Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Isharoth

Polskie media growe

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakieś dobre, obiektywne polskie media o tematyce gier? Jeśli wg. was takich nie ma to dlaczego tak myślicie?

 

Do tematu zainspirował mnie kanał na YouTube TVGry. Jest idealnym przykładem jak nie powinno się tego robić. Redakcja, której skład ze względu na specyfikę pracy, przynajmniej z założenia powinien mieć jakieś podstawowe pojęcie o grach, takiego pojęcia nie ma wcale. Może jedna osoba na całą redakcję wrzuci od czasu do czasu coś naprawdę mądrego i ciekawego (Kacper), ale to zdecydowanie za mało, żeby poprawiło ogólną ocenę kanału. Reszta nawet jeśli już podejmie jakiś sensowny temat to i tak większość z ich wypowiedzi to istne lanie wody, jak wypracowanie gimnazjalisty na język polski. Ale to nie jest największy problem. Głównym problemem tego kanału jest to, że wybiórczo tworzą materiały o tym, co będzie miało najwięcej kliknięć. Nie skupiają się więc na tym, co medium growe powinno robić, czyli prezentować, omawiać i recenzować gry. O co dokładnie mi chodzi? O to, że wiele naprawdę ciekawych (i dość znanych) produkcji pominęli, a jeśli już to wspomnieli o nich w krótkich newsach (fleszach), a tematy odnośnie takich gier jak Wiedźmin 3 są przez nich wałkowane nagminnie od kilku lat. Ile mieli materiałów dotyczących Metro? Widziałem 1 czy 2. Czy wspomnieli coś o Sekiro? Tak, w krótkich 3 minutowych newsach, w których każda gra ma poświęcone kilkanaście sekund. A tymczasem dodatek do Monster Huntera z Geraltem dostał 10minutowy materiał. No bo to przecież takie ważne. szczerbaty.gif Jeśli chodzi o Wiedźmina to na tym kanale jest to jakaś obsesja, Geralta potrafią wcisnąć nawet do miniaturki filmu, który zupełnie nie dotyczy W3. Ale to najbardziej rzuca się w oczy, a oprócz tego dyskutują tylko o najpopularniejszych, najgłośniejszych grach np. Fallout, Anthem itp. Współczuję ludziom, którzy czerpią wiedzę na temat gier tylko i wyłącznie z takich mediów, które zawężają horyzonty.

 

Sam mogę wymienić 3 kanały o grach, które przekazują jakąkolwiek wartość merytoryczną:

- Quaz - oglądam go głównie dla recenzji. Niektórym może nie pasować jego "humor", ale mimo to warto oglądać, bo często potrafi wyłapać plusy i minusy, tam gdzie inni recenzenci ich nie zauważają. Zdarzało mu się pominąć niektóre fajne gry, ale przecież wiadomo, że nie da rady zrobić recenzji wszystkiego co pojawi się na rynku. :)

- Arhn - lubię go oglądać i lubię formę jego materiałów, haczyk jest taki że najczęściej tworzy filmy o grach retro, bądź tytułach ze stajni Nintendo. Nie jest to więc kanał, na którym można opierać całą swoją wiedzę o nowych produkcja, a raczej dopełnienie wiedzy, której brakuje w innych polskich mediach.

- ZagrajnikTV - tu podobnie jak u Quaza, tylko że tworzy też filmy z różnymi ciekawostkami no i ogólnie różnorodność recenzowanych przez niego gier jest dość spora.

 

Może się wydawać, że 3 kanały na cały kraj wystarczą, ale nadal czegoś mi tu brakuje. Osoby znające j.angielski mają o tyle dobrze, że z łatwością znajdą materiały o grach w mediach zagranicznych i sam też tak robię, jednak zastanawiam się z jakiego powodu w Polsce wygląda to dość słabo. Przecież u nas gry są dość popularną formą rozrywki.

Jak widzicie wypisałem tylko kanały z YouTube, ale to dlatego, że jeśli chodzi o gry to wolę przyjąć taką wiedzę w formie filmu-pokazówki niż tekstu. Ale jeśli znacie coś dobrego, to nie ograniczajcie się tylko do Youtube, ciekawi mnie co o tym myślą gracze z PCLaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ponieważ prawie każdy wartościowy człowiek wyjechał z tego kraju. Co do Quaza, to nie jest on w żadnym stopniu wartościowym twórcą, Zagrajnik tymbardziej, widziałem przypadkiem kilka ich filmów, słabe. Arhn nie znam.

