Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czyki

Problem z kartą Karta Broadcom 802.11n Network Adapret

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kartą sieciową. Podczas sprawdzania szybkości połączenia za każdym razem nie może przekroczyć 2,70mbps. Na innmych urządzeniach prędkość wynosi w granicach 15mbps. Co jest z tym laptopem nie tak? Laptop HP Pavilion Notebook - 17-g131nw (ENERGY STAR) Windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od sprawdzenia sterowników. Wykonaj polecenia z drugiego zdania tego wpisu i wklej tu wyniki. Pokaż też screena z programu inSSIDer (ale ver3 bo darmowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po formacie. Zainstalowałem wszystkie dostępne sterowniki ze strony HP. Średnio robię format co 4 miesiące, a nawet częściej jak mi coś nie pasuje. Przyczyną tego formatu był właśnie ten internet, ale bez zmian. Oczywiście instaluje win na świeżo. Zauważyłem, że po paru razach ponownego uruchomienia laptopa wyniki połączenia były podobne tak jak w innych urządzeniach. W ogóle ten laptop działa jak chcę podobna sytuacja jest z zmianą podświetlenia ekranu. Trzeba parę razy włączać i wyłączać laptop, żeby to zaskoczyło. Po 10 minutach ponowny test połączeniai 20mbps niby wszystko ok. ściągam pewien plik a tu 40kb/s. Może serwer obciążony, ale raczej nie sądzę

Microsoft Windows [Version 10.0.14393]

© 2016 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

C:\Users\Łukasz>ipconfig/all

 

Windows IP Configuration

 

Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-GOR30T8

Primary Dns Suffix . . . . . . . :

Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid

IP Routing Enabled. . . . . . . . : No

WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

 

Ethernet adapter Ethernet:

 

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected

Connection-specific DNS Suffix . :

Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe FE Family Controller

Physical Address. . . . . . . . . : B0-5A-DA-D2-8C-14

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes

Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

 

Wireless LAN adapter Połączenie lokalne* 1:

 

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected

Connection-specific DNS Suffix . :

Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter

Physical Address. . . . . . . . . : 62-6D-C7-DA-B6-33

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes

Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

 

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

 

Connection-specific DNS Suffix . :

Description . . . . . . . . . . . : Karta Broadcom 802.11n Network Adapter

Physical Address. . . . . . . . . : 60-6D-C7-DA-B6-33

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes

Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::3838:4fde:c256:babc%4(Preferred)

IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.8.100(Preferred)

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Lease Obtained. . . . . . . . . . : niedziela, 3 marca 2019 11:48:03

Lease Expires . . . . . . . . . . : środa, 6 marca 2019 22:23:07

Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.8.1

DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.8.1

DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 39873991

DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-24-08-B2-C3-B0-5A-DA-D2-8C-14

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.8.1

NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

 

Tunnel adapter Połączenie lokalne* 12:

 

Connection-specific DNS Suffix . :

Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Teredo Tunneling Adapter

Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No

Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:9d38:6ab8:2c11:1173:436d:4d92(Preferred)

Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::2c11:1173:436d:4d92%8(Preferred)

Default Gateway . . . . . . . . . : ::

DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 134217728

DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-24-08-B2-C3-B0-5A-DA-D2-8C-14

NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled

 

Tunnel adapter isatap.{229C768F-5F58-4247-95CE-DA89DF536940}:

 

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected

Connection-specific DNS Suffix . :

Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2

Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No

Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

 

O ten screen chodzi?

post-576711-15518226353096_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona przy zawiasach wiązka z kablami do ekranu, w tym kable od WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskujesz to przy tych danych? Laptop był trochę zalany jakieś 10 miesięcy temu. Laptop był w prywatnym serwisie. Przez miesiąc pojawiały się artefakty ( przed naprawą), aż w końcu padł. migała dioda od zasilania świadczyła o jakimś błędzie. Nie pamiętam o jakim. Została wymieniona mała część przy biosie i zaczął normalnie działać. Problem dalej pozostał mechaniczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień kanał dla swojej sieci w routerze na wyższy (np 8) bo gryzie się z tą czerwoną siecią i jak już instalujesz Windowsa, to proponuję od razu instalować aktualną jego wersję a nie zabytek sprzed 2 lat.

