Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm fakt, zapomniałem, że to nie to samo. Nawet najgłupsze pytanie nie jest brednią, jeśli mogę sie czegoś nauczyć, albo poprawić błędy w wiedzy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu abstrakcja tych pytan mnie zaskakuje, w skroce ustawiasz max odswiezanie w monitorze i korzytasz, nie trzeba nic grzebac ;) Co najwyzej zrobic gorna blokade na 3fps ponizej odswiezania monitora zeby synchronizacja nie wychodzila poza zakres odswiezania monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Moze zacznij pisac z sensem a nie bzdury,  slabsza karta da slabszy fps ale to nie ma nic wspolnego z tym zeby zniejszac odswiezanie w moniotrze z powodu slabszej karty.

Jeżeli piszę bzdury i sobie z tego nie zdaje sprawy to napisz mi proszę gdzie popełniłem błąd w tym co napisałem. Z tego co wiem to adaptive sync dopasowuje odświeżanie do ilości klatek generowanych przez GPU aby uzyskać płynny obraz - i tylko o tym wspominam. Natomiast nie wiem jak to wygląda w przypadku konsol i jakie odświeżanie monitora będzie standardowo ustawione.

 

Jeżeli chodzi o blur na 100 hz to widząc obrazek ufo to czarne paski na czerwonym tle są bardzo rozmazane, te same paski są widoczne na 144 hz i tu można je nawet policzyć

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Wiele jest postów w internecie, gdzie ludzie akurat mylą Hz i Fps myśląc, że to to samo. I jak ja wyżej napisałem, również zapomniałem. :D Tyle z offtopu. Idę oglądać recke UH. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kupował sobie stand pod ten monitor i ma coś ciekawego i niedrogiego do polecenia? Większego pola do wyboru nie ma ale miło byłoby mieć opcje aby na trytytkę zamontować stację dokującą :D

Ten kto to zaprojektował powinien zginąć w piekle, a mnie w 24GM77 irytowało to, że stand jest błyszczący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak QC w tym monitorze? LG nigdy nie posiadałem. Obecnie mam Acera XB240, wcześniej zwracałem łącznie 4 Asusy PG278Q i PG279Q i 2 Acery, każdy z dead pixelem, aż w końcu natrafiłem na matryce bez wad. Coś się zmieniło przez te 5 lat czy to nadal loteria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie, czy dopłata 300zł do NANO jest warta tego?

Najbardziej interesuje mnie ten, bo nie ma portów USB i innych rzeczy których nie potrzebuje:
https://www.morele.net/monitor-lg-ultragear-27gl83a-b-5942582/

Natomiast czy faktycznie jest zauważalna różnica w tym modelu gl850 by do niego dopłacać.

https://www.morele.net/monitor-lg-27gl850-b-5939152/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bladzioch napisał:

Co sądzicie, czy dopłata 300zł do NANO jest warta tego?

Najbardziej interesuje mnie ten, bo nie ma portów USB i innych rzeczy których nie potrzebuje:
https://www.morele.net/monitor-lg-ultragear-27gl83a-b-5942582/

Natomiast czy faktycznie jest zauważalna różnica w tym modelu gl850 by do niego dopłacać.

https://www.morele.net/monitor-lg-27gl850-b-5939152/

Wg. testu na rtings mają te same panele. W wynikach wypadają praktycznie identycznie. 

 

Cytat

Update to this, we checked the service menu on both monitors, and they use the exact same panel! The difference in color gamut appears to be due to panel variance.

27GL83A-B

27GL850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2020 o 02:22, Bladzioch napisał:

Co sądzicie, czy dopłata 300zł do NANO jest warta tego?