 

Poza tym edukacja w Polsce jest na bardzo niskim poziomie, tutaj nikomu się nie chce, nie ma profesjonalizmu, jak ktoś się wyróźnia, jest inteligentniejszy, lepszy, to się z niego ludzie śmieją, i panuje przekonanie, żę "pieniądze nie są ważne", dlatego Polskie społeczeństwo jest przeciętne, przez co przeciętne, i słabe jest również to co tworzą na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Quaza, to nie jest on w żadnym stopniu wartościowym twórcą, Zagrajnik tymbardziej, widziałem przypadkiem kilka ich filmów, słabe.

Rozwiniesz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiniesz? ;)

Proszę bardzo, bredził od rzeczy na tematy ps4, i gier na PC, a zupełnie nie wiedział o czym mówi. To było parę lat temu, nie pamiętam już dokładnie, ale pamiętam, że chodziło o ps4 głównie.

 

ps. Poza tym zachowuje się jakby był upośledzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, bredził od rzeczy na tematy ps4, i gier na PC, a zupełnie nie wiedział o czym mówi. To było parę lat temu, nie pamiętam już dokładnie, ale pamiętam, że chodziło o ps4 główne.

Miałem nadzieję na jakiś przykład bo zaciekawiło mnie to. Zagrajnik znam od niedawna, ale jego recenzje są całkiem ok. Nie chcę też stawiać twórcom nie wiadomo jakich wymagań, dlatego specjalnie pozwoliłem sobie na taką hiperbolę jeśli chodzi o porównanie TVGry do reszty kanałów, bo na TVGry materiały są na tak żenująco niskim poziomie, że to już przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie ma.

zagrajnik to padak, wogole nie zna sie jakby gadal o tym co wyczytal z ency gry-online.

tvgry to takie smieciowisko gadugadu o niczym.

 

quaz i arhn sa ok ale tez gadaja od rzeczy, nie tak jak nrgeek ktory gada takie bajeczki ze mozna pekac ze smiechu ale gadaja. quaz wrzuca recenzje kilka tygodni za pozno wiec tak srednio bym powiedzial. ludzie mu placa kilka tysiecy miesieczni to jest jego praca a on kuzwa kilka tygodni albo miesiecy tworzy jeden material. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię TvGry. Uważam, ze ciekawe materiały tworzą tj takie nie typowe (o których zupełnie bym się nie zastanawiał nad tym) jak "Co słyszy kobieta, gdy wbija na serwer", "AC: O kontra rzeczywistość", serie "gry z kosza", w której pokazują największe crapy. :E Albo techniczne klipy: "Subtelne sztuczki twórców gier" itd. I lubię posłuchać Heda. :E Na innych kanałach są tylko recenzję czy gameplaye, a oni zupełnie inaczej podchodzą do tematu. Oczywiście są tez zupełnie idiotyczne materiały, ale takie omijam.

 

Poza wymienionymi Quaz i Arhn wchodzę na kanał Remigiusza Maciaszeka posłuchać podcastu z innym youtuberem o grach i nie tylko. Takie "talkshow", każdy przedstawia swoje zdanie... czasami goszczą innych ludzi z branży gamingowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Brodaty wrzuca czasem ciekawe recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Brodaty wrzuca czasem ciekawe recenzje.

Żart ? Gość gada o rzeczach gdzie jest zielony, najgorzej jak porusza kwestie techniczne, to jest dopiero dramat, i te jego bajki wyssane z palca i jeszcze zdradza się mową ciała masakrycznie jak kłamie i bajdurzy.

 

nic nie ma.

zagrajnik to padak, wogole nie zna sie jakby gadal o tym co wyczytal z ency gry-online.

tvgry to takie smieciowisko gadugadu o niczym.

