Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

No i podłączasz jeden koniec do monitora, drugi do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i podłączasz jeden koniec do monitora, drugi do płyty głównej.

Czyli po podłączeniu jednego kabla Type B -> Type A monitor zacznie się zachowywać jak hub?

Jeśli tak to dobrze wiedzieć, ale niestety pudełka po monitorze spakowane i wyrzucone do piwnicy :-(

Tak offtopem, jaką masz temperaturę na tym RTX 2060 super Gaming X pod obciążeniem?

U mnie przy temperaturze otoczenia 24°C, obudowie Fractal Define R5, 5 wentylatorach 140mm - 2 na chłodzeniu grandis, 2 z przodu, 1 z tyłu, zdemontowane klatki 5.25/3.5 wszystkie i temp dobija do 74°C, a RPM 2200. Wydaje mi się, że to za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak offtopem, jaką masz temperaturę na tym RTX 2060 super Gaming X pod obciążeniem?

U mnie przy temperaturze otoczenia 24°C, obudowie Fractal Define R5, 5 wentylatorach 140mm - 2 na chłodzeniu grandis, 2 z przodu, 1 z tyłu, zdemontowane klatki 5.25/3.5 wszystkie i temp dobija do 74°C, a RPM 2200. Wydaje mi się, że to za dużo.

To wina obudowy. Powietrze z karty jest wypychane w bok obudowy który cały jest zakryty. Zdejmiesz bok to temperatury powinny spaść. Żadne to rozwiązanie no ale

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie gram w sumie w gry, które ją cisną maksa, no ale np w Gears 5 na High w FHD to bodajże 45-50 st. przy 30-42% obrotów.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proste pytanie, czy ten LG będzie lepszy niż mój dotychczasowy Iiyama XUB2792QSU?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu nie potrafię uzyskać 144hz w Gta V mimo ze w ustawieniach gry dalem 144hz ? Ciagle skacze pomiędzy 60 a 80hz, zaś w fifie jest jak powinno być czyli 144hz. Ktoś coś??

Po drugie mam wrażenie że ekran mi migota podczas gry w fife.

Edytowane przez wojtekk5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu nie potrafię uzyskać 144hz w Gta V mimo ze w ustawieniach gry dalem 144hz ? Ciagle skacze pomiędzy 60 a 80hz, zaś w fifie jest jak powinno być czyli 144hz. Ktoś coś??

Po drugie mam wrażenie że ekran mi migota podczas gry w fife.

bo twój komputer nie jest w stanie osiągnąć 144 fps?

odnośnie drugiego to wyłącz smart energy savings w ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie jest w stanie uciągnąć? Mam karte 8gb, wszystko na full i mam zużycie 4500/8000.

Edytowane przez wojtekk5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie jest w stanie uciągnąć? Mam karte 8gb, wszystko na full i mam zużycie 4500/8000.

A co ma zuzycie ramu do tego ile fps daje rade wypluc twoja karta?

Jaka masz karte? W jakiej rozdzielczosci grasz? GTA jest dosc wymagajaca mimo swojego wieku. Jezeli masz monitor z tematu i karte ktora obsluguje FreeSync zacznij od wlaczenia tego jezeli jeszcze nie jest, nawet jezeli nie wydoli ci karta stalych 144hz bedzie duzo plynniej. A zeby zwiekszyc fps to musisz sie pobawic ustawieniami i cos pozmniejszac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zwróciłem philipsa Momentum 32 ze względu na jego gabaryty. Szukam teraz monitora 27 1440p i zainteresował mnie ten model LG, panowie warto? Czy jest coś równie godnego polecenia w tej kwocie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lenovo Legion na tej samej matrycy i w podobnej cenie, ale nie wiem jak obecnie z dostepnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz na myśli Lenovo Legion Y27q-20 165Hz ? Jest w tej samej cenie tj. 2149zł.

Czytam ten temat z forum poświęcony Lenovo i chyba mam wybrańca ;)

Pytanie tylko jedno, podłączyć na stałe monitor kablem HDMI czy DP ?

Edytowane przez ŁukaszX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RTX 2060S

2560x1440

G-sync włączone.

Tak monitor z tematu.

No to jak na RTX 2060S masz normalny fps, przeciez nawet na rtx2080ti na max detalach w 1440p nie dochodzi do 144fps. Popatrz sobie filmiki na yt albo inne testy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, o ten monitor mi chodziło i lepiej użyć kabla DP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jest teraz z dostepnoscia 27GL850? Idzie kupic nowe sztuki a nie zwracane? Szczerze zastanawialem sie nad tym monitorem dlugo i jakos nie potrafie sie przekonac do jego zakupu. Obecnie mam 24GM77 od dobrych kilku lat i chcialbym go zamienic na cos nowego. Nie z powodu usterek czy problemow jednak z checi posiadania :)

Jest jeszcze jakas alternatywa dla tego LG? Wiecie moze czy sa na stanie magazynowym aby dostac dobra sztuke?