Najbardziej interesuje mnie ten, bo nie ma portów USB i innych rzeczy których nie potrzebuje:
https://www.morele.net/monitor-lg-ultragear-27gl83a-b-5942582/

Natomiast czy faktycznie jest zauważalna różnica w tym modelu gl850 by do niego dopłacać.

https://www.morele.net/monitor-lg-27gl850-b-5939152/

obraz.png.d90a7e01023724697cc3447e46db3a6e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwolenie na takie praktyki sprawia, że nigdy nie ujrzymy normalnej kontroli jakości w monitorach. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, Ksamek napisał:

Przyzwolenie na takie praktyki sprawia, że nigdy nie ujrzymy normalnej kontroli jakości w monitorach. :(

W tzw. "masówce" nigdy jej nie było i nie będzie - taka smutna prawda. Kiepsko z tym już jest w przypadku kategorii monitorów uniwersalnych i w przypadku takich firm jak Eizo, czy Nec (ale tam przynajmniej serwisy producentów działają tak, jak powinny). Nieco inaczej ma się sytuacja w  przypadku rynku monitorów graficznych i monitorów medycznych - ale w przypadku tak drogiego sprzętu to nie jest wcale dziwne. 

Nie spodziewaj się kontroli jakości w padlinie wartej kilkaset złotych (max. 2-2.5 tyś zł) - nie dostaniesz jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, też nie przesadzajmy. Kontrola jakości być musi i jest. Oczywiście, standardy jakościowe będą inne, niż w monitorach pro, ale tu mamy coś za coś. Lepsza cena, też musi skądś się brać. Inaczej wszyscy bylibyśmy skazani na monitory po 5kzł i więcej w imię czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to ilu jest entuzjastów którzy zwócą monitor bo widzą bad pixele czy inne dolegliwości? na 1000 wadliwych monitorów niech to będzie 100 zwróconych to i tak 900 się sprzeda bo przeciętny kupujący o tym nie myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bbandi napisał:

Tak naprawdę to ilu jest entuzjastów którzy zwócą monitor bo widzą bad pixele czy inne dolegliwości? na 1000 wadliwych monitorów niech to będzie 100 zwróconych to i tak 900 się sprzeda bo przeciętny kupujący o tym nie myśli.

Dokładnie tak. U mnie np. w m9nitorze mam w prawym dolnym rogu delikatny blacklight, widoczny na 100% jasności. Teraz na 50% jest prawie nie widoczny i nie zamierzam monitora wymieniać z tego powodu. Widziałem recenzje, w których ludzie mieli 2-3 rogi podświetlone i to nawet 2x więcej ilościowo. Taki monitor bym z miejsca wymienił, ale to co mam jest jak najbardziej do przyjęcia (w sumie mam to na ok 3cm). Tego nie unikniesz przy IPS-ie. Z resztą widoczne tylko jak leci jakoś film, w grze czy na pulpicie nic nie widać, więc jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, bbandi napisał:

Tak naprawdę to ilu jest entuzjastów którzy zwócą monitor bo widzą bad pixele czy inne dolegliwości? na 1000 wadliwych monitorów niech to będzie 100 zwróconych to i tak 900 się sprzeda bo przeciętny kupujący o tym nie myśli.

Zwykły człowiek gdy w nowiutkim monitorze, który ma 2 godziny wyskoczy mu jakiś babol to też albo go zwróci, albo odda na gwarancję i tyle. Tak, jak ja zrobiłem z nowiutkim EV2780 gdy prawie na środku ekranu wyskoczył mi zapalony na czerwono subpixel - matryca została wymieniona i po 5 dniach roboczych dostałem swój monitorek bez jakichkolwiek wad (co zrobili z wymienioną matrycą mogę się jedynie domyślać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bbandi napisał:

Tak naprawdę to ilu jest entuzjastów którzy zwócą monitor bo widzą bad pixele czy inne dolegliwości? na 1000 wadliwych monitorów niech to będzie 100 zwróconych to i tak 900 się sprzeda bo przeciętny kupujący o tym nie myśli.

A z tych 100 zwróconych ~70% to zwroty od "entuzjastów" którzy problemu co prawda nie widza, ale po zrobieniu prześwietlonego zdjęcia w całkowitej ciemności gdzieśtam zobaczyli odblaski w rogach ekranu i uznali że to złom niegodny postawienia na ich biurku.

Tutaj na forum ogrom tematów z płaczami nad nad jakością to narzekania na rzeczy które albo są widoczne wyłącznie na zdjęciach i w testach, albo na takie których w ogóle nie rozumieją, m.in. nie odróżniają backlight bleedingu od najzwyczajniejszej poświaty matryc IPS i zwracają po 10 razy zupełnie sprawne monitory aż ten wyimaginowany backlight bleeding będzie mniejszy.