 

quaz i arhn sa ok ale tez gadaja od rzeczy, nie tak jak nrgeek ktory gada takie bajeczki ze mozna pekac ze smiechu ale gadaja. quaz wrzuca recenzje kilka tygodni za pozno wiec tak srednio bym powiedzial. ludzie mu placa kilka tysiecy miesieczni to jest jego praca a on kuzwa kilka tygodni albo miesiecy tworzy jeden material. :lol2:

Gdzie ? Materiały arhn są świetnie przygotowane merytorycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dla siebie największym autorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście są tez zupełnie idiotyczne materiały, ale takie omijam.

Nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale dla mnie większość ich materiałów można nazwać idiotycznymi. Nawet jeśli temat będzie ok, to i tak zepsują to swoim typowym laniem wody. Mi się "humor" Heda nie podoba, próbuje być śmieszny w swojej nieśmieszności, ale to nie działa. Kiedyś ich chwaliłem, za to że każdy twórca miał inne podejście i styl prowadzenia, ale po dłuższym czasie oglądania ich materiałów doszedłem do wniosku, że ilość merytorycznej treści jaką mają do przekazania jest żenująco niska.

 

Jeszcze Brodaty wrzuca czasem ciekawe recenzje.

Kojarzę kanał z nazwy, ale oprócz tego nic. Chętnie sprawdzę.

 

Gdzie ? Materiały arhn są świetnie przygotowane merytorycznie.

Zgadzam się i są też wykonane w bardzo dobrym stylu. Archona znam głównie dzięki jego serii System Error, gdzie spodobał mi się głos. Potem zasubowałem i okazało się, że reszta materiałów też jest ciekawa, mimo że produkcje na Nintendo typu Mario rzadko kiedy mnie interesują. Po prostu przyjemnie się to ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tvgry fajne materiały robi(ł?) Kacper, Quaza oglądam nieregularnie od czasów Gaminatora, formuła trochę się przejadła ale wciąż rzuci niezłym sucharem od czasu do czasu. Rock mnie nuży, poza tym nie lubię oglądać jak ktoś gra, wolę to robić samemu. A jeszcze mniej lubię oglądać kto co zjadł, gdzie był na zakupach i jakie ma biurko pod monitorem czyli youtuberów od kuchni, tak wiem jestem niedzisiejszy i dobrze mi z tym :) Prawde mówiąc szkoda mi czasu na oglądanie miliona videorecek, wolę przejrzeć jakieś podsumowania, obejrzeć z jeden trailer, przejrzeć benchmarki jeśli chodzi o tytuł na PC i … grać :D

Mam swój gust, wiem co mnie jara a co nie i nikt mnie nie przekona do tego, że jak wyjdzie nowy Batman od WB to nie warto go odpalać :E Bo wyjdzie, prawda? 8:E Poza tym z forum też trochę wartościowych opinii idzie wyciągnąć ;) Czasem mnie coś zdziwi czasem zaskoczy ale nie przeszkadza mi, że komuś się coś podoba a mi nie i tym samym nie będę tego z uporem maniaka drążył i przekonywał go do swoich racji. Jego prawo, to TYLKO gry, które ja traktuje jako rozrywkę mającą przynieść FUN a dla każdego ten fun będzie oznaczał co innego: dobrą fabułe, miodny gameplay, nowe mechaniki, piękną grafe, nowe IP, HDR, 4k, 8k PCMR FTW czy też 144fps albo tylko 900p 30fps cinematic experience :E Ogólnie nie jestem fanem wojenek na słowa i argumenty, szkoda mi na to czasu... tak, dobrze się domyślasz - wolę grać.

ps: Geralt był neutralny to ja też mogę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale dla mnie większość ich materiałów można nazwać idiotycznymi.

Po po prostu inne od wszystkich. Może i tematy są idiotyczne, ale nie zgadzam się, że są źle zrealizowane. A poza tym to jedyny kanał (który znam, także nie mam porównania)) z taką treścią. Jak już wspomniałem każdy inne growe (poza w/w) "show" to zazwyczaj gameplaye, letsplaye i inne playe +recenzje, a tego jest w brud. Tobie może się to nie podobać, ale dla ponad 900 tys ich widzów (subów) już tak.

 

Jestem dla siebie największym autorytetem.

