Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PACIK19

Dziwny problem z internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż mam dosyć niecodzienny problem z moją kartą sieciową, a mianowicie mam Gigabitową kartę sieciową Realtek(zintegrowana, B450 Tomahawk), która działa w parze z przepustowością internetu 600Mb/s pobierania i 60Mb/s wysyłania. Wszystko działo sprawnie, aż do prawdopodobnie dzisiaj. Zaczęło się od tego, że gdy wchodziłem na strony zabezpieczone cloudflare musiałem wszędzie zatwierdzać captachę, było to dla mnie niesamowicie dziwne, bo nigdy takiego problemu nie miałem - postanowiłem to zignorować. Dalszym objawem było pobieranie, chciałem zaktualizować sobie grę na Steam, ale byłem lekko zdziwiony, bo prędkość pobierania była niższa niż zawsze (okolice 90Mb/s). Zrobiłem speedtesta i rzeczywiście, prędkość pobierania była o wiele niższa niż powinna być. Wszedłem w ustawienia mojej karty sieciowej i zamiast szybkości 1Gb/s widniało tam tylko 100Mb/s.

 

Pierwsze co postanowiłem sprawdzić to szybkość internetu na telefonie(5GHz) i oscylowała ona na poziomie 240Mb/s pobierania(sieciówka z telefonu, nie pozwala na większe transfery), więc od razu wykluczyłem problemy u mojego ISP.

 

Drugą rzeczą było, zrobienie pełnego skanowania w poszukiwaniu wirusów, Windows Defender wykazał Trojana, a dokładnie "Bluteal!rfn", którego lokalizacja to "C:\Users\uzytkownik\AppData\Local\Comms\Unistore\data\7\b\00000801000000073701.dat", ale przeczesując różne wątki, dowiedziałem się, że może być to po prostu fałszywy komunikat, a ścieżka, z której wirus pochodzi jest używana przez aplikację "Poczta" z Windowsa 10, którą oczywiście używam. Na wszelki wypadek pobrałem jeszcze Malwarebytes i zrobiłem pełny skan, ale nie wykazał on nic ciekawego.

 

Trzecią rzeczą, którą zrobiłem było to przełączenie kabla z portu LAN1 do LAN4 i już myślałem, że wszystko działa, wszedłem do ustawień karty zobaczyłem "1Gb/s", po czym od razu udałem się na Speedtesta i widzę swoje ukochane 600Mb/s. Mija raptem 7sekund od testu i nagle resetuje mi się karta sieciowa, no i niestety wracam do punktu wyjścia, znów 100Mb/s, więc postanowiłem wrócić do portu 1, ale niestety nic to nie dało.

 

Ciężko mi w ogóle dojść co tutaj jest grane, monity z cloudflare(tylko na komputerze, którego używam) no i to dziwne "ograniczenie" prędkości do 100Mb/s.

Może macie jakieś sugestie, co by zrobić?

 

Router, którego używam to Asus RT-AC1200G+.

System operacyjny przeze mnie aktualnie używany to Windows 10 1803

PS.oprogramowanie routera jest aktualne.

 

Za wszystkie odpowiedzi ślicznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś linuxa livecd i sprawdzić spod niego. Zmienić sterowniki może system sam sobie zaaktualizował. Sprawdzić inny kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest powazna awaria. Wymien kabel ethernetowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pewnie stykówka we wtyczce RJ45 kabla LAN. Jak kabel krótki, to najlepiej cały do wymiany, ewentualnie do ponownego zarobienia RJ45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...