Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

  

W dniu 1.07.2020 o 09:22, wilq_24 napisał:

Weź daj znać jaką sztuke trafiłeś.Jak czytam opinie o tym katastrofalnym kontraście to zastanawia sie skąd ten monitor jest zaliczany do monitora roku.Jak on ma mieć gorszą czerń albo taką samą jak mój 6 letni GE2488HS to chyba mnie szlag trafi

Ok, monitor doszedł. Ale to cholerstwo wysokie w porównaniu do 25' LG 21:9 ?

Trzeba się na nowo przyzwyczajać. Jakieś pomysły na czym sprawdzić kontrast?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dalszą relacje :D ja mam w koszyku i czaje sie na finalizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR sprawdzony na szybko w WT. Jest imho za ciemno. Na Momentumie wygląda to pięknie, tutaj niestety już nie. Kolory są śliczne, ale brakuje jasności (choć iskry dają radę).

W ogóle kolory dużo żywsze niż to, co sobą prezentował LG 25UM65-P. Nie ma szoku, bo obok stoi 43' Momentum, ale gdybym przesiadał się tylko z tego LG, to niebo a Ziemia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja che zrobić przesiadke z GE2488HS dlatego pytałem czy zostane zabity czy aż tak dobrze nie będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Twój to TNka z jasnością 250 i biedakolorami, więc pewnie dla Ciebie będzie to ogromna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem TN z 2019 wiec model dosc nowy, przesiadlem sie na IPS kilka dni temu i chocby nie wiem co ktos pisal o kolorach na TN to z perspektywy posiadacza juz IPSA powiem ze TN to g.... w kwesti kolorow. Wczesniej myslalem ze sa nienajgorsze ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Stona napisał:

Nie no, Twój to TNka z jasnością 250 i biedakolorami, więc pewnie dla Ciebie będzie to ogromna różnica.

dobra powiedz mi jeszcze tylko jak z filmami głównie pod kątem czerni? oglądając ciemne filmy nie będe miał czernią oświetlonego pokoju? bo ta moja iyama jest tragiczna pod tym względem.Jak sie ma czerń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy wyglądają dobrze. HDR normalnie działa na neflixie. Bez niego też jest spoko. Tak jak pisałem, ja mam trochę inne odniesienie niż Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc byłem w sklepie i obejrzałem na żywo oraz zrobiłem porównanie z Aorus CV27Q.Jeśli chodzi o kolory to minimalnie lepiej wypadł LG ale wynoszenie IPS na piedestał ze względu na kolory to moim zdaniem przesadzona, przefetyszowana sprawa.Kazałem sprzedjącemu włączyć jakiś ciemny film z ciemnymi momentami, ten sam jednocześnie na LG i Aorusie.I tutaj zapadła decyzja... LG jeśli chodzi o czerń nawet koło tego Gigabajta nie stał.To jest dla mnie cholernie ważne, przeboleje brak oczojebnych kolorów, przeboleje kąty widzenia(co i tak dla mnie jest nie istotne bo 100% czasu gapie sie na wprost) ale nie przeboleje czerni i kontrastu.Tak więc dla mnie VA od Aorusa zniszczył tego LG, dosłownie.Zamówiłem już i w poniedziałek będzie u mnie.Pzdr i dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna mała pomoc od posiadaczy tego monitora. Czy ktoś może zmierzyć miarką długość czerwonej strzałki? :)

LG-27GL850G-specs.jpg.6c2a6541b64df92c0a15a9b1ea516455.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bladzioch napisał:

Potrzebna mała pomoc od posiadaczy tego monitora. Czy ktoś może zmierzyć miarką długość czerwonej strzałki? :)

 

14cm - 14,5cm. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Stona napisał:

14cm - 14,5cm. 

Super, dziękuje bardzo za poświęcony czas. :) Myślałem, że dużo większą ma głębokość w tym miejscu, a okazuje się, że mniej niż mój obecny Lenovo. Świetna informacja. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dzisiaj zamówić ten monitor. Czy jest ktoś kto go posiada i mógłby powiedzieć parę słów tylko na temat ghostingu i efektu blur czy występuje w tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morelach pojawił się już Pre-Order na "zastępce" 27GL850 czyli model 27GN950 (4K Nano IPS/160Hz/HDR600/G-Sync) ?  Premiera 20.07.2020r. a wysyłka 17.08.2020r. Czekam na testy...

 

lg_ultragear_27gn950_1.jpg

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko model 4K przygotowali? Słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dali DP 1.4 oraz HDMI 2.0 więc o 160Hz czy nawet 144Hz w 4K będzie można zapomnieć (chyba, że pogodzimy się ze słabszymi kolorami).

Edytowane przez AUTO6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyna beka w tym monitorze, jak mogli nie dać HDMI 2.1. Chroma 4:2:2 wita...

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena też bardzo "atrakcyjna" 3999zł :P Mam nadzieję, że 1440p nadal będzie w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, SPYCHCIO napisał:

Na morelach pojawił się już Pre-Order na "zastępce" 27GL850 czyli model 27GN950 (4K Nano IPS/160Hz/HDR600/G-Sync) ?  Premiera 20.07.2020r. a wysyłka 17.08.2020r. Czekam na testy...

 

 

To nie bedzie zaden zastepca tylko alternatywny model 4k, od kiedy zastepca pojawia sie w innej rozdzielczosci ? 950 to jest calkiem inna seria monitorow.

18 godzin temu, aotp_ napisał:

Chciałbym dzisiaj zamówić ten monitor. Czy jest ktoś kto go posiada i mógłby powiedzieć parę słów tylko na temat ghostingu i efektu blur czy występuje w tym modelu?

Nie wystepuje, ogladales chociaz jedna recke?

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Nie wystepuje, ogladales chociaz jedna recke?

ja za to czytałem mase recenzji, filmików i ten monitor ma bardzo dobre parametry jeżeli chodzi o redukcję tych efektów natomiast może to się pojawić i ludzie również o tym piszą posty na forach. 
Ja właśnie otrzymałem swój egzemplarz i względem GB3461WQSU, który też posiada matrycę IPS, 1 ms, 144 hz i FreeSync to niestety jest  wolniejsza aniżeli GL850. Monitor wyciągnięty z pudełka jest znacznie bardziej responsywny, lepiej wypada w teście ufo oraz w grach - natomiast delikatna poświata się pojawia na niektórych obiektach w grze. 

Jeżeli chodzi o 1080p na tym monitorze to nie można tego porównać do 720p na 1080p. 1080p na tym monitorze wygląda znacznie lepiej niż można by się tego spodziewać i tutaj jestem bardzo miło zaskoczony :)

Muszę jeszcze poczytać dokładnie o tym jak go sobie poprawnie ustawić i pewnie mój GB3461WQSU wyleci na allegro pod młotek. A szkoda, bo to naprawdę świetny monitor, tylko ten ghosting w grach FPS :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia blur'a przy ustawieniu "Fast", lecz przy niższych częstotliwościach odświeżania? Przeczytałem na tftcentral, że jeśli odświeżanie zejdzie do 100 lub 60hz, to efekt blura zaczyna się lekko zwiększać. :hmm:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bladzioch napisał:

A jak wygląda kwestia blur'a przy ustawieniu "Fast", lecz przy niższych częstotliwościach odświeżania? Przeczytałem na tftcentral, że jeśli odświeżanie zejdzie do 100 lub 60hz, to efekt blura zaczyna się lekko zwiększać. :hmm:?

A jakie to ma znaczenie, ktos kupuje 144Hz zeby ustawiac nizej :rotfl: Polecam recke HU, oni zawsze testuja tez nizsze wartoci niz natywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

A jakie to ma znaczenie, ktos kupuje 144Hz zeby ustawiac nizej :rotfl: Polecam recke HU, oni zawsze testuja tez nizsze wartoci niz natywna.

Może kolega ma słabszą kartę i chce ustawiony Adaptive Sync albo monitor będzie również służyl do grania na konsoli?

 

3 minuty temu, Bladzioch napisał:

A jak wygląda kwestia blur'a przy ustawieniu "Fast", lecz przy niższych częstotliwościach odświeżania? Przeczytałem na tftcentral, że jeśli odświeżanie zejdzie do 100 lub 60hz, to efekt blura zaczyna się lekko zwiększać. :hmm:?

Blura na niższch wartościach nie sprawdzałem, mam 144 hz i Adaptive Sync i na 144 hz 144 fps widać lekki blur na niektórych obiektach - na razie widziałem tylko na takim, który emanuje poświatę świetlną, jest to animacja z mocnym żółtym kolorem - nie wiem jak to dokładnie nazwać :D  Ale ruszając myszką podczas odtwarzania tej animacji w grze jest widoczny blur. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A jakie to ma znaczenie, ktos kupuje 144Hz zeby ustawiac nizej :rotfl: Polecam recke HU, oni zawsze testuja tez nizsze wartoci niz natywna.

Nie wszystkie gry działają w 144hz. Dark souls 2 ma capa na 60hz i nie da się przekroczyć, Apex legends ma bodajże 120hz cap. Stąd moje pytanie, nie zadawałbym go bez potrzeby. ;)

13 minut temu, MefistoFX napisał:

Może kolega ma słabszą kartę i chce ustawiony Adaptive Sync oraz do grania na konsoli
 

Dokładnie też i o to chodzi. ;)

18 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Polecam recke HU, oni zawsze testuja tez nizsze wartoci niz natywna.

Zapomniałem o HU. Dzięki za cynk.

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz za brednie, co ma cap w grze do 144Hz. :D Capa mozesz miec na ilosc fps w grze a nie na ilosc HZ. Jak masz capa na 60fps to grasz normlanie na 144Hz odswiezaniu. W Apeexa tu Novi gra na 240Hz wiec o jakim capie na 120Hz Ty piszesz?? Zadna gra nie ma capa na HZ, co najwyzej na fps.

23 minuty temu, MefistoFX napisał:

Może kolega ma słabszą kartę i chce ustawiony Adaptive Sync albo monitor będzie również służyl do grania na konsoli?

 

 

Moze zacznij pisac z sensem a nie bzdury,  slabsza karta da slabszy fps ale to nie ma nic wspolnego z tym zeby zniejszac odswiezanie w moniotrze z powodu slabszej karty. Od tego masz synchronizacje oraz LFC zeby kompensowac spadek klatek, tylko do tego nie potrzeba schodzic z odzswiezaniem.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...