechciany efekt może zmaleć po wygrzaniu matrycy, choć nie wiem czy to o blb nie chodziło. Cieszę się z tego że jest zero dead pixeli i brak jakichkolwiek paprochów pod matrycą. No i w cs:go niesamowita czystość obrazu żadnych defektów, w moim poprzednim monitorze overshoot był taki, że ciemne krawędzie zamieniały się w czarne prostokąty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam lewy i prawy podświetlonych i też widzę w ciemnych scenach ale zostawiłem gdyż w większości grach gra się przeważnie jasne sceny. Pograj kilka dni i zobacz czy ci będzie przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor jest trochę bez sensu- rozdzielczość 1440p i do tego 144Hz i szybkie odświeżanie. Szkoda tylko że większość gier w rozdzielczości 1440p nie osiągnie takiej liczby klatek, czyli w większości przypadków nie wykorzystamy nawet jego pootencjału. A nie uśmiecha mi się wydawać 3k na topową kartę graficzną, która za 2 lata będzie przestarzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...