Obecnie siedze na gtx1080, w wiekszosci tytulow idzie uciagnac te 140 klatki i jest elegancko. Na premiere kupie serie 3 od rtx, czyli pewnie na poczatku przyszlego roku. Bardzo chcialem miec monitor o proporcjach 21:9 i sensownym wyjsciem wydaje sie byc 34GL750. Poprzednie monitory to 26" 1080p, pozniej na telewizorze 37" i szczerze PPI nie przeszkadzaloby mi tym wypadku.

Jezeli teraz kupie 27GL850 to bede musial na nim grac pewnie w 1080p z uwagi na utrzymanie plynnosci klatek. Jezeli kupie 34GL750 spadek bedzie niewielki, a dodatkowo poczucie immersji bedzie zdecydowanie lepsze.

Pomijajac lepsze/gorsze sztuki jakie moga sie trafic to wydaje mi byc to PPI, ktore nie do konca musi mi przeszkadzac. 21:9 z rozdzielczoscia 3440x1440 jest dwukrotnie drozszy, wiec nie biore pod uwage takiego zakupu.

Chcialbym jutro zamowic jeden z tych, bardzo chce uniknac tego aby byly to oba modele na test. Nie mam za bardzo kogo sie poradzic, nie wiem co kupic, jestem w kropce. Pomoze mi ktos sie zdecydowac? :lol2:

Doczytalem o tym 34GL750 i jednak juz nie jestem taki odwazny aby dokonac zakupu.

Edytowane przez MefistoFX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Podzielę się kilkoma zdaniami po użytkowaniu monitora ok 1 tydzień, kupiony w X-kom za 2150 PLN

Przesiadałem się z mega starego 21" i TN, więc jeżeli chodzi o kolory, ostrość obrazu i ogólną jakość to oczywiście niebo a ziemia.

Ogólnie:

Gry działają normalnie, wraz z kartą GTX 1070 nie zauważam żadnego tearingu od 48 FPS w górę (poniżej lekki jest bo tutaj już nie działa G-Sync). W grach "spokojnych", w które gram, to oczywiście nie przeszkadza. Starsze tytuły w 144 FPS oczywiście spoko, ale szczerze powiedziawszy w single player nie widzę ISTOTNEJ dla siebie różnicy pomiędzy 60, 120 i 144 FPS. Ważne, że jest płynnie i nie rwie. Bad pixeli nie widzę.

Zalety:

- jakość obrazu, prostota menu, stylistyka monitora (nie jest krzykliwy)

Wady:

- IPS Glow. Jest i jest widoczne Czarne tło wyraźnie jest lekko wyblakłe w lewym dolnym rogu. Efekt mniejszy lub większy w zależności od ustawień monitora i odległości od niego. Dla "purystów" prawdopodobnie będzie to showstopper. Ja stwierdziłem, że nie chce mi się cackać w wymianę i losowanie kolejnej matrycy.

Podsumowując:

- zdecydowanie polecam do gier/filmów/netu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uznałem że jeżeli już jest założony taki temat to się pod niego podepnę.

Jak myślicie, mając budżet oscylujący w plus/minus 2000zł i szukając czegoś 27 calowego opartego na IPS, to czy ten monitor byłby odpowiednim wyborem w tej cenie?

Większość czasu zajmuję się grafiką 3D - tj. wizualizacje, ale również i sporo czasu spędzam przed grami.

W tym budżecie znalazłem trzy dosyć ciekawe propozycje:

•  
  • LG 27GL83A-B
  • Lenovo Legion Y27q-20
  • oraz właśnie ten LG-27GL850B

Uwielbiam żywe kolory i dlatego zdecydowałem się na IPS ale trochę boli świadomość blb..

Monitor będzie podpięty do 2070 super

Ale kończąc - polecacie tego LG (lub te dwa inne) do grafiki czy może rozglądać się za czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czytam jak ludzie walczą dalej w temacie swojego monitora, to się cieszę, że swoją walkę mam z głowy :lol2:

Przerobiłem z ~15 monitorów (więcej?) i ogólnie BLB czy clouding w przypadku IPS to jakiś rak. VA strasznie do mnie nie przemawia. Pulpit itp. strasznie dziwnie wygląda (trochę jak na bardzo starej TN) oraz kiepskie kąty.

Skończyłem pół roku temu na Acer Nitro VG271UP w promce na 1200 zł, ale to też dlatego, że trafiłem na złotą sztukę pod względem BLB, bo nic nie ma. Świetna promocja jednak też mnie zdecydowanie przekonała do zostania na tym modelu. Clouding jest, ale o tym poniżej.