Jak zalałeś laptopa, to teraz się mogą cuda dziać. Zwłaszcza jeśli to był płyn inny jak woda. Wiele usterek lubi sobie wychodzić po czasie. Na szczęście ewentualny koszt wymiany karty WiFi nie jest duży. Możesz też się ratować kupując kartę na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskujesz to przy tych danych?

Tak, bo prosiłem o inne dane, a wstawiłeś nie wiem po co wynik polecenia ipconfig. A teraz to już nie ważne, bo laptopie po zalaniu mogą się różne cuda dziać. I zdalnie raczej nikt Ci nie pomoże, bo może być to kwestia sprzętowa a nie programowa.

Jedyne co możesz zmienić to kanał nadawania w routerze, zazwyczaj wybiera się kanały 1, 6 lub 11 i ten ostatni ustaw u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień kanał dla swojej sieci w routerze na wyższy (np 8) bo gryzie się z tą czerwoną siecią i jak już instalujesz Windowsa, to proponuję od razu instalować aktualną jego wersję a nie zabytek sprzed 2 lat.

Jak zalałeś laptopa, to teraz się mogą cuda dziać. Zwłaszcza jeśli to był płyn inny jak woda. Wiele usterek lubi sobie wychodzić po czasie. Na szczęście ewentualny koszt wymiany karty WiFi nie jest duży. Możesz też się ratować kupując kartę na USB.

Specjalnie zainstalowałem lżejszą wersję wina, żeby lepiej śmigał. Wymieniać kartę?

 

Tak, bo prosiłem o inne dane, a wstawiłeś nie wiem po co wynik polecenia ipconfig. A teraz to już nie ważne, bo laptopie po zalaniu mogą się różne cuda dziać. I zdalnie raczej nikt Ci nie pomoże, bo może być to kwestia sprzętowa a nie programowa.

Jedyne co możesz zmienić to kanał nadawania w routerze, zazwyczaj wybiera się kanały 1, 6 lub 11 i ten ostatni ustaw u siebie.

Pomyliłem się. Nie na ten temat spojrzałem :). Wstawiam mimo wszystko

There is 1 interface on the system:

 

Name : Wi-Fi

Description : Karta Broadcom 802.11n Network Adapter

GUID : 229c768f-5f58-4247-95ce-da89df536940

Physical address : 60:6d:c7:da:b6:33

State : connected

SSID : WLAN1-FM2083

BSSID : d0:16:b4:fe:52:bb

Network type : Infrastructure

Radio type : 802.11n

Authentication : WPA2-Personal

Cipher : CCMP

Connection mode : Auto Connect

Channel : 2

Receive rate (Mbps) : 72

Transmit rate (Mbps) : 72

Signal : 88%

Profile : WLAN1-FM2083

 

Hosted network status : Not available

 

Interface name: Wi-Fi

 

Driver : Broadcom BCM43142 802.11 bgn Wi-Fi M.2 Adapter

Vendor : Broadcom

Provider : Broadcom

Date : 26.01.2016

Version : 7.35.344.0

INF file : ????

Type : Native Wi-Fi Driver

Radio types supported : 802.11n 802.11g 802.11b

FIPS 140-2 mode supported : Yes

802.11w Management Frame Protection supported : Yes

Hosted network supported : No

Authentication and cipher supported in infrastructure mode:

Open None

Open WEP

WPA-Enterprise TKIP

WPA-Enterprise CCMP

WPA-Personal TKIP

WPA-Personal CCMP

WPA2-Enterprise TKIP

WPA2-Enterprise CCMP

WPA2-Personal TKIP

WPA2-Personal CCMP

Vendor defined Vendor defined

Vendor defined Vendor defined

IHV service present : Yes

IHV adapter OUI : [00 10 18], type: [00]

IHV extensibility DLL path: C:\Windows\System32\bcmihvsrv64.dll

IHV UI extensibility ClSID: {aaa6dee9-31b9-4f18-ab39-82ef9b06eb73}

IHV diagnostics CLSID : {00000000-0000-0000-0000-000000000000}

Wireless Display Supported: Yes (Graphics Driver: Yes, Wi-Fi Driver: Yes)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz Ci piszemy: zmień kanał w routerze na 11 i sprawdź ponownie.

 

Specjalnie zainstalowałem lżejszą wersję wina, żeby lepiej śmigał. Wymieniać kartę?

To mam nadzieję, że wyłączyłeś autoupdate systemu, bo jak nie, to Windows najprawdopodobniej w tle cały czas pobiera Ci nową wersję systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz Ci piszemy: zmień kanał w routerze na 11 i sprawdź ponownie.

