Skocz do zawartości
latino-ino

HP Laserjet 1018 pod Windows 10 64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam do zainstalowania drukarkę HP Laserjet 1018 pod Windows 10 64bit. Czy ktoś ostatnio ją instalował z powodzeniem w Win10? Mi już po samym podłączeniu USB wyrzuca komunikat:

"Nie rozpoznano urządzenia USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się)"

 

Instalowałem HP port DOT4 i sterowniki zarówno Universal Printing PCL 6 jak i dedykowane do HP 1020. Nic nie pomaga.

 

Nie mam dostępnego portu DOT4 podczas ręcznego instalowania urządzenia. Z tego co czytałem, Microsoft ostatnio zablokował możliwość dodawania portów DOT4. Czy to prawda? Jeśli tak czy jest jakakolwiek możliwość uruchomienia ww. drukarki?

 

Drukarki HP LJ 1018 dawniej instalowałem na innych komputerach z Win 10 i nadal działają, problem jest z nową instalacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale chyba już wszystko co znalazłem w necie przerobiłem, bez pozytywnego rozwiązania. Zastanawiam się, czy drukarka nie "padła".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, działa.

 

link do sterowników:

www.freeprintersupport.com/hp-laserjet-1018-driver-download/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nie zadziałało, wyświetla komunikat błąd drukowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tak, używałem dosyć długo tej drukarki.

Nie możesz zainstalować sterowników upd do 1018 bo to drukarka hotplug bez firmware, firmware jest wysyłany do drukarki przed wydrukiem.

Musisz pobrać dedykowane do 1018 pod vistę / win7 x64 (jeżeli masz windows x64), rozpakować je i zainstalować. Dopiero wtedy zadziała. Działają też sterowniki z drukarki z fax/skanerem chyba 3055.

Ja miałem przez 3 lata tak podpiętą tą drukarkę w sieci pod router asusa z oprogramowaniem tomato (działał jako printserver do 1018 oraz 1012) i nie było problemu ani na windows 7, windows 10 oraz android.

 

"Nie rozpoznano urządzenia USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się)"

możesz sprawdzić na innym kablu?

 

sterowniki instaluj w trybie "bez podpisu sterowników"

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Moja drukarka HP 1018 po jednej z ostatnich aktualizacji Win 10 przestała drukować (nie była widoczna w systemie). Próbowałem wszystkiego. Grzebałem w ustawieniach, zainstalowałem nawet programy ze strony HP (jakiś Scan Doctor i inny). Normalnie cuda, wianki... Dopiero rada Zakk87 rozwiązała problem 

W dniu 3.03.2020 o 10:14, zakk87 napisał:

Musisz pobrać dedykowane do 1018 pod vistę / win7 x64 (jeżeli masz windows x64), rozpakować je i zainstalować. Dopiero wtedy zadziała.

No i zadziałało. Dzięki za pomoc.

Na marginesie, nie chcę snuć teorii spiskowych ale w interesie producenta wzrost sprzedaży nowych urządzeń (zwykle droższych w eksploatacji i z limitem wydruku jak w przypadku drukarek). Dopóki jednak sprzęt działa nie myśli się kupnie nowego.... Chyba, że wypuści się najnowszą i "najlepszą" wersje sterowników.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...