Panele innoluxa czy też ten nano IPS LG cierpią na dziwny clouding co tworzy strasznie nierównomierną czerń tworząc takie plamy/zabrudzenia. Każda jedna sztuka ten sam problem. Mało tego, jak się przetrze ekran, to się te jasne plamy zmieniają swoje położenie. Niby z bliska tego w sumie nie widać, ale jak ktoś ogląda filmy z większej odległości, to już jest to mocno widoczne i drażniące. Dlatego jak ktoś nie ogląda filmów z większego dystansu, to nawet może nie dostrzec tego problemu.

To jest imo największa wada tych obecnych IPS. Jeśli mam wydać 2-2,5k i takie coś mieć, to zdecydowanie wolę wydać mniej. Trochę pomaga na to delikatnie przecieranie ekranu, aby to jakoś "rozprowadzić" i zminimalizować. Jednak ten proceder trzeba powtarzać co czyszczenie ekranu.

Z mojego doświadczenia acer jako jedyny albo jeden z nielicznych potrafi robić monitory gdzie nie słychać cewek. LG i samsung na tym polu odnosi porażkę. Każdy jest na to inaczej wyczulony, więc nie każdy będzie zwracać na to uwagę.

Teraz tylko w oczekiwaniu na MicroLED :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z mojego doświadczenia acer jako jedyny albo jeden z nielicznych potrafi robić monitory gdzie nie słychać cewek.

Jakiegoś pecha miałeś, bo na kilku różnych LG cewek nie słyszałem (a słyszę zasilacz z plafonu LED na suficie w moim pokoju, więc słuch mam dobry). Słyszałem piszczące LCD - jeden to 19" panorama TN od LG i jeden 21,5" FHD TN od zdaje się AOC. Jednak to są niechlubne, dosyć rzadko spotykane (4% szans?) trefne wyjątki.

Teraz tylko w oczekiwaniu na MicroLED :P

Też już lekko "znudziły" mi się LCD (kontrast taki sobie ... nawet na VA nie powala, a kąty nie takie wspaniałe). Zobaczymy co pokaże MicroLED/OLED (w telefonach i na TV wygląda to super). Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiegoś pecha miałeś, bo na kilku różnych LG cewek nie słyszałem

Głuchy jesteś :P

Część osób po prostu jest na to bardziej wyczulona, a cześć mniej. Dużo też zależy od tła czy ogólnej tolerancji. Miałem starego LG, i też pół roku temu ponad 3 nowe LG (2 różne modele). Każdy jeden cewkami grał.

Na 6 acerów żaden nie wydawał z siebie żadnego dźwięku nawet przykładając od tyłu ucho.

Temat cewek jest mi świetnie znany i przerobiłem go od A do Z wykluczając najróżniejsze czynniki. Mowa też o cewkach na płytach głównych czy kartach graficznych. Tylko jeden czynnik jest zmienny. Słuch, tło i tolerancja u danej osoby.

Też już lekko "znudziły" mi się LCD (kontrast taki sobie ... nawet na VA nie powala, a kąty nie takie wspaniałe). Zobaczymy co pokaże MicroLED/OLED (w telefonach i na TV wygląda to super).

Oled jako technologia raczej nie nadaje się do monitorów. MicroLed to jest coś na co raczej powinniśmy patrzeć. Jednak cena przez pierwsze kilka lat imo będzie zaporowa dla większości i to nawet dużej części entuzjastów. Jednak bardzo ciekaw jestem pierwszego monitora czy nawet TV z tą technologią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oled jako technologia raczej nie nadaje się do monitorów. MicroLed to jest coś na co raczej powinniśmy patrzeć.

Może mocno "wzmocnione" OLED dadzą radę. MicroLED będą trwalsze w stosunku do obecnych choćby OLED, jednak mogą się pojawić za wiele lat ... pesymistycznie 10-15 lat? OLED natomiast wydają się być bliżej (pomimo ceny ponad 20 tys PLN za jakiegoś ASUS 21,6" , to jednak ta cena w ciągu 2 lat może spaść 10x).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mnie straszyli, że mój LG piszczy, a też nie piszczy, słuch może już nie ten co w dzieciństwie, ale LED-y w starej klawiaturze słyszałem, słyszę świetlówkę w lampce, karty graficzne, MOBO czy modem od UPC no to juz w ogle oczywista oczywistość. :E

Tych OLED-ów za rozsądną cenę to ja chyba nie doczekam, MicorLED czy elektroluminescencyjnych kropek kwantowych tym bardziej...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też wam tak długo wybudza ten monitor po wyłączeniu i włączeniu na guziku? Dobrą chwilę jest czarny ekran, potem napis u góry "displayport" zanim się pojawi coś na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi