Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Zastanawiam się tylko czy na tym elite b450 sekcja zasilania nie będzie sprawiac kłopotów z tym prockiem jesli bym sie bawił w OC. I czy bez OC nie będzie zbyt gorąca.

 

Masz wybór, albo dopłacić do lepiej chłodzonego VRM, albo zamontować sobie nawiew na sekcję. Ale Ryzen 2600 ma niskie TDP, jak nie będziesz go żyłował z o/c jakoś bardzo mocno na napięciach typu 1.4v+ to nie powinno być problemu. Jak dla mnie wersja Elite jest za droga w stosunku do tego co oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Posiadam ów (choć nie max, ale to bez znaczenia) i ma problemy z nowymi Ryzenami i specyficznymi konfiguracjami pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz sam nie wiem co wybrac i czy wogóle ten 2600 nie bedzie za słaby zeby pochodzic z 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na 5 lat to starczają procki które są na górze produkcji, a nie w średnim segmencie. Taki np 4770 był całkiem okej przez 5 lat od premiery (2013r.) ale wtedy nie było nic mocniejszego na rynek konsumencki jak dobrze pamiętam. Dziś to byłby odpowiednik 9900K ,czy 3900X.

 

Wydaje mi się że na 5 lat to starczy ale 3700X (8 rdzeni). 2700 może się dusić przez słabą wydajność 1 rdzenia, ale też nie jest to takie oczywiste, bo przecież idziemy w wielowątkowość.

 

Poza tym wszystko zależy kto jakie ma wymagania... niektórzy do dziś chwalą sobie gołe 4 rdzeniowce, gdzie dla mnie to już padaka.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ów (choć nie max, ale to bez znaczenia) i ma problemy z nowymi Ryzenami i specyficznymi konfiguracjami pamięci.

Płyty MAX dużo lepiej się spisują.

Gdyby miał teraz kupować to brałbym R5 3600

i płytę, na której dobrze polecą pamięci.

Moim docelowym procesorem miały być jakiś Ryzen 3000,

ale sytuacja zmusiła mnie do szybszego zakupu.

Kup R5 3600 i B450-A Pro MAX i działaj na tym sprzęcie

tyle ile się będzie możliwe.

Teraz jestem bez płyty i karty, zostałem tylko z CPU i Ramem,

czekam na zwrot kasy za MOBO z rękojmi.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Płyty max nie spisują się lepiej, bo nie ma ku temu podstaw,to tylko inna szata graficzna i zaktualizowany bios. Taki sam bios jest w wersjach bez MAX, tyle że uproszczony graficznie. Tyle ,że jego najczęściej trzeba sobie ręcznie zaktualizować.

 

Ludzie tak samo narzekają na maxy, te same błędy są powielane, jak na wersjach bez max, to samo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 to blisko 1000 pln bo trzeba jakies chłodzenie lepsze wiec mnie nie stac na niego wybór pada na 2600 nie jest taki zły.Grywam w 60hz wiec powinien wystarczyc spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tak samo narzekają na maxy, te same błędy są powielane, jak na wersjach bez max, to samo.

Niepotrzebnie przesadzasz i dramatyzujesz, to że kilka osób na reddicie ma problem z tego co widziałem przede wszystkim z Tomahawkiem Max nie znaczy, że wszyscy którzy kupili inne płyty w wersji MAX mają problemy, nie patrzmy tylko przez pryzmat reddita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A gdzie ja piszę, że wszyscy mają problemy. Piszę, że max to żadna różnica i czy z max czy bez max ludzie mają te same problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobacz, ja już spory kawał czasu na ABBA i poza jedną inbą z reaktywowanymi przez system sterownikami świeżo po wgraniu BIOSu nie mam żadnych problemów, ciekawe co nie? Też nie będę patrzył przez pryzmat samego siebie bo zgadzam się, że jakieś tam problemy są i będą - do czego dążę - otóż dużo też zależy od konfiguracji, podzespołów, jak są dobrane i czy dana osoba robi lub nie OC oraz co ma podłączone np. w USB.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A do czego zmierzam, z tą samą konfiguracją jakbyś miał wersję bez max byłoby dokładnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja piszę, że wszyscy mają problemy. Piszę, że max to żadna różnica i czy z max czy bez max ludzie mają te same problemy.

 

True story. BIOS jest ten sam, wiec i problemy te same.

BTW: Zazdroszcze C itroche tych 3600CL14 ;) W sumie probowalem nawet tych Twoich timingow, ale moj RAM z nimi nawet nie POSTuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko BIOSem, wersje MAX wspierają też pamięci do 4133MHz OC więc coś czuję, że i lepsze wyniki byście osiągali na tych płytach. :Up_to_s:

Mają też USB w wersji 3.2 oraz inne zmiany konstrukcyjne (drobna elektronika) co widać po zdjęciach porównawczych ale nie wiadomo czy to coś zmienia/daje.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAXy to przede wszystkim większy ROM na biosy. Także, jest duża szansa, że tam wpakujecie serię 4xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no właśnie, zanim się zacznie narzekać - sprawdzić swoje nastawy, wiedzę i umiejętności :P

 

Jakie info pokazuje hwinfo podczas tej gry i jakie taktowania procka?

 

Ludzie mają podobne problemy z komunikatami

https://us.battle.ne...pic/20749316411

 

Już wiem dlaczego samo wskakiwało taktowanie pamięci :) Zaktualizował mi się soft od NZXT Kraken i tam jest zakładka Overcloking i tam też są suwaki od taktów rdzenia GPU i MEM. Ale ki jaką cholerę samo przestawiło mi takty po aktualizacji to nie mam pojęcia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do zakupu taniej płyty z myślą o Ryzenie 4000 8C,

teraz mam R5 2600.

Moje typy to B40 Aorus Elite lub Gaming Plus MAX.

Może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAXy to przede wszystkim większy ROM na biosy. Także, jest duża szansa, że tam wpakujecie serię 4xxx.

Zapomniałem o tym wspomnieć mimo edycji kilka razy postu wyżej, dzięki!

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie tylko BIOSem, wersje MAX wspierają też pamięci do 4133MHz OC więc coś czuję, że i lepsze wyniki byście osiągali na tych płytach. :Up_to_s:

Mają też USB w wersji 3.2 oraz inne zmiany konstrukcyjne (drobna elektronika) co widać po zdjęciach porównawczych ale nie wiadomo czy to coś zmienia/daje.

 

Żeby wcisnąć powyżej 3600mhz trzeba mieć Ryzena 3 niezależnie od max niemax.

 

Dwa to nic nie daje, najlepsze wyniki są na 3733 IF 1:1. Także różnica to 133Mhz, co i tak nie daje wiele. Wiem, bo dopiero miałem X570 i mam porównanie z B450. Opóźnienia i tak były gorsze niż na B450, mimo większej prędkości.

 

O USB nie wiedziałem, ale niezbyt mnie to interesuje i nie odczuwam różnicy.

 

Na stronie MSI na mojej płycie

 

"Obsługa pamięci DDR4 do 3466+ MHz (overclocking)."

 

A idzie na 3600 spokojnie, można też wyżej, ale luźniejsze timingi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko BIOSem, wersje MAX wspierają też pamięci do 4133MHz OC więc coś czuję, że i lepsze wyniki byście osiągali na tych płytach. :Up_to_s:

Mają też USB w wersji 3.2 oraz inne zmiany konstrukcyjne (drobna elektronika) co widać po zdjęciach porównawczych ale nie wiadomo czy to coś zmienia/daje.

Na B450 Aorus Elite można memki na 6000MHz puścić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Gigabyte dla tego modelu widzę tylko:

 

Support for DDR4 3600(O.C.)/3466(O.C.)/3200(O.C.)/2933/2667/2400/2133 MHz memory modules

Więc o jakie 6000MHz chodzi? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę kupował płytę z myślą wstawieniu Ryzena 4000 więc tylko wersje MAX mnie interesują,

@caleb59

Jak idą ramy na Gaming Plus MAX?

Mam takie same kości więc będzie jakieś porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak idą, nie robię OC. Ale z XMP na 3200MHz bez problemów normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Gigabyte dla tego modelu widzę tylko:

Support for DDR4 3600(O.C.)/3466(O.C.)/3200(O.C.)/2933/2667/2400/2133 MHz memory modules

Więc o jakie 6000MHz chodzi? :E

Tyle w biosie idzie ustawić.

BALLISTIX Sport LT 16GB 3000MHz CL15 leci na 4200MHz na auto.

Timingi bardzo luźne ale można próbować zacieśniać, chociaż wiadomo że wyżej nie ma co kręcić.

Ja je mam na 3800MHz IF 1900MHZ i wszystko działa stabilnie.

Edytowane przez warrior666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...