Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś wieści kiedy ten monitorek wreszcie będzie dostępny?

 

https://pcmonitors.info/lg/lg-27gl850g-160hz-wqhd-nano-ips-model-with-g-sync/

 

https://www.youtube.com/watch?v=CUdvyS9sqyo

 

Oficialna strona https://www.lg.com/us/monitors/lg-27GL850G-B-gaming-monitor

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ciekawy, ale info o nim to jakieś pomieszanie a poplątaniem. Tak, jakby samo LG nie wiedziało, co wyjdzie.

 

Na stronie monitora w odpowiedziach na pytania support podaje że "Regrettably, the full specifications for this monitor have not yet been finalized. As it nears production completion, LG will put out a press release announcing its pricing, availability, and release date and its product page will be updated to reflect its full specifications with the pertinent information".

 

Cytat jest sprzed 21 dni. No LOL, pokazują już monitor a potem piszą ""Regrettably, the full specifications for this monitor have not yet been finalized".

 

Aha, z tym wsparciem HDR to też bym się wstrzymał. Support podaje, że "The preliminary spcifications for the LG 27” Class QHD Nano IPS UltraGear™ Gaming Monitor with G-SYNC™ (27” Diagonal), Model # 27GL850G-B do not show it as having support for HDR".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze dopracowują ten monitor, a konkretnie oprogramowanie. Matryca pewnie będzie ta sama co w Aorusie, wszystko będzie się zatem rozbijało o oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie to ich własna matryca NanoIPS.

Ja chyba zakupie jak pojawi się na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolory będą jak na Innoluxie, a do tego będzie szybsza to jestem na tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowa matryca od LG będzie równo świecić i nie będzie takich wycieków i krwawienia narożników jak w GIGABYTE AORUS AD27QD to będzie bardzo udany produkt.

 

NANO czyli taki odpowiednik Quantum Dot powinien zapewnić świetne, żywe i nasycone kolory.

 

98% DCI-P3 to naprawdę konkretne pokrycie palety pod HDR więc nawet jak dadzą podstawowe wsparcie na poziomie 400 nitów to kolorki powinny być syte.

 

Na plus też wbudowany Sphere Lighting czyli taki Ambient Light który poprawia "czerń" na IPS i nie trzeba dodatkowo kombinować z paskami ledowymi. Miałem to już w LG 32GK850G-B i tak jak nie lubię takich "dodatków" tak tutaj nawet mi się spodobało.

 

Sam panel ma robić po OC 160Hz a większość i tak zadowoli 144Hz no ale jakiś zapas będzie

 

Ciekawe na ile LG wyceni to cacko? Pewnie na premierę 3500PLN więc AORUS dalej dla wielu będzie bardziej atrakcyjną propozycją mimo wad (cena będzie kluczowa).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG kasuje za nano ips. Ten ich nowy ultrawide z nanoips jest za 5/6tys... podczas kiedy inne takie ips bez nano są za 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 32UD99-W jest za 3800PLN ma HDR400, wyciska kontrast 1300:1 i co ważne równo świeci no ale to 4K i 32 cale :)

 

Zgadzam się że LG sporo sobie liczy za NANO pytanie teraz tylko czy warto dopłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-SYNC też swoje kosztuje choć odnoszę wrażenie, że po tym jak Freesync stał się kompatybilny z kartami Nvidii to G-SYNC nieco potanieje (tak działa konkurencja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-SYNC też swoje kosztuje choć odnoszę wrażenie, że po tym jak Freesync stał się kompatybilny z kartami Nvidii to G-SYNC nieco potanieje (tak działa konkurencja).

Myślisz ... osobiście nie sądzę bo gsync działał poprawnie dosłownie z garstką monitorów .Jak śledzę ten temat od chwili ogłoszenia kompatybilności to nie zapowiada się na to aby gsync działał poprawnie chociaż z połową monitorów freesync poprawnie .

Chyba ze kogoś zadawala samo odpalenie gsync na freesync w opcjach :E . Pytanie tylko czy to kwestia sterowników nvidi czy jednak przeszkoda tech. monitorów .

Ale jak by gsync potaniał to czemu nie biorę z miejsca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś wieści kiedy ten monitorek wreszcie będzie dostępny?

 

Odpowiedź masz w opisie przytoczonego filmu, Q3 2019 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź masz w opisie przytoczonego filmu, Q3 2019 ;)

 

Chodziło mi o to czy może uległo coś zmianie bo jest spore zawirowanie z tym monitorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał wiedzieć jaka cena przybliżona będzie :)

https://4k-monitor.ru/catalog/lg/LG_27GL850G-B/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to będzie w przeliczeniu na PLN, EUR lub USD?