 

 

To mam nadzieję, że wyłączyłeś autoupdate systemu, bo jak nie, to Windows najprawdopodobniej w tle cały czas pobiera Ci nową wersję systemu.

 

Sieć CPE wywaliłem na 14, sąsiedzi siedzą na 1-3, a ja ustawiłem sobie na 6 najbardziej optymalnie. Oczywiście, że wyłączyłem głupi nie jestem. Wymienić tą kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zrób to sobie może w lian li o11d, o wiele lepsza buda z lepszą cyrkulacją powietrza. Zasilacza nie bierz białego, bo kable i tak będą okropne. Weź czarny + osobno kable.  https://proline.pl/koszyk/b99dc54c albo vision https://proline.pl/koszyk/28a04b4a Jak chcesz możesz dać https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-7500f-am5-oem-p8119884 Zasilasz masz taniej o 50 w promo https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-750-atx-3-0-80plus-gold-750w-p8118216 Jeszcze bardziej biało na mobo z argb https://proline.pl/plyta-glowna-asrock-x670e-steel-legend-am5-p8115587 https://proline.pl/plyta-glowna-gigabyte-x670e-aorus-pro-x-am5-p8120648 GPU wszystko zależy od hajsu, poniżej 4070 Ti Super / 7900 XT pod 4K bym nie schodził https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-super-aero-oc-16gb-gddr6x-gv-n407tsaero-oc-16gd-p8120650 https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4080-super-aero-oc-16gb-gddr6x-gv-n408saero-oc-16gd-p8120682 A jak chcesz mieć bajer ARGB https://proline.pl/sapphire-radeon-rx-7900-xtx-nitro-vapor-x-gaming-24gb-pci-e-gddr6-11322-01-40g-p8118816 to i nawet to z wielkim pasem po całej długości - dla mnie to najładniejsza GPU na rynku  Popatrz sobie tutaj, bo ostatnio masę mają takich zestawów ProLine.pl - Sklep komputerowy | Facebook
    • Zamienię RX 7900xtx pulse karta używana 2 miesiące pozostało 34 miesięcy gwarancji zamienię za coś w przedziale dopłaty około 1000zl najchętniej rtx 4070 ti.
    • adashi jest mocno antyukraiński nie bierz go na poważnie. Jest szansa, że Polska szybko wpląta się w konflikt ale Rosja raczej tego nie chce. Ruskie rakiety spadną przypadkowo na bloki w Polsce i już. Ale to musiałby być wielki pech. Na razie dalej to samo. Prognozy pesymistyczne dla Ukrainy. Rusza kroplówka z USA ale może celowo to robią tak żeby nie wplątać krajów nato w konflikt. Sam już nie wiem i pewnie przez najbliższe 20 lat się nie dowiem.
    • Bo jest łatwiej? Teraz jak już grałem setki razy na każdej mapie, to wolę widzieć mniej, a przez to więcej 😉
    • Korzystam z One Drive już jakieś 10 lat. Ostatnio padł mi 12 letni dysk zewnętrzny WD MyPassport na którym miałem dane, które miałem skopiować na drugi dysk. No niestety nie zdążyłem bo przestał działać a jak zadziałał przerysował głowicą po talerzach. Odzyskanie danych? Może możliwe, ale koszt sięgałby kilku tysięcy zł. Dzięki one drive mam zdjęcia i część dokumentów, ale starsze dane, które były na tym dysku przepadną jeżeli nie uda się ich odczytać z płyt, które gdzieś tam trzymam. Tylko na płytach była inna organizacja danych, a na dysku miałem wszystko poukładane po nowemu. Zatem znów trzeba poświęcić czas na zgranie o ile płyty zadziałają i na porządkowanie. @debek Zatem tak, skłaniałbym się ku chmurze na dane typu zdjęcia czy jakieś mniej istotne pliki. Jakieś ważne dokumenty, czy takie zawierające jakieś dane wrażliwe trzymaj na kilku różnych dyskach zewnętrznych tylko tak jak Ci radzono wcześniej, dysk + stacja dokująca, bo gotowe dyski zewnętrzne nie mają złącz SATA tylko jak napisał @Bono[UG] interfejs USB jest połączony z dyskiem, co w razie awarii mocno ogranicza jakiekolwiek możliwości.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...