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam niektóre komentarze to mam wrażenie że niektórzy oczekują chyba sami nie wiedzą czego :E , chcecie recenzji które będą sie wam podobały i będą zrealizowane tak jak "wy" chcecie.

 

Jest takie stare powiedzienie "jak chcesz żeby cos było dobrze zrobione to zrób to sam" :cool:

Idąc więc tym tropem moze załóżcie jakiś kanał na "jutubie" wspólnie i niech każdy z was na tym kanale zrobi pare filmików tak jak jego zdaniem powinny takie filmiki wyglądać (nie mówie że macie prowadzić taki kanał regularnie), bo narzekać na forum to jest łatwo (w końcu to tylko napisanie paru literek , prawda?) a zrobić filmik to już inna para kaloszy. :cool:

 

P.S. ale znając życie skończy sie tylko na narzekaniu na forach, prawda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam niektóre komentarze to mam wrażenie że niektórzy oczekują chyba sami nie wiedzą czego :E , chcecie recenzji które będą sie wam podobały i będą zrealizowane tak jak "wy" chcecie.

 

Jest takie stare powiedzienie "jak chcesz żeby cos było dobrze zrobione to zrób to sam" :cool:

Idąc więc tym tropem moze załóżcie jakiś kanał na "jutubie" wspólnie i niech każdy z was na tym kanale zrobi pare filmików tak jak jego zdaniem powinny takie filmiki wyglądać (nie mówie że macie prowadzić taki kanał regularnie), bo narzekać na forum to jest łatwo (w końcu to tylko napisanie paru literek , prawda?) a zrobić filmik to już inna para kaloszy. :cool:

 

P.S. ale znając życie skończy sie tylko na narzekaniu na forach, prawda? ;)

Ja chcę, żeby recenzje był rzetelne, i profesjonalne, a recenzenci przed zrobieniem materiału przeprowadzili odpowiedni "research", a nie wychodzi jakiś debil z IQ 95, i większość jego materiału, to idiotyzmy. Na Polskim YT profesjonalizmu nie ma prawie wcale. Dlaczego nie ma? Bo są małe zarobki, i prawie każdy wartościowy człowiek wyjechał z tego kraju, bo za tą samą prace za granicą zarobi wielokrotnie więcej, prosty rachunek. Po drugie, to jak Ty to sobie wyobrażasz? Nie podoba mi się, że mamy w kraju bardzo niski poziom edukacji, więc mam zostać nauczycielem, albo od razu ministrem edukacji, żeby to zmienić? Nie podoba mi się to jak wygląda Polski YouTube, więc mam zostać YouTuberem? Nie podoba mi się jak wygląda jakość mięsa w pobliskim sklepie, więc mam zostać rzeźnikiem? Mam zmieniać zawód za każdym razem na inny w zależności co mi się w danej chwili nie podoba? Ja jestem profesjonalistą w wykonywanym przeze mnie zawodzie, zarabiam znacznie więcej jak przeciętny Polak, a nawet Europejczyk, czy Ameryknanin. Gdyby każdy starał się jak najlepiej wykonywać swoją pracę, i stale podnosił swoje kwalifikacje tak jak ja, to by to zupełnie inaczej wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie oglądam, dla mnie to strata czasu, wolę Astrofazę tam przynajmniej gość prowadzi ciekawie i ma wiedzę na temat wszechświata oraz opowiada o nowościach naukowych, o grach jedynie poczytam to tu to tam starczy, nie muszę słuchać i oglądać jakiś ciołków z netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Polskim YT profesjonalizmu nie ma prawie wcale. Dlaczego nie ma? Bo są małe zarobki

lol. Przecież to YT płaci za wyświetlenia, reklamy itd i nie ma to znaczenia czy mieszkasz w Polsce czy zagranicą. Z tego co wiem to nawet kwota jest w $ a nie "pelenach". A poza tym nikt normalny z początku nie stawia YT jako główne źródło dochodu. Większość filmów różnych twórców są czysto hobbistycznie. Nikt im za to nie płaci. Wywalają z własnej kieszeni na mikrofon, kamerę, software...Wyjątkiem są dotacje, albo programy typu Patronite, na zasadzie "ile bozia da"

 