A tymczasem faktycznymi problemami w jakości nowych monitorów nikt się nie przejmuje i daje się ciche przyzwolenie producentom na produkowanie taniego szrotu, tj. emisja niebieskiego światła na najpopularniejszych i najtańszych podświetleniach W-LED która męczy wzrok, czy upierdliwe artefakty mechanizmu pixel-inversion (standard w monitorach 144-240 Hz, ale nawet trefne monitory 60Hz się trafiają), notoryczne kalibrowanie (a raczej brak kalibracji) paneli na punkt bieli ~7000K lub więcej, itp.

Edytowane przez wahoo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wahoo napisał:

A z tych 100 zwróconych ~70% to zwroty od "entuzjastów" którzy problemu co prawda nie widza, ale po zrobieniu prześwietlonego zdjęcia w całkowitej ciemności gdzieśtam zobaczyli odblaski w rogach ekranu i uznali że to złom niegodny postawienia na ich biurku.

Tutaj na forum ogrom tematów z płaczami nad nad jakością to narzekania na rzeczy które albo są widoczne wyłącznie na zdjęciach i w testach, albo na takie których w ogóle nie rozumieją, m.in. nie odróżniają backlight bleedingu od najzwyczajniejszej poświaty matryc IPS i zwracają po 10 razy zupełnie sprawne monitory aż ten wyimaginowany backlight bleeding będzie mniejszy.

A tymczasem faktycznymi problemami w jakości nowych monitorów nikt się nie przejmuje i daje się ciche przyzwolenie producentom na produkowanie taniego szrotu, tj. emisja niebieskiego światła na najpopularniejszych i najtańszych podświetleniach W-LED która męczy wzrok, czy upierdliwe artefakty mechanizmu pixel-inversion (standard w monitorach 144-240 Hz, ale nawet trefne monitory 60Hz się trafiają), notoryczne kalibrowanie (a raczej brak kalibracji) paneli na punkt bieli ~7000K lub więcej, itp.

Nic dodać nic ująć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK, ale niech tu teraz statystyczny Kowalski do monitora dokupuje jeszcze kolorymetr, robi kalibrację itd. Z drugiej strony ta kalibracja zrobić - ilu ludzi z kolorymetrem znasz, żeby to nawet pożyczyć? Ja nikogo. I koło się zamyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zaniebieszczony obraz widać na pierwszy rzut oka, ale niektórzy lubią kiedy biel wydaje się bielsza niż powinna i kiedy trafią monitor skalibrowany na 6500K to są narzekania, że obraz jest żółty.

Podobnie z popularnością monitorów szerokogamutowych - ile razy czytałeś w Internecie opinie, że monitor X jest lepszy od monitora Y bo ma ładniejsze kolory, nie takie wyblakłe? A tymczasem poprawna obsługa szerokiego gamutu na PC jest głównie w aplikacjach graficznych i niewielu najnowszych grach, głównie tych z obsługą HDR. Nawet głupi pulpit w Windowsie nie ogarnia szerokiej palety i ma przesycone a.k.a. "ładniejsze" kolory. Że już nie wspomnę o wciskaniu HDR do monitorów których pokrycie kolorów nawet nie zbliża się do DCI-P3, kontrastem 1000:1 i braku wygaszania strefowego.

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, wahoo napisał:

przyzwolenie producentom na produkowanie taniego szrotu, tj. emisja niebieskiego światła na najpopularniejszych i najtańszych podświetleniach W-LED która męczy wzrok, 

Miałem monitor za 2.5k z W-LED który miał  bardzo dobre recenzje i był świetnym sprzętem - to że miałeś jakiegoś szrota za 500zł to nie wrzucaj wszystkiego do jednego wora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle w czym różni się GL850 od nowszego GN850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba głównie solidniejszą podstawą

EDIT: Tu gość opowiada trochę o tym co się zmieniło:

 

Edytowane przez AUTO6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno GN od wersji GL ma lekko poprawiony kontrast o ok. 50-70 jednostek od GL.

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy mozna obnizyc monitor nizej na podstawie wzgledem GL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada tytułowy LG na tle Samsunga CHG70? Niestety swojego CHG70 będę odsyłał do amazona na gwarancję i prawdopodobnie dostanę refunda, więc muszę się rozglądnąć nad czymś innym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...