Ciekaw jestem tego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie poniżej 3k, no ale G-SYNC swoje kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu info, że zrezygnowali z G-sync na rzecz FreeSync oraz nazwę (brak literki G na końcu), chyba, że będą dwie wersje (z FreeSync i z G-sync z G w nazwie).

 

https://www.tftcentral.co.uk/blog/updated-lg-27gl850-27-gaming-display-with-144hz-nano-ips-panel-and-adaptive-sync/

 

W każdym razie liczę, że bez G-sync będzie taniej.

 

 

EDIT: Tu kolejny artykuł

 

https://pcmonitors.info/lg/lg-27gl850-160hz-wqhd-nano-ips-model-with-adaptive-sync/

Edytowane przez AUTO6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie preorder kosztuje 499$.

Jeżeli cena rzeczywiście będzie mniejsza niż 2k to chyba będzie mały hit.

Edytowane przez JacobL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu info, że zrezygnowali z G-sync na rzecz FreeSync oraz nazwę (brak literki G na końcu), chyba, że będą dwie wersje (z FreeSync i z G-sync z G w nazwie).

 

https://www.tftcentral.co.uk/blog/updated-lg-27gl850-27-gaming-display-with-144hz-nano-ips-panel-and-adaptive-sync/

 

W każdym razie liczę, że bez G-sync będzie taniej.

 

 

EDIT: Tu kolejny artykuł

 

https://pcmonitors.info/lg/lg-27gl850-160hz-wqhd-nano-ips-model-with-adaptive-sync/

 

I gorzej. Moim zdaniem to nie kupować żadnych monitorów LG ze złączem DisplayPort, bo jak potem coś źle działa to LG zwala winę na złe sterowniki. Ja tak właśnie miałem i nie tylko ja z jednym modelem LG - 24MP59G-P. Krótko mówiąc cała seria jest zwalona.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Edit: na amazon.de podali "Data premiery: 28 lipca"

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mały unboxing po azjatycku :E

 

Jakby ten monitor porównać do Aorus AD27QD to wychodzi 100$ taniej. Ciekawe jak z jakością matrycy, czekamy 9 lipca premiera? :E

 

Gdybym miał brać teraz jakiś monitor na IPS to brałbym konkretnie tylko ten model pod uwagę :thumbup:

 

Zapowiada się kawał solidnego sprzętu a cena jak to z nowościami zawsze jest jakiś "podatek od nowości" ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawal sprzetu a pewnie znowu zolte plamy i ips glow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Co prawda masz V2 chłodzenia, czyli niby poprawione...ale swego czasu na 12600kf miałem podobne zachowania pod V1, oczywiście zanim już całkiem padło bo wtedy 100 była już non stop. 
    • FRAG4U.PL Sieć serwerów counter strike ▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ MEDIA ✦︎ ➤︎ Forum ➤︎ Steam ➤︎ Sklep ▬▬▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ SERWERY CS 1.6 ✦︎ ★ DD2 #1 ★ 83.168.105.39:27027 ★ DD2 #2 ★ 83.168.105.39:27015 ★ AIM/AWP ★ 83.168.105.39:27020 ★ 3 MAPS ★ 193.33.176.42:27035 ▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎▬︎ ✦︎ SERWERY GŁOSOWE ✦︎ ★ TS3 ★ ts3.frag4u.pl:9987 ★ DISCORD ★ discord.com/invite/V8qDbnFBd8  
    • Nic dziwnego, zapowiedzieli je dobrych kilka lat temu (w 2018), a potem zapanowałą cisza... aż do października 2023   Wiadomo, że fabuła w takich grach nie jest najważniejsza, ale marzy mi się, żeby podczas pisania scenariusza inspirowali się naszym rodzimym War Mongrels. Tam przedstawiona historia byla, jak na grę, naprawdę dojrzała, momentami wręcz przytłaczajaca i no i oryginalna - w końcu ile można wycinać Niemców po norweskich fiordach, północnej Afryce i plaży Omaha  
    • Jak w grze działają obrażenia? Powiedzy, że mamy: Miecz z bazowymi 100 obrażeniami i mamy sufiksy: + 50 obrażeń wręcz + 50 obrażeń od pustki + 100% obrażeń wręcz + 100% obrażen od pustki. To czy taki miecz zada: (biorąć pod uwagę jak ja na ten moment rozumiem obrażenia) 300 obrażeń wręcz bo (100 + 50)*100% 100 obrażeń od pustki bo 50*100%?  
    • Nie wiem czy wiesz? Zamówiony przez Ciebie notebook ma już RAM 5600MHz w zestawie 😉
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...