Astrofazę także oglądam, ale to inny temat. Chociaż tam też kilka odcinków to grał na żywo w Kerbale (Kerbal Space Program).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol. Przecież to YT płaci za wyświetlenia, reklamy itd i nie ma to znaczenia czy mieszkasz w Polsce czy zagranicą. Z tego co wiem to nawet kwota jest w $ a nie "pelenach". A poza tym nikt normalny z początku nie stawia YT jako główne źródło dochodu. Większość filmów różnych twórców są czysto hobbistycznie. Nikt im za to nie płaci. Wywalają z własnej kieszeni na mikrofon, kamerę, software...Wyjątkiem są dotacje, albo programy typu Patronite, na zasadzie "ile bozia da"

 

Astrofazę także oglądam, ale to inny temat. Chociaż tam też kilka odcinków to grał na żywo w Kerbale (Kerbal Space Program).

Do tego film musi mieć minimum 10min1s, inaczej nic nie wpadnie do sakiewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol. Przecież to YT płaci za wyświetlenia, reklamy itd i nie ma to znaczenia czy mieszkasz w Polsce czy zagranicą. Z tego co wiem to nawet kwota jest w $ a nie "pelenach". A poza tym nikt normalny z początku nie stawia YT jako główne źródło dochodu. Większość filmów różnych twórców są czysto hobbistycznie. Nikt im za to nie płaci. Wywalają z własnej kieszeni na mikrofon, kamerę, software...Wyjątkiem są dotacje, albo programy typu Patronite, na zasadzie "ile bozia da"

 

Astrofazę także oglądam, ale to inny temat. Chociaż tam też kilka odcinków to grał na żywo w Kerbale (Kerbal Space Program).

Ma znaczenie, czy mieszkasz w USA, czy w PL. Tam masz inne stawki, do tego posługując się językiem Angielskim trafia się do szerszego grona odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie inne stawki? Dolar to dolar, a dostajesz kasę za reklamy. Co za problem mówić po angielsku w swoich filmach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie inne stawki? Dolar to dolar, a dostajesz kasę za reklamy. Co za problem mówić po angielsku w swoich filmach?

Z cyklu "nie wiem, ale się wypowiem", wypisz wymaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie stare powiedzienie "jak chcesz żeby cos było dobrze zrobione to zrób to sam" :cool:

Idąc więc tym tropem moze załóżcie jakiś kanał na "jutubie" wspólnie i niech każdy z was na tym kanale zrobi pare filmików tak jak jego zdaniem powinny takie filmiki wyglądać (nie mówie że macie prowadzić taki kanał regularnie), bo narzekać na forum to jest łatwo (w końcu to tylko napisanie paru literek , prawda?) a zrobić filmik to już inna para kaloszy. :cool:

Uwielbiam ten argument, jest jednym z najbardziej popularnych z jakimi spotykam się w internecie. Nie podoba się? - To zrób lepiej.

 

Absurd! Idąc tym tokiem myślenia nie mogę skrytykować praktycznie nic. Człowiekowi nie starczyłoby czasu, żeby zajmować się wszystkim, co według niego nie jest zrobione dobrze. Nie muszę być kucharzem, żeby powiedzieć, że jedzenie było nieświeże i niedobre. Nie muszę być być programistą/testerem, żeby stwierdzić że oprogramowanie z którego korzystam ma błędy. Można tak wymieniać w nieskończoność...

 

Czy naprawdę chcemy tworzyć w społeczeństwie przekonanie, że każdego rodzaju krytyka jest zła i należy ją piętnować? Chcemy wszystko co się dookoła nas dzieje przyjmować bezkrytycznie? Bo do tego to właśnie dąży. Już dziś słowo krytyka zostało nawet zastąpione idiotycznym zapożyczeniem "hejt". Zapożyczenie to jest obecnie nadużywane w tak dużym stopniu, że można się z nim spotkać praktycznie wszędzie, nawet w (o zgrozo) mediach publicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na yt - MocnyBrowarek oraz Gramofon - według mnie mnie obaj sensownie prowadzą swoje kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocuch i materiały z napracowaniem od Wonzia.

Forma, jaką obrało TVGry mi pasuje. Niezłe materiały (publicystyczne?), by puścić sobie je w tle i za bardzo nie analizować, nad czym tam rozprawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...